Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΔευ 3 Ιουν 2013 - 21:53

Δεν μπορω να πιστέψω πως υπάρχουν οδηγοί μηχανών , που θέλουν να λέγονται μηχανοβιοι και σοβαροί οδηγοί και δεν έχουν καθρέφτες !!!! Δεν ειναι δυνατόν να είμαι στην Αττική οδό , η στην εθνική ,η στην Αλεξάνδρας , η στο στενό του σπιτιού μου και να με κλείνει οδηγός δικυκλου, ο οποίος αδιαφορεί για τους γύρω του ή τους πίσω του λόγο έλλειψης καθρεπτων !δεν ειναι μονο επικίνδυνο για τον ίδιο αλλα και τραγικό για τους υπόλοιπους !!!! Παρακαλω ειλικρινές απόψεις !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΔευ 3 Ιουν 2013 - 22:04

οδηγουσα το vfr κανα τριμηνο χωρις καθρεφτες. αισθανόμουνα τυφλός και ειχα τρομερη ανασφάλεια. μολις εβαλα καθρεφτες αρχισα να το χαίρομαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΔευ 3 Ιουν 2013 - 22:13

pablo έγραψε:
οδηγουσα το vfr κανα τριμηνο χωρις καθρεφτες. αισθανόμουνα τυφλός και ειχα τρομερη ανασφάλεια. μολις εβαλα καθρεφτες αρχισα να το χαίρομαι...
και αν θυμάμαι καλα , ετρεξες αρκετά για να βάλεις τους καθρέφτες !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΔευ 3 Ιουν 2013 - 23:28

αν δε χρειάζονταν... δε θα υπήρχαν...

Μάλιστα πρόσφατα μου είπαν ότι οι καθρέπτες του ΧΧ είναι άσχημοι....
εγώ πάλι πέραν της κιτρινίλας των φλας (που αλλάζει έυκολα) τους βρισκω αξιολάτρευτους!!!!


δεν βλέπω πίσω, δε με νοιαζει ο πίσω γενικά αλλά είναι χρησιμοι για τα δεξιά αριστερα...

εγω τους χρειάζομαι γενικά! τώρα αυτοι οι τραγικοί τύποι χωρίς καθρέπτες... ειναι αυτοί που είναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 1:17

Καλα ρε παιδια Οκ το οτι καποιος μπορει να μην εχει καθρεφτες δεν εχει να κανει αν αδιαφορει η οχι για τους γυρω του, αυτο γνωμη μου βεβαια ειναι λαθος αποψη, αυτος που αδιαφορει θα το κανει ειτε εχει καθρεφτες ειτε οχι. Δεν λεω οτι οι καθρεφτες δεν ειναι αναγκη οπως λεει και ο Χρηστος αν δεν χρειαζονταν δεν θα υπηρχαν αλλα και παλι την απροσεξια και την ανευθηνοτητα καποιον δεν τα ριχνεις στους καθρεφτες. Και γω δεν ειχα καθρεφτες στην μηχανη οχι βεβαια απο επιλογη μου αλλα παντα και ποτε δεν εστριψα προσπερασα χωρις να γυρισω να δω πισω και ας γνωριζα οτι δεν προκειτε κανεις να με φτασει εδω στη Χιο ειδικα...
Και το αλλο ειναι οτι και για διπλωμα οταν πας σου λενε βγαζεις φλας. βγαζεις χερι!!!! γυρνας και κοιτας!!! δεν σου λενε βγαλε φλας κοιτα απο τον καθρεφτη και στριψε... Νομιζω και ο Μενος σε καποιο ποστ ειχε πει μην εμπιστευεσαι ποτε απολυτα τπτ και κανενα αν δεν εισαι σιγουρος εσυ!

Με αγαπη και σεβασμο τα λεω προς αλλους παντα!
Και κατι ακομη τωρα που σκεφτηκα ειναι το βιντεο που βλεπαμε με το awarness test μπορει να δεις τον καθρεφτη το μυαλο σου να ειναι αλλου και να μην τον παρεις ειδησει τον αλλον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas volos xx
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
kostas volos xx

