Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Τελικές ταχύτητες!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΔευ 25 Ιαν 2010 - 20:47

Παλιά πίστευαν ότι αν ο άνθρωπος ξεπερνούσε με κάποιο τρόπο το όριο των 100km/h θα τρελενόταν!!!
Τώρα που δεν το φοβόμαστε αυτό, ας γράψει όποιος θέλει τι τελικές ταχύτητες κατά καιρούς έχει δει με διάφορα οχήματα και φυσικά πρώτα πρώτα με το ΧΧ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stroumf
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stroumf

Αριθμός μηνυμάτων : 375
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΔευ 25 Ιαν 2010 - 22:16

εχω δει 299 με το ΧΧ στην ευθεια της τριπολης και 250 κοφτη με το αμαξι στον ιδιο δρομο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΔευ 25 Ιαν 2010 - 22:17

Με ποιό αμάξι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stroumf
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stroumf

Αριθμός μηνυμάτων : 375
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΔευ 25 Ιαν 2010 - 22:30

mercedes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΔευ 25 Ιαν 2010 - 22:36

Η μεγαλύτερη τελική που έχω πετύχει μέχρι στιγμής είναι τα 281 χλμ/ωρα σε Εθνικό δρόμο (Autobahn) στην Γερμανία... παρόλο που το ΧΧ ανέβαζε χιλιόμετρα... δεν είχα καλό κράνος και φοβήθηκα απο τα τραντάγματα του, καθώς έτρεμε όλη η ζελατίνα... η ορατότητα είχε περιοριστεί αρκετά και αναγκάστηκα να κόψω ταχύτητα.... Την επόμενη φορά με το κατάλληλο πλέον κράνος στοχεύω να περάσω τα 300. vroomvroom
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
nikos CBRF6
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nikos CBRF6

Αριθμός μηνυμάτων : 655
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 49
Τόπος : Ακραιο
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΔευ 25 Ιαν 2010 - 23:52

250 με το CBR600F στην ευθεια της Τριπολης.
Ειχε λιγο ακομα αλλα δεν ειχα εγω Τελικές ταχύτητες!!! 60534

245 με CRX V-TEC που ειχα στην ευθεια της Θηβας.
Κοντερισια παντα.



μυριζομαι μηνυση απο τον προεδρο πεζων Θεσσαλονικης Τελικές ταχύτητες!!! 867281
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akis1100xx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 990
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Τόπος : αφθονο
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΤρι 26 Ιαν 2010 - 9:35

330 κι ενα τσικ στην ευθεια του Σειριου vroomvroom vroomvroom vroomvroom vroomvroom
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΤετ 27 Ιαν 2010 - 21:50

Εγω εχω δει τα 299 πολλες φορες και συνεχισε να δινει...Τωρα ποσα ειναι πραγματικα δεν ξερω...
Παντος δεν μου εκαναν καθολου εντυπωση τα χιλιομετρα οσο το ποσο σταθερο ηταν με αυτα τα χιλιομετρα...
Επισης θελω να πω οτι ακομα και προς Χαλκιδα στον καινουργιο δρομο που καταφερα και εστριβα με 290+ αν και πιστευω οτι μπορεις να τις πας ολες με 299+ το μηχανακι ηταν απιστευτα σταθερο..Τρενο..
Την μονη ενσταση που εχω ειναι ενα ανεπαισθητο ανοιγμα τροχιας στην εισοδο και μετα με αυτα τα χιλιομετρα.Αλλα με λιγη πιστη και με το γκαζι βοηθο μια χαρα πηγαινε..
Σε ευθειες απλα βαριεμε και καποια στιγμη θελει και βενζινη..Γενικα στις ευθειες δεν νιωθεις τοσο τα χιλιομετρα..
Αποψη μου παντα..Αυτο μου εδωσε να καταλαβω για τα πολλα χιλιομετρα..Σταθερο,αντεχει και δεν κουραζεται καθολου,καλη καληψη απο τον αερα (παντα κατω απο την ζελατινα) και αν δεν φοβηθεις στην εισοδο αυτο το ανοιγμα που σου κανει τοτε μπαινεις κυριολεκτικα με τελικες....Και τερμα κατω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΠεμ 28 Ιαν 2010 - 1:05

mafiozos έγραψε:
...καταφερα και εστριβα με 290+ αν και πιστευω οτι μπορεις να τις πας ολες με 299+ το μηχανακι ηταν απιστευτα σταθερο..Τρενο..
Τεκμηριωμένο και με βίντεο!! respect

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
blackroses
Μέλος
Μέλος
blackroses

Αριθμός μηνυμάτων : 129
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΣαβ 6 Μαρ 2010 - 1:52

299 (χωρις τη βαλιτσα)και δεν ειχε μπει ακομα στα κοκκινα.συνεχησε να ανεβαζει στροφες περιπου 1500 με 2000 στροφες.Ηταν ομως λιγο τρομακτικο.. affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
apostolos

