Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 oldies but goldies!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016 - 18:41

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αιβαλί Τουρκίας το μακρινό 1984. Με τανκ μπάγκ της Polo, σκηνές κλπ. Κράνος μάρκας Jumbo! Τότε μπαγκαζιέρες γιόκ!
Το θρυλικό Honda cm200t με πήγε από Σαμο - Κουσάντασι - Αιβαλί - Τσανταρλί- Προύσα - Κων/λη - Αθήνα....
Και την επόμενη χρονιά Γύρο Ιταλίας  ( Πρίντεζι-Ρώμη- Φλωρεντία- Βενετία- Μπάρι ) Σύνολο +- 5.000 κμ
16,7 άλογα, ταμπούρα παντού και τελική 110-120. Αθάνατο μοτέρ! O ορισμός του δεν σπάει δεν χαλάει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-bono-
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
-bono-

Αριθμός μηνυμάτων : 293
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Ρέθυμνο
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016 - 20:48

Vales έγραψε:
-bono- έγραψε:
Έ όχι και 3000 ούτε ΧΧ να έπαιρνες,έχει και με 1300
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]




Μοντέλο του '96 είπε ο άνθρωπος.

Δε ξέρω τι ακριβώς εννοεί ο Μάριος λέγοντας μοντέλο του '96 αλλά οι τελευταίες μεγάλες αλλαγές στο cbr 1000f όπως η χρησιμοποίηση για πρώτη φορά από τη Honda των συνδυασμένων φρένων έγινε το 1993, έκτοτε το μοντέλο δεν είχε ουσιαστικές αλλαγές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vales
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Vales

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2010

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016 - 21:44

-bono- έγραψε:
Vales έγραψε:
-bono- έγραψε:
Έ όχι και 3000 ούτε ΧΧ να έπαιρνες,έχει και με 1300
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]




Μοντέλο του '96 είπε ο άνθρωπος.

Δε ξέρω τι ακριβώς εννοεί ο Μάριος λέγοντας μοντέλο του '96


Ρώτησέ τον.
Σπαμάρουμε στο θρεντ του ανθρώπου όμως και δεν κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Ιουν 2016 - 8:17

Nxontz έγραψε:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αιβαλί Τουρκίας το μακρινό 1984. Με τανκ μπάγκ της Polo, σκηνές κλπ. Κράνος μάρκας Jumbo! Τότε μπαγκαζιέρες γιόκ!
Το θρυλικό Honda cm200t με πήγε από Σαμο - Κουσάντασι - Αιβαλί - Τσανταρλί- Προύσα - Κων/λη - Αθήνα....
Και την επόμενη χρονιά Γύρο Ιταλίας ( Πρίντεζι-Ρώμη- Φλωρεντία- Βενετία- Μπάρι ) Σύνολο +- 5.000 κμ
16,7 άλογα, ταμπούρα παντού και τελική 110-120. Αθάνατο μοτέρ! O ορισμός του δεν σπάει δεν χαλάει...

Η πρώτη "μεγάλου κυβισμού" μοτοσυκλέτα που καβάλησα όταν ήμουν 17-18 χρονών..
Την είχε ο πατέρας μου τότε και μου την έδινε καμμια βόλτα..
Δύσκολος συμπλέχτης, ψιλονεύρο στο ξεκίνημα.. αλλα η σέλα του... αυτή η σέλα ήταν καναπεδάρα και γενικά η θέση οδήγησης σε πρότρεπε για ταξίδι!!
Ένα όνειρο που έχω ακόμη απο τα παλιά είναι το CX 500... το CM 200 ήταν το αρχικό ερέθισμα. :x
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Ιουν 2016 - 13:02

CBR 900rr '96
Η μοτοσυκλέτα ήρθε καινούργια από τον Καναδά.Την έφερε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης από εμένα.Την αγόρασα το 2002 και επί δεκατρία χρόνια δεν έκαψε ούτε λάμπα.Όταν αποφάσισα να την πουλήσω και έβαλα αγγελία το τηλέφωνο χτύπησε μόνο μία φορά.Ήταν ο ίδιο άνθρωπος που την έφερε από τον Καναδά.Την πήρε πίσω.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Ιουν 2016 - 15:58

[quote="Menos"


Ένα όνειρο που έχω ακόμη απο τα παλιά είναι το CX 500... το CM 200 ήταν το αρχικό ερέθισμα. :x
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.][/quote]

