Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;
 Πηγαίνω στο συνεργείο της αντιπροσωπείας.
 Πηγαίνω σε δικό μου μηχανικό.
 Τα κάνω όλα μόνος μου.
 Τι; Χρειάζεται και συντήρηση;; Εγώ μόνο βενζίνη βάζω!
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΤετ 16 Σεπ 2009 - 15:00

Συζητήστε και ψηφίστε πως συντηρείτε την μηχανή σας. Beerchug


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Menos στις Κυρ 11 Οκτ 2009 - 13:26, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΠεμ 17 Σεπ 2009 - 19:02

Μακαρι να ηξερα να τα κανω ολα μονος μου,πραγματικα.Δεν εχω εμπιστοσινη σε κανενα μηχανικο πλεον.Ελλαδα αλλο ενα ατου σου.Κριμα.. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blackroses
Μέλος
Μέλος
blackroses

Αριθμός μηνυμάτων : 129
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΤετ 14 Οκτ 2009 - 13:36

Συνεργειο της αντιπροσωοειας.5 χρονια τωρα εχω βρει την υγεια..Ποτε δεν μου εχουν κανει λαδια sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΔευ 26 Οκτ 2009 - 0:00

Αχ!!!
Είναι ένα θέμα που πονά...
Όταν έχεις μάθει να τα κάνεις όλα μόνος σου και αναγκάζεσαι (έστω και λίγες φορές) να πηγαίνεις σε συνεργείο, σου φαίνεται (προσωπικά πάντα) πάρα πολύ παράξενο...
Από μικρός τα έφτιαχνα σχεδόν όλα μόνος μου και όταν λέω όλα το εννοώ. Από τότε που παντρεύτηκα (οι παντρεμένοι θα καταλάβουν καλύτερα) δεν έχω πλέον το χρόνο - χώρο να κάνω τις χοντρές δουλειές και περιορίζομαι στα περιφεριακά, όπως τα λέω εγώ.
Παρακάτω, θα δείτε μερικές φωτό του "ένδοξου" παρελθόντος!!!

Στο "δρόμο" με τα αδέρφια μου, κατεβάζοντας το μοτέρ από το CBR 1000f, που είχα εώς τον Μάιο του 2000. Όπως καταλαβαίνετε αυτές οι δουλειές θέλουν βοήθεια. 5ος/1998
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Στο δωμάτιό μου λυμένο το μοτέρ... Για την ιστορία, δουλεύει ακόμα, μιας και το βλέπω συχνά στην Καλαμάτα που το πούλησα.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Φυσικά, μετά από αυτό που συνέβει το 1998, το λύσιμο στο μοτέρ του CB 250RS το 2003 ήταν παιχνιδάκι!!! Έγινε στην αυλή του πατρικού μου στην Καλαμάτα. Ναι δουλέυει ακόμα και είναι το cb 250rs που χρησιμοποιώ καθημερινά. Λύθηκε λόγω σπαζμένου ελατηρίου επαναφοράς μανιβέλας!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΔευ 26 Οκτ 2009 - 0:12

Μηχανικός με τα όλα σου Λεωνίδα! Beerchug
Πληροφοριακά, αφού έχεις παλιές φωτογραφίες απο παλιότερές σου αγάπες (για μηχανές εννοώ :P ) μπορείς να της τοποθετήσεις και στο παρακάτω λίνκ...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

...για να δούμε και τι καβαλούσες στα νειάτα σου (και συνεχίζω να μιλάω για μηχανές... laughing )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
stroumf
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stroumf

Αριθμός μηνυμάτων : 375
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΔευ 26 Οκτ 2009 - 1:16

αλλος ενας καλαματιανος στη παρεα μας!!!! ελα ρε πατριωτη και εγω καλαματιανος ειμαι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΔευ 26 Οκτ 2009 - 15:14

stroumf971 έγραψε:
αλλος ενας καλαματιανος στη παρεα μας!!!! ελα ρε πατριωτη και εγω καλαματιανος ειμαι!!!!
Προσεχώς θα σου στείλω Π.Μ για να μην γεμίζουμε το topic με Καλαματιανά!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Deep Purple
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Deep Purple

Αριθμός μηνυμάτων : 425
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΔευ 26 Οκτ 2009 - 18:49

