Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Ιαν 2013 - 16:00

ναι αλλα μην ξεχνάς πως οδηγάει 10 χρόνια ξέρει τι γίνετε στον δρόμο δεν είχε 2 χρόνια παπάκι και παει για μια κατηγορία πάνω. άλλωστε ξαναλέω ας ψάξει μόνος του και ας καταλήξει στο τι πραγματικά θέλει και στο τι είναι έτοιμος και πάνω απο ολα να δοκιμάσει ας παει να πάρει μια βόλτα τα μηχανάκια που του γυάλισαν. εγω ηθελα vfr 800 αλλα οταν το οδήγησα ξενέρωσα το μηχανάκι ηταν μια χαρα αλλα εγω δεν ήμουν για αυτο το μηχανάκι. οι αγγελίες που έβαλα ειναι ενδεικτικές του τι θα μπορούσε να εχει με τα λεφτά που διαθέτει. και ποσο μικρή ειναι η διαφορά καινούργιου μεταχειρισμένου (οχι στην τιμή, στην τιμή ενα καινούργιο μέσα σε ενα χρόνο χάνει σχεδόν το ενα τρίτο της τιμη του!!!) ενα μεταχειρισμένο με 5.000χλμδεν το λες μεταχειρισμένο. να μαζέψει γνώμες απο πολλούς αλλα να φτιάξει μια δικιά του μην υιοθετήσει απλα μια γνώμη άλλου ο καθένας μας ειναι διαφορετικός. εγω οταν ηταν να αλλάξω απο τον "χαρουλι" σε κατι μεγαλύτερο ήμουν ανάμεσα σε 125 και ισως 250. μιλησα με καναδυο φιλαράκια και μου λενε "είσαι τόσα χρόνια στο δρόμο τι 125 θα το βαρεθεις σε ενα μηνα πανε σίγουρα στα 250" "μη σου πω και παραπάνω" ειπε ο αδερφος μου. και πως γίνετε βρίσκω στον δρομο ενα ninja 400 με πωλητήριο πανω λεω δεν εχω να χασω τπτ και παιρνω τηλ. για να μην τα πολυλογώ βρισκόμαστε με το παιδι μιλαμε τελικα ήμασταν και κοντοχωριανοί με λεει "κοιτα να δεις εγω εχω ενα καινούργιο αφρικα αυτο το εχω και κάθετε παρτο καντο βολτα παντο στον μηχανικό σου και μου το φέρνεις αύριο". τελικά το κράτησα 4 μερες μια δεν μπορούσε αυτός λογο δουλειάς μια εγω κατι απο εδω κατι απο εκει και τελικά κόλλησα τα 250 ουτε να τα δω δεν ηθελα. απο 50 παπάκι ηθελα να παω σε 125 εντουρακι μετα ειπα για 250 τσοπερακι και τελικα ο στόχος μου πλεον κατέληξε σε πίστας 400 ( τελικά το νινζα δεν το πηρα αλλα βρηκα την "γιαγια") οποτε ειχα καταλήξει στο τι ακριβώς ήθελα και το μονο που έμενε ηταν να βρω "την ευκαιρία". τελικα την "γιαγιά" που πηρα την εχω μεχρι και σημερα!!!
"χαρουλις"--->fb50 Suzuki αγνωστο ετος
"γιαγια"---> cbr 400 1986
"ξαπλωτη" --->cbr600f4i 2003
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Ιαν 2013 - 0:29

Erecozi έγραψε:
ναι αλλα μην ξεχνάς πως οδηγάει 10 χρόνια ξέρει τι γίνετε στον δρόμο δεν είχε 2 χρόνια παπάκι και παει για μια κατηγορία πάνω.
Δεν μου λέει κάτι αυτό Μάριε..
Μιλάμε για εντελώς διαφορετικούς παράγοντες..

Βάρος μηχανής.. που ισοδυναμεί σε διαφορετικό στρίψιμο, διαφορετική θέση σώματος, διαφορετικό σημείο βάρους, διαφορετική ταχύτητα πλαγιάσματος, και πολύ πιο αργή εναλλαγή στις στροφές..

Ιπποδύναμη.. 10 φορές μεγαλύτερη και σε μια μηχανή 100 κιλών παραπάνω..

Τελική ταχύτητα.. διαφορετική συμπεριφορά της μηχανής μετά τα 120+ σε συνδυασμό με τα προαναφερθέντα..

