Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#136ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΔευ 26 Οκτ 2015 - 20:18

Εγω τι να πω που δεν βρήκα αλλα στην Πτολεμαΐδα και πηρα τα BT 14?Αλλα ευτυχως μςτα απο 5500 χλμ εχουν ψωμι ακομα οσο και να σας φαινεται απιστευτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#137ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΔευ 26 Οκτ 2015 - 21:19

Πτολεμαιδα και γενικα εκει η περιοχη να ξερετε υπαρχει ο "nikos_napoume"
ειναι πολυ καλο παιδι μελος μας και βεβαια εκτος απο το οτι θα σου προτεινει οτι καλυτερο σιγουρα θα σου κουτσουρεψει και κατι απο την τιμη. το τηλ του ειναι 6973033222.
(Νικο μετα μου δινεις και εκεινο το πριμ που λεγαμε)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#138ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΔευ 26 Οκτ 2015 - 21:59

hondalife έγραψε:
Εγω τι να πω που δεν βρήκα αλλα στην Πτολεμαΐδα και πηρα τα BT 14?Αλλα ευτυχως μςτα απο 5500 χλμ εχουν ψωμι ακομα οσο και να σας φαινεται απιστευτο

Ημερομηνία κατασκευής τσεκάρησες γιατί το  ΒΤ 014 νομίζω δεν το βγάζει πια

http://www.bridgestone.gr/moto/riding-styles/sport/

Κατά τα άλλα είναι καλό λάστιχο super sport και πιστεύω ότι θα σου βγάλει περί τα 8-9 χιλ. χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#139ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΤρι 27 Οκτ 2015 - 21:03

Νοεμβρη του 14 ηταν και για αυτο τα πηρα αν και με εγδαρε με 250 ευρουλια αλλα ηθελα να φυγω για μεσολογγι και αναγκαστικα τα πηρα....αλλα γενικως ειμαι ευχαριστημενος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#140ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΤρι 27 Οκτ 2015 - 21:08

Μαριε ειναι και μαστορακλα στα κολληματα..ειχα παει για κατι κολληματα στο καπακι του φορτηγου....ειναι και εντουρας και τα ειπαμε καλα...ωραιος τυπος.Δεν τον σκεφτηκα καθολου για λαστιχα και πηγα αλλου....ΒΛΑΚΕΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#141ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΤρι 27 Οκτ 2015 - 23:13

Ta BT-014 κάπου διάβασα μέσα στη χρονιά ότι τα ξανάβγαλαν στην παραγωγή ενώ τα είχαν σταματήσει.

Θυμάμαι η παρέα τα φόραγε το 2006-2007 και ήταν όπως τώρα στη κατηγορία των ΒΤ-016 ή ΒΤ-016pro πιριπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#142ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΤρι 27 Οκτ 2015 - 23:46

hondalife έγραψε:
Μαριε ειναι και μαστορακλα στα κολληματα..ειχα παει για κατι κολληματα στο καπακι του φορτηγου....ειναι και εντουρας και τα ειπαμε καλα...ωραιος τυπος.Δεν τον σκεφτηκα καθολου για λαστιχα και πηγα αλλου....ΒΛΑΚΕΙΑ
αν τυχει και ξαναπας δως του χαιρετίσματα !!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#143ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 8:36

Ευχαρίστως. ...μονο ο Δημητρης δεν μας ειπε τι λαστιχα έχει που το παει "ταπα"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#144ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 20:47

DNS έγραψε:
Ta BT-014 κάπου διάβασα μέσα στη χρονιά ότι τα ξανάβγαλαν στην παραγωγή ενώ τα είχαν σταματήσει.

Θυμάμαι η παρέα τα φόραγε το 2006-2007 και ήταν όπως τώρα στη κατηγορία των ΒΤ-016 ή ΒΤ-016pro πιριπ.

Τα ΒΤ-016 φόρεσα για ένα καλοκαίρι και παρόλο που μου έβγαλαν μετα βίας 6.000 χλμ. είναι τα καλύτερα λάστιχα που φόρεσε το ΧΧ!!
Με τα ΒΤ-016 έξυσα για πρώτη φορά τα φέρινγκ και ούτε που το κατάλαβα..!
Βεντουζάρανε αλύπητα και προσφέρανε μια αίσθηση ασφάλειας μοναδική!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#145ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 22:02

Menos έγραψε:
DNS έγραψε:
Ta BT-014 κάπου διάβασα μέσα στη χρονιά ότι τα ξανάβγαλαν στην παραγωγή ενώ τα είχαν σταματήσει.

Θυμάμαι η παρέα τα φόραγε το 2006-2007 και ήταν όπως τώρα στη κατηγορία των ΒΤ-016 ή ΒΤ-016pro πιριπ.

