Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Μολις πουλησα το χχ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 23 Οκτ 2016 - 14:17

Αποστόλη νοιώθω βραχυκυκλωμένος. Δεν κατάλαβα γιατί σκότωσες το ΧΧ. 6 χρόνια και 80 χιλ χλμ είναι ένα σέρβις το χρόνο 2-3 φορές αλυσιδογράναζα τακάκια και ρυθμισμα βαλβίδες και δυο φορές σέρβις στην ανάρτηση. Ότι μηχανάκι και να έχεις αυτά θα τα κάνεις. Βέβαια άλλη η τιμή για ρύθμιση βαλβίδων 4κύλινδρου και άλλη για μονοκύλινδρο, αλλά για κάθε 3-4 χρόνια νομίζω υποφέρεται.

Από την άλλη δεν ξέρω τι προβλήματα είχε το μηχανάκι σου για να πάει και για διάλυση, εξ άλλου ότι και να πούμε τώρα το έδωσες και αυτό δεν αλλάζει.

Για αντικατάσταση είσαι σε δίλημμα μεταξύ βαραντέρο και σκουτεράκι. Άλλη η δουλειά του ναύτη κι άλλη του καντηλανάφτη. Πρέπει να αποφασίσεις για ποια χρήση θέλεις το μηχανάκι να διαλέξεις κατηγορία και μετά πας σε μάρκα και μοντέλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 24 Οκτ 2016 - 17:35

εγω καλε μου φιλε θα σου προτεινα cbf 600 s ψεκαστο( προσεχε να ειναι μοντελο με μοχλικο)
επισης πολυ δυνατο και ιδιας φιλοσοφιας το bandit  to 650s...και ακομα πιο οικονομικο απο το cbf..
και ενα παπακι για την πολη ( με τα 3 καφετια που πηρες μια χαρα σε φτανουν ...)
οσο για το βαραντερο δν θα πω τπτ ..βαρκα σκετη ρεεεεεε  το ειχα 39 μερες ( καθημερινη οδηγηση στην πολη, ενα ταξιδι δικαβαλος φορτωμενος,και προλαβα και το χαμηλωσα 3 ποντους.....)
ασε μας με την λαλακια...οπως ειπε ενα φιλαρακι σημερα νιωθω ωραια λες και καθομαι σε ξεσκεπαστο αγροτικο ....
βαρυ μηχανακι, ( και το κακο ειναι οτι το βαρος το εχει ψηλα)
γενικα ψηλο ταφος( σε σχεση με το χχ βεβαια,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ CBF 600s POY EPISHS EIXA)
καμια οικονομια ακριβως τα ιδια με το χχ σε τζινες,
συγνωμη που στα λεω ετσι χυμα αλλα επειδη βλεπω τις διαφορες live και τις εχω πολυ φρεσκιες νευριαζω που τι σκ@τ@ ειχα στο κεφαλι μου και ακουσα γνωμες και πηρα την βαρκα..ευτυχως που εκανα την τραμπα και πηγα στο xx πολυ γρηγορα...οτι θελεις να ρωτησεις εδω ειμαι ναι μεν το ειχα μονο 39 μερες αλλα καθε μερα δρομολογια και ταξιδι και περιστοιχιζομαι απο βαρκαντεριδες( εξου και παρασυρθηκα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 24 Οκτ 2016 - 21:02

