Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 προβλημα στο XX μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
giorgakossf
Μέλος
Μέλος
giorgakossf

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

προβλημα στο XX μου Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΣαβ 28 Μαρ 2015 - 17:32

καλησπέρα στους φιλους. σημερα η μπαταρια μου με χαιρετησε. ετσι λοιπον πηγαινοντα στον εμπορα και αφου αγορα την αναλογη yuasa αρχισαμε τα παρατραγουδα..... Την εβαλα μπροστα, καντραν νεκρο, το μηχανακι δουλευε λες και ρεταριζε, η θερμοκρασια βαρεσε κοκκινα. φανταστητε οτι πηρωσαν οι λαιμοι της εξατμησης και εσκασε το χρωμα της καρινας!!!! πηγα να ξεκινησω να το κουνησω, εκανα 50 μετρα και εκει τελειωσε... δεν ξαναπηρε μπρος. ειναι νεκρο... σαν να μην εχει μπαταρια.... μηλησα με εναν γνωστο και μου ειπε οτι ειναι θεμα πλεξουδας... :-O ετυχε σε κανεναν κατι αναλογο?? ειμαι να σκασω.. Anyone HELP!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

προβλημα στο XX μου Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΣαβ 28 Μαρ 2015 - 19:41

Ελπιζω καλα ξεμπερδεματα το γρηγοροτερο, ηλεκτρολογικο θεμα ακουγεται οντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

προβλημα στο XX μου Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΣαβ 28 Μαρ 2015 - 20:39

Απ' ότι φαίνεται τζάμπα άλλαξες μπαταρία, Αλλού είναι το πρόβλημα αφού και με την καινούργια είναι καπούτ. Τώρα αφού είδες ότι δεν πάει καλά και σηκώνει θερμοκρασία αντί να το σβήσεις το άφησες να κοκκινίσουν οι λαιμοί και το καβάλησες να το πας και βόλτα? Ότι έχει πάντως μοιάζει για ηλεκτρικό ή ηλεκτρονικό πρόβλημα πρέπει να το φορτώσεις και να το πας σε καλό συνεργείο για διάγνωση. Να δούμε τι θα πούνε και αυτοί που ξέρουν περισσότερα.

ΥΓ: Δεν φαντάζομαι να έβαλες μπαταρία με ανάποδη πολικότητα? Αν και δε νομίζω ότι θα έπαιρνε μπροστά σε τέτοια περίπτωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

προβλημα στο XX μου Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΣαβ 28 Μαρ 2015 - 20:55

Εμενα επαθε κατι αναλογο...το ειχα αφησει καιρο χωρις να βαλω μπροστα κ οταν αποφασισα να το βαλω λεω δεν το βαζω με καλωδια με το αυτοκινητο?το βαζω που λες οσο ηταν με τα καλωδια στο αυτοκινητο ολα καλα...με το που εβγαζα τα καλωδια και δουλευε αποκλειστηκα με την δικη του μπαταρια ρεταριζε σαν χαζο το στροφομετρο επαιζε σαν τρελο το ιδιο και η οθονη η LED...δεν το ταλαιπωρησα παραπανω εβαλα μια καινουρια μπαταρια και ολα καλα!!!δοκιμασε το με κανενα αυτοκινητο και αν δουλειψει σωστα παει να πει οτι η μπαταρια εχει καποιο προβλημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgakossf
Μέλος
Μέλος
giorgakossf

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

προβλημα στο XX μου Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΣαβ 28 Μαρ 2015 - 21:34

δεν το εκανα βολτα οταν ειδα τους λαιμους να κοκκινιζουν. Το αφησα να παγωσει στο ρελαντι και μετα προσπαθησα. Με καλωδια απο το αυτοκινητο μου και ειναι νεκρη. Η παλια μπαταρια ηταν πεθαμενη 7 βολτ εδειξε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

προβλημα στο XX μου Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΣαβ 28 Μαρ 2015 - 22:01

Αφου ειναι νεκρη και με το αυτοκινητο τοτε σιγουρα καποιο ηλεκρολογικο ειναι το προβλημα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

προβλημα στο XX μου Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΣαβ 28 Μαρ 2015 - 23:35

Ας τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη. Το εβαλες μπροστα και το αφησες ρελαντι; ποση ωρα εκανε να παει στα κοκκινα η θερμοκρασια; απο την αρχη που το εβαλες μπροστα ρεταριζε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

προβλημα στο XX μου Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΚυρ 29 Μαρ 2015 - 5:23

