Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 ερωτηση για μπουζι IMR9A-H

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pissaman
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
pissaman

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για μπουζι IMR9A-H    ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 29 Νοε 2010 - 20:09

Παιδιά ΠΡΟΣΕΞΤΕ μερικά πράγματα πλζ.
1. Όλα τα ΧΧ δεν φοράνε τα ίδια μπουζί. Αν βάλετε άλλο κωδικό από αυτόν που φοράει, μπορεί κάποιο από τα πιστόνια να χρειαστεί ιδιαίτερη περιποίηση μετά.... Όταν δείτε και ακούσετε πόσο κοστίζει να αλλάξετε κανα τρύπιο πιστόνι (από λάθος καύση) νομίζω ότι θα διαθέσετε μερικά € παραπάνω.
2. Τα πιο φτηνά NGK πλέον, μπορείτε να τα βρείτε στο Σαρακάκη. ΠΡΙΝ πάτε να πάρετε μπουζί από το εμπόριο, κάντε ένα τηλ .... Μετά το καλοκαίρι, έχουν αλλάξει ΠΟΛΥ και μάλιστα προς τα κάτω.
3. Τα βιβλία τύπου Hanes δεν γράφουν πάντα τα σωστά νούμερα! Αν κάποιος θέλει να μάθει ακριβώς τι μπουζί δίνει το εργοστάσιο για το μηχανάκι του, ας μου στείλει με πμ τον αριθμό πλαισίου!
4. Αν θυμάμαι καλά, κανένα ΧΧ δεν αλλάζει μπουζί στα 12.000. Αν θυμάμαι καλά αλλάζουν στα 24.000 Δυστυχώς με σιγουριά μπορώ να σας πω αύριο που θα είμαι στο μαγαζί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.motopissaris.gr
dashmod
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
dashmod

Αριθμός μηνυμάτων : 704
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για μπουζι IMR9A-H    ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 30 Νοε 2010 - 0:29

pissaman έγραψε:
Παιδιά ΠΡΟΣΕΞΤΕ μερικά πράγματα πλζ.
1. Όλα τα ΧΧ δεν φοράνε τα ίδια μπουζί. Αν βάλετε άλλο κωδικό από αυτόν που φοράει, μπορεί κάποιο από τα πιστόνια να χρειαστεί ιδιαίτερη περιποίηση μετά.... Όταν δείτε και ακούσετε πόσο κοστίζει να αλλάξετε κανα τρύπιο πιστόνι (από λάθος καύση) νομίζω ότι θα διαθέσετε μερικά € παραπάνω.
2. Τα πιο φτηνά NGK πλέον, μπορείτε να τα βρείτε στο Σαρακάκη. ΠΡΙΝ πάτε να πάρετε μπουζί από το εμπόριο, κάντε ένα τηλ .... Μετά το καλοκαίρι, έχουν αλλάξει ΠΟΛΥ και μάλιστα προς τα κάτω.
3. Τα βιβλία τύπου Hanes δεν γράφουν πάντα τα σωστά νούμερα! Αν κάποιος θέλει να μάθει ακριβώς τι μπουζί δίνει το εργοστάσιο για το μηχανάκι του, ας μου στείλει με πμ τον αριθμό πλαισίου!
4. Αν θυμάμαι καλά, κανένα ΧΧ δεν αλλάζει μπουζί στα 12.000. Αν θυμάμαι καλά αλλάζουν στα 24.000 Δυστυχώς με σιγουριά μπορώ να σας πω αύριο που θα είμαι στο μαγαζί!

good thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.freebikers.gr
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για μπουζι IMR9A-H    ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Αυγ 2016 - 8:04

pissaman έγραψε:
Παιδιά ΠΡΟΣΕΞΤΕ μερικά πράγματα πλζ.
1. Όλα τα ΧΧ δεν φοράνε τα ίδια μπουζί. Αν βάλετε άλλο κωδικό από αυτόν που φοράει, μπορεί κάποιο από τα πιστόνια να χρειαστεί ιδιαίτερη περιποίηση μετά.... Όταν δείτε και ακούσετε πόσο κοστίζει να αλλάξετε κανα τρύπιο πιστόνι (από λάθος καύση) νομίζω ότι θα διαθέσετε μερικά € παραπάνω.
2. Τα πιο φτηνά NGK πλέον, μπορείτε να τα βρείτε στο Σαρακάκη. ΠΡΙΝ πάτε να πάρετε μπουζί από το εμπόριο, κάντε ένα τηλ .... Μετά το καλοκαίρι, έχουν αλλάξει ΠΟΛΥ και μάλιστα προς τα κάτω.
3. Τα βιβλία τύπου Hanes δεν γράφουν πάντα τα σωστά νούμερα! Αν κάποιος θέλει να μάθει ακριβώς τι μπουζί δίνει το εργοστάσιο για το μηχανάκι του, ας μου στείλει με πμ τον αριθμό πλαισίου!
4. Αν θυμάμαι καλά, κανένα ΧΧ δεν αλλάζει μπουζί στα 12.000. Αν θυμάμαι καλά αλλάζουν στα 24.000 Δυστυχώς με σιγουριά μπορώ να σας πω αύριο που θα είμαι στο μαγαζί!