fantomas έγραψε:
εγω καλε μου φιλε θα σου προτεινα cbf 600 s ψεκαστο( προσεχε να ειναι μοντελο με μοχλικο)
επισης πολυ δυνατο και ιδιας φιλοσοφιας το bandit  to 650s...και ακομα πιο οικονομικο απο το cbf..
και ενα παπακι για την πολη ( με τα 3 καφετια που πηρες μια χαρα σε φτανουν ...)
οσο για το βαραντερο δν θα πω τπτ ..βαρκα σκετη ρεεεεεε  το ειχα 39 μερες ( καθημερινη οδηγηση στην πολη, ενα ταξιδι δικαβαλος φορτωμενος,και προλαβα και το χαμηλωσα 3 ποντους.....)
ασε μας με την λαλακια...οπως ειπε ενα φιλαρακι σημερα νιωθω ωραια λες και καθομαι σε ξεσκεπαστο αγροτικο ....
βαρυ μηχανακι, ( και το κακο ειναι οτι το βαρος το εχει ψηλα)
γενικα ψηλο ταφος( σε σχεση με το χχ βεβαια,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ CBF 600s POY EPISHS EIXA)
καμια οικονομια ακριβως τα ιδια με το χχ σε τζινες,
συγνωμη που στα λεω ετσι χυμα αλλα επειδη βλεπω τις διαφορες live και τις εχω πολυ φρεσκιες νευριαζω που τι σκ@τ@ ειχα στο κεφαλι μου και ακουσα γνωμες και πηρα την βαρκα..ευτυχως που εκανα την τραμπα και πηγα στο xx πολυ γρηγορα...οτι θελεις να ρωτησεις εδω ειμαι ναι μεν το ειχα μονο 39 μερες αλλα καθε μερα δρομολογια και ταξιδι και περιστοιχιζομαι απο βαρκαντεριδες( εξου και παρασυρθηκα)


θα συμφωνησω σχεδον μαζι σου σε ολα.....σε προηγουμενο μηνημα μου αυτα τα μηχανακια εννοουσα κ εγω....fazer-bandit-cbf....τα εβαλα σε σειρα απο το πιο γρηγορο στο πιο αργο κ αντιστροφα απο το πιο ανετο στο πιο κουραστικο.....το bandit ειναι το καλυτερο για μενα γιατι συνδιαζει κ τα 2 απο τα κομματια των αλλων.....ομως με 3.000 δυστηχως δεν τον φτανουν με την ΚΑΜΙΑ να παρει παπι....ΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ....αν μιλαμε για bandit 07-08 κ μετα με ABS....η cbf abs(ατο)....μαλλον θα βαλει κιολας για να παρει κατι αξιοπρεπες καλο-καθαρο.....θα συμφωνησω οτι στις βενζινες θα ειναι πανω κατω τα ιδια με την διαφορα οτι αυτα γινονται κ μηχανακια πολης-τιμονατα γαρ.....αρα θα το χαιρεσαι καθημερινα....χωρις χαζοπροβληματα απο αυτα που εχεις συνιθησει....οσο για βαρκαντερο τα ειπες οοοοολα....οσα για τις παρρες δυστηχως αμα δεν ξερεις τι εισαι κ ποιος εισαι τι πατας(λιγο πολυ ολοι το εχουμε κανει-παθει)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Οκτ 2016 - 2:36

αφου εμπειστευεσαι τα CBR γιατι δεν παιρνεις το μικροτερο αδερφακι που εχει και 110hp αρα δεν ειναι ψωφιο οπως κατι cbf bandit κλπ και ειναι και ποιο οικονομικο σε ολα σε σχεση με οσα ακουσα για σκουτερ κλπ??? ενα 600f σαν το δικο μου σου κανει οικονομια απο μονο του χωρις να χασεις πολλα
βεβαια μην περιμενεις 300αρες και αλλα τετοια αλλα μια 250 θα σου δωσει σιγουρα και φοτωσε το και σαν γαιδουρι και πανε και τις διακοπες σου και εχε και την σελα σου την ανετη και ολα...
με χαρα να ακουσουμε την αποφαση σου και βεβαια να χαρουμε να δουμε και φωτο απο το νεο αποκτημα (χειμωνα οι τιμες ειναι χαμηλα χτύπα τες και οσο φτανει και ο καιρος για τα τελη ακομα ποιο πολυ!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Οκτ 2016 - 13:45

