Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#151ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΠαρ 30 Οκτ 2015 - 21:19

Εγώ έκανα με τα Μ7 2-3 πέρα-δώθε στον περιφερειακό για στρώσιμο, αλλά με σύνεση γιατί είναι γεμάτος ραντάρ.

Πρώτη εντύπωση: Η κορώνα μου φαίνεται ομαλή και πιο αργή απ' ότι θα ήθελα. Αλλά άμα δεν πάω Επίδαυρο δεν μπορώ να έχω σαφή εκτίμηση.

Βασικά εγώ ήθελα τα RACETEC INTERACT K3 αλλά ο λαστιχάς με έψησε ότι ο σκελετός του είναι πολύ μαλακός για το βάρος του ΧΧ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#152ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΠαρ 30 Οκτ 2015 - 22:44

Η διαφορα μας στα κλειστα κομματια ειναι οτι εχω σηκωσει την ουρα της δικης μου 5,8χιλ και πλαγιαζει με τη σκεψη μ αυτα τα λαστιχα, ναι τα RACETEC INTERACT K3 ειναι μ@αλακά αλλα απλα δε θα εβγαζαν πολλα χλμ, τα χουν βαλει καποιοι σε χχ και θεωρουν κορυφαιο το κρατημα αλλα αν πανε για 5.000χλμ παω πασο δεν θα το αντεχαν τα οικονομικα μου ειδικα οταν δε μπαινω σε πιστα και τα Μ7 δε με προδωσαν ποτε ακομα και με προβληματικες αναρτησεις που αφησα στο αμην για να τους κανω σερβις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st74
Μέλος
Μέλος
st74

Αριθμός μηνυμάτων : 79
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#153ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΠεμ 3 Δεκ 2015 - 19:08

https://imageshack.com/i/p7oYOjWqj
https://imageshack.com/i/p7oYOjWqj
Νεα λαστιχακια πολυ οικονομικα.Η κριση δεν επιτρεπει κατι πιο ακριβο.MITAS SPORTFORCE+ με 190€ τοποθετημενα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#154ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΠεμ 3 Δεκ 2015 - 19:24

Σταυρο θελω να μου πεις εντυπωσεις!!!! Με ενδιαφερουν πολυ τα συγκεκριμενα.... Οποιον ρωτησα δεν τα ειχε βαλει κανεις για να παρω μια ιδεα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#155ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΠαρ 4 Δεκ 2015 - 1:47

το ιδιο λαστιχο σε μηχανες διαφορετικου βαρους θα εχουν εντελως διαφορετικη αποδοση.
ενα που θα ειναι μαλακο σε μια βαρια 1100μηχανη θα ειναι μετριο εως σκληρο σε μια μεσαιου κυβισμου 600 ελαφρια μηχανη.
οπως και αντιστοιχα ενα πολυ καλο λαστιχο σε ενα 600 θα ειναι υπερβολικα μαλακο στο 1100
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#156ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΠαρ 4 Δεκ 2015 - 9:46

st74 έγραψε:
https://imageshack.com/i/p7oYOjWqj
https://imageshack.com/i/p7oYOjWqj
Νεα λαστιχακια πολυ οικονομικα.Η κριση δεν επιτρεπει κατι πιο ακριβο.MITAS SPORTFORCE+ με 190€ τοποθετημενα!

Την συγκεκριμένη μάρκα δεν την έχω ακουστά.. πάντως η τιμή είναι ιδιαίτερα δελεαστική!
Να υποθέσω πως πρόκειται για μαλακή γόμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#157ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΠαρ 4 Δεκ 2015 - 19:49

Απ οσο ξερω την αγορασε η Sava και ολοι μαζι ειναι κατω απο την ομπρελα της Goodyear.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st74
Μέλος
Μέλος
st74

Αριθμός μηνυμάτων : 79
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#158ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΠαρ 4 Δεκ 2015 - 20:05

Καλησπερα.Τα παρακατω ειναι οτι βρηκα για τα ελαστικα.
http://www.mitas-moto.com/underwood/download/files/sportforceflyereng_high.pdf
Και για την εταιρια
http://www.mitas.gr/about-us
Οι εντυπωσεις αν και ειναι λιγο νωρις (εχουν μονο 200χλμ),πιο γρηγορη κορωνα απο τα rennsport που ειχε πριν η μοτο.Δεν τα εχω πιεσει ακομα.Αντοχη,θα δειξει ο χρονος.Νομιζω πως για τα χρηματα τους και για απαιτησεις μου μαλλον θα βγουν οκ...οπως και να εχει ενημερωση για οτιδηποτε θα την εχετε και μιας και στην Ελλαδιτσα οι οικονομικες δυσκολιες δεν εχουν τελος...συνεπως μπορει να υπαρξουν και αλλοι ενδιαφερομενοι.
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#159ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΣαβ 5 Δεκ 2015 - 17:55

