Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;
GK
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl105%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 5% [ 1 ]
Motobatt
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl1010%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 10% [ 2 ]
Varta
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl100%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 0% [ 0 ]
Super B
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl100%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 0% [ 0 ]
Odyssey
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl100%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 0% [ 0 ]
Exide
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl100%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 0% [ 0 ]
Yuasa
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl1071%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 71% [ 15 ]
Mgm
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl105%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 5% [ 1 ]
Haijiu
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl100%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 0% [ 0 ]
GS
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl105%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 5% [ 1 ]
Banner
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl100%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 0% [ 0 ]
Άλλη μάρκα
Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pl104%Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Pr12
 4% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 21
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 11:07

mitsoschios έγραψε:

Meletis έγραψε:
Αυτο που σου λέει ο ptinotrofos φίλε δημήτρη !!!
Κανε και ένα τσεκ στον ανορθωτη σου δημητριε !!!!!!!!
Εκτός εάν έχεις συναγερμό και ανοιχτά φώτα στην εκκίνηση !!
Φιλε Μελετη δεν εχω συναγερμο και μαλιστα προσεχω παντα στην εκκινηση να μην εχω αναμενα φωτα και να εχω παντα πατημενο το συμπλεκτη.Η μπαταρια πιστευω οτι εχει βγει τσακαλι μιας και απο τοτε που εχω τη μηχανη (περιπου 5 χρονια) δεν εχει αλλαχτει.Ειναι μια GS.Καλο πραμα ε?
Βεβαια επειδη δε μου αρεσει να κρύβομαι πισω απο το δαχτυλο μου,τον περασμενο χειμωνα που ειχα ακινητοποιημενη τη μηχανη,την άφησα στο ελεος του ψύχους και της εκφορτησης,με τα γνωστα αποτελεσματα (μειωση διαρκειας ζωης).
Και μετα απο 5 χρονια αναρωτιέσαι ;;;;
Οντως παλικάρι η μπαταρία στο νησί !!!!!!!
Πάρε μια ίδια για να βγάλεις άλλη μια πενταετία , αξίζει τον κόπο !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 12:40

Εχω ιδέα για ψηφοφορία. πόσα χρόνια εχετε τη μπαταρία σας ? 3?, 5?, 7?, 7+ ?.
Αλλά δεν ξέρω να τήν ανεβάσω, Μελέτηηη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 12:42

ptinotrofos έγραψε:
Εχω ιδέα για ψηφοφορία.  πόσα χρόνια εχετε τη μπαταρία σας ?  3?,  5?, 7?,  7+ ?.  
Αλλά δεν ξέρω να τήν ανεβάσω, Μελέτηηη?
Βρηκες άνθρωπο !!!!!!!! Μενελαεεεεεεεεεεε!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 13:01

ptinotrofos έγραψε:
Εχω ιδέα για ψηφοφορία.  πόσα χρόνια εχετε τη μπαταρία σας ?  3?,  5?, 7?,  7+ ?.  
Αλλά δεν ξέρω να τήν ανεβάσω, Μελέτηηη?

ok thumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 13:04

Εγω παντος πηρα εναν συντηρητη μπαταριας της cteck και ανεστησε μια παλια μπαταρια του φιλου kiriazis και εχω ισυχο το κεφαλι μου.Και αν παραδωσει πνευμα και αυτη θα παρω μια φτηνη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 17:55

Δε προλαβα παλι να την μετρησω λογω αυξημενων υποχρεωσεων.Παντως το πρωι παλι που πατησα μια μιζια,τσααακ με τη μια και χωρις ιδιαίτερο κοπο.Να μη φορτιζει αραγε καλα το κυκλωμα της μηχανης?
Πως μπορω να μετρησω αν φορτιζει τη μπαταρια το κυκλωμα της μηχανης?
Παντως να πω την αληθεια,εχω μια ιδιαίτερη αγαπη προς τις μπαταριες ανοιχτου τυπου.Δε ξερω,αλλα επειδη τις προσεχω αρκετα (τα υγρα τους κ.τ.λ.), με βγαζουν αρκετα.Μαλλον ειμαι της παλιας σχοληςlaughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 18:03

Ενα γενικό ηλεκτρολογικου τύπου τσεκ θα ήταν ότι πρεπει !!!
Πάντως με αυτα μας ανοίξες και νέα ψηφοφορία !!!
Ενημέρωσε αδερφε όταν βγάλεις άκρη !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 19:31