Erecozi έγραψε:
αφου εμπειστευεσαι τα CBR γιατι δεν παιρνεις το μικροτερο αδερφακι που εχει και 110hp αρα δεν ειναι ψωφιο οπως κατι cbf bandit κλπ και ειναι και ποιο οικονομικο σε ολα σε σχεση με οσα ακουσα για σκουτερ κλπ??? ενα 600f σαν το δικο μου σου κανει οικονομια απο μονο του χωρις να χασεις πολλα
βεβαια μην περιμενεις 300αρες και αλλα τετοια αλλα μια 250 θα σου δωσει σιγουρα και φοτωσε το και σαν γαιδουρι και πανε και τις διακοπες σου και εχε και την σελα σου την ανετη και ολα...
με χαρα να ακουσουμε την αποφαση σου και βεβαια να χαρουμε να δουμε και φωτο απο το νεο αποκτημα (χειμωνα οι τιμες ειναι χαμηλα χτύπα τες και οσο φτανει και ο καιρος για τα τελη ακομα ποιο πολυ!!!)

εγώ προσωπικά δεν θα θα συμφωνήσω με το φίλο....γιατί;;;
Πούλησες ένα μηχανάκι 15ετιας για να φορτώθεις ένα άλλο μηχανάκι ξανά ίδιας ηλικίας;;;Κ με ποσά άγνωστα χλμ επάνω στο κοντέρ....εχοντας αλλάξει πολλά χέρια ιδιοκτητών λες Κ θα κερδίσεις κάτι.....μόνο πιθανά βάσανα....σε λίγο φτιάξε ένα χώρο-μουσείου Κ βάλτο μέσα μαζί με έναν δεινόσαυρο.....αλλο να το έχεις στα χέρια σου Κ να έχεις περάσει χρόνια μαζί του Κ άλλο να ξεκινάς να πας να το αγοράσεις τώρα....αναρωτιεμαι τι τον συμβουλεύεται να πάρει μηχανάκι που δεν υπάρχει εδώ Κ χρόνια στη παραγωγή Κ τόσο ετών;;;;
Ο χρόνος περνάει Κ αλλάζει Κ τα πράγματα πάνε μπροστά Κ όχι πίσω.στο ξαναλέω αν άλλαξες το μηχανάκι γιατί είχες θέματα καλώς έπραξες....αλλιώς έκανες λάθος για μένα.αν ήταν οικονομικό το θέμα Κ ήθελες τα λεφτά πάω πασο Κ γιατί το βαρεθηκες....
Αν όμως έγινε για να πάρεις τα λεφτά Κ να ψάχνεσαι να ξαναπαρεις μηχανή Κ κάτι αντίστοιχο-παρόμοιο Κ οικονομικό έκανες λάθος.παρε κατα την γνώμη μου ένα πιο σύνχρονο μηχανάκι με τα χρήματα που διαθέτεις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 26 Οκτ 2016 - 2:59

φιλε καμικαζι ο καθενας εχει διαφορετικα "θελω" και βασει αυτων βαδιζει.
ο λογος που το προτεινα ειναι καθαρα θεμα οικονομιας μιας και αυτο αναφερθηκε.
τωρα οσων αναφορα την αρχαιολογια και τα μουσεια να σου αναφερω οτι το cbr του 11' δεν εχει τιποτα απο οσα εχει του 02' ουτε τα αλογα ουτε ρυθμιζομενες αναρτησεις ουτε τπτ αλλο οσο για το abs που λες ποιο πανω ειναι πολυ διφορουμενο το θεμα.τα δε cbf το 600 εχει τα  μισα αλογα απο οσα ειχε ο φιλος με το ΧΧ και με 200 τελικη πιστευω θα του φανουν λιγα. το 1000 εχει τα αλογα του cbr 600 αλλα καμια σχεση με την τιμη του και βεβαια την καταναλωση.φαζερ και μπαντιτ καλα για μεσα στην πολη αλλα στα ταξιδια ειναι κουραστικα χωρις προστασια απο των αερα ασε που παμε σε αλλη κατηγορια βεβαιως να αναφερω και καταναλωση με το cbr να ειναι στα 19χλμ ανα λιτρο ενω το φαζερ αν θυμαμαι καλα στα 15 χλμ ανα λιτρο για το μοντελο του 09' για να μην παμε ποιο παλια(βεβαια εχουν πολυ δελεαστικες τιμες μεταχειρισμενα απο 05 εως 07). η σουζουκι εβγαλε την "αρχαιολογια" καρμπυρατερ τεχνολογια νομιζω μολις το 2009 και εφοδιασε με ιντζεκσιον τα μηχανακια της με ενα σχετικα καλο συνολο που ξεκιναει απο τα 3.000 σαν μεταχειρισμενο σε αυτη την χρονια και ανεβαινει
στην τελικη προτασεις κανουμε και η τελικη αποφαση θα ειναι αυτη που αρμοζει στον καθενα για αυτο υπαρχουν πολλα μηχανακια για να διαλεγουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 26 Οκτ 2016 - 14:09

