Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 cbr f αντι xx

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤρι 6 Αυγ 2013 - 22:34

Αδερφε , όπως έχω γράψει και σε άλλο ποστ , περιμένω το δεύτερο παιδί σε λίγες μέρες και την Μηχανη την αγόρασα πριν ένα χρόνο κατόπιν συζήτησης με τη γυναίκα !
Για περισσότερη Ασφαλεια και απροβληματιστα χιλιόμετρα !!!
Περιμένει πως και πως να μπορέσει να ξανά ανεβει , και φαντασου πως δεν ήθελε ούτε να ακούει για μηχανές !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤρι 6 Αυγ 2013 - 23:19

Λοιπόν... η γνώμη μου είναι να μην το δώσεις!!!! αν μου έλεγες ότι θέλεις κατι για μεσα στη πόλη... ίσως να σε άφηνα να το σκεφτείς!!!
Μιλάμε για ένα καλό μηχανακι το 600 αλλά είναι λίγο μπροστά στο ΧΧ.
Είναι σαν ποδηλατάκι... είναι μικρό αν το συγκρίνεις με το ΧΧ. Επίσης έχει την ίδια καταναλωση με τα δικά μας!!! αν δλδ το πας με 200... καίει όσο καιέι το δικό μας στα 200, μη σου πω ότι καιει και λιγότερο το δικό μας!!
Επίσης το ΠΟΛΥ γίνεται λιγο.... δλδ το ΧΧ μπορεί να πάει χαλαρά και με 130.
Το ΛΙΓΟ δεν γίνεται πολύ.... δλδ το 600 δε φτάνει το ΧΧ.

Επίσης το δικό μας έχει ογκο-ματι-κυρος-σταθεροτητα και όταν το βλέπουν οι οδηγοι απλά κανουν στην άκρη... κατι που λειπει από οτιδηποτε μικρότερο... οχι μονο απο το 600.

Να συνεχίσω?? αν και δε βλέπω κάποιο νόημα!!! μην το αλλαξεις για την γκρίνια... απλά δειξε στην "γκρινιαρα" ότι κανει λάθος!!! Η γκρινια θα παραμείνει είτε με 1200 είτε με 125!!!

Δε θα μεινουν ορφανα τα παιδιά σου απο το ΧΧ!!! θα μεινουν μονο από την βλακεία του οδηγου... αν οδηγας χωρίς να σκεφτεσαι και απλά το λιωνεις... τότε δώστο και ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!1
1
αλλιώς εξηγησε στη γυναικα σου πόσο πιο ασφαλες είναι ενα τετοιο μηχανημα όταν το συμπεριφέρεσαι με σύνεση!!!



Υ.Γ. το "γκρινιάρα" ειναι χαριεντισμός... ελπίζω να μη παρεξηγείς!!! και αν το διαβαζει και η γυναικα σου... πες της να διαβάσει και το παρακατω:

Λόγια της δικιάς μου γυναικας:

"Ειναι μεγάλο και κάθεσαι άνετα, πας ταξίδι άνετα!!! αλλά τρέχει πολύ!!!! μη το τρέχετε... με 120 καλά ειναι!!!"
(μεχρι 220 πηγε.... κουβεντα δεν ειπε... λιγο για τον αυχενα παραπονεθηκε)

αυτά μου λέει... και μάλιστα δεν ήθελε ποτέ να το σκεφθεί να ανέβει... η αλήθεια πλέον έιναι ότι την έχει φωτο στο προφίλ της στο φατσοβιβλίο!!!! καλη συνεχεια!!!  (ελπίζω να μη πέσει παντόφλα... γτ εσυ θα τα ακουσεις!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤετ 7 Αυγ 2013 - 0:01

Εγω τωρα ΤΙ να πω !!

Παντως συμφωνω με ολα τα παραπανω. Για το μονο που θα εκανες αλλαγη, ΑΝ εκανες θα ελεγα μονο για το πιο ευκολοδηγητο και ανετο μεσα στην πολη..

Υ.Γ. Αληθεια ΤΙ μοντελο ειναι και εχει τοοοοσα λιγα χλμ???
Εγω που ΔΕΝ το βγαζω εξω, το εχω "μονιμος" κλεισμενο στο γκαραζ και εχω 15500 χλμ, και αυτο ................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
horrorshow_gr
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
horrorshow_gr

Αριθμός μηνυμάτων : 303
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤετ 7 Αυγ 2013 - 0:43

εισαι καιρο παντρεμενος....?(μηπως ισχυει η εγγυηση επιστροφης ρωταω)
αν τα βαλετε κατω με την συζηγο θα δειτε οτι ποσο που θα γλιτωσεις αναμεσα σε 600φ και 1100χχ
αναλογα παντα με τις ωρες λειτουργιας ειναι οχι αξιο για να σκοτωσεις το χχ...
απο αποψη ασφαλειας ......λογικα το 600 το θες για πιο καθημερινη χρηση.....γνωριζε λοιπον οτι καποιοι παραγοντες ατυχηματος με ενα δικυκλο ειναι οι εξης:α) ωρες χρησης β)πυκνη κυκλοφορια που θα την εχεις γιατι θα το παρεις το 600 για δουλεια κιολλας..γ) η αισθηση της σιγουριας και το κυριοτερο Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΗς ΣΥΖΗΓΟΥ...
παντως και σκουτερ να παρεις ισως κινδυνευεις και περισσοτερο....\


