Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 ψαλιδι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 10:48

Σκεφτομαι απλως πρακτικα. Αν, λεω αν, ειναι καλο το μηχανακι και το παρω 3500, σε σχεση με οτι αλλο κυκλοφορει απο 2900 εως 3500, μηπως (παντα αν ειναι καλο) αξιζει τοσα εξτρα για την διαφορα εως 600 ευρω, οποτε συμφερει, ειναι ετοιμο, δεν θελει τιποτα εκτος απο ενα σερβισ στον κινητηρα που θα το εκανα σε οποιοδηποτε επαιρνα, αρα μπορω να το θεωρω (αν ειναι καλο) και φθηνο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chr1st0ph3rk
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
chr1st0ph3rk

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2011

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 11:45

όντως πολλά έξτρα πάνω...νομίζω ότι πλέον από sport-touring έγινε super sport...
ο ιδιοκτήτης της την έφτιαξε σύμφωνα με τις δικές του ανάγκες και αυτές πρέπει να ήταν η ταχύτητα τώρα αν την οδηγήσεις και ''κουμπώσεις'' επάνω και σου κάνει τσίμπησε την.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 11:52

Γι αυτο λεω και εγω (αν ολα ειναι καλα και αξιζει) να αλλαξω την ουρα γιατι ωραια ειναι μεν αλλα κουραστικη δε και η γυναικα μου αποκλειεται να ανεβει εκει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
takis-xx
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
takis-xx

Αριθμός μηνυμάτων : 249
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 12:14

Φιλε μου,με ολο το θαρρος μακρια απο το συγκεκριμενο μηχανακι,δε το ξερω προσωπικα,αλλα το κουστουμακι που φοραει υπαρχει ολοιδιο στο ebay κ εμενα αυτο μου λεει τρακαρισμα.σιγουρα εχει πολλα εξτρα αλλα το διακινδυνευεις να παρεις 1 μηχανακι που ναι μεν εχει πολλα εξτρα αλλα μπορει να σου βγαλει ενα σωρο προβληματα οταν το παρεις?Στα λεφτα που θες να δωσεις υπαρχουν 1 σωρο καλα μηχανακια.Δες τα παρακατω:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1794651/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1987184/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2014673/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1789928/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1883815/

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/848702/
Beerchug wheelie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 12:34

αν εννοεις αυτο :
http://www.ebay.com/itm/Honda-CBR1100XX-Blackbird-Blue-Flames-Fairing-11N33-/150564688442?hash=item230e5ad23a&item=150564688442&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr#ht_6254wt_1139

δεν εχει καμια σχεση...

συμφωνω απο την αρχη οτι οσο πιο αφτιαχτο τοσο το καλυτερο, αλλα επειδη μ'αρεσει να εχει μια διαφορετικη εμφανιση, οπως και σωληνακια υψηλης, ohlins, carbon, τρομπες κλπ και ουτως ή αλλως θα τα εφτιαχνα αν επαιρνα κατι αφτιαχτο και θα μου κοστιζαν αρκετα, δηλαδη 3500+(1000 εως 4000), το σκεφτομαι αν παντα οπως ειπα ειναι καλο (επιπλεον μιλησα σημερα και με τον αραουζο μηπως και τυχαινε να το ξερει και θα το παω εκει για ελεγχο οταν ανεβω αθηνα) και μηπως ειναι ευκαιρια και αξιζει.
Οσο για το κουστουμι το εχει βαψει ενας στον πειραια, του μιλησα, και ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι εχει κι αλλο κουστουμι...τωρα αν εχει φαει στουκα ή πεσιμο νομιζω οτι στο συνεργειο θα το καταλαβουν...θελω να ελπιζω...γι αυτο και απευθυνομαι και σε σας ολους να βοηθησετε με τις γνωσεις σας και με την εμπειρια σας πανω στο xx. Σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις γιατι δινουν εναυσμα για σκεψη και περαιτερω συζητηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
takis-xx
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
takis-xx