Αριθμός μηνυμάτων : 311
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Σερρες
Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2010

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΣαβ 6 Μαρ 2010 - 13:35

Menos έγραψε:
mafiozos έγραψε:
...καταφερα και εστριβα με 290+ αν και πιστευω οτι μπορεις να τις πας ολες με 299+ το μηχανακι ηταν απιστευτα σταθερο..Τρενο..
Τεκμηριωμένο και με βίντεο!! respect


τον δεικτη της βενζινης τον παρατηρησε κανεις? affraid
αλλα ετσι ειναι,για να τρεξουν τ'αλογα θελουν σανο respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xxnikolasxx
Μέλος
Μέλος
xxnikolasxx

Αριθμός μηνυμάτων : 124
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : τρεελλλοοοςςς
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΤετ 17 Μαρ 2010 - 9:32

320 κοντερισια στην εθνικη προς λαμια...το περισσοτερο που εχς στριψει ειναι με 260 και ηταν λιγο τρομακτικα αφου πηγε πολλυ κατω το τερας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Malous
Μέλος
Μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΚυρ 28 Μαρ 2010 - 12:17

nikos CBRF6 έγραψε:
250 με το CBR600F στην ευθεια της Τριπολης.
Ειχε λιγο ακομα αλλα δεν ειχα εγω Τελικές ταχύτητες!!! 60534

245 με CRX V-TEC που ειχα στην ευθεια της Θηβας.
Κοντερισια παντα.



μυριζομαι μηνυση απο τον προεδρο πεζων Θεσσαλονικης Τελικές ταχύτητες!!! 867281

Στα 250 κουμπωνω την 6η.... lol! Εγω εχω δει 290 παρακατι και ο ΑκηςΧΧ εχει δει 290 η 295 με το δικο μου(αλλα με 1 δοντι μεγαλυτερο πισω), τα δικα μου ειναι με μαμα γραναζομα, αλλιως εαν εβαζα αλλο γραναζομα θα ελεγε 400χλμ...
celebrate celebrate
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
X-HarrisX
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
X-HarrisX

Αριθμός μηνυμάτων : 537
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - Ν.ΣΜΥΡΝΗ
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΔευ 29 Μαρ 2010 - 12:53

Το ανώτερο που έχω δει στο κοντέρ είναι ~315+ 3-4 φορές - στις ευθείες της Λάρισας και της Κατερίνης - και μάλιστα σε 2 περιπτώσεις είχα κοτσαρισμένη και την top-case φουλ φορτωμένη (συν το tank bag). Παραδόξως παρά την βαλίτσα πίσω το ΧΧ ήταν αρκούντως σταθερό σ' αυτά τα χλμ και δεν μπορώ να πω ότι με τρόμαξε. Αυτός που τρόμαξε πάρα πολύ ήταν ο Ν.Θ(εοδωράκης του ΜΟΤΟ) που προσπαθούσε να ακολουθήσει με ένα ZX-9 - μέχρι τα 280-290 - και έβλεπε μπροστά του μια Nonfago βαλίτσα να ταλαντεύεται επικίνδυνα πάνω στην σχάρα της... affraid skull
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Τελικές ταχύτητες!!! Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τελικές ταχύτητες!!!   Τελικές ταχύτητες!!! EmptyΔευ 29 Μαρ 2010 - 20:24

X-HarrisX έγραψε:
Το ανώτερο που έχω δει στο κοντέρ είναι ~315+ 3-4 φορές - στις ευθείες της Λάρισας και της Κατερίνης - και μάλιστα σε 2 περιπτώσεις είχα κοτσαρισμένη και την top-case φουλ φορτωμένη (συν το tank bag). Παραδόξως παρά την βαλίτσα πίσω το ΧΧ ήταν αρκούντως σταθερό σ' αυτά τα χλμ και δεν μπορώ να πω ότι με τρόμαξε. Αυτός που τρόμαξε πάρα πολύ ήταν ο Ν.Θ(εοδωράκης του ΜΟΤΟ) που προσπαθούσε να ακολουθήσει με ένα ZX-9 - μέχρι τα 280-290 - και έβλεπε μπροστά του μια Nonfago βαλίτσα να ταλαντεύεται επικίνδυνα πάνω στην σχάρα της... affraid skull
Και να φανταστείς πως το ανώτατο όριο ασφαλείας (και καλά) για τις βαλίτσες είναι τα 120 χλμ. laughing laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
 

Τελικές ταχύτητες!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΕΛΙΚΕΣ
» πρόβλημα με ταχύτητες!!!!
» Ο Fausto Gresini είναι έτοιμος να πάρει τις τελικές του αποφάσεις μέχρι το Misano

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top