Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Εξατμισεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Εξατμισεις  Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤρι 13 Νοε 2018 - 10:02

Εδώ και λίγο καιρό μου γυρίζει στο μυαλό μια απορία.

Οι εξατμισεις χρειάζονται κάποια συντήρηση ?

Δλδ μια εξάτμιση 20 χρόνων, εφ όσον δεν έχει τρυπησει, σαπισει κάνει την ίδια δουλειά με μια καινούργια χωρίς να επηρεάζει την απόδοση του Κινητήρα ?

Το ότι τα μονοτικα που έχει μέσα (σαν σύρμα για κατσαρόλες) μετά τόσα χλμ και πολυετή χρήση μάλλον έχει στουμπωσει από την καπνα παίζει κάποιο ρόλο ? Στην απόδοση μιλάμε γιατί για τον ήχο ποιος χεστηκε.

Ξέρει κάποιος να μου λύσει την απορία ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Εξατμισεις  Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤρι 13 Νοε 2018 - 11:41

Εγω ξερω για τις aftermarket χωρις καταλυτες κλπ...με τον καιρο και τις θερμοκρασιες το μονωτικο που εχει μεσα το τελικο καιγεται και φθείρεται...ως αποτεσμα τον αυξημενο θορυβο και την πτωση αποδοσης του κινητηρα.
Οταν ερθει αυτη η ωρα βγαζεις τα πριτσινια αφαιρεις το καμενο υλικο και βαζεις καινουριο αλλοι το λενε υαλοβαμβακα αλλοι πετροβαμβακα αλλοι συρμα για τις κατσαρολες  lol! δεν ειναι τιποτα απο αυτα...ειναι ειδικο υλικο (για εξαιρετικα μεγαλες θερμοκρασιες) και οι πιο πολλες εταιριες που φτιαχνουν εξατμισεις το εχουν το υλικο (βλεπε acrapovic,yoshimura κλπ) το καλυτερο και το πιο ανθεκτικο ειναι της FMF!το κοστος 30-50€ κλεινεις με ανοξειδωτα πριτσινια (τα αλουμινιου κοβονται) και εισαι ετοιμος!
Να στουμπωσουν δεν στουμπωνουν...αυτο γινεται στα διχρονα λογω του λαδιου που καιγεται και καθεται πανω στο υλικο.
Τωρα για τα εργοστασιακα τελικα δεν γνωριζω και πολλα πραγματα (καταλυτες κλπ) πολλοι κατασκευαστες για να μειωσουν τα καυσαερια τα ανακυκλωνουν στο συστημα εξατμισης και ειναι λιγο πολυπλοκα και τα πιο πολλα δεν αποσυναρμολογουνται κιολας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Εξατμισεις  Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤρι 13 Νοε 2018 - 14:32

marioshadow έγραψε:
Εγω ξερω για τις aftermarket χωρις καταλυτες κλπ...με τον καιρο και τις θερμοκρασιες το μονωτικο που εχει μεσα το τελικο καιγεται και φθείρεται...ως αποτεσμα τον αυξημενο θορυβο και την πτωση αποδοσης του κινητηρα.
Οταν ερθει αυτη η ωρα βγαζεις τα πριτσινια αφαιρεις το καμενο υλικο και βαζεις καινουριο αλλοι το λενε υαλοβαμβακα αλλοι πετροβαμβακα αλλοι συρμα για τις κατσαρολες  lol! δεν ειναι τιποτα απο αυτα...ειναι ειδικο υλικο (για εξαιρετικα μεγαλες θερμοκρασιες) και οι πιο πολλες εταιριες που φτιαχνουν εξατμισεις το εχουν το υλικο (βλεπε acrapovic,yoshimura κλπ) το καλυτερο και το πιο ανθεκτικο ειναι της FMF!το κοστος 30-50€ κλεινεις με ανοξειδωτα πριτσινια (τα αλουμινιου κοβονται) και εισαι ετοιμος!
Να στουμπωσουν δεν στουμπωνουν...αυτο γινεται στα διχρονα λογω του λαδιου που καιγεται και καθεται πανω στο υλικο.
Τωρα για τα εργοστασιακα τελικα δεν γνωριζω και πολλα πραγματα (καταλυτες κλπ) πολλοι κατασκευαστες για να μειωσουν τα καυσαερια τα ανακυκλωνουν στο συστημα εξατμισης και ειναι λιγο πολυπλοκα και τα πιο πολλα δεν αποσυναρμολογουνται κιολας...

Αυτά που λες για τις aftermarket διαβάζω απο δώ κι απο 'κει, βλέπω και στο γιουτούμπι και μπαίνω σε σκέψεις. Με τις μαμά τι παίζεται ? και όταν λέω μαμά εννοώ της Honda δλδ του ΧΧ δλδ του ψεκαστού χωρίς καταλύτη, δλδ του δικού μου laughing

Για να πω την αλήθεια δεν έχω νοιώσει κάποια μύωση στην απόδοση. Από την άλλη με τόση ροπή και δύναμη που να καταλάβεις αν έχει χάσει και ας πούμε 5 άλογα, ιδιαίτερα όταν αυτό γίνεται σιγά - σιγά σε βάθος χρόνου.

