Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Καλως βρεθηκαμε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλως βρεθηκαμε   Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 EmptyΤρι 24 Απρ 2018 - 21:04

Κώστα καλώς ήρθες στη παρέα !!! Με το καλό να πάρεις το ΧΧ !!! Δε θα το μετανιώσεις !!! Παίρνεις πολύ μοτοσυκλέτα , και ποιότητα ... με λίγα χρήματα !!! Για οτιδήποτε βρεις , όπως σου είπαν πιο πάνω , θα πάρεις πληροφορίες απ΄τον Χρήστο Πίσσαρη ... (pissaman) , που είναι της δουλειάς και "δικός μας" άνθρωπος !!! Μη βιαστείς στην επιλογή σου ... Προσωπική μου γνώμη ψάξε για injection , για πολλούς λόγους ... Πιο σύγχρονο ... πιο οικονομικό και γλυτώνεις τα λυσίματα και καθαρίσματα των καρμπυρατέρ ...κλπ..κλπ... Τέλος πάντων δεν το συνεχίζω ...δες το εσύ ...Επειδή με τις χρονολογίες και τα μοντέλα , ο καθένας που πουλάει γράφει ότι θέλει , όταν με το καλό αρχίσεις το ψάξιμο , να κοιτάξεις το 10ο (δέκατο από αριστερά προς τα δεξιά) ψηφίο στο νούμερο του πλαισίου ... γράμμα ή αριθμός , όπως στα γράφω πιο κάτω !!!.. Απ΄αυτό θα καταλάβεις ποια χρονιά έχει κατασκευαστεί !!!
V = 1997 καρππυρατέρ
W= 1998 καρμπυρατέρ
X = 1999 injection με αναλογικά όργανα
Y = 2000 injection με αναλογικά όργανα
1 = 2001 injection με ψηφιακά όργανα
2 = 2002 κλπ...
Απ το 2001 και μετά όλα είναι injection με φηφιακά όργανα ...
Καλό ψάξιμο και καλό αποτέλεσμα ...Να ΄σαι γερός και όρθιος πάντα !!!.. Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ipotiszs
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Ipotiszs

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλως βρεθηκαμε   Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 EmptyΤρι 24 Απρ 2018 - 21:13

Α οκ. Τωρα καταλαβα. Προ ημερων αγορασα κατι απο το μαγαζι του u- ride.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ipotiszs
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Ipotiszs

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλως βρεθηκαμε   Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 EmptyΤρι 24 Απρ 2018 - 21:24

Καλα παιδια ειστε φοβεροι. Ειλικρινα σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Να απαντησω και στον Δημητρη πιο πανω. Συμφωνω απολυτα για το θεμα του injection και για τα καθαρισε ρυθμισε καρμπυρατερ χωρια οτι κατι ανταλλακτικα για το καρμπυρατερ ειναι πανακριβα. Αλλα για να καλυψω τη διαφορα και να παω σε ψεκαστο θα μεινω κανενα 2 μηνο χωρις μηχανη. (Αν φυσικα η δικη μου φυγει συντομα) .τεσπα παμε βλεποντας. Αν και κατακαιρους υπαρχουν καποιες ευκαιρειες και στα ψεκαστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλως βρεθηκαμε   Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 EmptyΤρι 24 Απρ 2018 - 21:59

Καλώς μας ήρθες φίλε και με το καλό το ΧΧ welcome
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pissaman
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
pissaman

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλως βρεθηκαμε   Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Απρ 2018 - 9:42

Αφού μένεις Μοσχάτο, εγώ μπορώ να το δω το μηχανάκι, καθώς δουλεύω Καλλιρρόης.
Δυστυχώς δεν μπορώ να αναλάβω τη συντήρηση του, καθώς πλέον δεν έχω συνεργείο, αλλά θα βρούμε κάτι να σε βολεύει.
Για το ζήτημα του ψεκαστού, θα συμφωνήσω και εγώ. Το ψεκαστό είναι πολύ πιο οικονομικό! Αν θέλεις, δώσε μου ένα τηλ και θα σε πάρω μέσα στην ημέρα για μερικές λεπτομέρειες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.motopissaris.gr
Ipotiszs
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Ipotiszs

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλως βρεθηκαμε   Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Απρ 2018 - 10:15