Erecozi έγραψε:
φιλε καμικαζι ο καθενας εχει διαφορετικα "θελω" και βασει αυτων βαδιζει.
ο λογος που το προτεινα ειναι καθαρα θεμα οικονομιας μιας και αυτο αναφερθηκε.
τωρα οσων αναφορα την αρχαιολογια και τα μουσεια να σου αναφερω οτι το cbr του 11' δεν εχει τιποτα απο οσα εχει του 02' ουτε τα αλογα ουτε ρυθμιζομενες αναρτησεις ουτε τπτ αλλο οσο για το abs που λες ποιο πανω ειναι πολυ διφορουμενο το θεμα.τα δε cbf το 600 εχει τα  μισα αλογα απο οσα ειχε ο φιλος με το ΧΧ και με 200 τελικη πιστευω θα του φανουν λιγα. το 1000 εχει τα αλογα του cbr 600 αλλα καμια σχεση με την τιμη του και βεβαια την καταναλωση.φαζερ και μπαντιτ καλα για μεσα στην πολη αλλα στα ταξιδια ειναι κουραστικα χωρις προστασια απο των αερα ασε που παμε σε αλλη κατηγορια βεβαιως να αναφερω και καταναλωση με το cbr να ειναι στα 19χλμ ανα λιτρο ενω το φαζερ αν θυμαμαι καλα στα 15 χλμ ανα λιτρο για το μοντελο του 09' για να μην παμε ποιο παλια(βεβαια εχουν πολυ δελεαστικες τιμες μεταχειρισμενα απο 05 εως 07). η σουζουκι εβγαλε την "αρχαιολογια" καρμπυρατερ τεχνολογια νομιζω μολις το 2009 και εφοδιασε με ιντζεκσιον τα μηχανακια της με ενα σχετικα καλο συνολο που ξεκιναει απο τα 3.000 σαν μεταχειρισμενο σε αυτη την χρονια και ανεβαινει
στην τελικη προτασεις κανουμε και η τελικη αποφαση θα ειναι αυτη που αρμοζει στον καθενα για αυτο υπαρχουν πολλα μηχανακια για να διαλεγουμε