Όπως τις βλέπω για να τις ανοίξεις πρέπει να κόψεις περιμετρικά με ντρίμελ εκεί που αρχίζει το μπουρί πάνω στην εργοστασιακή κόλληση ή 1-2 χιλιοστά δίπλα. Αν δεν κρατάει και σε άλλο σημείο πρέπει να ανοίξει. Αφού αντικαταστήσεις τα εντόσθια θα πρέπει να πάς σε ανοξειδωτά για να κάνει την κόλληση και να την γυαλίσει.

Το θέμα είναι: Υπάρχει λόγος να κάνεις κάτι τέτοιο? Θα κερδίσεις κάτι ή θα μπεις σε περιπέτειες τζάμπα κι άδικα και μπορεί να καταστρέψεις και την εξάτμιση? :-/



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

Εξατμισεις  Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤρι 13 Νοε 2018 - 14:49

Εγώ λέω να μην σου μπαίνουν τέτοιες ιδέες στο μυαλό :P
Αν δεν "κουδουνίζει" ή δεν "ακούγετε" ή δεν έχει τρυπήσει, μια χαρά είναι.
Συνήθως όταν έχει κάτι το μοτόρι μας το λέει, έχει το τρόπο του wave
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
γκ
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
γκ

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 68
Τόπος : Χίος
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2017

Εξατμισεις  Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤρι 13 Νοε 2018 - 16:25

nasalab έγραψε:
Εγώ λέω να μην σου μπαίνουν τέτοιες ιδέες στο μυαλό :P

Εννοείται, σιγά μην ανοίξουμε εξάτμιση που δεν ανοίγει, δηλαδή να την κόψουμε και να την κολλήσουμε! Σε μια Χόντα εξάτμιση πολύ παλαιότερη από ΧΧ που άνοιξα, το μονωτικό υλικό δεν είχε ζημιά. Αλλά και κάτι να πάθει το μονωτικό η απόδοση δεν επειρεάζεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Εξατμισεις  Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤρι 13 Νοε 2018 - 18:37

Τωρα που λετε για εξατμησεις....
Το δικο μου εχει 2 REMUS Hexacone πανω. Τις ταπες τις εδωσα σε ενα γειτονα με ενα Caponord που φορουσε τις ιδιες αλλα οταν το εβαζε μπροστα στις 06:20 ξυπνουσανε μαζι 2 τετραγωνα. Το δικο μου με και χωρις η διαφορα ηταν παρα πολυ μικρη αλλα σε εκεινον εκοψε πολυ θορυβο.

Τι θελω να ρωτησω....
Παιζει να παω του χρονου για ΚΤΕΟ και να μου πουνε οτι το μηχανακι κανει πολυ θορυβο και δεν περναει? Μηπως πρεπει εκεινη την μερα να ξανακανουμε σκατζα τις ταπες για να κοψω λιγο θορυβο?

Ενταξυ δεν ειναι MIVV ουτε Yoshimura 4-2-1 αλλα εχει μεγαλη διαφορα απο τις μαμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

Εξατμισεις  Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤρι 13 Νοε 2018 - 20:24

yianakis έγραψε:

Τι θελω να ρωτησω....
Παιζει να παω του χρονου για ΚΤΕΟ και να μου πουνε οτι το μηχανακι κανει πολυ θορυβο και δεν περναει? Μηπως πρεπει εκεινη την μερα να ξανακανουμε σκατζα τις ταπες για να κοψω λιγο θορυβο?

Ενταξυ δεν ειναι MIVV ουτε Yoshimura 4-2-1 αλλα εχει μεγαλη διαφορα απο τις μαμα.



Εγώ το πέρασα ΚΤΕΟ με Yoshimura χωρίς σιγαστήρα και δεν  μου είπαν κάτι.
Τώρα άμα πέσεις σε παπάρα που θέλει χαρτζιλίκι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

Εξατμισεις  Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 9:10

Αν πας εσυ που εισαι ντοπιος και στο πουνε αυτο τι να πω πεχτου μια να τελειωνεις. thumbs up
περα απο την πλακα επειδη ειναι τοξικη η μανουρα κ το σκευτομαι κ εγω η παιρνεις μια μαμισια καβατζα κ την περνας για κτεο η πας με `` αερα`` και φευγεις αερα
Γενικα δεν μου εχει τυχει στραβη cafe
και με τρακτερ ηχο και με ανευ μπαταριας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

Εξατμισεις  Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 9:11

ptinotrofos έγραψε:
Εδώ και λίγο καιρό μου γυρίζει στο μυαλό μια απορία.

Οι εξατμισεις χρειάζονται κάποια συντήρηση ?

Δλδ μια εξάτμιση 20 χρόνων, εφ όσον δεν έχει τρυπησει, σαπισει κάνει την ίδια δουλειά με μια καινούργια χωρίς να επηρεάζει την απόδοση του Κινητήρα ?