πιστεύω πως από τι σκουριά στο ψυγείο κόλλησε η αντλία νερού , και δεύτερον τσέκαρε τον ανορθωτή σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
giorgakossf
Μέλος
Μέλος
giorgakossf

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

προβλημα στο XX μου Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΚυρ 29 Μαρ 2015 - 8:15

παμε απο την αρχη. Η παλια μπαταρια ηταν στα τελευταια της. Χτες με χαιρετησε. αγορασα καινουρια και την περασα. το εβαλα μπροστα. δουλευε για λιγο ρολοι. παω να ξεκινησω και αρχιζει τα τρελα(ρεταρισμα, και αρχισε να ανεβαζει θερμοκρασια). επεσε λιγο ξερογκαζο αλλα ουτε το ρεταρισμα σταματησε, πετουσε πολυ ακαυτη βενζινη, μυριζε, αλλα και ανεβαζε ακομη θερμοκρασια. εφτασε στα κοκκινα, πηρε το βεντηλατερ και την εριξε λιγο. εκει ηταν που ξεκινησα να την κουνησω και πεθανε. και προσπαθησα ξανα να την βαλω μπροστα με το αυτοκινητο μου αλλα δεν κανει τιποτα. σαν να μην εχει καθολου μπαταρια. λες και δεν εχει ρευμα. ο ανορθωτης μου ειναι καινουριος. τον περασα πριν τα χριστουγεννα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
res nikos
Μέλος
Μέλος
res nikos

Αριθμός μηνυμάτων : 97
Τόπος : ταυρος
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

προβλημα στο XX μου Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΚυρ 29 Μαρ 2015 - 11:15

παρατηρησες εαν και οι τεσσερις λαιμοι ειχαν κοκκινισει; ειχα παθει κατι αναλογο και εγω, προβλημα στην ηλεκρονικη και δουλευαν μονο οι 2 κυλινδροι αλλα το να μην περνει καθολου μπροστα τωρα ειναι περιεργο ουτε καν γυριζει η μιζα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostatis
Μέλος
Μέλος
apostatis

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Ναυπακτος
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014

προβλημα στο XX μου Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΚυρ 29 Μαρ 2015 - 11:55

Κατι αναλογο που ειχε παιξει σε μενα αλλα και ενα φιλο με ΧΧ ηταν το προβλημε στους πολλαπλασιαστες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgakossf
Μέλος
Μέλος
giorgakossf

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

προβλημα στο XX μου Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΚυρ 29 Μαρ 2015 - 18:54

τωρα οχι απλα δεν γυρναει η μιζα αλλα δεν αναβει τιποτα. ουτε τι fi ουτε το κλειδι δτο στροφομετρο ουτε η νεκρα ουτε τιποτα. με ή χωρις καλωδια για υποβοηθηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

προβλημα στο XX μου Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΚυρ 29 Μαρ 2015 - 20:22

καμια πλεξουδα μην εχει λιωσει.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

προβλημα στο XX μου Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΚυρ 29 Μαρ 2015 - 21:46

κοντα στη μπαταρια εχει το ρελε τησ μιζας εμενα μια φορα μου ελιωσε αυτο και μου εκανε κατι κουλα
τσεκαρε εδω---> https://cbrxx.darkbb.com/t7199-topic?highlight=%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αντώνης ΧΧ
Μέλος
Μέλος
Αντώνης ΧΧ

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2009

προβλημα στο XX μου Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   προβλημα στο XX μου EmptyΚυρ 29 Μαρ 2015 - 21:51

Δυστυχως φιλε μου ειναι πολλα που πρεπει να ελενξεις και πρεπει να το δει ενας καλος ηλεκτρολογος. Για να μην εχεις καθολου ρευμα πρεπει να εχει καει καποια κεντρικη ασφαλεια. Για το ρεταρισμα μου ακουγετε σαν ανορθωτης, ασχετα που τον αλλαξες τα Χριστουγεννα, μπορει να ειναι ελλατωματικος, μπορει πολλαπλασιαστες, μπορει πηνεια, μπορει, μπορει, μπορει. Οποτε θελει ψαξιμο οπως πρωτοειπα σε καλο ηλεκτρολογο. Ευχομαι η ζημια να ειναι μικρη.
Ελλατωματικος ανορθωτης μη στελνοντας το καταλληλο ρευμα εχω ακουσει οτι μπορει να καψει και την ηλεκτρονικη, για αυτο δεν ειμαι και τοσο σιγουρος, το εχω ακουσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

προβλημα στο XX μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Προβλημα CBR 600 F4i
» Προβλημα με Η/Υ
» προβλημα στο χχ
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ σε ΧΧ
» προβλημα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top