Όπως είπες εδώ κάνουμε προτάσεις Κ λέμε τις απόψεις μας.εξαλου ο φίλος δεν ξανακούστηκε να μας πει τελικά τη αποφάσισε η αν πήρε κάτι η ακόμα είναι στη σκέψη διλήμματος που θα καταλήξει.ποιος σου είπε ότι το cbr f του 2011 δεν έχει ρυθμιζόμενη ανάρτηση;;;για ψαξτο....όσο για το abs τι εννοεις διφορούμενο;;δεν μπορώ να πιστεύω αυτα που διαβαζω σε φόρουμ 2016 να υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι δεν αναγκαίο η οτι δεν ειναι καλο η οτι δεν εχει αισθηση η οτιδηποτε αλλο....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.....φίλε μου ακόμα δεν έχεις καταλάβει το νόημα του μηνύματος του παιδιου...το παιδί μιλάει για σκούτερ με 40 άλογα Κ εγώ του προτείνω cbf-bandit-fazer επειδή ήθελε κάτι παραπάνω μην ξενερώσει αναφεροντας ως κ το βαρκαντερο σαν επιλογη του....επισης έχεις μπερδευτεί Κ έχεις μείνει αισθάνομαι πίσω από τα δρομενα της μηχανής.τα μηχανάκια αυτά ειναι ντυμένα Κ κατασκευασμένα για 3βαλιτσα με κάγκελα Κ ειναι για ταξίδια Κ έχουν ζελατίνες μπροστά συν ότι ειναι τιμονατα Κ για κάθε μέρα.....οπως Κ ειναι άνετο για δικάβαλο.... το bandit έχει ιτζεκσιον από το 07 Κ με abs κ τα 06 ειχαν abs με καρμπυλατερ κ όχι το 09 που νομίζεις.ταξιδευουν άνετα όλο το κόσμο με μέση ωριαία ταχύτητα τα 160χλμ άνετα  το Fazer ακόμα κ στα 180.Από εκεί Κ πάνω χάνεται Κ η έννοια ταξιδιού Κ αρχίζεις να πηγαίνεις ψιλοκομματια γιατί γουσταρεις ταχύτητα Κ όχι ταξίδι.....περνουν μπαγκαζιέρα για καθημερινή χρήση Κ τα βρίσκεις Κ μερικά κάτω από τα 3.000ευρω Κ αξιοπρεπές κατάσταση....μηχανακια 7-8ετων Κ τίμια χωρίς ίχνος θέματος οπως καδένες καμπάναα πηνεια ανορθώτες κτλ που ξερνάνε τα cbr.....το ότι είμαστε σε φόρουμ honda δε σημαίνει ότι ειναι τα καλύτερα γιατί έχουν αποδειχτεί μέγα φούσκες αρκετα απο αυτα...τώρα άμα ψάχνει μηχανακι να πηγαίνει 250χλμ Κ δίνει μέχρι 1.500ευρω(τιμη προσωπικης αποψης)μη πω κ πολλά Κ θέλει να ειναι 15 ετών πλας Κ πάνω ας το πάρει.αρχαιολογια η μουσειακα δεν το κανει μονο το τι φοραει πανω αλλα κ η ηλικια του....2-3 χρονια που θα το κρατησει θα παει σχεδον 20 χρονων....θα ειναι ετοιμο για φανταρος.....αυτα δεν λεω για να προσβαλω ατομα που εχουν τετοια μηχανακια ουτε που πανε να αγορασουν(καθενας με το μπαζετ του κ γουστα αγοραζει)(αμα ειναι ονειρο ας πουμε το περνεις κ 50χρονων να ειναι)απλως τα λεφτα που πουλιουνται κ αυτα που προσφερει ειναι πολλα μα πολλα τα λεφτα του......αυτα στα λέω με εκτιμηση αγαπη κ οδηγόντας σχεδον 20χρονια Κ έχοντας αλλάξει 30μηχανακια προσωπικά.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 26 Οκτ 2016 - 18:38

ΕΥΡΗΚΑ !!!
0 κόστος συντήρησης, 0 κατανάλωση!



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 26 Οκτ 2016 - 19:18

respect
respect
respect
lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 26 Οκτ 2016 - 19:43