Φρένα.. Αλλιώς σταματάς στα 100, αλλιώς στα 200, για να μην αναφερθώ στην καταπόνηση που δέχονται τα χέρια επειδή ο αρχάριος (σε μεγάλου κυβισμού μηχανές) δεν έχει μάθει ακόμη να στηρίζεται στην μέση του..

Η λίστα είναι μεγάλη, γι'αυτό και επιμένω σε αυτά τα θέματα.
Σίγουρα με τα χρήματα που διαθέτει μπορεί επίσης να πάρει ΧΧ η Hayabusa.. δεν σημαίνει πως είναι η σωστή επιλογή.

Οτι οδηγάει το παπί 10 χρόνια, βοηθάει στην εμπειρία της αντίληψης στις αντιδράσεις άλλων οχημάτων..
Αλλιώς όμως σταματάς το παπί μέσα στην πόλη και αλλιώς το 600αρι, πόσο μάλιστα όταν δεν έχεις ακόμη αντιληφθεί το πόσο γρήγορα μαζεύει τα χιλιόμετρα..

Είμαι σίγουρος πως οι περισσότεροι εδω μέσα (you included) έχουμε φτάσει στο σημείο να "φιλήσουμε" κάποιον προφυλακτήρα, κάποια γάτα η κοντέψαμε να χάσουμε το μπροστινό σε φρενάρισμα.. και όλα αυτά για τους λόγους που προανέφερα.

Δεν είναι τυχαίο που ακόμη και στην κατηγορία των motoGP, όλοι οι αληθινοί "πιλότοι" που μας προσφέρουν θέαμα, ξεκίνησαν απο τα 125cc και προχώρησαν σταδιακά, ώστε μετά απο αρκετά χρόνια συνεχών προπονήσεων, φτάσανε τα 1000cc.. και μιλάμε για "πιλότους" που δεν παλεύουν ότι παλεύουμε εμείς σε καθημερινή βάση στους Ελληνικούς δρόμους.

"Πρώτα περπατάμε και μετά τρέχουμε".. όχι πως τα 250cc δεν τρέχουνε..
Αλλά καλύτερα να ξεκινήσεις απο κάτι που μπορείς να κουμαντάρεις ευκολότερα, παρά να τρέμεις στο τιμόνι απο τα 100 άλογα και τα 180 κιλά που θα ελπίζεις να κουμαντάρεις σε κανα μήνα χωρίς να φάς το κεφάλι σου.

Ίσως να ακούγομαι υπερβολικός (το συνηθίζω).. wave
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
geormpal
Μέλος
Μέλος
geormpal

Αριθμός μηνυμάτων : 55
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2011

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Ιαν 2013 - 0:32

Είστε τραγικοί!! vroomvroom
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Ιαν 2013 - 0:37

Μπορεί και να είμαστε...
Δικαιολόγησε όμως την γνώμη σου.. εμείς ολόκληρα σεντόνια γράψαμε! laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
stelios1000rr
Μέλος
Μέλος
stelios1000rr

Αριθμός μηνυμάτων : 185
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Ιαν 2013 - 1:23

χα!χα!χα!γελαω γιατι και εδω μαλλον υσχιει το ολοι ειχαν δικιο!απλο ειναι οπως νομιζει κανεις και οπως πιστευει....τελικα η μεταμοσχευση ιδεων ειναι το πιο δυσκολο πραγμα.ποσο σ ο φ ο ς ηταν τελικα αυτος ο αινσταιν μ αυτη την καταπληκτικη θεωρια της σχετικοτητας!ολα ειναι σχετικα!!!!!κι αν δεν ειναι αντε αποδειξε το αμα ο αλλος δεν θελει να το αποδεχτει. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Ιαν 2013 - 3:58

ίσως επειδή η δική μου μετάβαση έγινε στα 400 διότι επι των ημερών μου δεν είχαμε επιλογές σε 250 και επιπροσθέτως τώρα ο φιλος μας εχει να διαλέξει σε 250 χωρίς επιλογή στα 400 οι δυο συγκρίσεις τελικά να ειναι άκυρες. παντός αν είναι τελικά να πάρει το παιδί μια μοτο "μεταβατικού" σταδίου πρόταση μου να μην πάρει σε καμια περίπτωση καινούργια γιατί όταν θελήσει να την πουλήσει για να πάει στο "τελικό" στάδιο θα χάσει πολυ στην μεταβατική αξία(αν και σου εύχομαι να έχεις την ευκαιρία να αποκτήσεις σε "μεταβατικά"στάδια οσες μηχανές θέλεις). καινούργιο μόνο στην προοπτική να το κρατήσει κάποιος πάνω απο μια 5ετια.και για να κλείσω θα απαντήσω ακριβώς σε οτι μας ρωτάει το παιδί. ανάμεσα σε μηχανή και σκούτερ εγω θα επερνα μηχανή και καθότι σι-μπι-αρ-ακιας θα επερνα το χοντακι. επειδή όμως δεν θα πάρω εγω μηχανή ακου αυτα που σου ειπε ο Μένος για τα συκριτικα ανάμεσα σε cbr kai zxr ζητα να τα δεις απο κοντά και να τα ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ οπως σου ειπα εγω, ετσι ωστε να εχεις την δικη σου ολοκληρωμένη απόφαση. εύχομαι απο καρδιάς να διαλέξεις το καλύτερο για σενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Ιαν 2013 - 11:37

