Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 0:58

Παιδιά ενδύκνειται η αλλαγή απο full σε ημισυνθετικά λάδια; Αν γίνει υπάρχει πρόβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 1:02

Απο οτι εχω ακουσει και το ακολουθω κατα ποδας . ΟΧΙ ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ !!! Το αντιθετο - ναι !!!!!

Υποτιθεται οτι ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ. Για δοκιμες ειμαστε τωρα ????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 1:14

Αλλο πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει; έχω κάνει γύρω στα 400 χμ. μετα την αλλαγή από full σε ημι. Τι να κάνω; Να τα ξανααλλάξω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 1:22

Psath 1100XX έγραψε:
Αλλο πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει; έχω κάνει γύρω στα 400 χμ. μετα την αλλαγή από full σε ημι. Τι να κάνω; Να τα ξανααλλάξω;
Για αλλο προβλημα δεν εχω ακουσει. Τωρα για το αν τα ξανααλλαξεις, ........... τι να σου πω.
Αν θελεις για να μην εχεις υποψια, αλλαξε τα. Αλλα ας μιλησουν και τα αλλα παιδια απο το φορουμ να δουμε τι θα πουνε !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 1:25

Psath 1100XX έγραψε:
Αλλο πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει;
Αυτό το πρόβλημα δεν είναι αρκετό? WTF
Psath 1100XX έγραψε:
έχω κάνει γύρω στα 400 χμ. μετα την αλλαγή από full σε ημι. Τι να κάνω; Να τα ξανααλλάξω;
Δεν είναι και η οικονομικότερη λύση... αλλά θα τα άλλαζα... πιο φθηνά βγαίνει απο άλλες ζημιές που ίσως προκληθούν (πιστόνια, ελατήρια κλπ)...
Δεν είμαι μάστορας να έχω γνώση στο θέμα, απλά επιδιώκω την "ασφαλή" στον κινητήρα λύση.
Αν κάνεις λίγο υπομονή να το διαβάσουν και άλλα μέλη με γνώση στο θέμα θα ήταν καλύτερα.. μπορεί εγώ να ακούγομαι υπερπροστατευτικός..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 1:25

Menos έγραψε:
Psath 1100XX έγραψε:
Αλλο πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσει;
Αυτό το πρόβλημα δεν είναι αρκετό? WTF
Psath 1100XX έγραψε:
έχω κάνει γύρω στα 400 χμ. μετα την αλλαγή από full σε ημι. Τι να κάνω; Να τα ξανααλλάξω;
Δεν είναι και η οικονομικότερη λύση... αλλά θα τα άλλαζα... πιο φθηνά βγαίνει απο άλλες ζημιές που ίσως προκληθούν (πιστόνια, ελατήρια κλπ)...
Δεν είμαι μάστορας να έχω γνώση στο θέμα, απλά επιδιώκω την "ασφαλή" στον κινητήρα λύση.
Αν κάνεις λίγο υπομονή να το διαβάσουν και άλλα μέλη με γνώση στο θέμα θα ήταν καλύτερα.. μπορεί εγώ να ακούγομαι υπερπροστατευτικός..
Τελικα Menos τα ιδια σκεφτομαστε , στην ιδια χρονικη στιγμη !!!!!
lol! yess
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 1:26

Beerchug Beerchug Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
seth2769
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
seth2769

Αριθμός μηνυμάτων : 1608
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αγια Πετρουπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 8:54

εγω απο οτι εχω ακουσει απο αλλα μελη ,θα αρχισει να σου τσιμπαει λαδακι,δεν ξερω γιατι μονο ημι του βαζω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
X-HarrisX
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
X-HarrisX

Αριθμός μηνυμάτων : 537
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - Ν.ΣΜΥΡΝΗ
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 15:11

Psath 1100XX έγραψε:
Παιδιά ενδύκνειται η αλλαγή απο full σε ημισυνθετικά λάδια; Αν γίνει υπάρχει πρόβλημα;


Σύμφωνα με ότι μας είπαν σε σεμινάριο (2004 ή 2005) "Περί λίπανσης και λαδιών μοτοσυκλέτας" οι άνθρωποι(μηχανικοί) της Shell σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν πρέπει να γυρίζουμε τα λάδια στις μοτοσυκλέτες από full σε ημι συνθετικά. Το ανάποδο ναι... Μας είχαν εξηγήσει και επιστημονικά το όλο θέμα αλλά έχουν περάσει αρκετά χρόνια και δεν τα θυμάμαι...