Καλοταξιδα να ειναι! Στην πορεια του χρονου πες μας τι εντυπωσεις σου αφησαν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#160ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΔευ 7 Δεκ 2015 - 13:38

Tα Μ7 εχουν ηδη ξεοερασει τα 14.000χλμ και το πισω στη μεση του και σε ακραιες επιταχυνσεις εχει αρχισει να γλιστραει, στα πλαγια του ακομα δεν φευγει απ το δρομο....και συνεχιζουν να μαζευουν χλμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#161ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΤρι 8 Δεκ 2015 - 23:04

Thodo L200 έγραψε:
Tα Μ7 εχουν ηδη ξεοερασει τα 14.000χλμ και το πισω στη μεση του και σε ακραιες επιταχυνσεις εχει αρχισει να γλιστραει, στα πλαγια του ακομα δεν φευγει απ το δρομο....και συνεχιζουν να μαζευουν χλμ

Έχουν φαγωθεί πολύ στη μέση? Έχεις μετρήσει τ' αυλάκια τι βάθος έχει μείνει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#162ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΤρι 8 Δεκ 2015 - 23:17

ptinotrofos έγραψε:
Thodo L200 έγραψε:
Tα Μ7 εχουν ηδη ξεοερασει τα 14.000χλμ και το πισω στη μεση του και σε ακραιες επιταχυνσεις εχει αρχισει να γλιστραει, στα πλαγια του ακομα δεν φευγει απ το δρομο....και συνεχιζουν να μαζευουν χλμ

Έχουν φαγωθεί πολύ στη μέση? Έχεις μετρήσει τ' αυλάκια τι βάθος έχει μείνει?  

Μετα το ταξιδι δεν εχω μετρησει, αλλα στη μεση εχω πιασει το δεικτη και εχει μεινει λιγο αυλακι, στις ακρες εχει ακοα για το δεικτη, αυτα για το πισω παντα με τον τροπο οδηγησης που τους εκανα. Θα τυχει να μετρησω και θα πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#163ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΤρι 8 Δεκ 2015 - 23:27

Thodo L200 έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
Thodo L200 έγραψε:
Tα Μ7 εχουν ηδη ξεοερασει τα 14.000χλμ και το πισω στη μεση του και σε ακραιες επιταχυνσεις εχει αρχισει να γλιστραει, στα πλαγια του ακομα δεν φευγει απ το δρομο....και συνεχιζουν να μαζευουν χλμ

Έχουν φαγωθεί πολύ στη μέση? Έχεις μετρήσει τ' αυλάκια τι βάθος έχει μείνει?  

Μετα το ταξιδι δεν εχω μετρησει, αλλα στη μεση εχω πιασει το δεικτη και εχει μεινει λιγο αυλακι, στις ακρες εχει ακοα για το δεικτη, αυτα για το πισω παντα με τον τροπο οδηγησης που τους εκανα. Θα τυχει να μετρησω και θα πω.

Αφού έχεις φτάσει στο δείκτη η φθορά δικαιολογεί τα ψιλογλιστρήματα, Απλά θέλουν αλλαγή, το πίσω τουλάχιστον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#164ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΤετ 9 Δεκ 2015 - 12:33

Θα πανε για αλλαγη και τα δυο μαζι, δε νομιζω ενα λαστιχο μπροστινο με τοσα χλ πανω του οτι εχει νοημα να το κρατησω και να εχω ασφαλεια, εχω πλεον χαλαρωσει τον τροπο οδηγησης για να καθυστερησω την αλλαγη τους. Νομιζω οτι αξιζαν τα χρηματα τους και τα ευχαριστηθηκα στο επακρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 Empty
#165ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 11 EmptyΤετ 9 Δεκ 2015 - 20:17

νομιζα πως οι αλλαγες πανε 2 προς 1 δλδ σε καθε 2 αλλαγες πισω αλλαζεισ μια το μπροστα.
αλλη καταπονηση αλλο βαρος αλλες συνθηκες το πισω. βεβαια εσυ κρινεις σε τι κατασταση ειναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 11 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Λάστιχα για cbr 125!!!
» ΛΑΣΤΙΧΑ
» Καινούρια διπλώματα οδήγησης
» λαστιχα....τι?
» λαστιχα για cbr 125

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top