Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΔευ 15 Μαρ 2010 - 18:16

Πολλοί ίσως αναρωτηθούν για ποιό σκηνικό μιλάω...
Λέω για το σκηνικό που πολλά, μικροσκοπικά, μελαμψά κυρίως ανθρωπάκια, είναι καθημερινώς στημένα στα φανάρια και με το που ανάψει κόκκινο κάνουν έφοδο στα παρπρίζ μας...
Το φαινόμενο είναι πλέον αρκετών ετών και έχει καταντήσει καθημερινότητα. Προσωπικά, εδώ και καιρό με κουράζει το να διώχνω σε κάθε κόκκινο φανάρι τον αλλοδαπό που μου κάνει ντου στην κυριολεξία και που ειδικά τον τελευταίο καιρό θεωρεί ότι πρέπει να μου προσφέρει τις υπηρεσίες καθαρισμού του παρπρίζ μου. Δεν θέλω την καθημερινή πλέον, "επαφή" με αυτούς. Καλά οι άντρες, τις περισσότερες φορές με ένα νεύμα τους αποτρέπουμε, αλλά έχετε προσέξει τί συμβαίνει με τις γυναίκες; Έχετε προσέξει πόσο επίμονοι και πιεστικοί είναι;
Αφορμή να γράψω τα παραπάνω ήταν το περιστατικό που συνέβει χθες σε ένα φανάρι της Αχιλλέως στο Μεταξουργείο. Είναι δρόμος που τον διασχίζουμε σχεδόν καθημερινά, λόγω του ότι από εκεί πάμε στα πεθερικά μου.
Μπροστά η γυναίκα μου με το cinquecento και ακολουθώ με το superb. Mας πιάνει το φανάρι και ένας από το κύμα κάνει ντου στο cinquecento. Φανταστείτε, ότι, παλιότερα η γυναίκα μου, σχεδόν πάντα τους έδνε κάτι. Έχει πλέον και αυτή μπα'ι'λτίσει και δύσκολα δίνει και αυτή. Την συγκεκριμένη φορά δεν έδωσε και ο αλλοδαπός αφού έφαγε την πόρτα, με το που άναψε το πράσινο και ξεκίνησε η Μαρία με το cinquecento, αυτός της κάνει την γνωστή σε όλους χειρονομία της "έκτασης του μεσαίου δακτύλου"... Έλα που ακολουθούσα και το είδα... Τί κάνεις εκείνη την στιγμή; Πως αντιμετωπίζεις τον αλλοδαπό και τον κάθε αλλοδαπό που έχει χάσει το μέτρο σε αυτό που λέγεται θράσος;
Θα ήθελα παιδιά να ακούσω τις απόψεις σας για το φαινόμενο και ανάλογα την τροπή που θα πάρει η κουβέντα ίσως πω και κάτι παραπάνω... Είμαστε βλέπεις πλέον Ευρωπαίοι και πρέπει να σκεφτόμαστε και να πράττουμε πολιτισμένα, τρομάρα μας...
Πόσο άραγε ακόμα θα μας "καβαλάνε" στην χώρα μας;

ΥΓ: Έτσι όπως πάνε θα την πέφτουν και στις μηχανές που έχουν ζελατίνα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mcneosxx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
mcneosxx

Αριθμός μηνυμάτων : 1308
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα - Βυρωνας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2009

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΔευ 15 Μαρ 2010 - 18:39

εχεις απολυτο δικιο σε ολα
και μου εχει τυχει και εμενα ακριβως το ιδιο περιστατικο η γυναικα μου μπροστα με το αυτοκινητο και εγω πισω με την μηχανη αλλα να εισαι σιγουρος στο κρατος (εαν υπαρχει βεβαια) που ζουμε εσυ και εγω θα βρουμε τον μπελα μας και οχι ο καθε ενοχλητικος αλλοδαπος και δεν μιλαω καθολου ρατσιστικα.
οσο για τις μηχανες που λες μου την εχουν "πεσει" να μου καθαρισουν τα φαναρια
ελεος !!!
εχουμε καταντησει να ειμαστε ξενοι μεσα στην χωρα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΔευ 15 Μαρ 2010 - 20:03

Έπρεπε να τον φοβερίσεις λίγο... να του φωνάξεις απο το αυτοκίνητο, να κάνεις πως και καλά κατεβαίνεις με κακιές διαθέσεις, η ακόμη και να σταματήσεις την κίνηση μπροστά στο φανάρι και να ζητήσεις τον λόγο.... Οχι μόνο θα σου ζητούσε συγνώμη απο τη τρομάρα του αλλα θα είχε και τον κουβά του στον ώμο και θα εξαφανιζόταν....
Δοκιμασμένο σε κάποιον που μου έκανε τον κουτσό.... cowboy
Φοβέρα και πάλι φοβέρα!!
Αποκλείεται να χάσεις το δίκιο σου.... η σιωπή σου (δυστυχώς) του δίνει το δικαίωμα να χειρονομήσει και αύριο σε άλλους....
Κατα τ'άλλα....
Καλά ρε θηρίο...
Η Γυναίκα σου καβαλάει Cinquecento και εσυ κυκλοφορείς με την ναυαρχίδα (Superb)?? laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
akis1100xx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 990
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Τόπος : αφθονο
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΤετ 17 Μαρ 2010 - 9:45

Απλα σε αυτο το κρατος δεν υπαρχει το δικαιωμα της ελευθεριας για τους αλλοδαπους και καταπατανε συνεχως αυτο το δικαιωμα μας καθαριζοντας τα παρ μπριζ μας με το ετσι θελω παρκαροντας οπου θελουν και αμα πεις και τιποτα τσαμπουκαλευοντε οδηγοντας οπως θελουν και πολλα αλλα.Αλλα αν καποια μερα επαναστατησουμε και τους παρει και τους σηκωσει ισως τοτε μας σεβαστουν σα χωρα και σαν πολιτες της.Δεν ειμαι ρατσιστης αλλα αμα συνεχιστει αυτο θα γινω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
apostolos

