Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Μπροστά στα μάτια μου...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tsiftis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
tsiftis

Αριθμός μηνυμάτων : 495
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

Μπροστά στα μάτια μου... Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Μπροστά στα μάτια μου...   Μπροστά στα μάτια μου... EmptyΔευ 20 Ιουν 2011 - 21:36

Χθες ήμουν στο αυτοκίνητο κι έγινε μπροστά μου μια γερή τράκα...
Στη Θεσσαλονίκη, στον περιφερειακό στο ύψος της λαχαναγοράς.
Περιμένω να ανάψει πράσινο.. Εκεί που περιμένω και είμαι έτοιμος για να βάλω την πρώτη, γίνεται μια γερή στούκα που δεν πρόλαβα να καταλάβω απο που ερχόταν ο καθένας.
Μπάμ, πατ, πατ... Το ένα αυτοκίνητο έμεινε μεσα στη μέση ,το άλλο στην πρασινάδα. Κόκκαλο όλοι.. Πρέπει να πήγαιναν γύρω στα 100. Ο ένας σίγουρα πάντως.
Βάζω το αμάξι στα πλάγια και κατεβαίνω να βοηθήσω... Όλοι μέσα στα αίματα. Στο ένα αμάξι ένας άνδρας με 3 παιδιά και στο άλλο μια μητέρα με 3 παιδιά. Να φωνάζει βοήθεια η κυρία και όλοι μέσα στα αίματα. Να βγάζω το παιδάκι απο μέσα και να φωνάζει 'η αδερφούλα μου'!! Σοκαρισμένοι όλοι, μικροί μεγάλοι, χτυπημένοι και μή.
Κλωτσίδια στις πόρτες να ανοίξουν καπνοί να βγαίνουν απο το αυτοκίνητο, αίματα παντού...

Τώρα τι να θίξω; Την επικινδυνότητα που υπάρχει στο δρόμο(πόσο μάλλον για μάς); Την ασυνειδησία του καθε... να μην πώ...
που περνάει με κόκκινο,
αφήνει το αυτοκίνητο όπου νά'ναι,
τρέχει με 250 σε κατοικημένη περιοχή,
κάνει όπισθεν σε οδό ταχείας μέσα στο σκοτάδι(μου έχει τύχει να είμαι με 140 και να βλέπω ασπρα φωτάκια να έρχονται κατα πάνω μου,με τη μοτοσυκλέτα..);
Να πώ για την πλήρη αδιαφορία και απόλυτη ψυχρότητα που μας διακρίνει προς τον συνάνθρωπό μας;Ελάχιστοι κατέβηκαν να βοηθήσουν.. Ο άλλος με ρώτησε, ενω ήμουν μέσα στα αίματα, ποιος έφταιγε...! Μα αν είναι δυνατόν! Θα αλλάξει κάτι αν μάθεις άνθρωπέ μου; Το σόκ που έπαθαν τα 8χρονα θα εξαφανιστεί μήπως αν μάθεις;

Τι να πώ... Ξεχάσαμε να είμαστε άνθρωποι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Μπροστά στα μάτια μου... Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπροστά στα μάτια μου...   Μπροστά στα μάτια μου... EmptyΔευ 20 Ιουν 2011 - 22:52

Ξύνεις πληγές φίλε μου...

1ον)Μπράβο σου που πήγες υπεράνω νόμου να βοηθήσεις!!!

Κανένας άνθρωπος πλέον δεν βοηθάει όταν δει ατύχημα, για να μην βρεί τον μπελά του..

Ναι, μπορείς να βρείς τον μπελά σου επειδή βοήθησες.. αν για οποιοδήποτε λόγο το κοριτσάκι που βοήθησες είχε π.χ. περάσει δυνατό σόκ και λιποθυμούσε στα χέρια σου, αυτό θα ήταν εις βάρος σου...

Σε παρόμοιες καταστάσεις που έχω βοηθήσει κόσμο, οι περαστικοί φωνάζανε να μην τους αγγίξω τους τραυματισμένους.. άκουω πάντα τον άνθρωπο μέσα μου, όχι τους κανονισμούς... και μέχρι στιγμής, μόνο "ευχαριστώ" έχω ακούσει απο τους συγγενείς!