Menos έγραψε:

...Είμαι σίγουρος πως οι περισσότεροι εδω μέσα (you included) έχουμε φτάσει στο σημείο να "φιλήσουμε" κάποιον προφυλακτήρα, κάποια γάτα η κοντέψαμε να χάσουμε το μπροστινό σε φρενάρισμα.. και όλα αυτά για τους λόγους που προανέφερα...

Μονο φιλι? Εχω παρει αγκαλια γατα με fz 250...αγκαλια δρομο σε κατηφορικη στροφη με gsxr 750...εχω μετακινησει!!! κυριολεκτικα ενα punto με gsxr 1100...παρεπιπτοντως ειναι πολυ γερο το πορτ-παγκαζ τους και το πισω τζαμι...ηταν κατι σαν τα κινουμενα σχεδια που σκανε καπου και γινονται χαλκομανια και πεεεεεεεεφτουν...τα 2 τελευταια τα επαθα απο ελλειψη εμπειριας!! και υπερβολικη αυτοπεποιθηση και ας οδηγουσα 6-7 χρονια διαφορες μηχανες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stelios1000rr
Μέλος
Μέλος
stelios1000rr

Αριθμός μηνυμάτων : 185
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2012

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Ιαν 2013 - 14:58

Thodo L200 έγραψε:
Menos έγραψε:

...Είμαι σίγουρος πως οι περισσότεροι εδω μέσα (you included) έχουμε φτάσει στο σημείο να "φιλήσουμε" κάποιον προφυλακτήρα, κάποια γάτα η κοντέψαμε να χάσουμε το μπροστινό σε φρενάρισμα.. και όλα αυτά για τους λόγους που προανέφερα...

Μονο φιλι? Εχω παρει αγκαλια γατα με fz 250...αγκαλια δρομο σε κατηφορικη στροφη με gsxr 750...εχω μετακινησει!!! κυριολεκτικα ενα punto με gsxr 1100...παρεπιπτοντως ειναι πολυ γερο το πορτ-παγκαζ τους και το πισω τζαμι...ηταν κατι σαν τα κινουμενα σχεδια που σκανε καπου και γινονται χαλκομανια και πεεεεεεεεφτουν...τα 2 τελευταια τα επαθα απο ελλειψη εμπειριας!! και υπερβολικη αυτοπεποιθηση και ας οδηγουσα 6-7 χρονια διαφορες μηχανες!

νιαου!!!χα!χα!χα!ααααα!και για να μπω και εγω στο θεμα,μια και οι μηχανες ειναι σαν τις γκομενες(ειναι η μονη συγκριση που τους ταιριαζει).σου προτεινω να παρεις αυτη που γουσταρεις.παρε τη μηχανη που οταν τη δεις θα πεις αυτη θελω,σαν να λεμε κανε οτι σου πει η καρδια σου και δεν θα μετανιωσεις.εγω ετσι διαλεξα μηχανακι και με τα λεφτα που διεθεσα ειχα πολλες επιλογες,ομως φιλε εγω πειρα το μηχανακι που ερωτευτηκα(cbr1000rr).μπορει να μην με βολευει,δεν κανει για δευτερο ατομο,δεν εχει αποθηκευτικους χωρους,δεν εχω καλα πεθερικα(χα!)αλλα τα παμε καλα οταν κανουμε σεξ στην ασφαλτο και αυτο μετραει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geormpal
Μέλος
Μέλος
geormpal