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2011

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 10:20

Meletis έγραψε:
Δεν μπορω να πιστέψω πως υπάρχουν οδηγοί μηχανών , που θέλουν να λέγονται μηχανοβιοι και σοβαροί οδηγοί και δεν έχουν καθρέφτες !!!! Δεν ειναι δυνατόν να είμαι στην Αττική οδό , η στην εθνική ,η στην Αλεξάνδρας , η στο στενό του σπιτιού μου και να με κλείνει οδηγός δικυκλου, ο οποίος αδιαφορεί για τους γύρω του ή τους πίσω του λόγο έλλειψης καθρεπτων !δεν ειναι μονο επικίνδυνο για τον ίδιο αλλα και τραγικό για τους υπόλοιπους !!!! Παρακαλω ειλικρινές απόψεις !!!
ΔΕΝ ΟΔΗΓΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΑΠΛΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΡΩΣΙΚΗ ΡΟΥΛΕΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 12:51

Εχασα φιλο και συναδερφο. Επεμενε οτι, Εμεις που εχουμε μεγαλωσει με ποδηλατα και μηχανακια κανουμε μια << ετσι >> ριχνουμε μια ματια πισω και προσπερναμε και το κρανος περιοριζει την ορατοτητα εις βαρος της ενεργητικης ασφαλειας. Μεσα στην Αθηνα με μικρη ταχυτητα το λεωφορειο σταματησε πανω στο << ετσι >> ο Μαριος δεν το ειδε εγκαιρως δεν φοραγε και κρανος και τον χασαμε. Ειχε και μικρο παιδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 13:34

SuperCalm έγραψε:
Καλα ρε παιδια Οκ το οτι καποιος μπορει να μην εχει καθρεφτες δεν εχει να κανει αν αδιαφορει η οχι για τους γυρω του, αυτο γνωμη μου βεβαια ειναι λαθος αποψη, αυτος που αδιαφορει θα το κανει ειτε εχει καθρεφτες ειτε οχι. Δεν λεω οτι οι καθρεφτες δεν ειναι αναγκη οπως λεει και ο Χρηστος αν δεν χρειαζονταν δεν θα υπηρχαν αλλα και παλι την απροσεξια και την ανευθηνοτητα καποιον δεν τα ριχνεις στους καθρεφτες. Και γω δεν ειχα καθρεφτες στην μηχανη οχι βεβαια απο επιλογη μου αλλα παντα και ποτε δεν εστριψα προσπερασα χωρις να γυρισω να δω πισω και ας γνωριζα οτι δεν προκειτε κανεις να με φτασει εδω στη Χιο ειδικα...
Και το αλλο ειναι οτι και για διπλωμα οταν πας σου λενε βγαζεις φλας. βγαζεις χερι!!!! γυρνας και κοιτας!!! δεν σου λενε βγαλε φλας κοιτα απο τον καθρεφτη και στριψε... Νομιζω και ο Μενος σε καποιο ποστ ειχε πει μην εμπιστευεσαι ποτε απολυτα τπτ και κανενα αν δεν εισαι σιγουρος εσυ!

Με αγαπη και σεβασμο τα λεω προς αλλους παντα!
Και κατι ακομη τωρα που σκεφτηκα ειναι το βιντεο που βλεπαμε με το awarness test μπορει να δεις τον καθρεφτη το μυαλο σου να ειναι αλλου και να μην τον παρεις ειδησει τον αλλον...

Τους καθρεπτες τους χρειαζομασται στην αλλαγη λωριδας και το προσπεραζμα κυριως. Ριχνουμε μια ματια στον καθρεφτη ελεγχουμε τη νεκρη ζωνη με την περιφεριακη οραση γυρνωντας ελαφρα το κεφαλι και προσπερναμε. Αν γυρισεις το κεφαλι να δεις πισω και το προπορευομενο οχημα φρεναρει γιατι πετεχτηκε ενας σκυλος η γιατι επεσε το τσιγαρο του οδηγου και του καιει τα @α@αρια ουτε γειασου δεν θα προλαβεις να πεις.

