Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??
 500 - 1.000€
 1.000 - 1.500€
 1.500 - 2.000€
 2.000 - 2.500€
 2.500 - 3.000€
 Πάνω απο 3.000€
 Δεν έχω υπολογίσει..
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΚυρ 2 Μάης 2010 - 21:06

Απο την στιγμή που αγοράσατε το μαυροπούλι, εώς και σήμερα, πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει για την μηχανή?? Συμπεριλαμβάνονται τα αναλώσιμα (Σέρβις, λάστιχα, τακάκια κ.ο.κ.) όπως και ζημιές απο διάφορα μικρά η μεγάλα ατυχήματα και φυσικά ότι έχετε πληρώσει σε έξτρα (Βαλίτσες, μανιτάρια, εξατμίσεις κ.ο.κ.) Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
X-HarrisX
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
X-HarrisX

Αριθμός μηνυμάτων : 537
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - Ν.ΣΜΥΡΝΗ
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΤρι 4 Μάης 2010 - 14:10

Menos έγραψε:
Απο την στιγμή που αγοράσατε το μαυροπούλι, εώς και σήμερα, πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει για την μηχανή?? Συμπεριλαμβάνονται τα αναλώσιμα (Σέρβις, λάστιχα, τακάκια κ.ο.κ.) όπως και ζημιές απο διάφορα μικρά η μεγάλα ατυχήματα και φυσικά ότι έχετε πληρώσει σε έξτρα (Βαλίτσες, μανιτάρια, εξατμίσεις κ.ο.κ.) Beerchug

Χε χε... Τα έχω όλα (εκτός από βενζίνες, διόδια, τέλη κυκλοφορίας και ασφάλιστρα) αναλυτικά καταχωρημένα από την πρώτη μέρα μέχρι σήμερα. Μέχρι και τα ταξίδια και βόλτες εκτός Αθηνών που έχω κάνει... Θα τα ποστάρω μόλις βρω την ευκαιρία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
X-HarrisX
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
X-HarrisX

Αριθμός μηνυμάτων : 537
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - Ν.ΣΜΥΡΝΗ
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΤρι 4 Μάης 2010 - 19:43

Το ΧΧ το αγόρασα καινούργιο στις 17 Απριλίου 1999. Από τότε το κοντέρ του έχει γράψει ~104.500 χλμ και μαζί του έχω βγει από την Αθήνα σε βόλτες, μικρά και μεγάλα ταξίδια 171 φορές. (Πιθανόν να έχω ξεχάσει να σημειώσω 2-3 βόλτες λίγων χλμ δηλαδή κάτω από 100-150 χλμ).

Από την αγορά του μέχρι και σήμερα έχουν ξοδευτεί :

- Σε αλλαγές λαδιών (20 φορές) 829,60 €. Τα πρώτα χρόνια Bel-Ray και μετά σταθερά Motul V300, πάντα full synthetic λάδια
- Σε 5 κανονικά και 1 μικρό (των 1500χλμ) σέρβις 771 €
- Σε αναλώσιμα (δηλαδή λάστιχα, αλυσίδες/γρανάζια, φίλτρα, τακάκια, μπαταρίες κ.λ) 4.101 €
- Σε επισκευές (αλλαγή καμπάνας, πηνία βολάν, ανορθωτής, ίσιωμα δισκόπλακας, καθάρισμα injection και μτχ διανεμητής συστήματος φρένων) 1.045 €
- Σε διάφορες βελτιώσεις (π.χ ανάρτηση WP, Power Commander), αξεσουάρ μηχανής και αναβάτη (κράνος, βαλίτσες, σχάρες, σακίδια, φώτα xenon, όργανο μέτρησης πίεσης/θερμοκρασίας ελαστικών, ρούχα, γάντια κ.λ κ.λ 3.280 €
- Και τέλος σε εργατικά τοποθέτησης αξεσουάρ, ανταλλακτικών και τέτοια έξοδα 492 €

Αν τα προσθέσετε όλα αυτά μας βγάζει ένα ποσό στα 10.140 €... Ακριβό το χόμπυ μας αλλά χαλάλι του... Μου τα έχει επιστρέψει σε στιγμές χαράς, ευτυχίας, αδρεναλίνης, ελευθερίας μέχρι δεκάρας...

