Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
swedsaab
Μέλος
Μέλος
swedsaab

Αριθμός μηνυμάτων : 157
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2015

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΣαβ 11 Αυγ 2018 - 20:15

Καλησπερα,εχω ακουσει κατα καιρους ,απο παιδια που ειχαν συναγερμο σε μεγαλες μηχανες οτι δημιουργουσε προβληματα στα ηλεκτρικα.Αρκετοι απο αυτους μαλιστα,τον εβγαλαν και ας ειχαν δαπανησει αρκετα χρηματα για τη τοποθετηση του.Επειδη σκεπτομαι να βαλω,ποια ειναι η γνωμη σας και οι τυχον εμπειριες σας?Τι θα μου προτεινατε?
Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΣαβ 11 Αυγ 2018 - 23:42

Καλο ηλεκτρολογο-εμπειρο ατομο αλλιως μπαη μπαη αρτζεντινα
Κανεις απεδω μεσα με μανουαλι-οδηγιες κ για μενα στο μελλον;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
swedsaab
Μέλος
Μέλος
swedsaab

Αριθμός μηνυμάτων : 157
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2015

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΚυρ 12 Αυγ 2018 - 0:10

Lerki έγραψε:
Καλο ηλεκτρολογο-εμπειρο ατομο  αλλιως μπαη μπαη αρτζεντινα
Κανεις απεδω μεσα με μανουαλι-οδηγιες κ για μενα στο μελλον;


Ησουν κατατοπιστικοτατος...thanks.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shadowsavvas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Shadowsavvas

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 30
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2018

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΚυρ 12 Αυγ 2018 - 6:29

Εγώ ειχα εναν meta απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη πανω στο μηχανάκι. Καποια στιγμη αρχισε να μου μην παιρνει μπρος. Αλλαξα μπαταρια μετα απο λιγο καιρό το ιδιο. Αλλαξα ανορθωτη μετα απο λιγο καιρό το ιδιο. Αφαιρεσα τον συναγερμο και απο τοτε το μηχανακι αρπαζει αμέσως. Κάποιος μου πε οτι μπλοκαρε το immobilizer ο συναγερμός και ξελιγωνε την μπαταρια η κατι τέτοιο.. Ίσως ένας καλός ηλεκτρολόγος και ένας καλός συναγερμός να μην σου δημιουργησουν τετοια θεματα γιατι μου ειπαν οτι κυκλοφορουν και μουφα meta που ίσως τέτοιος να ταν και ο δικός μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΚυρ 12 Αυγ 2018 - 11:33

Όλοι οι συναγεμοι είναι συνδεδεμένοι με το ρεύμα του Κινητηρα  για να το κόβουν και να μην παίρνει μπροστά σε περίπτωση παραβίασης.
Αν ο συναγερμός βράχυκυκλωσει μπορεί το μηχανάκι να κάνει διακοπές να μην παίρνει μπρος κλπ.
ΑΝ λέμε ε.  Αυτό δεν σημαίνει ότι θα βράχυκυκλωσει ντε και καλά.

Το δεύτερο μειονέκτημα που είναι σίγουρο είναι ότι ο συναγερμός τροφοδοτηται από την μπαταρία.  Άρα αν το μηχανάκι μείνει δυο-τρεις βδομάδες ακίνητο (ανάλογα και την κατάσταση της μπαταρίας)  ρεύμα παπαλα.  Αν η μπαταρια στεγνωσει τελείως τρεις-τεσερεις φορές πας για καινούργια.  Κι αν ο μάστορας είναι και λίγο μλκας και δεν σου πει ότι ο συναγερμός αδειάζει την μπαταρία μπορεί να σου αλλάξει και ανορθωτη γιατί τάχα δεν φορτίζει και να δώσεις λεφτά τζάμπα.

Ο συναγερμός είναι χρήσιμος και δεν σου λέω να μην βάλεις, αλλά θα πρέπει να έχεις υπόψη και τα παραπάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΚυρ 12 Αυγ 2018 - 11:44

Δεν την ψάχνεις και για gps tracker? κάποια έχουν μεγάλη αυτονομία και παίρνουν και συρηνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
swedsaab
Μέλος
Μέλος
swedsaab

Αριθμός μηνυμάτων : 157
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2015

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΚυρ 12 Αυγ 2018 - 13:31

ptinotrofos έγραψε:
Δεν την ψάχνεις και για gps tracker?  κάποια έχουν μεγάλη αυτονομία και παίρνουν και συρηνα.

