Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
swedsaab
Μέλος
Μέλος
swedsaab

Αριθμός μηνυμάτων : 157
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2015

ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2   ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 EmptyΔευ 17 Ιουν 2019 - 9:03

Καλημερα σε ολους ,
εχω σχεδον καταληξει στην αγορα του συγκεκριμενου κρανους.Το παλιο XR 1000 παει για αποσυρση.Καθοτι ευχαριστημενος απο τα SHOEI,επελεξα το συγκεκριμενο.Με ενδιαφερει ιδιαιτερα η ανεση στα ταξιδια,διοτι ειμαι 1,94 και ο αερας ειναι ενα θεματακι με το χχ.Αν το εχει καποιος στη κατοχη του,η εχει ακουσει σχολια,θα ηταν ευπροσδεκτα.Εχει κανεις αποψη για τα SCHUBERTH? δεν κυκλοφορουν πολυ και δυσκολευομαι να βρω καποιον να πει τη γνωμη του.
Ναστε ολοι καλα.Ασφαλη χλμ. να εχουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2   ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 EmptyΔευ 17 Ιουν 2019 - 13:12

Για το GTR 2 δεν ξέρω, έχω το  X-SPIRIT και θεωρώ την SHOEI κορυφαία εταιρεία.

SCHUBERTH  Έχω το SR 1 Πανάλαφρο κράνος με εκπληκτική αεροδυναμική. 240 το κεφάλι έξω το στρίβεις δεξιά - αριστερά ούτε κουνήματα ούτε σήκωμα του κράνους ούτε τπτ. Είναι βέβαια παλιό μοντέλο  τα νεότερα θα έχουν εξελιχθεί περισσότερο.
Νομίζω ότι αξίζει να το ψάξεις περισσότερο και πρώτα-πρώτα να το δοκιμάσεις αν ταιριάζει στο σχήμα του κεφαλιού σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2   ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 EmptyΔευ 17 Ιουν 2019 - 17:00

Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα kabuto. Γιαπωνεζικα κρανη πολυ αξιολογα και value for money.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2   ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 EmptyΠεμ 20 Ιουν 2019 - 0:52

Καλά αρκετά. αλλά βαριά τα καμπουτο.έχει κάτι παλιά ξεχασμένα Πειραιώς κ μιχαλακοπουλου τα πιο ελαφριά 310;;;399;;;καπου εκει
Αραι, σοεη και σαρκ κατά σειρά. Όπου σαρκ αναλόγως κεφάλας κοτσαρουμε κ μπελ κ hjc
Κ γενικώς κ ελες 2 να πάρεις κοίτα το πιο ελαφρύ στα χρήματα σου κ αθόρυβο.
αν κ με ψείρες ή Ότο ασπίδες είσαι κυριος
Tωρα gtr 2 καλό αρκεί να βρεις κάνα φουλ καρμπόν αν υπάρχει για το βάρος που λέγαμε.

Εμένα που είμαι οειδες σχήμα προσώπου 54_56 δεν μου καθόταν ούτε η τιμή ούτε τα γραμμάρια ούτε ο θόρυβος.
Αλλά είπαμε ο θόρυβος διόρθωση παίρνει .
Με συν 200 πήγαινα Αραι.
Τώρα σουμπερθ εγγύηση Γερμανός ηχομόνωση αλλά γιναισε μούσκεμα λόγω εξαερισμων που ναι λίγοι τουλ εγώ θα διάλεγα τανοιγομενο. Ναι ναι το μόνο ανοιγμένο που αξίζει να πάρεις. Άσε που έχει κ καστομ φοβερό συστημε ενδοεπικοινωνιας.
Καπου 500 μου φαίνεται κοστίζει ανεφ ενδοεπικοινωνιας.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2   ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 EmptyΚυρ 30 Ιουν 2019 - 11:18

Αφεντικο ακουσε με και δεν θα χασεις .

To helmetcity εχει το Schuberth C4 μιση τιμη.
Παρτο με κλειστα ματια .

Προσωπικα αν ειχε σε αυτη την τιμη το C4 τοτε που πηρα το Neotec ουτε καν θα κοιτουσα τιποτε αλλο.
Ειχα τον προπαππου αυτουνου και απλα εμεινα οχι απλα ευχαριστιμενος αλλα... τι να πω.

Αν μου περισσεύανε 700€ θα επερνα 2. Ενα για μενα και ενα για την συζυγο. Και ας κανω το Shoei γλαστρα ...

Ριξε ενα βλεφαρο ...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
swedsaab
Μέλος
Μέλος
swedsaab

Αριθμός μηνυμάτων : 157
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2015

ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2   ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2 EmptyΤρι 2 Ιουλ 2019 - 8:33

yianakis έγραψε:
Αφεντικο ακουσε με και δεν θα χασεις .

To helmetcity εχει το Schuberth C4 μιση τιμη.  
Παρτο με κλειστα ματια .

Προσωπικα αν ειχε σε αυτη την τιμη το C4 τοτε που πηρα το Neotec ουτε καν θα κοιτουσα τιποτε αλλο.  
Ειχα τον προπαππου αυτουνου και απλα εμεινα οχι απλα ευχαριστιμενος αλλα... τι να πω.

Αν μου περισσεύανε 700€ θα επερνα 2. Ενα για μενα και ενα για την συζυγο.  Και ας κανω το Shoei γλαστρα ...

Ριξε ενα βλεφαρο ...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Καλημερα κι ευχαριστω για τις συστασεις.Οπως ανεφερα παραπανω,το σκεπτομουν για το συγκεκριμενο κρανος.Το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να το δοκιμασω πρωτα για να δω αν μου ταιριαζει.Τα τελευταια 30 χρονια εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος απο τα Shoei,γι αυτο και δισταζω να ρισκαρω με κατι αλλο αγνωστο.Θα δουμε,εχω ακομα χρονο μεχρι το Σεπτεμβρη που επιστρεφω Ελλαδα.Προς το παρον το μαυροπουλι μου ξεκουραζεται,κουκουλωμενο,με βγαλμενη μπαταρια κλπ,περιμενοντας ανυπομονα,οπως και ο ιδιοκτητης,την επομενη εξορμηση...καλο καλοκαιρι,ασφαλη χιλιομετρα να εχετε ολοι και να προσεχουμε για να εχουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΡΑΝΟΣ SHOEI GTR 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» shoei xr 1100
» shoei xr 1100 el capitan
» Δημιουργία Κρανών Shoei
» Κρανος HJC
» Προταση για αγορα κρανους!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες-
^ Back to Top