Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΚυρ 16 Φεβ 2014 - 17:55

πολλοί απο εμας έχουμε την ταση να δίνουμε ονομα στα μηχανάκια μας και πλεον εδω μπορουμε να συστήσουμε τις καλες μας στον στους υπολοίπους να πουμε πως μας ηρθε το όνομα αλλα μπορουμε ακομα και να "βαφτίσουμε" νεα μελη.
και ξεκινάω
μηχανάκι νούμερο 1 παπάκι fb50 ονομα "Χαρουλης" μου ηρθε διοτι οταν το πρωτοπηρα ηταν μεγάλος χάρος δεν ειχε φρένα δεν ειχε γκάζι δεν ειχε ταχύτητες δεν ειχε ρόδες γρανάζια αλυσίδες τέλος πάντων με το ζορι κουνιότανε βέβαια ήθελα κατι υποκοριστικό εξ ου και το "Χαρουλις". σαφώς και εγινε λειτουργικό μεσα σε κάποιο χρονικό διάστημα.
μηχανή νούμερο 2 cbr400r 1986 λόγω της ηλικίας της όταν την πήρα (είχε ηδη 13 χρόνια κυκλοφορίας) ονομάστηκε "Γιαγιά" ισως επειδή εκείνη την εποχή μου άρεσαν και οι "μεγαλύτερες" απο τότε τις εχει  μείνει και οταν λεω η "Γιαγιά μου" το στόμα μου στάζει μέλι.
μηχανή νούμερο 3 cbr600f3 1998 αυτο το μηχανάκι ποτε δεν το ονόμασα και ειναι κρίμα ίσως αυτο βέβαια να έγινε διοτι ποτε δεν την ένοιωσα "δικια μου" ισως επειδή  ειχα μια πτώση με το που το πήρα ισως επειδή στην ουσια συμβιβάστηκα με τα οικονομικά μου και πήρα το f3 αντι το f4i που ηταν το όνειρο ισως γιατι εκεινη την περιοδο ειχα πολλες αναποδιές το θεμα ειναι πως δεν το ευχαριστηθικα το μηχανάκι οσο ήθελα παρόλο που ηταν παντα πλαι μου σε ταξίδια βόλτες δουλεια τα παντα και ποτε δεν ζήτησε παραπάνω απο τα λαδια τα νεράκια του τα βασικα δλδ που θελει μια μηχανη.
τελευταία και εξισου αγαπημένη η "Ξαπλωτή" απο οταν την πηρα δεν ειχα βρει καποιο όνομα αντάξιο της μεχρι που πηγα στο χωρίο και την ειδε ο ανιψιός μου και πετάει την ατακα " φοβερη αυτη η ξαπλωτη" και βεβαια εννοουσε την θεση οδηγησης που ειναι ποιο ξαπλα σε σχεση με τα endyro που εχει συνηθίσει στην εξοχη.
αυτα ειναι τα ονοματα απο τις δικες μου εσεις???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΚυρ 16 Φεβ 2014 - 18:05

Εγω ονοματα δεν εδινα στις μοτο. Οταν ομως μετα απο πολλα χρονια αμηχανος, μονο με παπι, πηρα το TDM900 ειχα τοσο ενθουσιασμο και χαρα, που μπαινοντας στο nolimits για να παρω το μοτο με το τεστ του, ειδα ενα αυτοκολλητο του Taz. Ε αυτοματα το ταυτισα. τοηρα το κολλησα και το ελεγα Taz, και του πηγαινε πολυ! Το vfrακι δεν το ονομασα ποτε. το παπακι το ιδιο. Το ΧΧ τωρα, οταν το πηρα η συζυγος δεν το γουσταρε λογω σπορ υφους. της ειχε κατσει το TDM. το μονο που παραδεχτηκε ηταν οτι ειναι "ομορφη χοντρη". Ε απο τοτε την λεμε "η χοντρή"  :x . Το ξερω οτι δεν ειναι πρωτοτυπο αλλα αυτο ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΚυρ 16 Φεβ 2014 - 18:46

Ουτε εγω δεν εδινα ποτε, προεκυψε ομως για την τελευταια το "κουκλιτσα" μιας και ενω ηταν με σπασμενα γδαρμενα πλαστικα εγω την εβλεπα ωραια και μαλιστα αυτη τη πλευρα ομορφοτερη απο την αλλη, και μου βγηκε αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΚυρ 16 Φεβ 2014 - 18:51

pablo έγραψε:
Εγω ονοματα δεν εδινα στις μοτο..

