Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Φανάρια και ασφάλεια!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Φανάρια και ασφάλεια!
Να περάσεις το κόκκινο σφυρίζοντας κλέφτικα
Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pl104%Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pr12
 4% [ 2 ]
Να σταθείς όσο το δυνατόν πιο δεξιά
Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pl1014%Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pr12
 14% [ 7 ]
Να σταθείς σε εμφανές σημείο για τους αυτοκινητιστές
Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pl1042%Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pr12
 42% [ 21 ]
Να σταθείς οσο πιό μπροστά στο φανάρι μπορείς
Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pl1024%Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pr12
 24% [ 12 ]
Να κάνεις το σταυρό σου
Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pl108%Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pr12
 8% [ 4 ]
Τί? είχε φανάρι???
Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pl108%Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Pr12
 8% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 50
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 6 Αυγ 2012 - 14:14

thodol200 έγραψε:
Οχι μονο να σταθεις οσο πιο μπροστα στο φαναρι, αλλα να σταθεις μπροστα και απο αυτοκινητο, να μην εχεις κενο πισω σου.
plus1 Συμφωνώ και επαυξάνω..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
SEP
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SEP

Αριθμός μηνυμάτων : 281
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2012

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 8 Αυγ 2012 - 10:46

2 φορες με εχουν μαζεψει ετσι!!!!την πρωτη φορα στην καρδιτσα, ημουνα μπροστα στο φαναρι με ενα παπακι κ ηρθε ο αλλος απο πισω κ εφτασα στο απεναντι σηματοδοτη!!!
την δευτερη φορα στο ζωγραφου οταν εμενα το αλλαξα το τροπαριο κ επιανα δεξια αλλα κ εκει με προλαβαν.αφηρημενος οδηγος δεν με ειδε καν που ημουνα κ στην ακρη κ μπροστα του υστερα!!!ειχα ενα xt660 ενος μηνα!!!
πλεον τα εχω συνδιασει ολα αυτα κ ετσι εχω γλυτωσει πολλα!!!οταν φθανω σε φαναρι προσωπικα ποτε δεν φτανω ΠΡΩΤΟΣ!βρισκομαι ειτε δεξια ειτε αριστερα απο το πρωτο αμαξι(αναλογα τον δρομο,διασταυρωση κ σε σημειο εμφανες για τον οδηγο του αμαξιου) κ οταν σταματησουμε τοτε μπαινω μπροστα του σφαιρα για να τον εχω σαν ασπιδα!! thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/verginis.miltiadis
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 26 Αυγ 2012 - 13:38

Μου εχει τυχει 2 φορες..αλλα εχω ενα ''χουι'' που λενε στο χωριο μου(''συνηθεια'' για τους αθηναιους...χαχαχαχα)..με οποιοδηποτε οχημα σταματαω στο φαναρι και μεχρι να ερθει καποιος πισω μου εχω τα ματια μου στον καθρεφτη.Και τις 2 φορες που καποιος δε προλαβενε να σταματησει εβαλα ταχυτητα και  εφυγα τη μια φορα ημουν πρωτος και την αλλη εκανα δεξια και τον απεφυγα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Jimacos στις Δευ 27 Ιαν 2014 - 9:17, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 29 Ιουλ 2013 - 10:34

Κάνω ότι μου φανεί ασφαλεστερο εκείνη τη στιγμή. Αν βάλεις ασπιδα 'ενα σμαρτ και πέσει απανω του ένα γκραν τσεροκι την έβαψες. Αν βάλεις ενα φορτ τρανζιτ φορτωμένο ΟΚ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbr 1100 xx kla.
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
cbr 1100 xx kla.

Αριθμός μηνυμάτων : 324
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2012

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 29 Ιουλ 2013 - 15:51

μου εχει τυχει με το σκουτερ γυναικα παλι δυστυχως αλλα παντα στο φαναρι κοιταω πισω απο τον καθρεφτη...εγω εφυγα απο το σημειο και αυτη σταματησε εκει που ημουν εγω...οποτε μπροστα και σε ετοιμοτητα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
meangreen
Μέλος
Μέλος
meangreen

Αριθμός μηνυμάτων : 189
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 29 Ιουλ 2013 - 16:51

Αν δεν υπαρχουν ηδη αυτοκινητα στο φαναρι, σε ενα απο τα δυο ακρα κολλητα στο κρασπεδο.
Αν υπαρχουν ηδη και δεν χωραω, αναμεσα σε δυο ( κι ας κλεινουν εντρομοι τα παραθυρα αγκαλιαζοντας τσαντες και κινητα),
αν χωραω, μπροστα απο τη σειρα με πανω απο δυο αυτοκινητα.Ποτε, μα ποτε και για κανενα λογο πισω απο αυτοκινητο.
Σε καθε περιπτωση τα ματια στους καθρεφτες (οι γληγοροι που τους αφαιρουνε, ας το αγνοησουνε αυτο) και τσεκαρισμα
στις φατσες των οδηγων.Συνηθως ο επιρρεπης για να τη ''κανει'' ξεχωριζει ευκολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
O Μεσιμερας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
O Μεσιμερας