Μαλιστα,αυτα που φοβομουν δηλαδη.Θα περασω μετα τις διακοπες απο ενα μαγαζι που εχω υπ οψιν μου στο Γαλατσι.Ειμαι χρονια πελατης και κατ ευχαριστημενος.Εχει αξεσουαρ για αυτοκινητα αλλα ειδικευεται και στους συναγερμους μοτο και αυτοκ.Θα δω τι θα μου πει κι εκεινος και κατα ποσο μπορει να μου εγγυηθει κατα καποιο τροπο οτι δεν θα εχω δυσλειτουργια στη μηχανη.
Τα gps tracker τα εχω ακουσει,αλλα δεν εχω ασχοληθει.Τι ακριβως ειναι,τι δουλεια κανουν και πως?
Ευχαριστω για τις απαντησεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΚυρ 12 Αυγ 2018 - 17:29

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΚυρ 12 Αυγ 2018 - 19:04

ptinotrofos επειδή ειναι το επόμενο αξεσουάρ της μοτο Κ το ψιλοεψαχνα απο την προηγούμενη εβδομάδα αλλα δεν εχω Κ καλό Ίντερνετ Κ επειδή βλέπω ειναι παλιο το θεμα εσυ τι έκανες τελικα???εβαλες??κ αν ναι ποιο???(το 104??)δεν το θελω για την φασαρία του μιας Κ γιαυτο εχω το συναγερμό αλλα να το καταχωνιασω σε ένα σημειο σε περίπτωση που βγάλουν εκτος το συναγερμό.....ουτε με αφορά το να το βάλουν μπρος μιας Κ το 95% τα σηκώνουν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΚυρ 12 Αυγ 2018 - 20:30

kamikazi έγραψε:
ptinotrofos επειδή ειναι το επόμενο αξεσουάρ της μοτο Κ το ψιλοεψαχνα απο την προηγούμενη εβδομάδα αλλα δεν εχω Κ καλό Ίντερνετ Κ επειδή βλέπω ειναι παλιο το θεμα εσυ τι έκανες τελικα???εβαλες??κ αν ναι ποιο???(το 104??)δεν το θελω για την φασαρία του μιας Κ γιαυτο εχω το συναγερμό αλλα να το καταχωνιασω σε ένα σημειο σε περίπτωση που βγάλουν εκτος το συναγερμό.....ουτε με αφορά το να το βάλουν μπρος μιας Κ το 95% τα σηκώνουν....

Δεν έβαλα γιατί :

Δεν χρησιμοποιώ το μηχανάκι πια για δουλειές οπότε δεν μένει στους δρόμους έρημο κι απροστατευτο.
Αν πάω καφεδοβολτα φροντίζω πάντα να το βλέπω να είναι σε απόσταση αναπνοής και καλού -κακού βάζω και μια καλή κλειδαριά στο δισκοφρενο

Στο σπίτι κλειστό γκαράζ με συναγερμό λουκετα, αλυσίδες σε σταθερό σημείο κλειδαριες και σκυλιά.

Όπως κατάλαβες δεν το έχω και πολύ ανάγκη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?   Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος? EmptyΚυρ 12 Αυγ 2018 - 21:01

Ετσι οπως μου τα λες δεν υπαρχει καν λογος τοποθετήσεις!
Αν ειναι να προσπεράσουν οι απατεωνες ολα αυτα τα εμπόδια το τελευταίο που θα σκεφτούν ειναι το gps(χεστηκαν μετα συγχωρήσεως)
Επειδή δεν πολυβλεπω κ πολλούς η δεν λένε τι τοποθετούν ιντερνετικα κ επειδή λιγο που το έψαξα βλέπω θετικά σχόλια μάλλον προς αυτο με κοβω.θα δω τι πεζει Κ απο τιμές εξωτερικου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» συναγερμος
» ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ XX
» Συναγερμος Scorpio
» Προβλήματα θερμοκρασίας
» Συναγερμος μοτο "Ο ΤΖΑΜΠΑΣ"

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top