Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 16 Οκτ 2017 - 18:57

Erecozi έγραψε:
αν εχεις αγοραστες καντους μια τιμουλα καλη εξηγησε τους και για το γλυστριμα.
εσυ θα γλυτωσεις απο το τρεξιμο της επιστευης και τα εξοδα και αυτοι θα κερδισουν μια καλη τιμη 
και σε μερικους μετραει και το γεγονος οτι θα το επισκευασουν αυτοι και δεν θα γινει καποια επισκευη απο "αλλους" στα τυφλα.
Σωστοοοο!! Θα το πω,να δούμε αντιδράσεις. Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΔευ 16 Οκτ 2017 - 22:09

156 σελίδες ανταλλακτικά και αξεσουάρ, Κάτι θα βρείς.

https://www.car.gr/parts/?makes=Yamaha&models=Yamaha+Fazer+600


Αν θες την συμβουλή μου κάνε ένα κατάλογο με τα αντ/κα που θα χρειαστείς και ρώτησε στην γιαμάχα τις τιμές και τους κωδικούς. 

Στο λέω γιατί και στα μεταχειρισμένα ζητάνε κάτι τρελές τιμές. Για παράδειγμα ήθελα το τρίγωνο μπροστά για το ΧΧ και το βρήκα στο car 90 ευρώ συν τα μεταφορικά και δεν ήξερα μήπως ήταν και χειρότερο από το δικό μου. Στην Χόντα  είχε 128 ευρώ γιατί λοιπόν να δώσω ένα 100άρικο για να πάρω την σαβούρα του κάθε ενός και να μην πάρω το καινούργιο στην ζελατίνα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
γκ
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
γκ

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 68
Τόπος : Χίος
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2017

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΤρι 17 Οκτ 2017 - 14:17

Σωστό και αυτό και η Γιαμάχα έχει χαμηλότερες τιμές από τη Χόντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 26 Οκτ 2017 - 17:02

Παιδιά επιστρέφω μετά από μέρες,διότι εμπλεξα με δουλειές. Πήγα στην αντιπροσωπεία της yamaha  εδώ στο νησί και τους ρώτησα τιμές για εμπρός Φέρινγκ , φώτα και τη μεταλλική βάση που τα στηρίζει. Το μαλλί βγαίνει περίπου 700€!!!! (επειδή δε μου έχει τύχει ξανά τέτοια ζημιά δε ξέρω αν τα χρήματα είναι normal,αλλά μου φαίνονται πολλά). Να ρωτήσω και τη yamaha στην Αθήνα; Υπάρχει περίπτωση να έχουν διαφορετικές τιμές;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
γκ
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
γκ

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 68
Τόπος : Χίος
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2017

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 26 Οκτ 2017 - 18:11

mitsoschios έγραψε:

Να ρωτήσω και τη yamaha στην Αθήνα; Υπάρχει περίπτωση να έχουν διαφορετικές τιμές;

Χλωμό μου φαίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 26 Οκτ 2017 - 21:58

Καλησπέρα συνονόματε και Χρόνια Πολλά.
Πρώτα απ'όλα περαστικά.Εσύ να'σαι καλά και όλα φτιάχνονται.
Να δώσω και λίγες ιδέες για ανταλλακτικά;
link  link  link  link  link
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 27 Οκτ 2017 - 0:38

Αν και καθυστερημένα.. περαστικά φίλε μου. Με το θέμα των ανταλλακτικών, μην το βιάζεσαι. Με σωστές κινήσεις θα την βρεις/βρούμε την άκρη.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 27 Οκτ 2017 - 17:39

Jimakos έγραψε:
Καλησπέρα συνονόματε και Χρόνια Πολλά.
Πρώτα απ'όλα περαστικά.Εσύ να'σαι καλά και όλα φτιάχνονται.
Να δώσω και λίγες ιδέες για ανταλλακτικά;
link  link  link  link  link
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!! Θα δω και στα λινκ που μου έστειλες,να ρωτήσω! Ευχαριστώ και πάλι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 27 Οκτ 2017 - 17:43