ναι απο οτι εχω καταλαβει και εγω ακομα δεν εχει ξεκαθαρισει στο μυαλο του τι θελει ο φιλος μας απο την μια μας λεει για οικονομια απο την αλλη για Βαρκαντερο μετα μας πεταει σε σκουτερ μαλλον πρωτα πρεπει να το ξεκαθαρισει στο τι ακριβως ψαχνει και μετα να παρει και αλλες αποψεις.η προταση μου βασιζοταν στο οτι καταλαβα πως θελει οτι ειχε με λιγοτερα εξοδα οποτε και η λυση του 600 μου φανηκε προφανης μιας και παει μ ια κατηγορια κατω σε τελη κυκλοφοριας ασφαλεια και καταναλωση εχοντας ουσιαστικα το ιδιο μηχανακι. το abs σηκωνει μεγαλη συζητηση και το ξερεις ας τα πουμε καλυτερα εδω https://cbrxx.darkbb.com/t8362-topic εγω εχω δοκιμασει παλαιοτερα μαλλον μοντελα πρωτης γενιας που το συστημα ηταν λιγακι "ασθενικο" αλλα η τεχνολογια προχωραει οποτε ισως εμεινα πισω.οταν λεω για ρυθμιζομενη αναρτηση και μαλλον δεν το εθεσα σωστα εννοουσα φουλ ρυθμιζομενη εμπρος και πισω το f toy 11' φοραει προρυθμιζομενη 7 θεσεων πισω και ενα 41χιλ μπροστα χωρις ρυθμισεις ενω του 03' φουλ ρυθμισεις μπρος πισω με το μπροστα στα 43χιλ. Αν φανηκα λιγο επιθετικος ζητω συγνωμη αλλα πιθανοτατα μου βγηκε εν μερει επειδη προσβληθηκα απο τον ορο "αρχαιολογια" και κατα δευτερον επειδη τα εχω παρει με την HONDA που δεν εχει βγαλει ενα αξιολογο αντιστοιχο μηχανακι για να παω να το ΠΑΡΩ και να αφησω την αρχαιολογια!!!!(ανεφερα οτι εχω και την "Γιαγια" ενα cbr του 86'???Βασικα εχω παρει ολα τα μηχανακια της σειρας F εκτος απο το τελευταιο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 26 Οκτ 2016 - 20:29

Erecozi έγραψε:
ναι απο οτι εχω καταλαβει και εγω ακομα δεν εχει ξεκαθαρισει στο μυαλο του τι θελει ο φιλος μας απο την μια μας λεει για οικονομια απο την αλλη για Βαρκαντερο μετα μας πεταει σε σκουτερ μαλλον πρωτα πρεπει να το ξεκαθαρισει στο τι ακριβως ψαχνει και μετα να παρει και αλλες αποψεις.η προταση μου βασιζοταν στο οτι καταλαβα πως θελει οτι ειχε με λιγοτερα εξοδα οποτε και η λυση του 600 μου φανηκε προφανης μιας και παει μ ια κατηγορια κατω σε τελη κυκλοφοριας ασφαλεια και καταναλωση εχοντας ουσιαστικα το ιδιο μηχανακι. το abs σηκωνει μεγαλη συζητηση και το ξερεις ας τα πουμε καλυτερα εδω https://cbrxx.darkbb.com/t8362-topic εγω εχω δοκιμασει παλαιοτερα μαλλον μοντελα πρωτης γενιας που το συστημα ηταν λιγακι "ασθενικο" αλλα η τεχνολογια προχωραει οποτε ισως εμεινα πισω.οταν λεω για ρυθμιζομενη αναρτηση και μαλλον δεν το εθεσα σωστα εννοουσα φουλ ρυθμιζομενη εμπρος και πισω το f toy 11' φοραει προρυθμιζομενη 7 θεσεων πισω και ενα 41χιλ μπροστα χωρις ρυθμισεις ενω του 03' φουλ ρυθμισεις μπρος πισω με το μπροστα στα 43χιλ. Αν φανηκα λιγο επιθετικος ζητω συγνωμη αλλα πιθανοτατα μου βγηκε εν μερει επειδη προσβληθηκα απο τον ορο "αρχαιολογια" και κατα δευτερον επειδη τα εχω παρει με την HONDA που δεν εχει βγαλει ενα αξιολογο αντιστοιχο μηχανακι για να παω να το ΠΑΡΩ και να αφησω την αρχαιολογια!!!!(ανεφερα οτι εχω και την "Γιαγια" ενα cbr του 86'???Βασικα εχω παρει ολα τα μηχανακια της σειρας F εκτος απο το τελευταιο)


