Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Σουφλι-Πυργος....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
makiszx12r
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
makiszx12r

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΠΟΛΙΚΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2009

Σουφλι-Πυργος.... Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Σουφλι-Πυργος....   Σουφλι-Πυργος.... EmptyΔευ 16 Φεβ 2009 - 11:09

Πριν 2-3 χρονια η γυναικα μου ειχε διορισθει στον Πυργο Ηλειας (εκπαιδευτικος).Εγω τοτε δουλευα σε ενα εργοστασιο κ κατεβαινα κανενα Σ/Κ οταν θυμοτανε τα αφεντικα να μας πληρωσουν...Η διαδρομη τελεια αλλα απο Λαρισα κ μετα,μιας κ μεχρι την Λαρισα ειναι μια ευθεια.Λογω του οτι αρχισα να πηγαινω απο Οκτωβριο κ μετα πηγαινα με το αυτοκινητο αν κ ο Νομος Ηλειας ειναι στην κυριολεξια "Ηλιας" κ ειχε παντα πολυ καλο καιρο.Ετσι λοιπον ενα βραδυ που τελειωσα την δουλεια στις 11 το βραδυ κανω ενα μπανακι στα γρηγορα ενα φραπε τσιγαρο μουσικη κ χαραζω πορεια για Πελλοπονησο.Απαραιτητο "αξεσουαρ" παντα πριν να ξεκινησω να σταυροκοπηθω!Α!!ολα κ ολα!Ξεκινησα το μεγαλο ταξιδι μου με ηρεμο το κεφαλι μου κ νορμαλ χιλομετρα στο δρομο απολαμβανοντας την βραδυνη διαδρομη μου.....

Πρωτη σταση Κορινος!
Καφεδακι λιγο ξεκουραση 2-3 βαθειες ανασες κ ξανα τον δρομο μου...Παλια ροκ κομματια με συντροφευαν σε ολη την διαδρομη μου τραγουδια με τα οποια μεγαλωσα κ ανακαλυψα μεσα απο αυτα την μουσικη μου ταυτοτητα,ολη η διαδρομη ενα σεντουκι αναμνησεων που ανοιγε ολο κ πιο πολυ στο ακουσμα της μουσικης..Πριν το καταλαβω καλα-καλα φτανω στα Τεμπη οπου κ βλεπω το μνημα των ατυχων μαθητων...Ενας ολοκληρος βραχος με τις φωτογραφιες των παιδιων...Κριμα ψυθιριζω κ για πολαπλη φορα κανω τον σταυρο μου..Συνεχησω ακομα πιο προσεχτικα στο δρομο ανοιγω το παραθυρο κ αναβω ενα τσιγαρο με παρεα το "the house of rising sun"....

Η ευθεια της Λαρισας με τις πολλες εξοδους σε κουραζει αν δεν εισαι ξεκουραστος κ κανω δεξια σε ενα χωρο παρκινκ να ξεκουραστω λιγακι.Εκλεισα τα ματια κ δεν καταλαβα ποτε με πηρε ο υπνος...Ξυπνησα απο το κρυο κ μολις ανοιξα τα ματια μου βλεπω ολα τα τζαμια μου θολα κ δεν εβλεπα τπτ,ο ηλιος αρχισε να σηκωνεται κ εγω ειχα ακομα δρομο μπροστα μου..Ξεκιναω καπως ανανεομενος αυτη τη φορα κ δεν αργω να φτασω Λαμια..Ετσι παιρνω τον δρομο για τον Μπραλο οπου θα με εβγαζε στην γεφυρα του Ριου κ θα γλιτωνα την διαδρομη απο Αθηνα..Ετσι κ αλλιως δεν ειμαι παιδι της πολης οποτε θα μου αρεσε πιο πολυ ν απερασω τον Μπραλο κ να δω-απολαυσω την ομορφια του..
Μπροστα μου φορτηγα να προχωρανε προσεχτικα κ σε καποιο σημειο του δρομου κανω την προσπεραση μου οπου πλεον απλωνοτανε ολο το βουνο μπροστα μου....Ειναι μια μικρη γευση για το ποσο "λιγοι"ειμαστε μπροστα στην φυση...
Ο δρομος αρχισε ν αστευνευει σε καποια σημεια κ ηθελε ιδαιτερη προσοχη,πολλες λακουβες κ παγιδες αλλα η ομορφια της φυσης σε ανταμοιβει με το παραπανω...Ολα πρασινα,νερο να βγαινει απο βραχια καθαρος αερας,τοσο ωραια που σκεφτομαι πως θα θελα να εμενα μονιμα εκει...