2)Λαλάκες που θα τρέχουν μέσα στην πόλη θα υπάρχουν ΠΑΝΤΑ!!
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό, παρα μόνο να περιμένεις τα αποτελέσματα ατυχήματος που έρχονται με μαθηματική ακρίβεια!

3)Βάση νόμου... ακόμη και όταν κάποιος είναι λιπόθυμος, η έχει υποστεί τραύματα, ΔΕΝ τον αγγίζεις και ας φωνάζει για βοήθεια.. τραγικό ε?

Χαίρομαι πραγματικά όταν γνωρίζω πως υπάρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ ακόμη τριγύρω μας που θέλουν να βοηθήσουν!!
Μπράβο σου ρε φίλε, τελικά είσαι πολύ tsiftis!!! :handshake: Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

Μπροστά στα μάτια μου... Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπροστά στα μάτια μου...   Μπροστά στα μάτια μου... EmptyΔευ 20 Ιουν 2011 - 23:21

ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ !!!!!!!!!! ΜΠΟΡΟΥΝ ????????????????
angry 2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Μπροστά στα μάτια μου... Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπροστά στα μάτια μου...   Μπροστά στα μάτια μου... EmptyΔευ 20 Ιουν 2011 - 23:30

Ακόμη και να τους πάρουν το δίπλωμα, αυτό δέν θα τους σταματήσει... καλύτερα να τους κόψουν τα χέρια να μην ξαναπιάσουν τιμόνι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
tsiftis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
tsiftis

Αριθμός μηνυμάτων : 495
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

Μπροστά στα μάτια μου... Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπροστά στα μάτια μου...   Μπροστά στα μάτια μου... EmptyΤρι 21 Ιουν 2011 - 0:18

Το θέμα το άνοιξα για κοινωνικό και γενικότερο προβληματισμό.
Καθώς έφευγα απο το σημείο πέρασα και απο τους αγανακτισμένους που έπαιζαν κιθάρες με καφέδες στα χέρια. Δεν ξέρω γιατί αλλα μου φάνηκε τόσο ... πώς να το πώ... 'αντίθετο' με το προηγούμενο συμβάν που άρχισα να σκέφτομαι λυπημένος. Το τι σκεφτόμουν δεν μπορώ να το ξεκαθαρίσω ακριβώς.
Λέμε κάνουμε αγώνες για το μέλλον και "αγανακτίσαμε" και δεν αντέχουμε και πεινάμε και πονάμε και και ... Τώρα λέει.. αλλάξαμε και όνομα και είμαστε "αποφασισμένοι" αντι "αγανακτισμένοι"!
Αγώνας και μάχη ξέρει η σημερινή νεολαία τι σημαίνει; Απλώς αναρρωτιέμαι. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα. Μας δίνουν μια διαδήλωση και μια πορεία και σώσαμε τον κόσμο... Ξέρει κανείς τι σημαίνει πόλεμος; Οτι όταν αποφασίσεις να χτυπήσεις, βάζεις όλο σου το είναι στη γροθιά σου ωστε να βγει απο την άλλη;

Ποιός γνωρίζει την ιστορία του Καραισκάκη,του Κολοκοτρώνη, του Παύλου Μελά, του Μεγάλου Αλεξάνδρου ;Εγώ πάντως όχι. Τελευταία αρχίζω να ξεστραβώνομαι και να ανοίγω τα μάτια μου.
Ποιος να μας τα μάθει αυτά όμως; Μας έχουν σαν μουλάρια. "Μην πάς...θα βρείς τον μπελά σου" σου λένε...Μένο! respect

Απλώς η παραλογία αυτής της κοινωνίας δεν με εκφράζει, πολύ απλά γιατί δεν μπορώ να είμαι παράλογος όπως μερικοί θέλουν να με κάνουν να είμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Μπροστά στα μάτια μου... Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπροστά στα μάτια μου...   Μπροστά στα μάτια μου... EmptyΤρι 21 Ιουν 2011 - 0:42

Δες και αυτό... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
 

Μπροστά στα μάτια μου...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» μασκα για μπροστα!
» Δεν περνει μπροστα το xx
» Σεξ μπροστα στο γιατρο
» Με τα μάτια...
» Μια ματιά στο παρελθόν

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Καφενείο - Γενικές-
^ Back to Top