Προσωπικά τότε μου λύθηκε η απορία στο γιατί η CBR1000 F μου (που είχα μέχρι το 99) άρχισε ξαφνικά να καίει λάδια μετά από 65-70 χιλιάδες απροβλημάτιστα χλμ. Ενώ μέχρι τότε της έβαζα αποκλειστικά full synthetic, τότε με έπιασε η μαλ..κία να πειραματιστώ με διάφορα ημισυνθετικά λάδια. Και φαίνεται ότι τα πειράματα (ή την τσιγκουνιά μου) τα πλήρωσα... angry 2

Οπότε, αν ήμουν στην θέση σου, θα τα ξαναάλλαζα το συντομότερο δυνατό πάλι σε full...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ιωνας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 321
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 18:57

Συμφωνω με τον ως ανω μου ΠΑΠΠΟΥ wheelie ο οποιος αρχιζει να ξεχναει, laughing laughing
αυτο ηξερα και ειχα ακουσει και εγω.
σημερα ρωτησα και τον μαστορα μου και μου ειπε ακριβως αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
seth2769
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
seth2769

Αριθμός μηνυμάτων : 1608
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αγια Πετρουπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 19:56

δηλαδη ρε παιδια απαξ και την εκανες και εβαλες full συνθετικα ,τρελαινεται το μηχανακι και οταν του βαλεις ημι το καταλαβαινει? εντελως κουφο ! το εχω ακουσει και για αλλες μηχανες ομως!(hayagutsa)κοιτα να δεις κατι πραγματα!!? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stomu Yamashta
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Stomu Yamashta

Αριθμός μηνυμάτων : 304
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 20:22

seth2769 έγραψε:
δηλαδη ρε παιδια απαξ και την εκανες και εβαλες full συνθετικα ,τρελαινεται το μηχανακι και οταν του βαλεις ημι το καταλαβαινει? εντελως κουφο ! το εχω ακουσει και για αλλες μηχανες ομως!(hayagutsa)κοιτα να δεις κατι πραγματα!!? scratch

Αν θυμάμαι καλά,έχει να κάνει με την χημική σύσταση των συνθετικών λιπαντικών και το "φιλμ" που δημιουργούν στα κινούμενα μέρη του κινητήρα με τον καιρό.

Όταν αλλάξεις λάδια και βάλεις ημισυνθετικά,το "φιλμ" εξασθενεί ή φεύγει με πιθανό αποτέλεσμα την κακή (σε βάθος χρόνου) ή ελλειπή λίπανση του μοτέρ.

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και όταν βάλεις κάποιο από τα "σπέσιαλ" αντιτριβικό.Θα δουλέψει άψογα για κάποια χιλιάδες χιλιόμετρα,αλλά όταν σταματήσει η δράση του (με τα χιλιόμετρα και τις αλλαγές λαδιών),τότε ΠΡΕΠΕΙ να το ξαναβάλεις στο μοτέρ,αλλιώς θα έχεις προβλήματα...(Άμα πάθεις,μαθαίνεις.Την πάτησα με το CBR 1000 F που είχα..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 20:27

X-HarrisX έγραψε:
Προσωπικά τότε μου λύθηκε η απορία στο γιατί η CBR1000 F μου (που είχα μέχρι το 99) άρχισε ξαφνικά να καίει λάδια μετά από 65-70 χιλιάδες απροβλημάτιστα χλμ. Ενώ μέχρι τότε της έβαζα αποκλειστικά full synthetic, τότε με έπιασε η μαλ..κία να πειραματιστώ με διάφορα ημισυνθετικά λάδια.
Stomu Yamashta έγραψε:
Την πάτησα με το CBR 1000 F που είχα..)
Εσύ και ο Χάρης είχατε καταντήσει πειραματόζωα τις μηχανές σας..!! laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Stomu Yamashta
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Stomu Yamashta

Αριθμός μηνυμάτων : 304
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2009

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 20:41

Menos έγραψε:
X-HarrisX έγραψε:
Προσωπικά τότε μου λύθηκε η απορία στο γιατί η CBR1000 F μου (που είχα μέχρι το 99) άρχισε ξαφνικά να καίει λάδια μετά από 65-70 χιλιάδες απροβλημάτιστα χλμ. Ενώ μέχρι τότε της έβαζα αποκλειστικά full synthetic, τότε με έπιασε η μαλ..κία να πειραματιστώ με διάφορα ημισυνθετικά λάδια.
Stomu Yamashta έγραψε:
Την πάτησα με το CBR 1000 F που είχα..)
Εσύ και ο Χάρης είχατε καταντήσει πειραματόζωα τις μηχανές σας..!! laughing

Χαχαχαχαχαχαχα!!
Τώρα έχουμε μάθει όμως! celebrate
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vales
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Vales

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2010

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ   ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ EmptyΠεμ 29 Σεπ 2011 - 20:52

X-HarrisX έγραψε:






Όπως είπε και ο Στόμου, κάτι με το ιξώδες παίζει. Διαφορετικά ιξώδες έχουν τα δύο μεταξύ τους, με αποτέλεσμα... κάτι με τα μέταλλα του κινητήρα αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς. laughing Μάλλον κάπου εδώ ''κολλάει'' το φιλμ που είπε ο καρντάσης σου. laughing

Και δε μΕ λες... μήπως αυτό συμβαίνει μόνο με τις SHELL? Μπά έ?

υ.γ. Μαζί με το καρντάση ψωνίζετε μηχανάκια? eyelashes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΑΠΟ FULL ΣΕ ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Αλλαγη Λαδιων -Φιλτρου Σε ΧΧ
» Αλλαγη λαδιων μπροστινης αναρτησης
» Αλλαγή λαδιών και φίλτρο λαδιού
» Αλλαγή λαδιών σε μη-cartridge πηρούνι
» Λίπανση - Αλλαγή λαδιών και φίλτρο λαδιού

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top