Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;   Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; EmptyΚυρ 18 Σεπ 2011 - 14:58

Για όσους δεν γνωρίζουν τον Ιαβέρη..
Πρόκειται ίσως για τον κορυφαίο Έλληνα οδηγό αγώνων, ο οποίος πλέον προσπαθεί με κάθε μέσο να βάλει μυαλό στους Έλληνες οδηγούς ώστε να σταματήσει πλέον αυτό το θανατικό που διαδραματίζεται στους δρόμους!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;   Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; EmptyΠεμ 23 Ιουλ 2015 - 23:46

'' Ιαβέρης '': Πότε οπλίζει το αυτοκίνητο και μετατρέπεται σε όπλο ?

Απόσπασμα από την εκδήλωση της Interamerican, που πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με τον Τάσο '' Ιαβέρη '' Μαρκουΐζο στις 5 Ιουλίου 2014, με θέμα την ''Οδική Συμπεριφορά''.

'' Ιαβέρης '': Πότε οπλίζει το αυτοκίνητο και μετατρέπεται σε όπλο ?

'' Ιαβέρης '': Πότε οπλίζει το αυτοκίνητο και μετατρέπεται σε όπλο ?Απόσπασμα από την εκδήλωση της Interamerican, που πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με τον Τάσο '' Ιαβέρη '' Μαρκουΐζο στις 5 Ιουλίου 2014, με θέμα την ''Οδική Συμπεριφορά''.

Posted by ΙΑΒΕΡΗΣ (ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΜΑΡΚΟΥΙΖΟΣ) fans club on Friday, June 19, 2015
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;   Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; EmptyΚυρ 25 Οκτ 2015 - 2:13

Οταν εχω χρονο θα ανεβασω οτι βρω απο τον Ιαβερη σε αυτο το θεμα, καλο θα ειναι να τα δουμε ολοι μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;   Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; EmptyΚυρ 21 Φεβ 2016 - 16:40

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;   Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; EmptyΚυρ 21 Φεβ 2016 - 19:22

Πιστεύω ότι εδώ μέσα ούτε πιτσιρίκια ήμαστε μηχανές οδηγαμε, και νομίζω ότι είμαστε και συνιδιτοποιημενοι με το θέμα οδήγηση, Πρωσοπικα νομίζω ότι δεν έχει κάτι να μου προσφέρει ο Ιαβέρης, ίσως αν ήμουν 20 χρονών να μου ήταν χρήσιμος και πάλι ποιος 20 χρόνος κάθεται να ακουση τον ιαβερη?
Όλα ξεκινάνε από την οικογένεια ,από την αρχή ,ότι μικρό μαθαίνεις δεν μεγάλο ξεχνάς. ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;   Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; EmptyΚυρ 21 Φεβ 2016 - 21:52

lonerider έγραψε:
Πιστεύω ότι εδώ μέσα  ούτε πιτσιρίκια ήμαστε  μηχανές  οδηγαμε, και νομίζω ότι είμαστε και συνιδιτοποιημενοι με το θέμα οδήγηση, Πρωσοπικα νομίζω ότι δεν έχει κάτι να μου προσφέρει ο Ιαβέρης, ίσως αν ήμουν 20 χρονών να μου ήταν χρήσιμος και πάλι ποιος 20 χρόνος κάθεται να ακουση τον ιαβερη?
Όλα ξεκινάνε από την οικογένεια ,από την αρχή ,ότι μικρό μαθαίνεις δεν μεγάλο ξεχνάς. ....