Μια απ'τα ίδια..

pablo έγραψε:
Το ΧΧ τωρα, οταν το πηρα η συζυγος δεν το γουσταρε λογω σπορ υφους. της ειχε κατσει το TDM. το μονο που παραδεχτηκε ηταν οτι ειναι "ομορφη χοντρη". Ε απο τοτε την λεμε "η χοντρή"  :x . Το ξερω οτι δεν ειναι πρωτοτυπο αλλα αυτο ειναι.

Σύνηθες μέν, αλλά πιο πρωτότυπο απο "το ΧΧ" που το ονομάζω εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Celty
Μέλος
Μέλος
Celty

Αριθμός μηνυμάτων : 161
Φύλλο : Θηλυκό
Ηλικία : 44
Τόπος : Japan
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2014

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΚυρ 16 Φεβ 2014 - 21:26

Μονο το cbr εχω ονομασει....το ονομα αυτης RRoRRoka...Νομιζω η εξηγηση ειναι περιττη ...  lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΔευ 17 Φεβ 2014 - 20:35

ο ckara δεν μας ειπε ακομα ... περιμενω εγω pipe pipe pipe 
ειμαι περιεργος να δω πως του ηρθε το jumaru
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΔευ 17 Φεβ 2014 - 21:26

Erecozi έγραψε:
ο ckara δεν μας ειπε ακομα ... περιμενω εγω pipe pipe pipe 
ειμαι περιεργος να δω πως του ηρθε το jumaru


είχα και τη gisele.... το ξέχασες????
λοιπόν....
Η gisele  λοιπόν προήλθε τελέιως ειρωνικά ως προς το μαυρο χρώμα...
αλλά επειδή ηταν πολύ όμορφη και εξωτική μόνο Gisele μπορούσε να βαφτιστει....

ο Jumaru... λοιπόνο προέρχεται από το χρώμα... τι μικρο μέγεθος και τη μεγάλη δύναμη... αλλα κυρίως από το μπορστινό του βλέμα....

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Jumaru
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΔευ 17 Φεβ 2014 - 21:59

Καλοοοοοοο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΔευ 17 Φεβ 2014 - 23:51

Εγώ τη λέω:


Με 9+ λίτρα τα 100 χλμ. νομίζω της πάει γάντι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΤρι 18 Φεβ 2014 - 7:44

Ωραιος, αλλα η κακομοιρα δεν ειναι και τοσο, μαλλον εσυ...της δινεις να φαει!! Αχ αυτος ο δεξις καρπος... laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΤρι 18 Φεβ 2014 - 14:08

δίπλα στη busa είναι η μισή!!!! δεν είναι νταρντάνα... λίγο ψωμωμένη ειναι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΤρι 18 Φεβ 2014 - 17:14

ckara έγραψε:
Erecozi έγραψε:
ο ckara δεν μας ειπε ακομα ... περιμενω εγω pipe pipe pipe 
ειμαι περιεργος να δω πως του ηρθε το jumaru


είχα και τη gisele.... το ξέχασες????
λοιπόν....
Η gisele  λοιπόν προήλθε τελέιως ειρωνικά ως προς το μαυρο χρώμα...
αλλά επειδή ηταν πολύ όμορφη και εξωτική μόνο Gisele μπορούσε να βαφτιστει....

ο Jumaru... λοιπόνο προέρχεται από το χρώμα... τι μικρο μέγεθος και τη μεγάλη δύναμη... αλλα κυρίως από το μπορστινό του βλέμα....

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Jumaru
να πω την αληθεια για το χρωμα το φανταστικα αλλα για ολα τα αλλα εχεις τρελη φαντασια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?   τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο? EmptyΤρι 18 Φεβ 2014 - 17:36

και τελικα μαλλον θες μπλε σελα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

τι όνομα έχετε δώσει στην μηχανή σας και πως προέκυψε αυτο?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Θέλετε να αποκτήσετε μηχανή αλλά δεν έχετε λεφτά;
» Στο όνομα της παγκοσμιοποίησης..
» Ινδιάνικο όνομα!
» Συναυλία Γιατροί του Κόσμου: Αντί για εισιτήριο το κοινό θα δώσει ένα κουτί γάλα!
» Κάθε έρωτας και ενα όνομα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top