Menos έγραψε:
Αν και καθυστερημένα.. περαστικά φίλε μου. Με το θέμα των ανταλλακτικών, μην το βιάζεσαι. Με σωστές κινήσεις θα την βρεις/βρούμε την άκρη.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε meno! Μακάρι να μπορέσω να την επισκευάσω πιο οικονομικά. Έχω σκεφτεί μέχρι και να κολλήσω τα πλαστικά.... Τη βάση τη μεταλλική που τα στηρίζει (που δεν είναι καμία σούπερ ντουπερ κατασκευή),μου τη χρεώνουν 180€!!!! Μέχρι και αυτήν σκαφτομαι να τη πάω σε μηχανουργείο και να την ισιωσουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 28 Οκτ 2017 - 2:26

Τα πλαστικά κολλάνε χωρίς να φαίνεται τπτ. Για την μεταλλική βάση δεν ξέρω αν μπορούν να την φέρουν ακριβώς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 22 Νοε 2017 - 11:16

Παιδιά επιστρέφω πάλι με νεότερα. Βρήκα 2 μαγαζιά με τα ανταλλακτικά που ψάχνω. Ο ένας μου δινει  μάσκα- φαναρια- βάση στα 170€ και ο άλλος μάσκα (100€ επισκευασμένα σα καινούργια και 200€ καινούργια) , φανάρια 170€ και βάση 100€. Ο πρώτος που είναι και ο πιο φθηνός μου είπε ότι τα ανταλλακτικά προέρχονται από μηχανή που χτυπήθηκε από πίσω και είναι σε σχεδόν άριστη κατάσταση. Σαν τιμή είναι σούπερ (εκ πρώτης όψεως), αλλά είμαι επιφυλακτικός. Του είπα να μου στείλει φωτογραφίες και μου είπε ότι η μηχανή είναι στην αγγελία όπως την βλέπω,αλλά οτιδήποτε χρειαστώ να του το πω. Τι λέτε; Πώς σας ακούγεται;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 22 Νοε 2017 - 13:59

Δυστυχώς το μαγαζί που μου έκανε τη προσφορά με τα 170€ ήταν για το προηγούμενο μοντέλο... Οπότε συνεχίζω την αναζήτηση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΤετ 22 Νοε 2017 - 21:49

Τα δικά σου πλαστικά δεν επισκευάζονται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 23 Νοε 2017 - 0:16

ptinotrofos έγραψε:
Τα δικά σου πλαστικά δεν επισκευάζονται?
Πιστεύω ότι μπορούν να φτιαχτούν αλλά σίγουρα όχι εδώ στο νησί. Ψάχνω να δω μήπως βρω κάτι από Αθήνα,αλλά να δω και τιμή... Αν έχουμε καμία πρόταση,είναι ευπρόσδεκτη smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)   Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 28 Δεκ 2017 - 1:28

Γειά σας παιδιά και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία πάνω από όλα! Επανέρχομαι πάλι (όπως έχετε καταλάβει λόγω οικονομικού περιορισμου το τρενάρω το όλο θέμα της επισκευής μέχρι να μαζευτεί το απαραίτητο ποσό) μιας και ότι ανταλλακτικά έχω βρει, πλησιάζουν αυτά της μαμάς... Βέβαια είμαι και κουλάδι και είτε δε μπορώ να κανω μέσω car σωστή αναζητηση είτε δεν υπάρχουν μεταχειρισμένα ανταλλακτικά (πράγμα δύσκολο κατά τη γνώμη μου). Έχουν αρχίσει να μου περνούν σκέψεις να κολλήσω μόνος μου τα πλαστικά της μάσκας (δυστυχώς τα φανάρια δεν επισκευάζονται μιας και έχουν πάθει σοβαρή ζημιά). Οποιαδήποτε βοήθεια είναι καλοδεχούμενη παιδιά (δε μου αρέσει να μου δίνουν μασημένη τροφή, αλλά επειδή με το car δε βγάζω άκρη, για αυτό και ζητάω βοήθεια). Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας παιδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πτώση (το πάθημα έγινε μάθημα)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Μάθημα αλληλεγγύης
» Μαθημα ζωης απο ποντικι!
» ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΧΩΜΑΤΙΝΟΥΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ
» Έγινε της μόδας!!!
» Η κόντρα που ποτέ δεν έγινε

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top