οσο ζουμε μαθαινουμε....λενε στο χωριο μου"κ την πορδη του γερου να την μυρισεις γιατι κ αυτη κατι θα σε δωσει να μαθεις"ο ανθρωπος τα ειπε ολα σε 4λεπτα.....ο καθενας βαζει το πηχη της οδηγικης του ικανοτητας στο μετρο.....μετραει κ λεει ειμαι ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ ΟΔΗΓΟΣ αρα δεν με ενδιαφερει το abs....εγω μετρησα τον δικο μου κ λεω μου χρειαζεται....γιατι φοβαμαι το καπως-κατι που θα γινει κ δεν θα περιμενω κ τοτε ισως πω κ ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ??μου εχει τυχει.....
στα μηνυματα μου το εγραψα οτι δεν το ειπα με την κακια εννοια....βεβαια ο γραπτος λογος παντα θα αφησει ενα υπονοουμενο πως ισως ο καθενας το εκλαμβανει με διαφορετικο τροπο.....αντε Beerchug
ξερεις κατι??την honda δεν την ενδιεφερει τοσο πολυ το την ηθελαν οι πελατες της αλλα τι ηθελε εκεινη.....εχει καταργησει ολα τα μηχανακια της που ειναι καλα.....κανει ενα μηχανακι το κανει να γραψει εναν μυθο-θρυλο κ οταν γινει αυτο τοτε το σταματαει ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ.....ΤΕΛΟΣ....
συνεπως για την γιαγια σου ετων 30 να εισαι περιφανος γιατι ειναι μεσα σε αυτα τα μηχανακια.κ ακομα ασχολεισαι μαζι τις.
δυστηχως(μου εχει τυχει)να οδηγησω μοντελα καινουργια-γυαλιστερα-φανταχτερα-κατπληκτικα σε ολα τους κ οταν κατεβω κ ανεβω στο αντιστοιχο δικο μου λεω ρε δεν μπορουσε να ειχε το δικο μου αυτα τα 3πραγματακια πανω κ να ηταν καινουργιο κ δεν θα ηθελα τιποτα αλλο.....δυστηχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα....
το μονο που μπορεις να εχεις την σημερινη εποχη ειναι μονιμη γυναικα κ κρυφη γκομενα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolisnic
Μέλος
Μέλος
tolisnic

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2012

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 18 Νοε 2016 - 15:24

Τελικα πηρα ενα versus του 09 και συμβιβαστηκα.δεν καιει πολυ δεν εχει παγια εξοδα πολλα ειναι πανευκολο στην πολη(σαν μεγαλο παπι) και παιδια....στριβει απιστευτα!!!!.αν ολα πανε καλα σε κανα 2 χρονια παμε για vfr 1200f που ειναι ερωτας μεγαλος.(μετα απο το χχ φυσικα☺
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Νοε 2016 - 11:37

Mεγειά, καλοτάξιδο και αγρατζούνιστο. Καλή επιλογή, μηχανάκι για όλες τις δουλειές. Καλές βόλτες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Νοε 2016 - 18:34

αντε ρε αδερτφε και φαγαμε τα μουστακια μας εδω ποιο μηχανακι να παρεις... =)) vroomvroom celebrate
αντε με γειες και καλοταξιδο ριξε και καμια φωτογραφιουλα να το δουμε photo
ααα και μην σε χασουμε και με KAWZANAKIA κανουμε παρεα muhaha muhaha muhaha
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolisnic
Μέλος
Μέλος
tolisnic

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2012

Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μολις πουλησα το χχ   Μολις πουλησα το χχ - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 19 Νοε 2016 - 18:36

Ευχαριστω ρε παιδια αλλα δεν ξερω πως ανεβαζουν φωτο.ηθελα να ανεβασω και το χχ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μολις πουλησα το χχ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Μόλις τα παρέλαβα!!!
» μολις εγινα μελος
» Είναι μόλις 18 και γράφει ιστορία
» Ταξί με μόλις 2,5 ευρώ για οποιαδήποτε διαδρομή!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top