Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 προβλημα στο XX μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
res nikos
Μέλος
Μέλος
res nikos

Αριθμός μηνυμάτων : 97
Τόπος : ταυρος
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Μαρ 2015 - 16:51

στη φωτο του erecozi το μπουτον της μιζας εχει ασφαλεια αυτη την ειδες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgakossf
Μέλος
Μέλος
giorgakossf

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Μαρ 2015 - 18:09

λοιπον, σημερα το μεσημερι και αφου πηρα βαθιες ανασες κατεβηκα στο μηχανακι να το κανω βιδες οπως ο φιλος ο erecozi. Εβαλα ουρα και ξεκινγσα να ψαχνω. φισα-φισα. μεχρι που εφτασα στο ρελε της μιζας. ασφαλεια ΚΑΜΜΕΝΗ!!!! Λεω: "Λες;" Απο κατω απο το ρελε ειχε μια εφεδρικη ασφαλεια. την κουμπωνω, ανοιγω διακοπτη και θαυμα εγενετο.... ρευμα στα οργανα!!!!! Λεω: "Πλακα θα χει τωρα να παρει και μπρος..." Μιζάρω και γινηκανε 2 τα θαύματα!!!! Την αφησα να δουλεύει μεχρι τρεις φορές να παρει μπρος το βεντιλατερ. Τίποτα! ολα οκ! Καβαλάω, ξεκιναω κανω καμια 10 χιλιόμετρα, παλι ολα οκ! το μηχανακι ειναι μια χαρα... Εχω χαζεψει! μπορει μια ασφάλεια να τα κανει όλα αυτα? Να πυρώσει λαιμούς, να αναιβασει τοσο θερμοκρασια; να νεκρωνει όλο το μηχανάκι; Απορώ! Πάντως την έβγαλα καθαρη με μια ασφάλεια μεχρι στιγμης!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αντώνης ΧΧ
Μέλος
Μέλος
Αντώνης ΧΧ

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2009

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Μαρ 2015 - 18:28

Μακαρι να εχει τελειωσει εκει το θεμα. Με το ρευμα ειναι οπως ακριβως τα ειπα σχετικα με την ασφαλεια. Αν σου ξανακανει ρεταρισματα προσεξε το λιγο, γιατι η σφαλεια καηκε απο καποιο λογο και οχι μονη της στα καλα καθουμενα ουτε μπορει να προκαλεσει ολα τα συμπτωματα που αναφερεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Μαρ 2015 - 21:18

Άχρηστη η Honda στα ηλεκτρικά... καλή δύναμη.. link
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Μαρ 2015 - 22:19

Συμβουλή... Ριξε καλο σπρευ επαφων στην φυσα του ρελε και στο ρελε στα πιν του... Και γενικοτερα ψαξε της φυσες για υγρασια... Καλο θα ειναι να παρεις μια μια και να της ριξεις σπρευ επαφων... Απο τα λεγομενα σου φενεται να εκανε ''κοντο'' κυκλωμα και να την εκαψε λογο υγρασιας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
res nikos
Μέλος
Μέλος
res nikos

Αριθμός μηνυμάτων : 97
Τόπος : ταυρος
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Μαρ 2015 - 22:27

γιωργο δεν πιστευω πως η καμενη ασφαλεια φταιει για ολα αυτα μονο για το οτι δεν πηρε μπροστα φταιει.κοιταξε την φυσα των γειωσεων ειναι κατω απο το ντεποζιτο απο την μερια των ταχητητων(καπου υπαρχει ενα ποστ του πισσαρη)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgakossf
Μέλος
Μέλος
giorgakossf

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 5:50

Menos έγραψε:
Άχρηστη η Honda στα ηλεκτρικά... καλή δύναμη.. link

ενταξει ψαρωσα μολις ξεκινησα να το διαβασω!!
μετα εκλαψα απο τα γελια! Η γυναικα μου με κοιτουσε σα χαζη... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgakossf
Μέλος
Μέλος
giorgakossf

