Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
icelover
Μέλος
Μέλος
icelover

Αριθμός μηνυμάτων : 192
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Φλώρινα-Μακεδονία
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 3 Ιαν 2011 - 19:42

Παιδες πιο λαδι της ΙΡΟΝΕ βαζουμε στο ΧΧ??? Το 10.4 ή το R4000 ???Εχω μπερδευτει..... thinking Ο προηγουμενος ιδιοκτητης ναι μεν μου ειπε οτι εβαζε απο αυτην τη φιρμα,αλλα δεν μου ειπε τυπο τοτε,και τωρα που ειμαι στο ψαξιμο για να τα βρω,δεν ξερω πιο να παραγγειλω...
Λογικα το δευτερο εχει καλυτερα χαρακτηριστικα... pipe
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
horrorshow_gr
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
horrorshow_gr

Αριθμός μηνυμάτων : 303
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 7 Ιαν 2011 - 18:58

IPΟΝΕ 10-50 (χρυσό)συνθετικά.......με καλή συμπεριφορά το καλοκαίρι...μην ψαρώνετε με το τι προτείνει το εργοστάσιο...
παίζει και σύμβαση μην ξεχνάτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
icelover
Μέλος
Μέλος
icelover

Αριθμός μηνυμάτων : 192
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Φλώρινα-Μακεδονία
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 7 Ιαν 2011 - 19:08

To φοβαμαι το συνθετικο,δεν ξερω....Mαλλον λες για το full power katana...Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Katana
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
horrorshow_gr
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
horrorshow_gr

Αριθμός μηνυμάτων : 303
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 7 Ιαν 2011 - 19:17

icelover έγραψε:
To φοβαμαι το συνθετικο,δεν ξερω....Mαλλον λες για το full power katana...Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Katana



άτσα ....
να tan αληθινό να μου έδινες 4...xexe
ναι αυτό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelis331
Νέο μέλος
Νέο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011 - 16:37

geia sas paidia!to ladi pou xrisimopoio einai to bel ray EXS 10-50 giati apla to proteine o mixanikos mou(akisxx).enas neos filos ximikos omws anelave na riksei fws sto mustirio,an to ladi aksizei ta 20 euro pou kostizei.to ladi dokimastikai kalokairi me ton kinithra na leitourgei sinithos poli konta sto orio peristrofis tou.epeiseis dokimastike me tin velona tou konter na deixnei suxna 300+(osoi gnwrizoun kseroun poso piezetai enas kinitiras konta stin teliki tou).(to mixanaki foraei olosomi eksatmisi velones filtro k.a.xlm kinitira dokimis 82000 ews 88000)i analush kai i sugrisi me kainourio ladi edeikse oti antexei toulaxiston 6000xlm alla pisteuw oti mporei na kseperasei tis 10000xlm analoga me ton odigo tin xrisi kai tin epoxi.an kapoio xx katanalosei auto to ladi prin apo 6000xlm tote o kinitiras exei provlima i pithanon na einai kainourios kai ousiastika astrwtos.Υ.Γ.o antiprosopos tis bel ray DEN einai mparmpas mou.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelis331
Νέο μέλος
Νέο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011 - 16:49

to ber ray exs 10-50 exeikai ena mikro meionektima pou ksexasa na anaferw.sklirenei polu ligo to kivwtio,xwris fusika na dimiourgei kapoio provlima.epeiseis uparxei kai se ikswdes 0-50 to opoio tha dwsei merika aloga ston troxo,alla den to exw dokimasei.idaniko gia kontres..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011 - 17:06

Παντελή, θα σου ζητήσω να αποφεύγεις τα greeklish.
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011 - 17:09

ntoutis larisa έγραψε:
στα χχ απαγωρευετε το συνθετηκο λαδι γιατη καιγωνται τα δισκακια και ειδηκα το καρμπηρατερατο μοντελο το οποιο ειναι 9δισκο.
Αυτό απο πού το γνωρίζεις?
Υπάρχει μέλος στο Φόρουμ που έχει κάνει 105.000 χλμ. με το ΧΧ και δεν του εχει παρουσιάσει το παραμικρό.
Όσα χρόνια έχει το ΧΧ, χρησιμοποιεί μόνο συνθετικό λάδι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Νίκος cbr 1100 xx
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Νίκος cbr 1100 xx

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2011

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 6 Ιουν 2011 - 22:51

Παιδια καλησπερα εχει ερθει η ωρα να αλλαξω λαδια στο χχ τα χιλιομετρα που εχει ειναι 80.000 μου προτειναν τα motul 300V 15-50 συνθετικα να τα βαλω;εγω λεω να βαλω motul 5100 15-50 ημισυνθετικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 7 Ιουν 2011 - 0:43