Αριθμός μηνυμάτων : 55
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2011

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Ιαν 2013 - 15:26

Δεν ήθελα κ εγώ να πω αυτούσια την "θεωρία" γιατι φοβάμαι μην παρεξηγηθώ..! Συμφωνώ σε όλα οσα αναφέρθηκαν! Σε απόλυτο βαθμο!Μην ξεχνάμε όμως οτι αλλαζουν και τα όρια όπως ειπε ο Μένος. Αλλιώς επιταχύνει μια μεγάλη μηχανη αλλα αλλιώς φρενάρει κ ολας! Αυτο συνεπάγεται οδηγική ικανότητα η αποία αναλύεται σε δύο συνιστώσες. Γνώσεις / Εμπειρία. Εκεί όμως ερχεται ο προσωπικός παράγοντας που επιβεβαιώνει ή καταδικάζει την αγορά μιας μεγάλης μηχανής (600) αντι 250cc.
Τα δικά μου βιώματα λενε οτι μετα απο ενα πολύ σοβαρό ατύχημα(18 μερες σε κώμα) που ειχα στα 17-18 (3η Λυκείου) με ένα GLX 54 χιλ. 140 περιπου cc,με αρκετη δύναμη,χωρις φρένα,κρατήματα,κλπ, δεν ξανα μπήκα ποτε σε μηχανάκι μέχρι τα 25! (Ενώ κατα καιρούς είχα αρκετα γρήγορα αυτοκίνητα,πχ Glanza 200ps,Rallye,κλπ.)
Μου έλλειπε η αίσθηση της μηχανής! Έτσι πήρα το κορίτσι μου (το CBRακι) και δεν μου ξανα έτυχε ποτέ το παραμικρό γιατι προσπαθώ να συμπεριλάβω όλους τους απροβλεπτους - αστάθμιστους παράγοντες όταν οδηγώ.(πάντα υπάρχουν εξεραίσεις)
Τι έπρεπε να παρω 250?? Έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα - θα την γύριζα με το 250? - γερνάω! Ίσως! Αλλά δεν το ξέρεις - πολύ προσωπικός παραγοντας και διαφορετικός για τον καθένα μας!
Και το δεύτερο ειναι οτι ενας λόγος παραπάνω αν στο παιδι δεν περισσευουν και τα εχει δουλεψει με τον ιδρώτα του,να πάρει και xx αρκει να έχει τα μυαλά στο κεφάλι και να δώσει ένα χρόνο στην υποψήφια αγορά του για να δει αν του αρέσει και αν μπορει να τη συνηθίσει..! Οπως είπε και ο Erecozi! Αν τα μάζεψε με κόπο να μην τα "πετάξει" σε 250 γιατι όπως πάνε τα χρονια ειναι δύσκολο το "μαζεμα"! Τα πάντα θέλουν προσοχή - όπως και το κατουρημα κατω απο κεραμοσκεπή - δεν ξέρεις απο του θα σου'ρθει! Προυπηρεσία υπάρχει! Οφείλω κλείνωντας για να μην παρω στο λαιμό μου κανενα και εχω τύψεις,να αναφέρω οτι η θεωρεία ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ οπως την ανέφερε ο Μένος,αλλα στην πράξει μετράει πολύ ο προσωπικός παράγοντας! Στο motoGP όλοι ανεβαίνουν κατηγορία οπως προβλέπεται αλλα στο γκαραζ τους όλοι εχουν 1000αρια! Τα μυάλα στο κεφάλι και τις τρέλες μας θα τις κάνουμε αλλά με μέτρο! Μετα το "αν" δεν εχει "τοτε.." για τους 2 τροχούς.. Σορρυ αν κουράζω - θα το εκτιμούσα αν μου το λέγατε. thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pliktras2012
Νέο μέλος
Νέο μέλος
pliktras2012

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2013

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Ιαν 2013 - 16:54

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και τη βοήθεια...Ενα cbr 250 που μπορώ να δοκιμάσω ,υπάρχουν καταστήματα για test drive? To ninja το εχω δοκιμάσει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 10:38