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 5:52

στο θεμα τωρα, αυτο θα κανω. θα τις παρω μια μια οτι φισα, ασφαλια, διακοπτη βρω και θα τα ταισω σπρευ επαφων. και βλεπουμε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 16:29

res nikos έγραψε:
γιωργο δεν πιστευω πως η καμενη ασφαλεια φταιει για ολα αυτα μονο για το οτι δεν πηρε  μπροστα φταιει.κοιταξε την φυσα των γειωσεων ειναι κατω απο το ντεποζιτο απο την μερια των ταχητητων(καπου υπαρχει ενα ποστ του πισσαρη)


Δεν ειπα οτι φταιει η ασφαλεια για ολα αυτα... Για το τι μπορει να εφτεξε στο να καει η ασφαλεια ειπα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
res nikos
Μέλος
Μέλος
res nikos

Αριθμός μηνυμάτων : 97
Τόπος : ταυρος
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2009

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 16:57

tsimoyxa στον girgakossf το ειπα οχι σε σενα cheers2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 18:14

giorgakossf έγραψε:
λοιπον, σημερα το μεσημερι και αφου πηρα βαθιες ανασες κατεβηκα στο μηχανακι να το κανω βιδες οπως ο φιλος ο erecozi. Εβαλα ουρα και ξεκινγσα να ψαχνω. φισα-φισα. μεχρι που εφτασα στο ρελε της μιζας. ασφαλεια ΚΑΜΜΕΝΗ!!!! Λεω: "Λες;" Απο κατω απο το ρελε ειχε μια εφεδρικη ασφαλεια. την κουμπωνω, ανοιγω διακοπτη και θαυμα εγενετο.... ρευμα στα οργανα!!!!! Λεω: "Πλακα θα χει τωρα να παρει και μπρος..." Μιζάρω και γινηκανε 2 τα θαύματα!!!! Την αφησα να δουλεύει μεχρι τρεις φορές να παρει μπρος το βεντιλατερ. Τίποτα! ολα οκ! Καβαλάω, ξεκιναω κανω καμια 10 χιλιόμετρα, παλι ολα οκ! το μηχανακι ειναι μια χαρα... Εχω χαζεψει! μπορει μια ασφάλεια να τα κανει όλα αυτα? Να πυρώσει λαιμούς, να αναιβασει τοσο θερμοκρασια; να νεκρωνει όλο το μηχανάκι; Απορώ! Πάντως την έβγαλα καθαρη με μια ασφάλεια μεχρι στιγμης!!
χαιρομαι που βοηθησα θα προτεινα οπως και τα παιδια παραπανω και ενα γενικο τσεκ και ολα καλα. ενας καλος ηλεκτρολογος αν δεν το κατεχεις το αθλημα θα εβρισκε το προβλημα αμεσως αν το εχεις το θεμα ισως να ταλαιπωρηθης λιγο αλλα πιστευω θα τα καταφερεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgakossf
Μέλος
Μέλος
giorgakossf

Αριθμός μηνυμάτων : 47
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2011

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 19:20

ενας φιλος μου ειπε να τσεκαρω σιγουρα τις γειώσεις της πλεξουδας. ξερετε που ειναι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
meangreen
Μέλος
Μέλος
meangreen

Αριθμός μηνυμάτων : 189
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 21:07

Ειναι πισω ψηλα απο την αριστερη καθετη δοκο του πλαισιου.Οπως ερχεται η πλεξουδα απο την ουρα, σ' εκεινο το σημειο συναναντας ενα ογκο τυλιγμενο στο μονωτικο.Ξετυλιγεις βρισκεις μια ''τυφλη'' φισα, καλο καθαρισμα και σπρευ επαφων.

Εναι σημαντικο να ξαναμονωσεις πολυ καλα (εγω ξεπερασα τα ορια της υπερβολης :D ) γιατι το σημειο δεχεται βρωμια απο τον πισω τροχο.Επισης ειναι λιγο ζορικο το σημειο γιατι δεν σου δινει ευκολα χερι να δουλεψεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα στο XX μου   Προβλημα - προβλημα στο XX μου - Σελίδα 2 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 23:44

res nikos έγραψε:
tsimoyxa  στον girgakossf το ειπα οχι σε   σενα cheers2


Οκ!   Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

προβλημα στο XX μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» Προβλημα CBR 600 F4i
» Προβλημα με Η/Υ
» προβλημα στο χχ
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ σε ΧΧ
» προβλημα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top