Αριθμός μηνυμάτων : 249
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 14:15

Βασικα ειχα αυτο στο μυαλο μου: http://www.ebay.com/itm/Honda-CBR1100XX-CBR1100-XX-1997-2003-98-99-00-Fairing-1-/270777438300?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item3f0b97d05c, αλλα κ παλι δεν ειναι.Δεν θυμομουν καλα.Σου στελνω αλλο 1 link απο 1 μηχανακι που φαινεται καθαρο κ ειναι κ σε τιμη που σε παιρνει να επενδυσεις πανω του:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1970266/. Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 16:04

thodol200 έγραψε:
Σκεφτομαι απλως πρακτικα. Αν, λεω αν, ειναι καλο το μηχανακι και το παρω 3500, σε σχεση με οτι αλλο κυκλοφορει απο 2900 εως 3500, μηπως (παντα αν ειναι καλο) αξιζει τοσα εξτρα για την διαφορα εως 600 ευρω, οποτε συμφερει, ειναι ετοιμο, δεν θελει τιποτα εκτος απο ενα σερβισ στον κινητηρα που θα το εκανα σε οποιοδηποτε επαιρνα, αρα μπορω να το θεωρω (αν ειναι καλο) και φθηνο...
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1476591/

4.300€ για να αγοράσω οτι ΑΠΕΜΕΙΝΕ απο ενα CBR XX??? WTF WTF

Μου αρέσει και το σχόλιο του.... "ουρα CBR 1000RR" applause applause applause

ψαλιδι? - Σελίδα 2 1112

Αδερφέ, δικά σου χρήματα είναι, δίκο σου και το ρίσκο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 16:21

Γιατί δεν παίρνεις ένα cbr1000, αφού οι μετατροπές που θα του κάνεις προς τα εκεί κλίνουν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsiftis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
tsiftis

Αριθμός μηνυμάτων : 495
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 16:59

Κι εγώ μακρυά λέω.

Προσωπικά δεν θα άλλαζα τόσο πολύ μια μηχανή που είναι ήδη "αλεξίσφαιρη" απο τη μάνα της. Μερικές πινελιές, ναι, αλλά όχι τόσες φλυαρίες.
Ή για να καλύψεις κάτι το κάνεις, ή γιατί είσαι "κάνγκουρας".

Απο την άλλη το να έχει πέσει μια μηχανή δεν είναι τόσο τραγικό, εκτός και αν έχουν μείνει κουσούρια (στραβά πλαίσια, τιμόνια, μπουκάλες, διαρροές κλπ). Πολλοί φοβούνται αν δούν 2 γρατζουνιές και πέφτουν σε χειρότερο μηχανάκι, επειδή ο άλλος τα είχε καλύψει τα στραβά με διάφορα τεχνάσματα.

Τα έξτρα μπορείς να τα βάλεις και μόνο σου σταδιακά. Μπορείς να ψάξεις μεταχειρισμένα και να σου βγούν στα ίδια λεφτά πάνω κάτω. Αν πιάνουν και τα χέρια σου λίγο, θα κάνεις θαύματα και θα το ευχαριστηθείς κιόλας, αφού θα τα έχεις βάλει με τα χέρια σου.
Μια καλή ανάρτηση πίσω, μπουκάλες μπροστά, εξάτμίσεις...

Λέω εγώ τώρα ένα 500άρι για το καθένα.Ψάχνεις σε ανταλλακτικά, car.gr, ebay κλπ Αν βρείς κανένα κελεπούρι στα 3000 περίπου (έχει πολλά και ο καιρός σηκώνει και παζάρια) + 3Χ500 = 4500ευρώ.
Και πάλι χοντρά ίσως τα λέω.Με ψάξιμο και υπομονή εξοικονομείς ένα μισθό απο τέτοιες αγορές.