Αριθμός μηνυμάτων : 311
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Σερρες
Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2010

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΤετ 17 Μαρ 2010 - 13:40

Δεν ειναι θεμα ρατσισμου οταν παραπονιεσαι για κατι στραβο που κανει ο ξενος,οπως επισης δεν εισαι ανθελληνας οταν παραπονιεσαι για τα στραβα των συμπατριωτων σου.Απλα ειναι ενας τροπος για να κανουν το λογο σου να μοιαζει γραφικος και ανευ ουσιας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stroumf
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stroumf

Αριθμός μηνυμάτων : 375
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΠεμ 18 Μαρ 2010 - 18:20

Ειναι μεγαλο θεμα που το εχω ζησει και απλα εχω απογοητευτει............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΣαβ 20 Μαρ 2010 - 14:22

Εγω δεν τους αφηνω να ακουμπισουν το αμαξι.Δεν εχω τιποτα προσωπικο με κανεναν τους,αλλα δεν θελω απλα δεν θελω να μου καθαριζουν το τζαμι..Κανενας..Οσες φορες ακουμπανε πανω τσαντιζομαι και ειμαι ετειμος να τσακωθω και φευγουν..Θ αμου πειτε καπως πρεπει να ζησουν και αυτοι και καπως πρεπει να βρουν λεφτα..το συμπονω αλλα πλεον οταν μπαινεις στο αμαξι να απς καπου πρεπει να δινεις και 5 - 6 ευρω γιατι απλα πλεον ειναι παντου!!
Στην θεση σου θα ειχα κατεβει κατω και ας με ελεγαν και βαρβαρο.
Τωρα για την μηχανη δεν μου εχει τυχει ποτε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΤρι 25 Ιαν 2011 - 23:06

2011: UP στο θέμα μετά από σχεδόν ένα χρόνο...
Αυτό που έχω διπιστώσει τον τελευταίο καιρό, είναι, ότι έχουν ελατωθεί τα μελαμψά ανθρωπάκια στα φανάρια... έχω την αίσθηση ότι η οικονομική κρίση έκανε τους οδηγούς να μήν είναι και τόσο ανοιχτοχέριδες οπότε αφού δεν έχει πλέον τόσο ψωμί... (ίσως το μοναδικό καλό της οικονομικής κρίσης για μένα...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vales
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Vales

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2010

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΤρι 25 Ιαν 2011 - 23:44

Είδατε λοιπόν που το ξύλο κι η φοβέρα δεν είναι η λύση.
Αν δεν τους δίνεις λεφτά στα φανάρια, δεν θα ξαναπάνε.

υ.γ. Με κυνηγάνε τέτοιες συζητήσεις ρε πστμ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΔευ 21 Φεβ 2011 - 22:34

Εγω δεν ξερω τι θα εκανα, ξερω τι θα ηθελα να κανω, θα ηθελα να βγω και να του δαγκωσω την καρωτιδα. Εχει παραπαει το πραγμα μ αυτους. Δηλαδη τι, δεν τους βλεπει κανεις "υπευθυνος" αυτους? Η αυτο δεν ειναι μαυρο χρημα? Η δεν ξερει κανεις τους οτι πισω απο αυτα τα "αθωα ανθρωπακια" βρισκονται κυκλωματα που απο κυκλωματα της νυχτας ξαφνικα γινανε και της μερας? Ελεος, ρε ΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΣΣΣΣΤΤΤΤΤΤ ΑΠΟ ΔΩ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...   Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια... EmptyΤρι 10 Απρ 2012 - 15:08

2012, μετα απο ενα χρονο, δεν ξερω για την αθηνα, αλλα εδω εξακολουθουν να ειναι πολλοι οι αλλοδαποι στα φαναρια, αλλωστε δεν τους αφηνουν οι λιμενικοι να τρυπωσουν σε κανα καραβι για ιταλια να υσηχασουμε, αλλα εχουν μαζευτει αρκετα απο θεμα θρασους ολοι, εκτος απο τους ελληνες τσιγγανους. Εχουν πιασει φαναρια εδω και κανα χρονο, πιτσιρικια κατω των 10 ετων ή πιτσιρικες κατω των 20 ετων και σου χουφτωνουν το αυτοκινητο θες δεν θες, αμα δεν τους δωσεις ή αγριεψεις στο κλωτσανε κιολας, μεγαλο εμποριο. Και εχει δημιουργηθει και ενα νεο εμποριο στα φαναρια που το εμαθα απο τη γυναικα μου που δουλευει στο νοσοκομειο. Υπαρχουν καποιοι συνηθως λιγο ηλικιωμενες κυριες που ζητιανευουν και μετα κανουν οτι τους πατησες τα ποδια με τις ροδες και τρεχουν στο νοσοκομειο οτι πονανε για να ζητησουν αποζημιωσεις και απειλουν με μυνησεις. Αυτα τα ωραια νεα, και υποψιαζομαι οτι σιγα σιγα θα ψαχνουν κι αλλους τροπους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Toυς έχω βαρεθεί
» Φανάρια και ασφάλεια!
» Τοποθετηση carbon & φιμε φαναρια
» Θέση στα φανάρια by Θανάσης Χούντρας
» ερωτηση πισω φαναρια πορειας/στοπ & ασφαλειες & θεση εγκεφαλου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Καφενείο - Γενικές-
^ Back to Top