Δυστυχώς δεν σκοτώνονται μόνο εικοσάρηδες, αλλά και αυτοί οι εικοσάρηδες έχουν πάρει αγωγή και εκπαίδευση από τους γονείς τους που είναι σαραντάρηδες και πενηντάρηδες. Οι δρόμοι είναι γεμάτοι γιάπηδες και επαγγελματίες που οδηγούν μιλώντας στο κινητό. Τρεις-τέσσερις απ' αυτούς παραλίγο να με στείλουν αδιάβαστο. Όπου βρεθώ τσακόνωμαι με φίλους και γνωστούς γιατί δεν δένουν τα παιδιά τους στο παιδικό κάθισμα αλλά τους επιτρέπουν να κάθονται όρθια ανάμεσα στις πλάτες των μπροστινών καθισμάτων. Έχω καταντήσει γραφικός αλλά στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα.
Είχε μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω σε φίλο μου και συνάδερφο να φοράει κράνος και να ξαναβάλει τους καθρέπτες στη βέσπα που τους είχε βγάλει γιατί βρίσκανε λέει στους καθρέπτες των αυτ/των και δεν μπορούσε να (χώνεται) <<Εμείς που έχουμε μεγαλώσει με ποδήλατα και μηχανάκια δεν τους χρειαζόμαστε, κάνουμε μια έτσι το κεφάλι και βλέπουμε πίσω>> και <<Το κράνος είναι επικίνδυνο στην κίνηση γιατί περιορίζει το οπτικό πεδίο>> Τέσσερα χρόνια μετά τη μετάθεσή μου από την υπηρεσία αυτή έμαθα ότι σκοτώθηκε. Απ' ότι μπόρεσα να μάθω έπεσε πίσω από το λεωφορείο που σταμάτησε στη στάση. Πιστεύω ότι το λεωφορείο σταμάτησε τη στιγμή που έκανε το κεφάλι <<μια έτσι πίσω>> για να προσπεράσει, δεν φόραγε και κράνος...Έφυγε 48 ετών και άφησε τη γυναίκα με δύο παιδάκια.

Εγώ δεν θα σταματήσω να τα λέω φίλε κι ας γίνομαι γραφικός έστω και μια ζωή να σώσω αξίζει τον κόπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;   Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; EmptyΚυρ 21 Φεβ 2016 - 22:14

Το θέμα είναι ότι όλα αυτά τα χρόνια δεν έχουμε καταφέρει τίποτα στο θέμα αυτό, μηδέν παιδεία, μηδέν εκπαιδευση.εσύ και εγώ πχ όταν οδηγαμε σεβόμαστε πρώτα τον εαυτό μας και σεβόμαστε και τους άλλους χρήστες του δρόμου ,αν το έκαναν όλοι αυτό τα ατυχήματα θα ήταν πολύ σπάνια, όλα είναι σεβασμός, και ο Έλληνας δεν έχει μάθει να σέβεται. .....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;   Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; EmptyΚυρ 21 Φεβ 2016 - 22:58

ptinotrofos έγραψε:
<<Το κράνος είναι επικίνδυνο στην κίνηση γιατί περιορίζει το οπτικό πεδίο>> Τέσσερα χρόνια μετά τη μετάθεσή μου από την υπηρεσία αυτή έμαθα ότι σκοτώθηκε. Απ' ότι μπόρεσα να μάθω έπεσε πίσω από το λεωφορείο που σταμάτησε στη στάση. Πιστεύω ότι το λεωφορείο σταμάτησε τη στιγμή που έκανε το κεφάλι <<μια έτσι πίσω>> για να προσπεράσει, δεν φόραγε και κράνος...Έφυγε 48 ετών και άφησε τη γυναίκα με δύο παιδάκια.

Εγώ δεν θα σταματήσω να τα λέω φίλε κι ας γίνομαι γραφικός έστω και μια ζωή να σώσω αξίζει τον κόπο.    

Επι της ευκαιρίας.. link
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;   Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;; EmptyΤετ 24 Φεβ 2016 - 21:57

Φιλε Αλεξανδρε χωρις να θελω να γινω εριστικος αλλα οσο εχουμε στο μυαλο μας οτι αυτα δεν ειναι για μενα τοτε ποτε δεν θα αποκτησουμε την πολυποθητη παιδεια που λες οτι δεν εχουμε καταφερει εδω και τοσα χρονια. Η αυτοκινηση εμφανιστηκε τα τελευταια 100 χρονια εγινε ευρεως γνωστη τα τελαυταια 50 αρα πιθανοτατα ο πρωτος στην μεση οικογενεια που οδηγουσε ηταν ο πατερας μας και μαλιστα ακομα και αυτος σε ενα πρωιμο σταδιο και μαλιστα σε οχηματα "εποχης". στην ουσια αυτο που θελω να πω ειναι οτι εμεις ειμαστε οι πρωτοι οι οποιοι πρεπει να διδαξουμε καποια απλα πραγματα σε παλιους αλλα και νεωτερους (αφου πρωτα τα κατανοησουξμε εμεις) τα οποια εχουν προκυψει σε μια ωριμη αυτοκινητιστικη εποχη.
Πειτε μου εναν οδηγο που μπαινει στο αμαξι και βαζει ζωνη και εναν που οδηγαει και δεν εχει "παιξει" με το κινητο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Σεμινάριο Οδικής Συμπεριφοράς
» Αιμοδοσία...
» Aναγκη για " Αιμοδοσια "
» Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum
» ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ 4-5/4/2012

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top