Επίσης το χρώμα το κάνεις όπως θές... Μπορείς να βάλεις αυτοκόλλητα, να κάνεις αερογραφίες, τοπικά βαψίματα και να δώσεις το δικό σου στυλ άν θές και όχι το στύλ κάποιου άλλου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 17:02

tsiftis έγραψε:
Μπορείς να βάλεις αυτοκόλλητα, να κάνεις αερογραφίες, τοπικά βαψίματα και να δώσεις το δικό σου στυλ άν θές και όχι το στύλ κάποιου άλλου.
plus1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Stomu Yamashta
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Stomu Yamashta

Αριθμός μηνυμάτων : 304
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2009

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 18:25

Menos έγραψε:
tsiftis έγραψε:
Μπορείς να βάλεις αυτοκόλλητα, να κάνεις αερογραφίες, τοπικά βαψίματα και να δώσεις το δικό σου στυλ άν θές και όχι το στύλ κάποιου άλλου.
plus1
+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
seth2769
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
seth2769

Αριθμός μηνυμάτων : 1608
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αγια Πετρουπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 19:38

και εγω συμφωνω με τους προλαλησαντες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 20:43

Παιδια συμφωνω, αλλα οχι για τις αερογραιες και τα ohlins γιατι νομιζω οτι κοστιζουν μια περιουσια. Δεν ειπα οτι το αποφασισα, ακομα δεν το εχω δει απο κοντα καν. απλως λεω αν, αν, αν, οι αναρτησεις δουλεουν σωστα, οπως και ολο το υπολοιπο μηχανακι, και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα το παω για ελεγχο, οπως και οποιος θα ηθελε να βοηθησει ερχομενος μαζι, αν, αν, αν, θα το σκεφτομουν...και θα εβλεπα τι θα αποφασισω. Σκεφτειτε οτι εσεις που ειστε αθηνα, οπως ημουν και εγω μεχρι πριν 3 χρονια ειναι πιο ευκολο να ψαξτε για ανταλλακτικα, να πατε σε 30 μπογιατζηδες να ρωτησετε για αερογραφιες κλπ ενω εγω δεν εχω αυτην την πολυτελεια...και παλι δεν ειπα οτι το αποφασισα. Τακη το συγκεκριμενο που εδειξες δεν ειναι κακη περιπτωση.Θα δουμε, οταν ανεβω αθηνα θα μαζεψω να δω μερικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 20:52

Εχω ομως μια απορια. Γενικα οπως ειπα συμφωνω αλλα διακρινω αρνητικοτητα με τις βελτιωσεις γενικα ή ειναι η ιδεα μου? Θα αλλαζα αναρτησεις γιατι δεν εχω εμπιστοσυνη στις μαμισιες οτι θα με σωσουν σε δικο μου λαθος, το ιδιο και τα φρενα και τις τρομπες, και οσον αφορα τα υπολοιπα, παντα ηθελα να εχω κατι διαφορετικο εμφανισιακα (εκτος απο την ουρα-δεν τα χωνεψα ποτε τα μονοσελα).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ψαλιδι? - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ψαλιδι?   ψαλιδι? - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 23 Δεκ 2011 - 21:04

Οι βελτιώσεις ποικίλουν και προσωπικά δεν είμαι εναντίον τους, εφόσον ακολουθούν κάποια standards ασφάλειας και όχι καγκουριές του στύλ..

"περίσσεψε το αμορτισέρ απο το GPZ 550 του μητσάρα (του μάγκα του καραμπουζουκλή) και μου το έδωσε για 8 σουβλάκια και 4 μπύρες που του κέρασα, υποσχόμενος πως θα κερδίσω 15 ίππους στον στρόφαλο, τοποθετώντας το με 20° μοίρες κλίση κάτω απο το τεπόζιτο.."
Καταλαβαίνεις που το πάω.. smokin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
 

ψαλιδι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Ψαλίδι απο CBR 900 fireblade σε CBR F3 του '95
» Τζογος στο ψαλιδι CBR600Fi

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top