Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 3 Ιαν 2014 - 11:29

Και οτι θυμαμαι οτι καποιος ειχε πει οτι οσοι ειμαστε τοσες αποψεις θα ακουστουν, δηλαδη εχω μπερδευτει...γρηγορη κορωνα, βεντουζες και καλουτσικα στη βροχη, μεχρι τωρα εχουμε αποψεις για m3, bt 016, t30...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 3 Ιαν 2014 - 13:06

Για αρχή κάνε το διαχωρισμό μεταξύ sport ελαστικού και sport touring. Για αυτά που ζητάς γνώμη μου είναι ότι είσαι για sport ελαστικό. Από κει και πέρα βλέπεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 3 Ιαν 2014 - 13:26

Πιθανον ετσι ειναι αφου πρεπει να ζεστενεται γρηγορα, αλλα παλι πρεπει να κανει και για τη συγκεκριμενη μοτοσυκλετα λογω βαρους γιατι εχω καταλαβει οτι δεν κανουν ολα τα supersport λαστιχα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 3 Ιαν 2014 - 13:39

Σωστό και αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 3 Ιαν 2014 - 16:16

Thodo L200 έγραψε:
Και οτι θυμαμαι οτι καποιος ειχε πει οτι οσοι ειμαστε τοσες αποψεις θα ακουστουν, δηλαδη εχω μπερδευτει...γρηγορη κορωνα, βεντουζες και καλουτσικα στη βροχη, μεχρι τωρα εχουμε αποψεις για m3, bt 016, t30...
Εγώ ήμουν ο λόγιος !!!!
Προσωπικά θα σου προτείνω τα M3 που τα φοραω κιόλας , μετα απο 6000χλμ περίπου ειναι σχεδόν καινουρια και με έχουν αφήσει αρκετα ευχαριστημένο !!!
Εχουν και καλή τιμη αγοράς !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 3 Ιαν 2014 - 16:17

Με σενα θα τα πουμε αυριο για τα...πλαγιασματα και τα στροφιλικια - βεντουζωματα κλπ κλπ κλπ~ laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 3 Ιαν 2014 - 17:47

το σπορ ελαστικο θα σου προσφερει τα κρατηματα που θες και το γρηγορο ζεσταμα. ξεχνας ομως υψηλες ταχυτητες γιατι λογω του βαρους του ΧΧ  η παραμορφωση θα ειναι μεγαλη. ξεχνας επισης και διαρκεια ζωης. κανα 5αρι με 6αρι χιλ χλμ και να εισαι ευχαριστημενος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 3 Ιαν 2014 - 18:31

Η διαρκεια δεν με απασχολει τον πρωτο χρονο με τα πρωτα λαστιχα, τωρα το αλλο...με απασχολει λιγο, θα δουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 4 Ιαν 2014 - 13:53

Σήμερης έβαλα καινούργια πατούμενα celebrate  Conti-SportAttack 2  wheelie 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 4 Ιαν 2014 - 21:39

μπραβο! καλοφαγωτα λοιπον!!!  eating 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 4 Ιαν 2014 - 21:44

Να μας πεις εντυπωσεις σιγα σιγα, να μαθαινουν και οι υπολοιποι που εχουν την ιδια μηχανη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 4 Ιαν 2014 - 21:49

DNS έγραψε:
Σήμερης έβαλα καινούργια πατούμενα celebrate  Conti-SportAttack 2  wheelie 
Άντε επιτέλους να μάθουμε και γι'αυτό το παπουτσάκι,ρωτάω ρωτάω και απάντηση καμία.
απο τιμούλα τί λένε???φωτό μπορείς να βάλεις??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 4 Ιαν 2014 - 22:33

Meletis έγραψε:
DNS έγραψε:
Σήμερης έβαλα καινούργια πατούμενα celebrate  Conti-SportAttack 2  wheelie 
Άντε επιτέλους να μάθουμε και γι'αυτό το παπουτσάκι,ρωτάω ρωτάω και απάντηση καμία.
απο τιμούλα τί λένε???φωτό μπορείς να βάλεις??


Το αυτο.
Για λεγε. Για λεγε ................. !!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΔευ 6 Ιαν 2014 - 14:09

150 κάτι χλμ για αρχή.  Το μηχανάκι σου δίνει τρομερή αίσθηση και πληροφόρηση σε σχέση με τα τσόκαρα που φόραγε όπως είναι λογικό :Ρ . Δεν το πίεσα καθόλου βέβαια αλλά πηγαίνοντας στη πλατεία της Βαρυμπόμπης (αν  ξέρετε  τις 5-6 στροφές που έχει) πήγαινε να ξαπλώσει με την σκέψη.

270 E έκαναν. Φωτός με την πρώτη ευκαιρία.

Αυτά είναι http://motorad.co.nz/sites/default/files/images/news-articles/CSA2.jpg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 3 EmptyΔευ 6 Ιαν 2014 - 18:49

Thodo L200 έγραψε:
Η διαρκεια δεν με απασχολει τον πρωτο χρονο με τα πρωτα λαστιχα, τωρα το αλλο...με απασχολει λιγο, θα δουμε.