Τα ΒΤ-016 φόρεσα για ένα καλοκαίρι και παρόλο που μου έβγαλαν μετα βίας 6.000 χλμ. είναι τα καλύτερα λάστιχα που φόρεσε το ΧΧ!!
Με τα ΒΤ-016 έξυσα για πρώτη φορά τα φέρινγκ και ούτε που το κατάλαβα..!
Βεντουζάρανε αλύπητα και προσφέρανε μια αίσθηση ασφάλειας μοναδική!

Τόσο μου έβγαλαν κι εμένα με δυο τρακ-ντεϊ και βγήκαν τα λινά. Πολύ καλό κράτημα και γρήγορη κορώνα, Τα 016 pro είναι πιο πιστάδικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#146ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 29 Οκτ 2015 - 15:10


Εγώ τα S-20 της Bridgestone φοράω . Πολύ καλό λάστιχο , με κορυφαίο κράτημα , και στρίψιμο ... Εντάξει , δεν είναι για 10 + χιλ. χιλιόμετρα αλλά είναι κορυφή.!!!.... Αν τα αλλάξω μάλλον τα ίδια θα βάλω ....Αν και μου έχει μπεi μία ιδέα , να δοκιμάσω τα Dunlop Sportsmart 2...Έχω ακούσει καλές κριτικές.....Θα δω όταν θα φτάσει η ώρα ..!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#147ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 29 Οκτ 2015 - 15:26

cbx -six έγραψε:

Εγώ τα  S-20  της  Bridgestone   φοράω .  Πολύ καλό  λάστιχο , με κορυφαίο  κράτημα  , και στρίψιμο ... Εντάξει , δεν  είναι για 10 + χιλ. χιλιόμετρα  αλλά είναι κορυφή.!!!.... Αν τα αλλάξω μάλλον τα ίδια θα βάλω ....Αν και μου έχει μπεi  μία ιδέα , να δοκιμάσω τα  Dunlop Sportsmart 2...Έχω ακούσει καλές κριτικές.....Θα δω όταν θα φτάσει η ώρα ..!!

Το νέο S20 EVO κατά την μπριτζεστον είναι πολύ πιο εξελιγμένο σε κράτημα και χιλ/κη απόδοση (Το συνιστά και για τρακ-ντει) Αυτά ήθελα να βάλω αλλά υπήρχε έλλειψη και έτσι κατέληξα στο Μ7 της μέτζελερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#148ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 29 Οκτ 2015 - 19:09

Τι "λεει"τελικα το m7? Ετσι Δημητρακι...πες...με το τσιγκελι στα βγαζουμε τα μυστικα? (αστειευομαι βεβαιως βεβαιως αφου εχασα ολο το Σ/Κ διαβαζοντας τα ποστ σου με την μοτοδιαδρομη σου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#149ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 29 Οκτ 2015 - 20:24


Γειά σου Γιώργο .... Εγκλιματίστηκες αμέσως στην ομάδα βλέπω ..!!!..
....Και είσαι και διαβασμένος !!! laughing ....
Τα M7 αν εννοείς της Metzeler δεν τα φορούσα ....Τα Μ5 είχα ....Καλό λαστιχο , αλλά όχι σαν το
S-20..... thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 Empty
#150ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 10 EmptyΠαρ 30 Οκτ 2015 - 19:53

Ειμαι κοντα στο να αλλαξω λαστιχα οποτε μπορω να μοιραστω εντυπωσεις. Εχω γραψει παλιοτερα μολις μπηκαν περυσι τα Μ7 τις διαφορες που εισα με τα S20. Μετα απο 11.500χλμ μπορω να πω οτι δεν εχω αλλαξει γνωμη, τα M7 εξακολουθουν να κρατανε πολυ καλυτερα μετα απο τοσα χλμ απ οτι τα s20 που δεν εβγαλαν πανω απο 6.500 κανονικα + αλλα 1000 με ταχυτητες ως 120 και απαλα το γκαζι.
Δεν εχω δοκιμασει τα s20evo που εχουν βγει τωρα αλλα ειμαι ετοιμος σε 1000-2000χλμ μια που το μπροστινο εχει ακομα 2χιλ για το δεικτη και το πισω μισο χιλ για το δεικτη και αρκετα για να τελειωσουν τα χαραγματα του να ξαναβαλω παλι τα Μ7 και λογω του υπεροχου και γρηγορου κρατηματος τους οπως και για τη χιλιομετρικη αποδοση.
Δεν ξερω αν υπαρχει αλλο λαστιχο αυτη τη στιγμη στην αγορα που να κανει κατι τετοιο, εκτος αν μπορει τα s20evo να τα εξελιξαν ετσι για να χτυπησουν το Μ7. Για την ωρα θα εμπιστευτω παλι αφου για τα Q3 που ρωτησα ηταν απογοητευτικες οι απαντησεις για την χλμ αποδοση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 10 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Λάστιχα για cbr 125!!!
» ΛΑΣΤΙΧΑ
» Καινούρια διπλώματα οδήγησης
» λαστιχα....τι?
» λαστιχα για cbr 125

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top