Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 motogp 2018

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 24 Μάης 2018 - 22:27

Κράτημα.. :-O

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΔευ 18 Ιουν 2018 - 14:51

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΔευ 18 Ιουν 2018 - 20:09

Τι έσωσε πάλι ο τσόγλανος. :-O   respect

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Ιουν 2018 - 14:43

Jimakos έγραψε:
Τι έσωσε πάλι ο τσόγλανος. :-O   respect


Ναι δυστυχώς smokin
καλα τα λες ο τσόγλανος thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 1 Ιουλ 2018 - 19:14

Ο Αγώνας της χρονιάς στο Έσεν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΔευ 2 Ιουλ 2018 - 15:28

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 6 Ιουλ 2018 - 18:10


Ντοβιτσιόζο: «Δεν με ενδιαφέρει ο Ρόσι»!
S
Η κριτική του Βαλεντίνο Ρόσι για την τακτική του Αντρέα Ντοβιτσιόζο, έφερε απάντηση από τον δεύτερο, ο οποίος είπε πως αγωνίζεται για τον εαυτό του.

Στον αγώνα του MotoGP την Κυριακή, είδαμε μια μάχη μεταξύ στον Βαλεντίνο Ρόσι και τον Αντρέα Ντοβιτσιόζο, που έφερε ως αποτέλεσμα την απώλεια θέσεων και για τους δύο, όταν άνοιξαν την τροχιά τους και τους πέρασαν άλλοι αναβάτες. Ο «Γιατρός» είπε πως η τακτική του Ντόβι ήταν χαζή και έκρινε γενικότερα τη στάση του, ενώ ο οδηγός της Ducati είπε:

«Αγωνίζομαι για εμένα, όχι για να σκέφτομαι τον Ρόσι, αν δεν έκανα αυτή την κίνηση θα ήμουν πίσω του. Δεν με ενδιαφέρει εκείνος. Για εμένα ήταν η καλύτερη στρατηγική. Ήξερα ότι θα μου ξέφευγε, άφησα τα φρένα, όπως κι αυτός. Έτσι κι αλλιώς εκείνος έκανε τη λάθος εκτίμηση. Ήταν στην εξωτερική, πάντα αυτός της εσωτερικής καθορίζει τη γραμμή, αυτό και έκανα εγώ. Ήθελε να ρισκάρει, δεν του βγήκε. Καταλαβαίνω, ήθελε καλύτερη θέση, όλοι όμως αγωνίζονται για τους εαυτούς τους». angel
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 6 Ιουλ 2018 - 18:23

Μια υπερβολικά επιθετική κίνηση από τον Αντρέα Ντοβιτσιόζο ήταν η αιτία που στέρησε την τρίτη ή δεύτερη θέση από τον Βαλεντίνο Ρόσι και από τον ίδιο τον Ντόβι, στο ολλανδικό Γκραν Πρι του Άσσεν.

Σε έναν από τους πιο ενδιαφέροντες αγώνες όλων των εποχών, οι Ρόσι και Ντοβιτσιόζο είχαν σοβαρές ελπίδες να ανέβουν στο βάθρο σε έναν αγώνα βέβαια που το βάθρο άλλαζε σε κάθε λεπτό.

Ενώ ο Μάρκεθ έδειχνε πως ξέφυγε λίγο από μια ομάδα έξι οδηγών που πάλευαν για μια θέση στο βάθρο ο Ρόσι αλλά και ο Ντοβιτσιόζο άλλαζαν συνεχώς θέσεις στην προσπάθειά τους να πιάσουν τον Μάρκεθ.

Με μόλις δύο γύρους να απομένουν ο Ντοβιτσιόζο αποφάσισε να περάσει τον Ρόσι από την εσωτερική. Έπεσαν στα φρένα αλλά καθυστέρησαν και οι δύο με αποτέλεσμα ο Ντοβιτσιόζο να «σπρώξει» εκτός πίστας τον Ρόσι και ο ίδιος να χάσει μερικές θέσεις. Ο Ρόσι έπεσε στην έκτη θέση και μέχρι το τέλος απλώς κατάφερε στο τέλος να περάσει τον Κράτσλοου.

