Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Φέρινγκ για ΧΧ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΣαβ 9 Ιαν 2016 - 15:27

Σαν πολύ φθηνό δεν είναι? Ξέρει κανένας τι σημαίνει κατασκευή <>?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΣαβ 9 Ιαν 2016 - 20:17


Κώστα , τζάμπα πράμα είναι !!. Φυσικά μην έχεις απαιτήσεις για ποιότητα και εφαρμογές !!. Ανατολική κατασκευή (China ) , και όντως πολύ φθηνή !!.. Αλλά άν θέλεις πολλά κομμάτια από πλαστικά , και δεν βρίσκεις μεταχειρισμένα (μαμά)...τη δουλειά σου τη κάνεις πιστεύω... Δεν έχει τύχει να τα δω από κοντά φορεμένα όμως ,για να ξέρω τη στιβαρότητα τους ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΚυρ 10 Ιαν 2016 - 13:27

cbx -six έγραψε:

Κώστα  , τζάμπα πράμα  είναι !!. Φυσικά μην έχεις απαιτήσεις για ποιότητα και εφαρμογές !!. Ανατολική κατασκευή  (China ) , και όντως πολύ φθηνή !!.. Αλλά άν θέλεις πολλά κομμάτια από πλαστικά , και δεν βρίσκεις μεταχειρισμένα  (μαμά)...τη δουλειά σου τη κάνεις πιστεύω... Δεν έχει τύχει να τα δω  από κοντά φορεμένα  όμως ,για να ξέρω τη στιβαρότητα  τους ..

Πριν από αρκετό καιρό είχα πάει το ΧΧ για σέρβις και βρήκα το μάστορα να βρίζει. Κάποιος του είχε πάει ένα κουστούμι κινέζικα πλαστικά να τα περάσει σε ΧΧ και δεν ταίριαζαν οι τρύπες με τίποτα.

Το περίεργο είναι ότι ενώ για κάποιες χώρες ζητάνε μέχρι και 900+$ μεταφορικά γιά Ελλάδα είναι δωρεάν. Ρε μπας και τα φτιάχνουνε στο Αιγάλεω?? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΚυρ 10 Ιαν 2016 - 14:30

καλημερα

λοιπον εχουμε και λεμε η σελιδα πωλησεων που βρηκες ειναι μια απο αυτες που ψωνιζω και εγω και εμπιστευομαι.

Δευτερον οσον αναφορα τα πλαστικα ειναι τυπου "Injection Mold" δλδ σαν κατασκευη ειναι οτι ποιο κοντα στο μαμα ΣΙΓΟΥΡΑ οχι μαμα αλλα οτι ποιο κοντα ας πουμε. Νομιζω ενα παιδι με RR προσφατα ειχε παρει τετοια πλαστικα αν μπορει να μας πει την γνωμη του καλα θα ηταν.

Τριτον ο πωλητης που τα δινει σου κανει εκπτωση στην αρχικη τιμη 8% αλλα αυτο που πρεπει να προσεχεις σε αυτες τισ περιπτωσεις δεν ειναι μονο η τιμη αλλα και το κατα ποσο ο πωλητης ειναι αξιοπιστος αυτο εν μερη το βλεπεις απο την αξιολογηση του (εδω εχουμε 100% αρα σε οσους πουλησε εμειναν ικανοποιημενοι) και απο το κατα ποσο ειναι σχετικος με το θεμα δλδ μην πουλαει κιλιμια-χαλια βρηκα και ενα φερινκ βαλε και αυτο με το κιλο (αυτος εχει μονο ειδη μηχανης αρα καλο).

Στην τιμη τωρα ΜΕΓΑΛΗ προσοχη η τιμη ειναι η τιμη που αγοραζεις + μεταφορικα + ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΣ!!!
Εδω εχει μια καλη τιμη και δωρεαν μεταφορικα αλλα μην ξεχνας το τελωνιο το οποιο ειναι +23% στη τιμη ο φορος και εξοδα εκτελωνιστη αποθηκης κλπ κλπ. για ενα ανταλακτικο 150 ευρω μου βγαλανε φιρμανι αλλα τοσα για τον εκτελωνισμο!!! Τες πα τωρα εμαθα,αν τελικα αποφασισεις να τα παρεις κανε με ενα τηλεφωνο να σε πω κανα δυο πραγματακια ακομα για τον εκτελωνισμο που θα σε βοηθησουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΚυρ 10 Ιαν 2016 - 15:37

Το βρήκα σε ξένο φόρουν και μου κίνησε την περιέργεια η χαμηλή τιμή και τα τζάμπα μεταφορικά + ότι διάβασα και θετικά σχόλια, κάτι θυμόμουν και για το και σκέφτηκα να το ποστάρω για όποιον ενδιαφέρεται. Προσωπικά δεν χρειάζομαι  κάτι (να χτυπήσω ξύλο) αλλά τόσα άτομα εδώ μέσα όλο και κάποιος μπορεί να χρειάζεται ή να χρειαστεί στο μέλλον κανένα κομμάτι ή και ολόκληρο κουστούμι.

ΥΓ: Μου πέρασε μιά ιδέα!! Νομίζω ότι κάτω από ένα ποσόν δεν περνάει τελωνείο. Άρα άν τα παραγγείλεις κομμάτι-κομμάτι (μια και δεν πληρώνεις μετ/κα) μήπως τη σκαπουλάρεις από εκτελωνισμούς και μαμισιάτικα?