Εγω συνεχηζω τον δρομο μου κ καποια στιγμη φτανω στην Ιτεα..Αυτοι που διαλεξαν το μερος για να κανουν την πολη της Ιτεας ειναι αξιοι συγχαρητηριων!Μπραβο τους!Πολυ ομορφο μερος κ τοποθεσια...Δυστυχως με πιεζε ο χρονος κ δεν περασα μεσα απο την πολη να την δω καλυτερα απλα αρκεστηκα στην ομορφια που εβλεπε το ματι μου κ χορτενε..

Ηθελα περιπου 4 ωρες με τον ρυθμο που πηγαινα για να φτασω στον προορισμο μου αλλα οσο κ αν ηθελα να φτασω γρηγορα το ποδι μου δεν πατουσε περισοτερο το γκαζι...Ειχα ενθουσιαστει τοσο πολυ απο τα μερη αυτα που δεν με σιγκηνουσε τπτ αλλο.
Σιγα σιγα αρχισε ν αφαινετε μπροστα μου η Ναυπακτος αλλο ενα υπεροχο μερος αλλα.......κατασκευασμενη μονο για μηχανακια!!Για ν απερασεις μεσα απο Ναυπακτο με αυτοκινητοειδικα σε ενα σημειο ειναι αστα να παν!!Μαγαζια παντου με μηδαμινο εως καθολου πεζοδρομιο,διπλοπαρκαρισμενα αυτοκινητα κ φασαρια....Δεν θα κρατησει για πολυ σκεφτηκα...Οντως μετα απο λιγο βγηκα κ απο Ναυπακτο κ κατεθυνομουνα για την Γεφυρα του Ριου οπου αχνοφαινοτανε απο μακρυα!
Ανοιξα το παραθυρο κ μυριζε ελια!!!Παντου ελιες!Ευχαρηστημενος με ολη τη διαδρομη κ με τον καλο καιρο σκεφτηκα να σταματησω κ ν αβγω απο το αυτοκινητο κ να περπατησω λιγακι...
Καθως εβγαινα απο το αυτοκινητο κ περπατησα προς μια καντινα για ν απαρω το φραπεδακι μου ακουω εναν γνωριμο ηχο....Αρχιζω να μετραω κ βλεπω γυρω στις 15 μηχανες ο ενας πισω απο τον αλλο ν απατανε τα λαστιχα τους στις στροφες κ ν ασχηματιζουν ενα τεραστιο φιδι...Αυτα ειναι σκεφτηκα..Αν δεν ηταν να παρω την γυναικα μου για να την ανεβασω κ αυτην στον Εβρο ανετα γυρνουσα πισω επαιρνα την μηχανη κ ξανακατεβαινα... Ο καντινιερης μου λεει:Σε λιγο θα φανουν κ αλλοι..Μολις δουνε ηλιο βγαινουνε..
Μου εκανε εντυπωση κ χαρηκα επισης που ολοι ηταν πληρος εξοπλισμενοι...Ολοσωμες φορμες,μποτες,κρανος κ τα σχετικα!

Ηρθε η ωρα να ξεκινησω με γεματες τις μπαταριες κ απο τον καφε κ απο το θεαμα κ δεν αργω να βρεθω μπροστα στην γεφυρα του Ριου..Πραγματικα πολυ ωραια δουλεια..Στολιδι για την περιοχη.
Την διεσχιζα κ με κυριαρχουσε ενα δεος κ χωρις να το καταλαβω περνουσα ηδη την Πατρα...Ολες οι πινακιδες γραφανε Πυργος αλλα δεν εφτανα κ αρχισα να κουραζομαι αρκετα..Βλεπετε την προηγουμεη ημερα δουλευα 3-11 κ εφυγα στις 12 για Πελοπονησο!
Καποια στιγμη βλεπω στο δρομο αριστερα κ δεξια μεγαλες κολοκυθες κ μια πινακιδα που ελεγε πως φτανω Γαστουνη!Την ξερα μονο απο τις ταινιες του Χατζηχρηστου!!Δεν εχασα ευκαιρια κ μπηκα μεσα ν αδω πως ειναι..Ο πρωτος που συναντησα ηταν ενας τσιγγανος με ενα αγροτικο το οποιο ειχε αεροτομη,σποιλερ,προβολακια κ ζαντες αλουμινιου!Με πιασανε τα γελια αλλα μου εφτιαξε το κεφι...Η πρωτη πινακιδα που συναντησα μου ελεγε πως φτανω Πυργο επιτελους...Ανακουφιστηκα γιατι θα ξαπλωνα επιτελους στο κρεβατι κ θα χαλαρωνα,μεχρι την αλλη μερα ας πουμε.....