Αριθμός μηνυμάτων : 295
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ν.Ηρακλειο Αττικης
Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 29 Ιουλ 2013 - 17:31

Ολα τα δικυκλα σταματανε μπροστα και πρωτα στο φαναρι,αυτο ειναι κανονας αγραφος!Πολλες φορες υπαρχει στριμωγμα μεγαλο αλλα στο κατω-κατω οπου και να εισαι σταματημενος στο φαναρι και περιμενεις το πρασινο πρεπει να εχεις σε αντιληψη το πεδιο γυρω σου,οχι να υπαρχουν μηχανακια διπλα σου η πισω σου και αυτοκινητα που δεν τα ειδες..

Κατι αλλο που συμβαινει στα φαναρια και πολλες φορες ειναι σοβαρη αιτια ατυχηματος ειναι η πολυ γρηγορη εκινηση οταν γινουν πρασινα,διοτι υπαρχουν Ζωα(μερικοι) που περνανε το αντιθετο φαναρι τελευταια στιγμη με με κοκκινο,και μετα........Ισως κατα την γνωμη μου η τελευταια αιτια ειναι πιο συχνη για ατυχηματα απο οτι που θα σταματησεις κατω απο το κοκκινο η σε ποια ακρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
apostolos

Αριθμός μηνυμάτων : 311
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Σερρες
Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2010

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 1 Αυγ 2013 - 15:20

αμα σου τυχει αφηρημενος πισινος, ουτε φαρος της πυροσβεστικης καρφωμενος στην ουρα δε σε γλυτωνει.τα ματια στον καθρευτη παντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 2 Αυγ 2013 - 10:39

οταν είσαι πάνω στις 2 ρόδες απλά προσέχεις....

αλλά με του ανεβαίνεις παίρνεις και το αντίστοιχο ρίσκο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 6 Αυγ 2013 - 20:42

Menos έγραψε:
Μου δημιουργήθηκε ένα ερώτημα βλέποντας το παρακάτω βίντεο.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Το παλληκάρι την έβγαλε καθαρή!!#:-S

Πώς μπορείς όμως να γλυτώσεις τέτοια κακοτοπιά?

Ποιός είναι κατα την γνώμη σας ο καλύτερος τρόπος αποφυγής ατυχήματος σε ένα κόκκινο φανάρι?




έτσι ακριβώς με χτύπησαν στην ξανθη πριν από ένα χρόνο περίπου... το καλο τις ιστορίας δε χτύπησα... το κακό 3.700 η ζημια το XX μου και πήρα μονο 1.170 από την ασφάλεια και μετά αναρωτιούνται γιατί παραδίδουμε πινακίδες και τρέχουμε σαν τους κλεφτες στους δρόμους , με τέτοιο κράτος και λίγα κάνουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
Spartiatis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Spartiatis

Αριθμός μηνυμάτων : 382
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Σπάρτη
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2015

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 10 Μαρ 2015 - 20:58

dashmod έγραψε:
ανάμεσα σε δύο σταματημένα ή τέρμα δεξιά κολλητά με το κράσπεδο αν δεν υπάρχουν αυτοκίνητα



οταν ζουσα Αθηνα κ διενυα 60χλμ ημερησιως λογω δουλειας, χωρια τα χλμ βολτας αυτο εκανα...

Υπαρχει ενα videακι με ζωγραφιες που τα περιγραφει....καπου καποτε το ειχα δει....θα ριξω μια ματια κ αν το ρω θα το συμπληρωσω...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartiatis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Spartiatis

Αριθμός μηνυμάτων : 382
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Σπάρτη
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2015

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 10 Μαρ 2015 - 21:00

Spartiatis έγραψε:
Υπαρχει ενα videακι με ζωγραφιες που τα περιγραφει....καπου καποτε το ειχα δει....θα ριξω μια ματια κ αν το ρω θα το συμπληρωσω...



δεν περιμενα να το βρω τοσο "τσακ-μπαμ"...Απολαυστε...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φανάρια και ασφάλεια!   Φανάρια και ασφάλεια! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 20 Νοε 2018 - 0:12

Στην ψηφοφορία υπάρχει και η επιλογή "Να σταθείς σε εμφανές σημείο για τους αυτοκινητιστές"... pale

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
 

Φανάρια και ασφάλεια!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» «Ασφάλεια στο δρόμο, ασφάλεια στη ζωή»
» Θέση στα φανάρια by Θανάσης Χούντρας
» Έχω ΒΑΡΕΘΕΙ το καθημερινό σκηνικό στα φανάρια...
» Τοποθετηση carbon & φιμε φαναρια
» ερωτηση πισω φαναρια πορειας/στοπ & ασφαλειες & θεση εγκεφαλου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top