Ενας μπακάλικος τρόπος είναι: Το πρωί ΠΡΙΝ βάλεις μπροστά μετράς τη μπαταρία, πρέπει να δείχνει γύρο στό 12.80 μετά βάζεις μποστά κρατάς το γκάζι σταθερά στίς 4 χιλ. στροφές και ξαναμετράς (με το γκάζι ανοιχτό) αν δείχνει 14+ είναι οκ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 20:04

Meletis έγραψε:
Ενα γενικό ηλεκτρολογικου τύπου τσεκ θα ήταν ότι πρεπει !!!
Πάντως με αυτα μας ανοίξες και νέα ψηφοφορία !!!
Ενημέρωσε αδερφε όταν βγάλεις άκρη !!!!
Εχω και ενα γνωστο εδω σε ενα ηλεκτρολογιο,οπότε με τη πρωτη ευκαιρια θα παω να κανουμε το τσεκ και εννοειται οτι θα σας ενημερωσω αμεσα.
Αντε βρε παιδια να ξεκινησουμε και μια νεα ψηφοφορια σχετικα με το ποσο εχει κρατησει η μπαταρια στο καθενα απο μας καθως και τη μαρκα της.
Κυριε διαχειρηστα,να το ξεκινησουμε?Beerchug thumbs up


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mitsoschios στις Κυρ 8 Σεπ 2013 - 20:06, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 20:06

ptinotrofos έγραψε:
Ενας μπακάλικος τρόπος είναι: Το πρωί ΠΡΙΝ βάλεις μπροστά μετράς τη μπαταρία, πρέπει να δείχνει γύρο στό 12.80 μετά βάζεις μποστά κρατάς το γκάζι σταθερά στίς 4 χιλ. στροφές και ξαναμετράς (με το γκάζι ανοιχτό) αν δείχνει 14+ είναι οκ
Ναι τον εχω υποψιν αυτο το τροπο.Πιστευω οτι μεσες-ακρες μπορει να δειξει αν δουλευει το ολο συστημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 8 Σεπ 2013 - 20:06

Ξεκίνησε Μητσο μου , ξεκίνησε !!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 19 Νοε 2013 - 18:40

για μπαταρια τσεκαρετε μια αυτην ---> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]  ειναι μονο στα 34 ευρω ρωτα και μεταφορικα νομιζω ειναι καλη τιμη το δικο μου αυτην σκευτομαι να του βαλω με χαλαει βεβαια που ειναι γερμανικη αλλα εχω ακουσει πως ειναι καλες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 19 Νοε 2013 - 19:15

Να κανω μια παρενθεση (spam) οσον αφορα το σημειο που λες οτι σε χαλαει που ειναι γερμανικη. Εχθες εβλεπα ενα βιντεο του Μενελαου απο τη Ρουμανια, σε κατι βουνα που οι βοσκοι ειχαν βγαλει τα προβατα για να βοσκησουν. Ποιος προτιμαει απο εκεινα τα προβατα - λογω του οτι θα ερθουν απο τη Ρουμανια - καποια (οχι ολα προς Θεου) δικα μας, και ξερω παρα πολλους, που τα εχουν κλεισμενα μεσα και τους δινουν καργα φυραμα για να φουσκωνουν γρηγορα και πανω απο δεκα βηματα δεν κανουν τη μερα? Καλα τα ελληνικα προιοντα να τα προτιμαμε αλλα να ξερουμε οτι ειναι καλης ποιοτητας γιατι αλλιως προτιμω να ψωνισω απο την Ουρουγουαη. Μια γνωμη ειπα, με συγχωρειτε για το σπαμαρισμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 19 Νοε 2013 - 19:29

καλα κανεις και λες την γνωμη σου για αυτο ειναι το φορουμ εδω απλα εμενα με χαλαει διοτι με οσα μας εχουν κανει οι γερμαναραδες δεν θελω να τους δωσω ουτε ενα cents χιλιες φορε κινα ιαπωνια ακομα και ταιβαν τους παω του σχιστοματιδες ρε γμτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;   Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 19 Νοε 2013 - 19:33

οσο για τα προβατα να σε ενημερωσω οτι τα "ελληνικα" προβατα ειναι Βουλγαρικα που μετα απο 3 μηνες στην Ελλαδα βαση νομου "βαφτηζονται" "ελληνικα. και αυτο ειναι σπαμ διοτι ειμαι εντελως εκτος θεματος :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Τεστ : Ποια πλευρα του εγκαφαλου χρησιμοποιειτε?
» Ποιόν Browser χρησιμοποιείτε;
» Μπαταρία
» προβλημα μπαταρια
» Με ποια κοιμόταν...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top