Μενο το CX 500 ήταν το επόμενο μου όνειρο! 46 άλογα και υδροψυξη. Αλλά το άτιμο ειχε-αρχες 80-165.000δρχ, όταν το CM 200 είχε 95.000 και το Honda cb250 n 125.000δρχ με βασικό μισθό τότε γύρω στα 10.000δρχ., για να έχουν οι νεότεροι μέτρο σύγκρισης
Μην με παρεξηγειτε όσο περνά η ηλικία θυμάμαι τα παλιά και ξεχνάω τα καινουρια
laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Ιουν 2016 - 19:52

Jimakos έγραψε:
CBR 900rr '96
Η μοτοσυκλέτα ήρθε καινούργια από τον Καναδά.Την έφερε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης από εμένα.Την αγόρασα το 2002 και επί δεκατρία χρόνια δεν έκαψε ούτε λάμπα.Όταν αποφάσισα να την πουλήσω και έβαλα αγγελία το τηλέφωνο χτύπησε μόνο μία φορά.Ήταν ο ίδιο άνθρωπος που την έφερε από τον Καναδά.Την πήρε πίσω.

τον ζηλευω αυτον τον ιδιοκτητη μακαρι να μπορουσα να ξαναγορασω μηχανη που θα πουλουσα.
(ισως γι'αυτο δεν πουλαω μηχανες)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Ιουν 2016 - 23:24

Κι εγώ Μάριε το ίδιο πρόβλημα έχω!  Εντάξει το boldor 900 F2 μου το κλέψανε και μου έμεινε απωθημένο, Τώρα για ένα ΧΤ 350 κι ένα παπί  KLE125 που πούλησα ούτε στενοχωρήθηκα  ούτε μου έλειψαν. Η AFRICA όμως ρε παίδες με πόνεσε. Όχι αμέσως γιατί την αντικατέστησε το ΧΧ αλλά μετά από λίγο καιρό κατάλαβα ότι έκανα μεγάλη βλακεία αφού δεν είχα ανάγκη τα χρήματα.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αυτό όμως που θα ξαναγόραζα ευχαρίστως είναι εκείνο που με συντρόφευε στα καλύτερα χρόνια της ζωής μου.

YAMAHA XJ 750 SECA

Ταξιδέψαμε μαζί σε όλη την Ελλάδα. Εννιά χρόνια 130 χιλ χλμ και το μόνο που ζήτησε μια αλλαγή στα μουζοκαλώδια.  Η σέλα αυτοκρατορική, Το μόνο μηχανάκι που μετά 8 ώρες ταξίδι περπατούσες κανονικά και όχι σαν χεσμένος laughing  

Ο θόρυβος του κινητήρα μελωδία, Κάποιοι έλεγαν ότι σφυρίζει σαν τρόλεϊ αλλά εμένα μου άρεσε.
Το διαφορικό? ίσως το καλύτερο απ' όσα υπήρχαν τότε. Αν δεν το ήξερες νόμιζες ότι έχει αλυσίδα.
Τα φλας αν τα ξεχνούσες έκλειναν μόνα τους μετά από κάποιο χρόνο λειτουργίας.
Υπήρχε ντίτζιταλ για έλεγχο όλων των συστημάτων
Εξαιρετικά φρένα μολονότι είχε ταμπούρο πίσω
Κινητήρας ροπάτος παντού, μέσα στη πόλη έβαζες μια δευτέρα ή τρίτη και την ξέχναγες  σαν σκούτερ ένα πράγμα. Μόνο όταν σταμάταγες στο φανάρι κατέβαζες πρώτη και το σπουδαιότερο μολονότι αερόψυκτο δεν σου έψηνε τα @α@άρια.
Η κόρνα διπλή με ωραίο ήχο
Η μαμά YAMAHA την είχε εφοδιάσει με αλυσίδα και κλειδαριά που έμπαινε σε θήκη αριστερά στο πλαίσιο και κλείδωνε εκεί για να μην στην φάνε.

Στα μείον ότι δεν υπήρχε προστασία από τον αέρα. Με μια άφτερ μάρκετ ζελατινούλα νομίζω ότι λύνεται το θεμα.
Ααα...ξέχασα και ο κίτρινος προβολέας που είχε ήταν ανεπαρκής, Ο μικρότερος από κάτω ήταν θέσεως.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Ιουν 2016 - 23:49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 11 Ιουν 2016 - 23:53

Κι ένα πιο περιποιημένο και με φέρινγκ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: oldies but goldies!!!   oldies but goldies!!! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 12 Ιουν 2016 - 0:08

Σε δράση


Αρκετά σας ζάλισα αλλά να ξέρετε πως αν βρώ κάποιο σε κατάσταση που φτιάχνεται το πήρα χωρίς δεύτερη κουβέντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

oldies but goldies!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Φωτογραφικό υλικό :: Αναμνηστικό Άλμπουμ-
^ Back to Top