μπες μέσα σε μια οποιαδήποτε αντιπροσωπία πες τους τι θες αν έχουν για τεστ τη μηχανή που θες αν δεν την έχουν για τεστ καινούργια έστω το ιδιο μοντέλο μεταχειρισμένο. ζήτα την γνώμη του πωλητή εξηγώντας του τι χρειάζεσαι απο μια μηχανή και αν αυτη που θες τα προσφέρει. υπάρχουν 2 ειδών πωλητές αυτοί που πουλάν αυτο που θελουν και αυτοι που πουλάν αυτο που θες.ψαξε να βρεις την τελευταία κατηγορία θα τον καταλάβεις γιατί θα σου δινει επιλογές και δεν θα ειναι κολλημένος σε "ενα" μόνο μοντέλο. π.χ αν του ζητήσεις ενα μηχανάκι να εχει αίσθηση μηχανής και να μπαίνει και λιγο καλα στην στροφή και συνεχίζει να σου προτείνει σκούτερ ριξτου πόρτα και πανε σε αλλο μαγαζί.
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! φρόντισε να κατεβάσεις οσο το δυνατόν περισσότερο την τιμή αφού πρώτα εχεις ζητήσει να σου πούνε τι δώρα θα σου κάνουν με την αγορά σου(μην ντραπεις τα δώρα επιβάλλονται σε τέτοιες αγορές είναι σα να τρως στη Θεσσαλονίκη και να μη σου φέρνουν γλυκάκι στο τέλος,απο που είπαμε οτι είσαι???). κάθε ευρώ που θα γλιτωσεις μετράει για να μπορέσεις να πάρεις μετά ενα ΚΑΛΟ κράνος. σε πολλά μαγαζιά εχουν μηχανές ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ σε στοκ απο το 2012-11-10, τσέκαρε αν δεν έχουν σημαντικές διαφορές με το νεο μοντέλο ισως σε συμφέρει να πάρεις ενα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ σε τιμη μεταχειρισμένου. ΠΡΟΣΕΧΕ μην σου πουλήσουν στοκ μηχανάκι σε τιμή καινούργιου. ενδεικτικά σου στέλνω μια σελίδα ( http://www.mrbike.gr/website/teleitaia-Nea/Honda-Stock-%E2%80%93-kainouries-motosikletes-se-times-proklitika-xamiles.html ) και να ξερεις πως και σε αυτες τις τιμές μπορείς να κάνεις παζάρια, σκέψου οτι αυτές οι μηχανές τους "έχουν μείνει αμανάτι" και εσυ εχεις "ρευστό" που το εχουν ανάγκη και δεν το εχει πολυ κόσμος. οτι σου λεω δεν στα λεω για να σε αγχώσω αν και ο τρόπος μου ισως να ειναι λιγο απότομος. ειναι εμπειρίες που σου προσφέρω οχι μονο εγω αλλα και τα αλλα ατομα του φόρουμ με αγαπη. χαίρομε γιατι βλεπω οτι εισαι κατασταλαγμένος σε αυτό που θες να πάρεις και δεν επηρεάζεσαι απο την δικη μας "μεγαλομανία". εμεις να ξερεις σε θέλουμε στην παρεα μας ειτε πάρεις Χοντα ειτε Καζανάκι blushing καβασακι ηθελα να πω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pliktras2012
Νέο μέλος
Νέο μέλος
pliktras2012

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2013

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 14:03

Ε ναι ότι πρέπει να γίνει παζάρι δεν το συζητάω.....Ο εξοπλισμός όπως είναι πάει σκουπίδια είναι για γέλια .Ήδη έχω κοζάρει τι κράνος και τι μπουφάν θα πάρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 18:24

Με την ευκαιρία να σου δώσω και εναν οδηγό για την επιλογή αγοράς μεταχειρισμένου, που θα σε προτρέψω να διαβάσεις προσεχτικά, για να αποφύγεις μελλοντικά τρεξίματα. link
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 7 Φεβ 2013 - 1:52

αναμένουμε νέα σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pliktras2012
Νέο μέλος
Νέο μέλος
pliktras2012

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2013

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS   ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS - Σελίδα 2 EmptyΤετ 1 Μάης 2013 - 12:30

Καλημέρα σε όλους παιδιά.
Εν τέλει αγόρασα ένα ninja250 μεταχειρισμένο.Τα μόνα που έβαλα εγω είναι λάστιχα diablo rosso 2(ειχε πάνω ολοκαίνουργια wings αλλα μόλις ειδα πως συμπεριφέρονται αυτα τα κ@@ολαστιχα πήγα και τα άλλαξα είναι της πλάκας) και εκανα το σερβις το 12αρι..Μόλις εχω λίγα λεφτά ακόμα θα βάλω και τα μανιτάρια.. Κατά τα άλλα 1.5 μήνα που την έχω τη μηχανή ,την έχω ευχαριστηθεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Scooter rage
» Παρουσίαση του νέου Honda CBR scooter
» Το περίφημο Hover Scooter του 1960
» πρωτάθλημα motocross με scooter.
» Ερωτηση περι καταναλωσης παπι vs scooter

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top