Υ.Γ Απαγορευεται να μπανιζουμε απο τους καθρεφτες τους ποπουληδες διερχομενων πιπινιων στο πεζοδρομιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 14:02

ptinotrofos έγραψε:
Υ.Γ Απαγορευεται να μπανιζουμε απο τους καθρεφτες τους ποπουληδες διερχομενων πιπινιων στο πεζοδρομιο
Έχω κοντέψει να τρακάρω κανα δυό φορές έτσι... X(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 14:23

Menos έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
Υ.Γ Απαγορευεται να μπανιζουμε απο τους καθρεφτες τους ποπουληδες διερχομενων πιπινιων στο πεζοδρομιο
Έχω κοντέψει να τρακάρω κανα δυό φορές έτσι... X(

α) κινδυνευεις να στουκαρεις β) και ακομα χειροτερα να σε μυριστει η συνεπιβατης και...μαυρο φιδι που σ'εφαγε !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 16:37

Πόσους μετρησα σημερα απο κέντρο εώς περιστέρι ;;;;;;;;;;;;
Τουλάχιστον 18 χωρίς καθρέφτες και καμία 10ρια χωρίς κράνος !!! Ααααααα και ένας με Μηχανη , παντοφλα και καλτσα!!( μπορεί να ήταν Γερμανός τουρίστας )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 16:45

ptinotrofos έγραψε:
SuperCalm έγραψε:
Καλα ρε παιδια Οκ το οτι καποιος μπορει να μην εχει καθρεφτες δεν εχει να κανει αν αδιαφορει η οχι για τους γυρω του, αυτο γνωμη μου βεβαια ειναι λαθος αποψη, αυτος που αδιαφορει θα το κανει ειτε εχει καθρεφτες ειτε οχι. Δεν λεω οτι οι καθρεφτες δεν ειναι αναγκη οπως λεει και ο Χρηστος αν δεν χρειαζονταν δεν θα υπηρχαν αλλα και παλι την απροσεξια και την ανευθηνοτητα καποιον δεν τα ριχνεις στους καθρεφτες. Και γω δεν ειχα καθρεφτες στην μηχανη οχι βεβαια απο επιλογη μου αλλα παντα και ποτε δεν εστριψα προσπερασα χωρις να γυρισω να δω πισω και ας γνωριζα οτι δεν προκειτε κανεις να με φτασει εδω στη Χιο ειδικα...
Και το αλλο ειναι οτι και για διπλωμα οταν πας σου λενε βγαζεις φλας. βγαζεις χερι!!!! γυρνας και κοιτας!!! δεν σου λενε βγαλε φλας κοιτα απο τον καθρεφτη και στριψε... Νομιζω και ο Μενος σε καποιο ποστ ειχε πει μην εμπιστευεσαι ποτε απολυτα τπτ και κανενα αν δεν εισαι σιγουρος εσυ!

Με αγαπη και σεβασμο τα λεω προς αλλους παντα!
Και κατι ακομη τωρα που σκεφτηκα ειναι το βιντεο που βλεπαμε με το awarness test μπορει να δεις τον καθρεφτη το μυαλο σου να ειναι αλλου και να μην τον παρεις ειδησει τον αλλον...

Τους καθρεπτες τους χρειαζομασται στην αλλαγη λωριδας και το προσπεραζμα κυριως. Ριχνουμε μια ματια στον καθρεφτη ελεγχουμε τη νεκρη ζωνη με την περιφεριακη οραση γυρνωντας ελαφρα το κεφαλι και προσπερναμε. Αν γυρισεις το κεφαλι να δεις πισω και το προπορευομενο οχημα φρεναρει γιατι πετεχτηκε ενας σκυλος η γιατι επεσε το τσιγαρο του οδηγου και του καιει τα @α@αρια ουτε γειασου δεν θα προλαβεις να πεις.

Υ.Γ Απαγορευεται να μπανιζουμε απο τους καθρεφτες τους ποπουληδες διερχομενων πιπινιων στο πεζοδρομιο

Nαι καλε μου φιλε το ιδιο πραγμα λεμε αρχικα ομως διαβασε το πρωτο ποστ μιλαει για εναν τυπο που δεν ενδιαφερθηκε καν.
Ποτε
πρωσοπικα δεν εχω κανει προσπεραση χωρις καθρεφτες αν πρωτον δεν ειμαι
σιγουρος για την αποσταση που εχω εμπρος ακομα και αυτο που λες ριχνουμε μια ματια στον καθρεφτη γυρνωντας ελαφρα το κεφαλι αν δεν εχεις καποια στοιχειωδει αποσταση απο τον μπροστα λογικο ειναι αν εχει φρεναρει να πας καρφι πανω του.
Και ξανα λεω και παλι Δεν λεω οτι οι καθρεφτες δεν ειναι αναγκη οπως λεει και ο Χρηστος αν δεν
χρειαζονταν δεν θα υπηρχαν αλλα και παλι την απροσεξια και την
ανευθηνοτητα καποιον δεν την ριχνεις στους καθρεφτες
.