φιλικα παντα και με αισθηση του χιουμορ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤετ 7 Αυγ 2013 - 2:06

Menos έγραψε:

Προσωπικά την θεωρώ μια ολοκληρωμένη supersport!
Θα πληρωθεί η διαφορά, η πάει τράμπα?
supersport οχι street nai
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤετ 7 Αυγ 2013 - 10:00

μην το λες Μαριε. ειναι κανονικοτατο supersport. το μονο που ξενιζει ειναι η μονοκοματη θεση. αλλα αν πας πιο πισω χρονικα, θα δεις πολλα θερια με τετοιο look και πιο ηπιο μαλιστα που τρεχανε σε αγωνες ss.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤετ 7 Αυγ 2013 - 12:08

Επίσης το CBR 600cc F παρουσιάστηκε πρίν τα RR.. η Honda έτρεχε ακόμη την σειρά F (μέχρι το 2003) σε supersport αγώνες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
apostolos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
apostolos

Αριθμός μηνυμάτων : 311
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Σερρες
Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2010

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤετ 7 Αυγ 2013 - 16:52

ο τυπος μου ειπε για μοντελο 04 και 11000χλμ.δεν το δινω τελικα.δεν μου εμειναν πολλα γουστα στη ζωη,οποτε θα μεινω με τον ερωτα μου.
φιλε horrorshow εγγυηση εχουν τα καινουρια.στα μεταχειρησμενα αντε να σου δωσουν 6 μηνες.smokin παντα με καλοπροαιρετο χιουμορ.σας ευχαριστωthumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤετ 7 Αυγ 2013 - 17:00

ακυρο δικο μου λαθος νομιζα μιλουσαμε για cbf
το cbr f ειναι τοσο καλο σουπερσπορ οσο και τουρισταδικο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΤετ 7 Αυγ 2013 - 18:04

apostolos έγραψε:
ο τυπος μου ειπε για μοντελο 04 και 11000χλμ.δεν το δινω τελικα.δεν μου εμειναν πολλα γουστα στη ζωη,οποτε θα μεινω με τον έρωτα μου thumbs up 
Αυτός είσαι !!!!!!!!!!thumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsatsos
Μέλος
Μέλος
Tsatsos

Αριθμός μηνυμάτων : 173
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2013

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 8 Αυγ 2013 - 4:53

ολα καλα και ολα ωραια...καπου διαβασα καποιο post που ανεφερε κατι περι ογκου για τα δυο μηχανακια...παρατηρηση...το ιδιο θα σε δουν με το χχ το ιδιο και με το αλλο...βασικα ισως και να μη σε δουν.παντως καλα κανεις και κρατας το χχ φιλε "οποιος εχει εξακοσια του λειπουν αλλα τοσα" λεει η παροιμια.btw εγω εχω ενα 1000αρη που με την πρωτη ευκαιρια θα postαρω smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 8 Αυγ 2013 - 6:37

Tsatsos έγραψε:
"οποιος εχει εξακοσια του λειπουν αλλα τοσα" λεει η παροιμια. smile
χαχαχα , πολυ καλο !!!thumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Metal heart
Μέλος
Μέλος
Metal heart

Αριθμός μηνυμάτων : 75
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 8 Αυγ 2013 - 9:54

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου,αν και ''ανήκω'' σε άλλη οικογένεια (VFR).ΜΗΝ το δώσεις!Το μετάνοιωσα που δεν πήρα το xx!Οδηγώντας το κατόπιν εορτής (αγοράς του VFR),μου φάνηκε πιο ευκολοδήγητο και ασφαλές,παρ'όλον τον όγκο που σε ξεγελάει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stathis193
Μέλος
Μέλος
stathis193

Αριθμός μηνυμάτων : 31
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2012

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 8 Αυγ 2013 - 10:59

Και εγώ σύμφωνο με όλους τους προλαλήσαντες.  
ότι πάει γρήγορα, στο χέρι μας είναι να πάει και πιο χαλαρά + όγκος, βάρος, αεροδυναμική σταθερότητα, φρένα.
Eγώ το XX το δουλεύω χαμηλομεσαίες στροφές, αν είχα κάνα 600αρι στάνταρ θα το τέντωνα, γιατί δεν θα με φόβιζε καθόλου
(((το XX με κάνει να το σέβομαι)))
ψιλογκρινια και εγώ είχα στην αρχή, άλλα βόλτα στην βόλτα το συνήθισε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaxZorin
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
MaxZorin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Μεσόγεια
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013

cbr f αντι xx - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 8 Αυγ 2013 - 11:53

Δεν μας λές ΠΟΙΟ cbr600f σου προτείνουν..

To F4-F4i-Fs που έβγαινε μέχρι και 2005 και είναι μια εξαιρετική μοτοσυκλέτα με σημερινά δεδομένα;
cbr f αντι xx - Σελίδα 2 2002-CBR600F

Το σημερινό cbr600f που είναι ένα Hornet ντυμένο, και αποτελεί μια budget πρόταση τετρακύλινδρης κατασκευής;
cbr f αντι xx - Σελίδα 2 CBR-600F_detalhe_10-e1318939011671
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

cbr f αντι xx

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top