Ο Ρόσι στις δηλώσεις του ήταν καυστικός καθώς δήλωσε ότι η κίνηση του Dovizioso δεν ήταν "έξυπνη" καθώς επέτρεψε στους Άλεξ Ρινς και Μάβερικ Βινιάλες να περάσουν και να πάρουν τις δύο θέσεις του βάθρου πίσω από τον Μάρκεθ. Ο Ρόσι αναφέρει σχετικά: «Είμαι σίγουρα λίγο στεναχωρημένος γιατί νομίζω ότι θα μπορούσα να είχα μια θέση στο βάθρο, αλλά στο τέλος τερμάτισα μόλις 5ος. Κατά τη διάρκεια του αγώνα προσπάθησα να διαφυλάξω το ελαστικό μου γιατί ξεκίνησα με μαλακό πίσω ελαστικό και ήξερα πως για να μείνω με το γκρουπ των προπορευόμενων ήμουν συνέχεια πάνω στο όριο. Προσπάθησα να επιτεθώ δύο γύρους πριν το τέλος του αγώνα αλλά τότε ο Ντοβιτσιόζο προσπάθησε να με περάσει στην πρώτη στροφή και δυστυχώς έφτασε πολύ γρήγορα δεν μου άφησε χώρο και έπρεπε να βγω από την πίστα. Ήταν μια πολύ επιθετική προσπέραση, όπως πολλές σήμερα. Για μένα δεν ήταν πολύ έξυπνο, γιατί τόσο εγώ όσο και ο ίδιος ο Ντόβι θα τερματίζαμε στις θέσεις 2-3 και τώρα τερματίσαμε 4-5. Είναι κρίμα, αλλά είναι έτσι.»

Από την άλλη πλευρά ο Ντοβιτσιόζο πιστεύει πως ο Ρόσι πήρε "λάθος απόφαση". Ο Ντοβιτσιόζο δήλωσε ότι κατανοεί την ενόχληση του Ρόσι που έχασε την θέση του στο βάθρο, αλλά θεωρεί επίσης ότι ο αναβάτης της Yamaha έκανε λάθος να τον προκαλέσει στην εξωτερική γραμμή της πρώτης στροφής και αναφέρει σχετικά: «Αν βάλω τον εαυτό μου στην κατάσταση του Βαλεντίνο μπορώ να καταλάβω γιατί είναι σκασμένος, αλλά δεν έκανα κάτι πέρα ​​από τα όρια. Νομίζω ότι έκανε πήρε μια λανθασμένη απόφαση να φρενάρει τόσο οριακά και απελευθέρωσε δύο φορές το φρένο και έτσι δεν είχε που να πάει. Αυτό συνέβη, λυπάμαι γι 'αυτόν, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Για παράδειγμα, οι Μάρκ και Μάβερικ έκαναν ακριβώς το ίδιο και βγήκαν και εκείνοι από την πίστα. Γενικά ήταν μια τρέλλα σήμερα. Ήθελε και τύχη...»
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Ιουλ 2018 - 10:23

Ο dovi την έκανε τη χαζομάρα και δεν θέλει να το παραδεχτεί.
Λέει ότι δεν τον ενδιαφέρει ο Ροσσι αλλά ο δικός του αγώνας και το συμφέρον.
Δλδ τον συνεφερε να τερματίσει 4ος με τον Ροσσι πίσω του ή να πάρει βάθρο με τον Ροσσι μπροστά ?

Παραδέχεται ότι αν δεν έκανε αυτό που έκανε ο γιατρός θα του ξεφευγε και προτίμησε να χάσει δύο θέσεις για να μην του ξεφύγει ο Ροσσι αλλά κατά τα άλλα τον νοιάζει μόνο το δικό του συμφέρον και δεν εστιάζει στο τι κάνει ο Ροσσι.

Παραδεξου ρε φίλε ότι παρασυρθηκες από την ένταση του αγώνα και έκανες ένα λάθος που στοίχισε το βάθρο και το δικό σου και του Ροσσι, να σου πω και μπράβο. Μην μασάς δικαιολογίες σαν παιδάκι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Ιουλ 2018 - 10:37

Yπαρχουν οι φωτοβολιδες και οι Αστέρες οι διαχρονικοί



φτιαχτικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΔευ 9 Ιουλ 2018 - 16:10

Lerki έγραψε:

Ντοβιτσιόζο: «Δεν με ενδιαφέρει ο Ρόσι»!
S
Η κριτική του Βαλεντίνο Ρόσι για την τακτική του Αντρέα Ντοβιτσιόζο, έφερε απάντηση από τον δεύτερο, ο οποίος είπε πως αγωνίζεται για τον εαυτό του.

