Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Το τίμημα του πρωταθλητισμού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Το τίμημα του πρωταθλητισμού Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Το τίμημα του πρωταθλητισμού   Το τίμημα του πρωταθλητισμού EmptyΠεμ 5 Δεκ 2019 - 18:30

O Casey Stoner συνεχίζει να έχει σοβαρό πρόβλημα χρόνιας εξάντλησης.

O Αυστραλός πρωταθλητής MotoGP αντιμετωπίζει ένα χρόνιο πρόβλημα υγείας που του κάνει τη ζωή δύσκολη.

Το 2009 ο Casey Stoner έτρεχε την τρίτη του σεζόν με τη Ducati στο MotoGP, όταν κάπου στα μέσα της χρονιάς άρχισε να αντιμετωπίζει προβλήματα αδικαιολόγητης κόπωσης. Έχασε τρεις αγώνες εξαιτίας του θέματος αυτού και χρειάστηκε αρκετός καιρός μέχρι να διαγνωστεί ένα πρόβλημα δυσανεξίας στη λακτόζη που θεωρήθηκε ως η κύρια αιτία για τη διαρκή εξάντληση που αισθανόταν.

Τότε ο Stoner επέστρεψε δριμύτερος, έτρεξε άλλη μια σεζόν με την Ιταλική ομάδα και το 2011 μεταπήδησε στη Honda όπου και πήρε το δεύτερό του πρωτάθλημα μετά το πρώτο του 2007 με τη Ducati.

Το 2012 ανακοίνωσε την απόφασή του να αποσυρθεί από την ενεργό δράση, αν και επισήμως ουδέποτε αυτό συνδέθηκε με κάποιο θέμα υγείας. Πιθανότατα και να μην υπήρχε καν τότε τέτοιο θέμα.

Τώρα ωστόσο, αισίως στα 34 του, αποκάλυψε σε συνέντευξη πως συνεχίζει να αντιμετωπίζει χρόνια εξάντληση και μάλιστα σε βαθμό που του κάνει τη ζωή επίπονη και δύσκολη.

“Δεν έχω πια την ενέργεια να κάνω τίποτε, να βγω εκεί έξω και να κάνω μια δραστηριότητα, θα με στείλει ξάπλα για μια εβδομάδα μετά,” εξήγησε ο Stoner.

“Είναι πολλά πράγματα που απολαμβάνω μα δε μπορώ να κάνω αυτόν τον καιρό. Είναι κάπως εκνευριστικό. Βασικά αυτό που συμβαίνει είναι πως με τη χρόνια εξάντληση δε μπορώ να κρατήσω τον εαυτό μου σε καλή φυσική κατάσταση και υγιή.

“Έχω ένα πρόβλημα που τα πλευρά μου μετακινούνται και ασκούν πίεση στη σπονδυλική στήλη. Έχω ήδη θέμα με την πλάτη μου και, όταν πιεστεί ένας δίσκος, αυτό βάζει πίεση και στο νεύρο και μετά θέλω μια γεμάτη εβδομάδα για να ξαναμπορέσω να την ζορίσω έστω και λιγάκι."

Εξήγησε πως δεν έχει οδηγήσει με αξιώσεις στην πίστα από τον Ιανουάριο 2018 που συναντήθηκε με την ομάδα MotoGP της Ducati στη Sepang.

“Την πρώτη φορά που ξανακαβάλησα μοτοσυκλέτα δρόμου από τότε ήταν πριν από μερικές εβδομάδες όταν ήμουν στις ΗΠΑ, σε μια εκδήλωση της Alpinestars για τα γενέθλιά μου. Οδηγήσαμε λίγο με μερικούς φίλους, δεν πιέσαμε καθόλου, αλλά με ξεθέωσε αρκετά.

“Τους τελευταίους μήνες έχω δει λίγη βελτίωση με μια νέα φαρμακευτική αγωγή, αλλά από πλευράς προπόνησης και δραστηριοτήτων είμαι ακόμη στο πουθενά. Αν το κάνω, μετά βρίσκομαι ξάπλα για τουλάχιστον 4-5 μέρες ως και μια εβδομάδα και αυτό τα κάνει όλα πιο δύσκολα για τη σύζυγο.”

Το τίμημα του πρωταθλητισμού Adbffbac0cede589572a6d0f60ee2b1d_XL

ΠΗΓΗ: bikeit.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Το τίμημα του πρωταθλητισμού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top