Πάντα θαυμάζω όσους έχουν γνώσεις στη μοτό.
Εγώ δεν αγγίζω τίποτα.
Μπράβο σου βρε Λεωνίδα!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΤρι 27 Οκτ 2009 - 18:15

Λεωνιδα μπραβο!!Πραγματικα σου αξιζουν πολλα μπραβο,εγω εχω πολυ λιγες τεχνικες γνωσεις και μου ειναι δυσκολο να καταλαβω καποια πραγματα.Η μηχανη θελει μερακι και απ`οτι το βλεπω εσυ της το χαριζεις απλοχερα.. respect Beerchug Μακαρι να ειχαμε χρονο να ασχολουμαστε με οσα θελουμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΤρι 27 Οκτ 2009 - 19:01

mafiozos έγραψε:
Λεωνιδα μπραβο!!Πραγματικα σου αξιζουν πολλα μπραβο,εγω εχω πολυ λιγες τεχνικες γνωσεις και μου ειναι δυσκολο να καταλαβω καποια πραγματα.Η μηχανη θελει μερακι και απ`οτι το βλεπω εσυ της το χαριζεις απλοχερα.. respect Beerchug Μακαρι να ειχαμε χρονο να ασχολουμαστε με οσα θελουμε.
Για μένα ο χρόνος έχει τελειώσει... Εννοώ φυσικά ότι δεν μπορώ όπως παλιά, να τον διαθέσω σε τέτοιου μεγέθους εργασίες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos CBRF6
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nikos CBRF6

Αριθμός μηνυμάτων : 655
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 49
Τόπος : Ακραιο
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΣαβ 7 Νοε 2009 - 22:16

Αλλαγη τακακια,υγρα ψυγειου,λαδια-φιλτρα,μπουζι,φιτρο βενζινης πανω στην τρομπα και ελεγχους ρουλεμαν κτλ. μονος μου.Εχω και τα ροποκλειδα και το βιβλιο της Haynes και
ειμαι οκ.
Οταν χρειαστει βαλβιδες πρωτη φορα θα παω στον μαστορα
για να δω την διαδικασια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Harrys
Μέλος
Μέλος
Harrys

Αριθμός μηνυμάτων : 85
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΠεμ 26 Νοε 2009 - 1:53

το επαγγελμα μου ειναι μηχανικος(τεχνιτης μηχανων εσωτ.καυσης).ΑλλΑ!ποτε μου δεν εχω πειραξει τις μοτο μου (ε ενταξει κατι λαδια στο παπι κτλ :D ).
Οι μοτοσυκλετες ειναι αλλη ιστορια.Η λεπτομέρια κάνει τη διαφορα.Απο ενα σφυξιματακι μεχρι μια ρυθμιση και η διαφορα που καταλαβαινεις ειναι απιστευτη.επιδοσεων,οδηγικη κ.τ.λ.βεβαια εχω και τον καλυτερο μηχανικο των βαλκανιων που τα εχω δει τοσα χρονια αλλα και απο προσωπικη εμπειρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akis1100xx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 990
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Τόπος : αφθονο
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΠεμ 26 Νοε 2009 - 9:58

Κι εγω επισης μονος φτιαχνω την αγαπουλα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jet
Μέλος
Μέλος
jet

Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΠεμ 26 Νοε 2009 - 19:23

για αρχη συχαρητηρια στον λεωνιδα.παντως ρε παιδια καποια συνεργεια δεν κανουν αυτο που πρεπει και απ το να ψαχνεις γυρω γυρω για καλο συνεργειο καλυτερα να βαλεις την κεφαλα σου κατω και να μαθεις πολλα πραγματα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;   Πώς συντηρείτε την μηχανή σας; EmptyΠεμ 26 Νοε 2009 - 21:27

jet έγραψε:
για αρχη συχαρητηρια στον λεωνιδα.παντως ρε παιδια καποια συνεργεια δεν κανουν αυτο που πρεπει και απ το να ψαχνεις γυρω γυρω για καλο συνεργειο καλυτερα να βαλεις την κεφαλα σου κατω και να μαθεις πολλα πραγματα!!!!
Ευχαριστώ, αλλά να ξέρεις ότι υπάρχουν πολύ καλύτεροι εδώ μέσα. thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πώς συντηρείτε την μηχανή σας;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗ.
» gps-κινητο και μηχανη
» ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗ
» Φωτογραφικη μηχανη
» Η καταλληλότερη μηχανή..

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top