Αμα βαλεις φουλ συνθετικα, να ξερεις οτι μετα δεν μπορεις να ξαναγυρισεις στα ημισυνθετικα.
Εγω ειχα βαλει τα 300V 15-50 και ειχα μεινει πολυ ικανοποιημενος !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
X-HarrisX
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
X-HarrisX

Αριθμός μηνυμάτων : 537
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - Ν.ΣΜΥΡΝΗ
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 7 Ιουν 2011 - 10:43

Αν μέχρι τώρα βάζεις ημισυνθετικό λάδι ( το MOTUL είναι μια χαρά), δεν του κάνεις σκληρή χρήση και είσαι ευχαριστημένος δεν υπάρχει λόγος να βάλεις φουλ συνθετικό.
Εγώ του βάζω πάντως από την αρχή φουλ συνθετικό και τα τελευταία 6-7 χρόνια το Motul 300V 15-50 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Έχε πάντως τον νου σου σ' αυτό που σου είπε ο Ody (δεν ξαναγυρνάμε σε ημισυνθετικό ΠΟΤΕ από φουλ συνθετικό) γιατί ισχύει απόλυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νίκος cbr 1100 xx
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Νίκος cbr 1100 xx

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2011

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 7 Ιουν 2011 - 15:31

Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες, να΄στε καλα, οσο για το αν κανω σκληρη χρηση στο μηχανακι, η απαντηση ειναι οχι, βολτες και εκδρομες κανω!
Αλλα σε μια συζητηση που ειχα με ενα φιλο, μου λεει μην βαλεις φουλ συνθετικο διοτι θα πατιναρει το μηχανακι.
Εγω και μηχανικο που ρωτησα μου ειπε πως αυτα ειναι χαζομαρες, το μονο που μου ειπε ο μηχανικος ειναι οτι αν βαλω φουλ συνθετικο να μην γυρισω μετα σε ημισυνθετικο, οτι ειπατε και εσεις δηλαδη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsiftis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
tsiftis

Αριθμός μηνυμάτων : 495
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 8 Ιουλ 2011 - 21:31

Γιατί η Honda δίνει αλλαγή λαδιών κάθε 12000;!!

Για να το λεέι η Honda θα ισχύει λογικά...

Σίγουρα αν τα αλλάζεις πιο σύντομα είναι καλύτερα, αλλα μήπως είναι περιττό για τη συγκεκριμένη;
Θέλει να χαλάνε οι μοτοσυκλέτες της και να της βγεί κακό όνομα;

Ασε που το ΧΧ είναι απο τις πιο αξιόπιστες μοτο που έχουν βγεί.

Η αξιοπιστία της επιτεύχθηκε κάνοντας σέρβις βάσισμένα στο μάνουαλ της εταιρίας ή με προσωπικές εκτιμήσεις δικές μας και των μηχανικών μας;

Αν κάνεις σέρβις στην αντιπροσωπεία, πάνε σύμφωνα με το μάνουαλ; Άρα κάθε 12000χιλ;

scratch

Πείτε τη γνώμη σας γιατί φαίνεται υπερβολικό το 12000 με αυτά που γνωρίζουμε αλλά απο την άλλη μήπως είναι ΧΧ και δεν έχει ανάγκη; Μήπως είναι ειδική περίπτωση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 8 Ιουλ 2011 - 22:01

Η αλλαγή κάθε 12.000 χλμ ή κάθε χρόνο (όποιο έρθει πρώτο) ισχύει... αλλά όχι για Ελλάδα..
Το ΧΧ ταλαιπωρείται αρκετά μέσα στους Ελληνικούς δρόμους, ιδιαίτερα μέσα στις πόλεις.
Μπορείς να τα αλλάζεις κάθε 12.000 χλμ. εφόσον το λάδι που θα πάρεις σου προσφέρει αυτή την δυνατότητα... και εφόσον κάνεις τα περισσότερα χλμ. σε ταξίδια.. αλλά.. τα λάδια τα άλλάζουν (προληπτικά) στην Ελλάδα συνήθως κάθε 5.000 με 8.000 χλμ. όχι μονο στο ΧΧ, αλλά γενικά στις μεγάλου κυβισμού μηχανές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
giorgakossf
Μέλος
Μέλος
giorgakossf

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?   Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 20 Ιουλ 2011 - 11:08

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΟ ΣΕΡΒΙΣ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΒΑΛΩ MOTUL 20-50. ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ? ΜΕΝΩ ΚΩ ΟΠΟΥ ΟΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΕΣ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ. ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ? ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΕΝΑ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ ΛΑΔΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Λαδια στον κινητηρα του ΧΧ!Ποια εταιρια προτιματε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;
» ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΟΥ;
» Λαδια
» Με ποια κοιμόταν...
» Ποιά μοτοσυκλέτα οδηγάτε;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top