ΥΓ2: Βγάζουν κουστουμάκι και σε λευκό Μένο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
havoc
Μέλος
Μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 20
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: πλαστικα για xx   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΤετ 9 Μαρ 2016 - 20:14

εχω καποια πραγματακια για το xx αν ενδιαφερεσαι πες μου να σου δωσω τηλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
w1ldrs
Μέλος
Μέλος
w1ldrs

Αριθμός μηνυμάτων : 120
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2016

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΤετ 22 Ιουν 2016 - 9:39

Κανένα νέο με τα fering ? Σκέφτομαι και εγώ να παραγγείλω κινέζικα μιας και δεν με παίρνει για βάψιμο... sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vapeplanet.gr
Vales
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Vales

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2010

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΤετ 22 Ιουν 2016 - 9:53

w1ldrs έγραψε:
Κανένα νέο με τα fering ? Σκέφτομαι και εγώ να παραγγείλω κινέζικα μιας και δεν με παίρνει για βάψιμο... sad


Πόσα σου ζητάνε για βάψιμο ρε φίλε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
w1ldrs
Μέλος
Μέλος
w1ldrs

Αριθμός μηνυμάτων : 120
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2016

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΤετ 22 Ιουν 2016 - 10:03

αλλος 400 αλλος 500 ....μεχρι 600. το μεσημερι θα παω σε εναν ακομα....ειδομεν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vapeplanet.gr
Vales
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Vales

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2010

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΤετ 22 Ιουν 2016 - 10:11

Τόσο θα σου βγουν και αυτά που θέλεις να αγοράσεις, και δεν θα είναι και μαμίσια.

370 ευρώ και 23 % άλλα 80... και εκτελωνισμός...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
w1ldrs
Μέλος
Μέλος
w1ldrs

Αριθμός μηνυμάτων : 120
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2016

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΤετ 22 Ιουν 2016 - 10:14

δεν ειναι ακριβως τα ιδια  αδελφε....αλλο 250-300 € και αλλο 600 βαψιμο + 100 για αυτοκολητα. οσο για εκτελωνισμο....υπαρχουν τερτιπια που γλιτωνεις wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vapeplanet.gr
Vales
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Vales

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2010

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΤετ 22 Ιουν 2016 - 10:25

Όπως νομίζεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΤετ 22 Ιουν 2016 - 20:17

Προσωπικα γνωριζω βαφεις Αθηνα που οι τιμες που ειχα ακουσει για το δικο μου χχ ηταν 400-450ε για μονοχρωμο βαψιμο συν αυτοκολλητα και αν δεν υπαρχει κολλημα για γνησια ολα φτιαχνονται σε καλη ποιοτητα απλα δεν θα υπαρχει το ντεγκρατε που κανει στα πλαινα μεγαλα. Επισης αν ψαχτεις στο παγκοσμιο φορουμ για ΧΧ θα δεις οτι υπηρξαν καποια προβληματα τοποθετησης αναλογα με τον κατασκευαστικο τροπο των κουστουμιων, εκει θελει πολλη προσοχη για να μην ψαχνεις πατεντες στην συναρμολογηση μετα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΤετ 22 Ιουν 2016 - 22:13

w1ldrs έγραψε:
δεν ειναι ακριβως τα ιδια  αδελφε....αλλο 250-300 € και αλλο 600 βαψιμο + 100 για αυτοκολητα. οσο για εκτελωνισμο....υπαρχουν τερτιπια που γλιτωνεις wink

600  Βάψιμο?!?!?!   Μάλλον έχω μείνει πίσω στις τιμές!!   Θέλω κι εγώ να βάψω δεξί-αριστερό + μάσκα + καθρέπτες.  Ε...δηλαδή όλο το μηχανάκι εκτός την ουράς.  Μικρογρατζουνιές έχει βέβαια από δύο πτώσεις σταματημένο, μία από δεξιά και μία από το σταντ. Μου είχαν πει πριν δυο χρόνια 350€   Τα αυτ/τα τα έχω αλλά δεν θέλω να τα βάλω γιατί μ' αρέσει περισσότερο χωρίς αυτά.

Και το 2005 που το είχα ξαναβάψει για τον ίδιο λόγο δεν τα κόλλησα, από τότε τα έχω αγοράσει. Βέβαια κάποιοι μου λένε ότι το μηχανάκι για να μην έχει αυτ/τα είναι στουκαρισμένο και ξαναβαμμένο αλλά χέστηκα. Αμα το πουλήσω να μην το αγοράσουνlaughing
Τότε είχα πληρώσει 320€ και δεν μου είχε χρεώσει τους καθρέπτες γιατί είχε καθυστερήσει να το τελειώσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
w1ldrs
Μέλος
Μέλος
w1ldrs

Αριθμός μηνυμάτων : 120
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2016

πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φέρινγκ για ΧΧ   πλαστικα - Φέρινγκ για ΧΧ EmptyΠεμ 23 Ιουν 2016 - 10:28

Τελικα βρηκα με 400 και μου εκοψε ενα 50ρικο....350 δλδ αλλα να βγαλω εγω το κουστουμι. Βεβαια δεν μιλησαμε για τεποζιτο και καθρεπτες....οποτε μαλλον το 400αρι δεν το γλιτωνω....ειδομεν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vapeplanet.gr
 

Φέρινγκ για ΧΧ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» φερινγκ cbr1100xx
» Φερινγκ πλαινο δεξι
» επισκευή φερινγκ με σόδα φαγητού

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Ανακατασκευές/Βελτιώσεις-
^ Back to Top