Στην υγεία του ΧΧ μου λοιπόν Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stroumf
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stroumf

Αριθμός μηνυμάτων : 375
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΤρι 4 Μάης 2010 - 20:09

Πω πω οργανωση μιλαμε με εστειλες τωρα. Εγω βεβαια με μια προχειρη σκεψη στο μυαλο μου εχω χαλασει γυρω στα 5000 αλλα μεσα εχω και 1000 ευρω εξατμισεις 200 μπαγκαζιερα πισω και σαμαρια 160 ζελατινα 100 ευρω xenon 150 μανιταρια και ολα τα υπολοιπα ειναι αναλωσιμα λαστιχα και service
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xaris
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Xaris

Αριθμός μηνυμάτων : 970
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2010

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΠεμ 6 Μάης 2010 - 17:23

Ενα βαλε βαλιτσα στο τεποζιτο σαμαρια ,εξατμισεις ,ενα σετ λαστιχα ,μια φοα καθαρισμος καρμπυρατερ αλλαγη λαδια 2 φορες μεχρι τωρα και ρυθμιζμα βαλβιδες μια ζελατινα και μια φορα που μου την εριξαν κοστισε καμια 300 ευρω ολα αυτα δεν κανουν καμια 1500-2000??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
X-HarrisX
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
X-HarrisX

Αριθμός μηνυμάτων : 537
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - Ν.ΣΜΥΡΝΗ
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΠεμ 6 Μάης 2010 - 18:01

Δεν λέω να κάνετε ότι και εγώ που σημειώνω τα πάντα, μέχρι υπερβολής...

Αλλά σας προτρέπω να ανοίξετε ένα αρχείο excel και εκεί να σημειώνετε με ημερομηνία και χλμ μηχανής τα βασικά έστω, δηλαδή σέρβις, αλλαγές λαδιών και ελαστικών. Και ότι άλλο μπορεί να θεωρείτε εσείς σημαντικό. Θα δείτε με τον καιρό ότι θα έχετε κάνει μια σωστή κίνηση και με μια ματιά θα έχετε μια πλήρη εικόνα για την μοτοσυκλέτα σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xaris
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Xaris

Αριθμός μηνυμάτων : 970
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2010

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΠεμ 6 Μάης 2010 - 20:03

συμφωνω απολυτα !!!Ετσι ξερεις τι εχεις κανει στην μηχανη με αποτελεσμα να γλυτωνεις και χρηματα !!!!Που ειναι βασικο στις μερες μας!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Deep Purple
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Deep Purple

Αριθμός μηνυμάτων : 425
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2009

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΚυρ 9 Μάης 2010 - 20:20

Καλησπέρα,
μετά απο μια βδομάδα αποχής (παρακολουθούσα κάθε μέρα,αλλά ήμουν εκτος συστήματος),
έκανα στις 30/04/2010 το 1ο σέρβις στα 9.407 χλμ.
Φίλτρο λαδιού και motul v300 μαζί με λίγο συμπλήρωμα ψυκτικού ευρώ 85.
Επίσης το σήμα για το 2010 ευρώ 15.
Δύο σήματα της Honda (50th anniversary ) για το Bagster ευρώ 80.
Φυλαχτό απο ΑηΓιάννη Ρώσσο ευρώ 3.
Τέλος έχω παραγγείλει και μια ζελατίνα της Zero Gravity ευρώ 85 αλλα΄θα χρειαστώ
και το λογότυπο της Ηonda που δεν ξέρω πόσο κάνει.
Πιστεύω οτι θα κινηθώ σε αυτές τις τιμές χωρίς ιδιαίτερες βλάβες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ιωνας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 321
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2010

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΚυρ 9 Μάης 2010 - 23:06

ουτε καν θυμαμε.
παντως σιγουρα πολλα.
και εχω και συνεχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xaris
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Xaris

Αριθμός μηνυμάτων : 970
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2010

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΤετ 9 Ιουν 2010 - 1:19

Ολα καλα παντως με τα σερβις αλλα οταν ερχετε η ωρα να αλλαξω λαστιχα κατι παθαινω αρε καθε χρονο 300-350 ,400 αναλογα τα λαστιχα !!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blackroses
Μέλος
Μέλος
blackroses

Αριθμός μηνυμάτων : 129
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??   Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ?? EmptyΠαρ 18 Ιουν 2010 - 8:02

Αρκετα λεφτα,αλλα τα αξιζε ολα μεχρι το τελευταιο σεντς.. Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας ΧΧ??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας CBR 600??
» Πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει στο δικό σας CBR 1000??
»  πόσα χρόνια εχετε την μπαταρια σας ?
» Ποιά μοτοσυκλέτα οδηγάτε;
» Πώς να ζεις χωρίς χρήματα!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top