εγω ξερω οτι την καλυτερη τιμη για το δικο μου την εχεις εσυ .....και ειμαι τοσο καντεμης που εχω λυμενη μηχανη και εσυ εισαι κλειστος μεχρι 29-8 φτουυυυυυυυυυυυυ

απο το μηχανακι εβγαλα αυτα : cr9ehvx-9
στην ngk για την χρονια μου (2000) δινει αυτα : CR9EHIX-9
εχω καποιο θεμα να κανω την αλλαγη σε ιριδιου?
αρε χρηστο με τετοια τιμη και να εισαι κλειστος ....την τυχη μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-bono-
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
-bono-

Αριθμός μηνυμάτων : 293
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Ρέθυμνο
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για μπουζι IMR9A-H    ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Αυγ 2016 - 11:32

Νίκο το CR9EHIX-9 είναι ιριδίου κι όχι δεν έχεις κανένα πρόβλημα αν το βάλεις, η διαφορά του από το CR9EHVX-9 (πλατίνας) είναι ο μεγαλύτερος χρόνος ζωής.
Κι απάντησε στο άτιμο το τηλέφωνο! τι το έχεις το κουνητό αν δεν το ακούς? call me
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για μπουζι IMR9A-H    ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Αυγ 2016 - 14:22

Για να μαθαίνουμε Γιάννη κι εμείς.. για να μαθαίνουμε.. Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για μπουζι IMR9A-H    ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 12 Αυγ 2016 - 22:05

-bono- έγραψε:
Νίκο το CR9EHIX-9 είναι ιριδίου κι όχι δεν έχεις κανένα πρόβλημα αν το βάλεις, η διαφορά του από το CR9EHVX-9 (πλατίνας) είναι ο μεγαλύτερος χρόνος ζωής.

Επιβεβαιώνω απόλυτα τον φίλο μας. Εχω το 99'αρι injection και φορούσα τα παραπάνω πλατίνας και έβαλα πρίν ένα μήνα  τα παραπάνω ιριδίου και όλα ΟΚ. Εξ άλλου στο site ngk europe δίνει για τα 99 και 00 το ιριδίου πλέον.
Α και η τιμή που είχαν ήταν σχεδόν ίδια ( 13-14€ το ένα τα αγόρασα ) smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-bono-
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
-bono-

Αριθμός μηνυμάτων : 293
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Ρέθυμνο
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ερωτηση για μπουζι IMR9A-H    ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 14 Αυγ 2016 - 12:22

Για να ξεκαθαρίσω όσο γίνεται το θέμα "μπουζί" με μια αναζήτηση στο site της NGK Europe βλέπουμε ότι για τους κινητήρες μας δίνει δύο επιλογές μπουζί με βάση τη χρονολογία, για τα μοντέλα 1997-2000 το standard μπουζί είναι το CR9EHIX-9 ενώ για τα μοντέλα 2001-2008 το standard μπουζί είναι το IMR9C-9H και τα δύο είναι Iridium, υποθέτω ότι η NGK έχει σταματήσει να παράγει το Platinum CR9EHVX-9 μια και στην αναζήτηση προϊόντος με τον κωδικό αυτό δεν δίνει αποτέλεσμα.
Κι εδώ ένας πίνακας με το mileage των μπουζί της NGK:
ερωτηση για μπουζι IMR9A-H  - Σελίδα 2 Cat_sparkplug_chart
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ερωτηση για μπουζι IMR9A-H

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» μπουζι
» φθηνα μπουζι για χχ ?
» Αλλαγή μπουζί σε CBR XX του '99
» Που τα βρίσκω τα μπουζί;;;
» ΑΛΛΑΓΗ ΜΠΟΥΖΙ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top