Οσο για την ρωσικη ρουλετα που λεει και ο Κωστας αν γνωριζεις οτι δεν εχεις καθρεφτες για τον Α-Β λογο οχι γιατι δεν τους γουσταρεις αλλα γιατι πχ εσπασε δεν μπορεις να τον αλλαξεις αμεσα τι θα κανεις θα παρεις ταξι η λεοφορειο? απλα θα πας στην δουλεια σου με περισοτερη προσοχη χωρις να κανεις ελιγμους και προσπερασματα νομιζω οτι ολα ειναι θεμα αρχης γιατι για αν ενδιαφερομαι πρωτα για εμενα αρα δεν ριψοκινδυνευω την ζωη μου και επειτα σκεφτομαι τους αλλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 16:50

Εγω μια φορα ανεβαινα στην πειραιως κοντα στη ομονοια οπως ειχα στριψει αριστερα απο ιερα οδο και μου ρθε να φτερνιστω και οπως γυρισα το κεφαλι μου και εκανα απσου ο μπροστα ειχε σταματησει στο φαναρι και πηγα κολησα απο πισω με αποτελεσμα να πεταξω στον αερα και να βρεθω στην μεση του δρομου ξαπλα με την μουρη να κοιταει στο δρομο και την φατσα μου να βλεπει προς πειραια...
Ημουν 18χρονων τοτενες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 17:32

Κοιτάζοντας μέσα απο τον καθρέφτη συγχρόνως βλέπεις και μπροστά σου γιατί η ματιά μας έχει κάποια ευρεία γωνία ορατότητας περίπου 140 μοίρες. Άρα αντιδράς πιο γρήγορα από όταν έχεις στρίψει έστω και λίγο το κεφάλι πίσω, γιατί ο δρόμος μπροστά βρίσκεται μέσα στη γωνία ορατότητας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!   Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 17:46

Psath 1100XX έγραψε:
Κοιτάζοντας μέσα απο τον καθρέφτη συγχρόνως βλέπεις και μπροστά σου γιατί η ματιά μας έχει κάποια ευρεία γωνία ορατότητας περίπου 140 μοίρες. Άρα αντιδράς πιο γρήγορα από όταν έχεις στρίψει έστω και λίγο το κεφάλι πίσω, γιατί ο δρόμος μπροστά βρίσκεται μέσα στη γωνία ορατότητας.
Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!! 1476364148 ετσι ειναι και παλι ομως εχεις blind σημεια που χρειαζεσαι να γυρισεις εστο και λιγο το κεφαλι.
to ιδιο συμβαινει και με το αμαξι καποιος κοιταει τους καθρεφτες αλλα ποτε δεν γυριζει το κεφαλι πραγμα που οταν πας να δωσεις για διπλωμα οδηγησης πρεπει να το κανεις αλλα και παλι κανεις δεν το κανει με αποτελεσμα τα μηχανακια να εχουν το συνεχες προβλημα λογο μεγεθους και ελιγμων-προσπερασματων ειδικα στις μεγαλες πολις με κινηση.
Αρα για μενα προσωπικα τα παντα παιζουν ρολο, καθρεπτες, φλας, χερι, κεφαλι, ειναι ενας συνδιασμος κινησεων που "εισαι υποχρεομενος" να κανεις για την ασφαλεια ολων! Και προσωπικα παλι για μενα ποτε επικινδυνους ελιγμους. οσο περισοτερη κυκλοφιακη συμφορηση τοσο πιο επικινδυνα τα πραγματα για καποιο ατυχημα, ακομα και με τις πορτες που παει να βγει καποιος μεσα στη μεση του δρομου.
Αν και ο πατερας μου οταν ημουν 16 μου ελεγε οταν οδηγας μηχανακι να οδηγας σαν να ειναι αυτοκινητο μην πηγαινεις στην ακρη μην προσπαθεις να περασεις αναμεσα και παντα να σταματας κανονικα απο πισω απο το προπορευομενο οχημα για να σε προσεχει ο αλλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βάλτε καθρέφτες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Βάλτε τον ευατό σας στην θέση του αναβάτη...
» καθρεφτες XX oem
» Καθρέφτες ΟΕΜ cbr 600f 04
» καθρεφτες με led φλας. ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΙ (20ε)
» After market καθρέφτες - δυσλειτουργία φλας .

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top