Στον αγώνα του MotoGP την Κυριακή, είδαμε μια μάχη μεταξύ στον Βαλεντίνο Ρόσι και τον Αντρέα Ντοβιτσιόζο, που έφερε ως αποτέλεσμα την απώλεια θέσεων και για τους δύο, όταν άνοιξαν την τροχιά τους και τους πέρασαν άλλοι αναβάτες. Ο «Γιατρός» είπε πως η τακτική του Ντόβι ήταν χαζή και έκρινε γενικότερα τη στάση του, ενώ ο οδηγός της Ducati είπε:

«Αγωνίζομαι για εμένα, όχι για να σκέφτομαι τον Ρόσι, αν δεν έκανα αυτή την κίνηση θα ήμουν πίσω του. Δεν με ενδιαφέρει εκείνος. Για εμένα ήταν η καλύτερη στρατηγική. Ήξερα ότι θα μου ξέφευγε, άφησα τα φρένα, όπως κι αυτός. Έτσι κι αλλιώς εκείνος έκανε τη λάθος εκτίμηση. Ήταν στην εξωτερική, πάντα αυτός της εσωτερικής καθορίζει τη γραμμή, αυτό και έκανα εγώ. Ήθελε να ρισκάρει, δεν του βγήκε. Καταλαβαίνω, ήθελε καλύτερη θέση, όλοι όμως αγωνίζονται για τους εαυτούς τους». angel

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΔευ 9 Ιουλ 2018 - 16:11

Lerki έγραψε:

Ντοβιτσιόζο: «Δεν με ενδιαφέρει ο Ρόσι»!
S
Η κριτική του Βαλεντίνο Ρόσι για την τακτική του Αντρέα Ντοβιτσιόζο, έφερε απάντηση από τον δεύτερο, ο οποίος είπε πως αγωνίζεται για τον εαυτό του.

Στον αγώνα του MotoGP την Κυριακή, είδαμε μια μάχη μεταξύ στον Βαλεντίνο Ρόσι και τον Αντρέα Ντοβιτσιόζο, που έφερε ως αποτέλεσμα την απώλεια θέσεων και για τους δύο, όταν άνοιξαν την τροχιά τους και τους πέρασαν άλλοι αναβάτες. Ο «Γιατρός» είπε πως η τακτική του Ντόβι ήταν χαζή και έκρινε γενικότερα τη στάση του, ενώ ο οδηγός της Ducati είπε:

«Αγωνίζομαι για εμένα, όχι για να σκέφτομαι τον Ρόσι, αν δεν έκανα αυτή την κίνηση θα ήμουν πίσω του. Δεν με ενδιαφέρει εκείνος. Για εμένα ήταν η καλύτερη στρατηγική. Ήξερα ότι θα μου ξέφευγε, άφησα τα φρένα, όπως κι αυτός. Έτσι κι αλλιώς εκείνος έκανε τη λάθος εκτίμηση. Ήταν στην εξωτερική, πάντα αυτός της εσωτερικής καθορίζει τη γραμμή, αυτό και έκανα εγώ. Ήθελε να ρισκάρει, δεν του βγήκε. Καταλαβαίνω, ήθελε καλύτερη θέση, όλοι όμως αγωνίζονται για τους εαυτούς τους». angel

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 17 Ιουλ 2018 - 16:54

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 9 Αυγ 2018 - 22:17

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: motogp 2018   2018 - motogp  2018 - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 9 Αυγ 2018 - 22:29

To μεγαλυτερο λαθος του ροσσι το λαστιχο που εβαλε σε σχεση με τους αλλους.
Ασχετο συγνωμη το μοτο γπ περιμενει να εχει θεαση με τον λορενθο κ το μαρκεζ ;;τι ειναι αυτα;;; και τον ντοβιτσιοζο ελεος ας ειναι κ σπορελεος.pol position k pontium ετσι για να γουσταρουμε λιγο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

motogp 2018

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» MotoGP Qatar: MotoGP by night
» Trackdays 2018
» Παν/νιο Προτ/μα Ταχ/τος 2018
» ΛΕΜΟΝ 2018
» Καλή χρονιά -2018-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νέα & Διοργανώσεις :: Νέα :: Moto GP Νέα-
^ Back to Top