Χρήστο καλημέρα.Το μαγαζί σου το γνωρίζω και συγχαρητήρια κιόλας έχεις πολύ ωραία πράγματα προ ημερών ήμουνα εκεί και αγόρασα κάτι μπουζι. Ειλικρινά σ' ευχαριστώ για την καλή θέληση να κοιτάξεις το μηχανάκι όταν έρθει ώρα. Το καλό είναι ότι η δική μου μηχανή θα φύγει σε ένα μήνα περίπου τελικά θα την πάρει ο ξάδερφος μου Αυτό βέβαια έχει ένα καλό ότι μήπως μπορέσω να τσοντάρω κάτι παραπάνω και βρω κατι σε ψεκαστο Αλλιώς επιστροφή στο αρχικό σχέδιο και πάμε για καρμπιρατέρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ipotiszs
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Ipotiszs

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2018

Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλως βρεθηκαμε   Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Απρ 2018 - 17:06

Θα ηθελα να ευχαριστησω και δημοσια τον pissaman για την τηλεφωνικη επικοινωνια και την βοηθεια του. Ελπιζω καποια στιγμη να μπορεσω να φανω και εγω χρησιμος στο forum. Για την ωρα θα σας πρηξω λιγουλακι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλως βρεθηκαμε   Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Απρ 2018 - 20:54

Ipotiszs έγραψε:
Για την ωρα θα σας πρηξω λιγουλακι

Εκφράσου ελεύθερα. laughing laughing Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλως βρεθηκαμε   Καλως βρεθηκαμε - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 29 Απρ 2018 - 9:27

Καλημερα και απο μενα και καλως ηρθες στην παρεα.
Εγω μετα απο 8 χρονια βεσπα , TDM, transalp, και οπως ο Μενος CBF 600 , τα τελευταια 3 χρονια ημουν με ενα σκουτερ 300αρι, ( το οποιο ειναι προς πωληση) , αλλα παντα ηθελα να παρω το συγγεκριμενο "μηχανακι". Θες γιατι ειναι αυτο που ειναι, θες γιατι μαρεσει να ταξιδευω ψιλογρηγορα, θες γιατι ειναι ενα απο τα πιο αξιοπιστα μηχανακια που κυκλοφορουν, θες γιατι εχοντας δει οτι βιντεακι που κυκλοφορει ακομη και τα γιαπωνεζικα, βλεποντας τον τροπο με τον οποιο μιλανε οι ιαπωνες για το ΧΧ, λες και ειναι καποιο θρυλικο κατανα, δεν μπορει παρα το συγγεκριμενο "αστροπλοιο" οπως το χαρακτηρισε καποιος απο δω μεσα, να ειναι κατι ξεχωριστο, οπως και ειναι.
Καταφερα και πηρα ενα σε αριστη κατασταση, (τωρα 30/3), ολοι με ρωτανε αν ειναι καινουριο, και οταν μαθαινουν οτι ειναι 14 ετων βλεπω σαγονια να κρεμονται πανω απο 5".
Μετα απο 3 χρονια σκουτερ καβαλησα σοβαρο μηχανακι. Και ομως 1η μου "βολτα" ηταν να το κατεβασω Κρητη απο την Θεσ/νικη που το πηρα. Κουραστικα πιο πολυ να ανεβω με το τρενο παρα να κατεβω με το ΧΧ και αμα δεν ηταν τα διοδια, τα μυγακια και η αναγκαστικη σταση για βενζινη δεν θα σταματουσα. Ναι ειναι βαρυ, ναι η δυναμη ειναι απειρη, ειτε 2α εχεις ειτε 6η αν εχεις 3000σαλ το ιδιο του κανει. Μετα τις 7 μακραινουν τα χερια σου. Ειναι χαμηλα πολυ φιλικο και κατω απο τις 5000 καιει πραγματικα λιγο. Μετα απο καρπυρατερ XLV1000, σε ψεκαστο ΧΧ θα δεις πραγματικα διαφορα. Πηγα την πεμπτη, Ηρακλειο - Χανια και πισω , και πηγα με ενα τεποζιτο.  300κμ με 17,5 λιτρα. Δεν το περιμενα με τιποτα και ομως τοσο εγραψε.
Η συμβουλη μου?  Ψαξε καλα. Υπαρχουν ακομη διαμαντια σαν το δικο μου σε τρελη τιμη που τα σκοτωνουν γιατι εχουν παθει ολοι "σκουτερομανια".  Απλα σκεψου οτι στην ιδια τιμη περνεις ενα Beverly μεταχειρισμενο.

Αντε με το καλο και συντομα welcome
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Καλως βρεθηκαμε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» Καλως βρεθηκαμε !!
» Ας γνωριστούμε λοιπόν..
» Νέο μέλος. Καλώς σας βρήκα.
» καλησπέρα απο Θεσσαλονίκη
» Καλως σας βρηκα...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Συστηθείτε-
^ Back to Top