Θοδωρή σε βλέπω λίγο μπερδεμένο και θα προσπαθήσω να σε ξεμπλέξω

Τα λάστιχα χωρίζονται στις εξής κατηγορίες χονδρικά.

1)    τα ρέϊσινκ,   για στεγνό χωρίς χάραξη (σλίκ)  και βρόχηνα  με πολύ έντονη χάραξη.  Αυτά έχουν επιλογή γόμας μαλακή, μεσαία, σκληρή και δεν
      μας   ενδιαφέρουν γιατί είναι ακατάλληλα για δρόμο ούτε έχουν έγκριση για αυτό. Είναι μόνο για αγώνες και τράκ-ντέυ.
      Τώρα κάποιες εταιρίες βγάζουν ρέισινκ με χάραξη για να πάρουν εγκριση για το δρόμο και τα προσφέρουν με επιλογή γόμας σαν ρεισινκ-στρίτ
      Αυτά τα τοποθετούν ή κάτω-κάτω στην κατηγορία των ρέισινκ ή πανω-πάνω στη επόμενη κατηγορία   τα:

2)    Τράκ-ρόντ:  Για πίστα και δρόμο, γρήγορες κορώνες, σχεδιασμό  που προσφέρει περισσότερη επαφή υπό κλίση και μεγαλύτερα περιθώρια κλίσης,
       μαλακές γόμες ή τρίγομα  σκληρό στο κέντρο μαλακό στους ώμους΄ φτιαγμένα να χουφτώνεις το γκάζι μέσα στη στροφή και να μεταφέρουν τη    
       δύναμη στην ασφαλτο.     Καλό  ε??  Αλλά δεν βγάζουνε πολλά χλμ. Ενδεικτικά αναφέρω: σουπερ κόρσα, ΒΤ 016 προ, ρένσπορτ ντι 211 κ.α

3)     Σούπερ σπόρ: Εδώ έχει πολύ πράμα, υπάρχουν τα πολύ σπόρ τα λιγότερο σπορ και τα ντεμί.  δλδ τα  S20 ή τα rosso corsa  είναι κοντά στα τρακ-ροντ
       και κάνουν και για πίστα (τηρουμένων των αναλογιών) αλλά βγάζουν περισσότερα χλμ απ' αυτά.  Τα Ζ6 - Ζ8  είναι μάλλον σπόρ-τιούρινκ  κάτι σαν
       ΧΧ, χαγιαμπούσα, ΖΖ 1400 έτσι ένα πράμα, Φυσικά υπάρχουν και τα ενδιάμεσα πχ  ΒΤ016 (χωρίς PRO) ,  M3  M5 , rosso II κλπ.
       Μετά πάμε στα :

4)     Τιούρινκ:  πχ τα εϊτζελ της πιρέλλι Αυτά είναι για το Μενέλαο που κάνει 16.000 χιλ σε μια εβδομάδα για να μην αλλάζει λάστιχα στο δρόμο.

Διαλέγεις  και παίρνεις.  Προσωπικά έχω δοκιμάσει τα ΒΤ 016 και έμεινα πολύ ευχαριστημένος όπως και ο Μένος.  Τελευταία αλλαγή αποφάσισα να βάλω τράκ-ρόντ και διάλεξα  τα μέτζελερ ρένσπορτ.  Μου  είπανε ότι το ΧΧ θα τα διαλύσει στην πρώτη βόλτα και ότι είναι πολύ μαλλακά και θα κουνάει.
O λαστιχάς όταν του είπα τι θέλω φρικάρισε  affraid 
- Δεν κάνουν για το ΧΧ
- Αυτά θέλω!!
-Ο χαρακτήρας της μοτ/τας.....
- Εγώ αυτά θέλω!!
- Τα Μ3 ?
- Όχι θέλω τα  renssport.
- Mα δεν ταιριάζουν σ' αυτό το μηχανάκι είναι βαρύ και δυνατό.
- Άμα δε μου κάνουνε θα τα ξαναλλάξω 230 ευρώ θα χάσω δεν πειράζει

Και τα έβαλα και έχω χεστεί από τη χαρά μου.  ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΤΗΜΑ.    celebrate  yess   Πόσα χλμ θα βγάλουν δεν ξέρω ακόμα.  Έχω κάνει 2.000 χιλ
και δεν έχουν καμμιά φθορά  αλλά τα προσέχω  Α.Ο  &  Ε.Ο  160-180 λίγο παραπάνω από τα αυτ/τα,   ε,  κάπου-κάπου του τα χώνω κιόλας.  Όσο για το αν κουνάει ΄στην Ε.Ο από Κόρινθο για Αθήνα πριν τα διόδια Ελευσίνας έχει μια μεγάαααλη  ανοιχτήηη στροφή και στην έξοδο βλέπεις τα διόδια (ελεύθερη διέλευση)  Εκεί λοιπόν  το ΧΧ μπορεί να στρίψει με 270 και βράχος    ( όχι ότι το εχω κάνει δλδ  έτσι μου είπανε )B-)

ΥΓ: Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα χειρότερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Λάστιχα για cbr 125!!!
» ΛΑΣΤΙΧΑ
» Καινούρια διπλώματα οδήγησης
» λαστιχα....τι?
» λαστιχα για cbr 125

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top