Το ότι τα μονοτικα που έχει μέσα (σαν σύρμα για κατσαρόλες) μετά τόσα χλμ και πολυετή χρήση μάλλον έχει στουμπωσει από την καπνα παίζει κάποιο ρόλο ? Στην απόδοση μιλάμε γιατί για τον ήχο ποιος χεστηκε.

Ξέρει κάποιος να μου λύσει την απορία ?


Γιαπ οτι ειπες συμφωνω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

Εξατμισεις  Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 9:16

Ptinotrofos afou den exeis katalyty giati den pas se enan eksatmisa ουπς σορυ
Ειτε να στην κανει σερβις η να σου φτιαξει δυο ωραια καζανακια καινουρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

Εξατμισεις  Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 9:21

marioshadow έγραψε:
Εγω ξερω για τις aftermarket χωρις καταλυτες κλπ...με τον καιρο και τις θερμοκρασιες το μονωτικο που εχει μεσα το τελικο καιγεται και φθείρεται...ως αποτεσμα τον αυξημενο θορυβο και την πτωση αποδοσης του κινητηρα.
Οταν ερθει αυτη η ωρα βγαζεις τα πριτσινια αφαιρεις το καμενο υλικο και βαζεις καινουριο αλλοι το λενε υαλοβαμβακα αλλοι πετροβαμβακα αλλοι συρμα για τις κατσαρολες  lol! δεν ειναι τιποτα απο αυτα...ειναι ειδικο υλικο (για εξαιρετικα μεγαλες θερμοκρασιες) και οι πιο πολλες εταιριες που φτιαχνουν εξατμισεις το εχουν το υλικο (βλεπε acrapovic,yoshimura κλπ) το καλυτερο και το πιο ανθεκτικο ειναι της FMF!το κοστος 30-50€ κλεινεις με ανοξειδωτα πριτσινια (τα αλουμινιου κοβονται) και εισαι ετοιμος!
Να στουμπωσουν δεν στουμπωνουν...αυτο γινεται στα διχρονα λογω του λαδιου που καιγεται και καθεται πανω στο υλικο.
Τωρα για τα εργοστασιακα τελικα δεν γνωριζω και πολλα πραγματα (καταλυτες κλπ) πολλοι κατασκευαστες για να μειωσουν τα καυσαερια τα ανακυκλωνουν στο συστημα εξατμισης και ειναι λιγο πολυπλοκα και τα πιο πολλα δεν αποσυναρμολογουνται κιολας...

Αν δεν κανω λαθος παιζου και αλουμινιου πριτσινια γενικα οτι πριτσινι φορα η εξατμιση περναει τωρα αν ο επαγγελματιας φοβαται μην χαλασει κανα εργαλειο αλουνου παππα ευαγγελιο
Τα ανοξειδωτα ειναι καλυτερα απο το αλουμινιο;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Εξατμισεις  Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 10:03

nasalab έγραψε:
Εγώ λέω να μην σου μπαίνουν τέτοιες ιδέες στο μυαλό :P
Αν δεν "κουδουνίζει" ή δεν "ακούγετε" ή δεν έχει τρυπήσει, μια χαρά είναι.
Συνήθως όταν έχει κάτι το μοτόρι μας το λέει, έχει το τρόπο του wave

Αυτό! plus1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Εξατμισεις  Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 10:32

Lerki έγραψε:
Αν δεν κανω λαθος παιζου και αλουμινιου πριτσινια γενικα οτι πριτσινι φορα η εξατμιση περναει τωρα αν ο επαγγελματιας φοβαται μην χαλασει κανα εργαλειο αλουνου παππα ευαγγελιο
Τα ανοξειδωτα ειναι καλυτερα απο το αλουμινιο;;;
Ναι εχει μεγαλη διαφορα...τα ανοξειδωτα ειναι πολυ πιο σκληρα σαν υλικο και δεν κοβονται...τα αλουμινιου δεν αντεχουν!!!
ptinotrofos γνωμη μου σε μαμα εξατμισεις δεν αξιζει τον κοπο να το κανεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

Εξατμισεις  Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 13:51

Καλα το θυμομουν οτι καποια απο τα δυο πριτσινια ειναι πιο σκληρα
Ευχαριστω για την υπενθυμιση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
γκ
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
γκ

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 68
Τόπος : Χίος
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2017

Εξατμισεις  Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξατμισεις    Εξατμισεις  EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 15:51

yianakis έγραψε:
Τωρα που λετε για εξατμησεις....

Παιζει να παω του χρονου για ΚΤΕΟ και να μου πουνε οτι το μηχανακι κανει πολυ θορυβο και δεν περναει? Μηπως πρεπει εκεινη την μερα να ξανακανουμε σκατζα τις ταπες για να κοψω λιγο θορυβο?


Πιθανόν. Εξαρτάται και πόσο αυστηρό είναι το ΚΤΕΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εξατμισεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ
» Εξατμίσεις
» ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΧΧ!!!
» Εξατμισεις για ΧΧ
» εξατμισεις χχ με aftermarket

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top