Σε ενα τεταρτο απο την στιγμη που εφυγα απο Γαστουνη ημουνα Πυργο μια ομορφη αλλα"στενη" πολη...Αυτα που ακουγα για τους Πυργιοτες δεν συμφωνουσαν με αυτα που ειδα.Πολυφιλοξενοι τουλαχιστον αυτοι που γνωρισα κ ευχαριστοι,απλοι ανθρωποι.Ξανακατεβηκα αρκετες φορες ακομα Πελοπονησο κ στεναχωρεθηκα πολυ που την εκαψαν!Εβαλα στοιχημα με τον εαυτο μου πως θα κατεβω με την μηχανη...Ελπιζω ν αγινει συντομα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Σουφλι-Πυργος.... Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σουφλι-Πυργος....   Σουφλι-Πυργος.... EmptyΤετ 8 Απρ 2009 - 14:09

makiszx12r έγραψε:
Εβαλα στοιχημα με τον εαυτο μου πως θα κατεβω με την μηχανη...Ελπιζω να γινει συντομα....
Και αυτη τη φορα καλο θα ειναι να παρεις και μια φωτογραφικη μηχανη μαζι σου, τετοια αξιοθεατα πρεπει να τα μοιραστεις με το Φορουμ Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Louna
Μέλος
Μέλος
Louna

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Φύλλο : Θηλυκό
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2009

Σουφλι-Πυργος.... Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σουφλι-Πυργος....   Σουφλι-Πυργος.... EmptyΤετ 8 Απρ 2009 - 17:55

"Πρωτη σταση Κορινος!" χμμμ θα σε πω μετα...
τελικα εχεις κρυφα ταλεντα Μακη..ωραια ιστορια!not worthy thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
makiszx12r
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
makiszx12r

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΠΟΛΙΚΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2009

Σουφλι-Πυργος.... Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σουφλι-Πυργος....   Σουφλι-Πυργος.... EmptyΤετ 8 Απρ 2009 - 20:08

Bασικα εβγαλα αρκετες φωτο αλλα δεν θυμαμαι που τις εχω.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Σουφλι-Πυργος.... Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σουφλι-Πυργος....   Σουφλι-Πυργος.... EmptyΤετ 8 Απρ 2009 - 20:10

Βασικα... να τις βρεις! raised eyebrows
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
makiszx12r
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
makiszx12r

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΠΟΛΙΚΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2009

Σουφλι-Πυργος.... Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σουφλι-Πυργος....   Σουφλι-Πυργος.... EmptyΤετ 8 Απρ 2009 - 20:15

Louna έγραψε:
"Πρωτη σταση Κορινος!" χμμμ θα σε πω μετα...
τελικα εχεις κρυφα ταλεντα Μακη..ωραια ιστορια!not worthy thumbs up

Ποια ειναι τα κρυφα ταλεντα μου δλδ;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Σουφλι-Πυργος.... Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σουφλι-Πυργος....   Σουφλι-Πυργος.... EmptyΤετ 8 Απρ 2009 - 21:04

makiszx12r έγραψε:
Ποια ειναι τα κρυφα ταλεντα μου δλδ;;;;;
Να χανεις φωτογραφιες απο ταξιδια!!! laughing =)) laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
makiszx12r
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
makiszx12r

Αριθμός μηνυμάτων : 282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΠΟΛΙΚΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2009

Σουφλι-Πυργος.... Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σουφλι-Πυργος....   Σουφλι-Πυργος.... EmptyΤετ 8 Απρ 2009 - 21:25

Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο.......Ηταν πολυ ωραιες φωτογραφιες παντως κ κριμα που δεν ξερω που τις εχω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Σουφλι-Πυργος....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» O πύργος...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νομοί & Προορισμοί :: Εκδρομές / Ταξίδια-
^ Back to Top