Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 NEOΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι 26 Αυγ 2014 - 18:44

η μηχανή που εχεις στα χέρια σου ειναι απο τις ποιο φιλικές στην κατηγορία τους εκμεταλευσου το οσο μπορείς ειναι ενας καλός άσσος στο μανίκι σου(είναι μια μηχανή που σε προειδοποιεί με την συμπεριφορά της πριν φτάσεις σε μια άσχημη κατάσταση αλλα ακομα και αν φτάσεις λογο του στησίματος της και της οδικής τησ συμπεριφοράς εχει τον τροπο της να στο "συγχωρήσει). ο φόβος φιλε Θοδωρή μονο άχρηστο συναίσθημα δεν ειναι. ο φοβος εχει σαν πηγη του τη μη γνώση. ενα παιδι παράδειγμα φοβάται το σκοτάδι γιατι δεν ξερει τι υπάρχει εκει μολις ανάψεις το φως παύει ο φόβος οταν του μαθεις τι ειναι το σκοτάδι δεν θα ξαναφοβηθεί. αρα για να σου φυγει ο φοβος πρεπει να γνωρίσεις την μηχανή σου και οι τρόποι που σου ειπαν τα παιδιά ειναι οτι καλύτερο. δεν θέλει πίεση να πας κατευθείαν σε στροφή με "γονατο" βρες το ΔΙΚΟ σου ρυθμό δες πως εσυ θα δεσεις με την μηχανή και μετα απλα θα την νοιωθεις κομμάτι σου και αυτο πραγματικά ειναι μια πολυ ωραια αισθηση!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι 26 Αυγ 2014 - 18:52

+600 Erecozi!! thumbs up thumbs up thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
louki
Νέο μέλος
Νέο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2014

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι 26 Αυγ 2014 - 22:13

Καπως ετσι νιωθω φιλε κωστα.Τα πραγματα εχουν ως εξης,ειμαι 30 απο τα 18 μου οδηγω αυτοκινητο ενα toyota starlet που μετα εγινε gt και το τωρινο μου ενα toyota corolla t/sport.Γενικα ημουν αντιθετος με τις μηχανες για λογους ασφαλειας και για τα οσα (ασχημα) εχουν δει τα ματια μου στους δρομους.Ο συνεταιρος μου γνησιος μηχανοβιος απο μικρο παιδι μου εδωσε μια μερα το tdm του και σιγα σιγα επαιρνα το κολαι και εμπαινε το μικροβιο.Ποτε ομως δεν εμπαινε στο μυαλο μου να αποκτησω δικο μου μηχανακι εως φετος το καλοκαιρι.Δυσκολη σεζον για μενα πολυ δουλεια και την εκανα τη τρελα!Περιττο να σας πω τι εγινε στο σπιτι απο γυναικα,συγγενεις ολοι αντιθετοι.Δε το μετανιωνω μονο και μονο για το συναισθημα που νιωθω οταν τη καβαλαω.Ελπιζω να μου βγει σε καλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Αυγ 2014 - 1:21

Κι εγώ στα 30 πήρα μηχανάκι και στο σπίτι τα ίδια.!!!  Οδηγώ άλλα 30 και η πιο επικίνδυνη περίοδος ήταν εκεί στα 20-30 χιλ χλμ που νόμιζα ότι (ξέρω) και μαμώ τον Κένυ Ρόμπερτς ρε παιδί μου, τον πατέρα ε? ο μικρός δεν είχε γεννηθεί ακόμα, Μετά κατάλαβα ότι είμαι κουλομαρία και σκατά στα μούτρα μου ξέρω. 30 χρόνια ψάχνομαι και μαθαίνω. Που θα πάει? μέχρι τα 80 μου θα έχω γίνει Ρόσσι. Πρός το παρόν έχω μάθει ότι καλός οδηγός είναι αυτός που γυρίζει πάντα σπίτι του.


ΥΓ: Α.. έμαθα και... να μη ντρέπομαι να ρωτάω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pixelschaos
Μέλος
Μέλος
pixelschaos

Αριθμός μηνυμάτων : 39
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2014

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Αυγ 2014 - 1:37

Louki αυτες οι δυο τελευταιες προτασεις φιλε.. αυτο το συναισθημα.... ποτε δε μπορεσα να το εξηγησω σε καποιον στο βαθμο που το νιωθω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Αυγ 2014 - 1:54

pixelschaos έγραψε:
Louki αυτες οι δυο τελευταιες προτασεις φιλε.. αυτο το συναισθημα.... ποτε δε μπορεσα να το εξηγησω σε καποιον στο βαθμο που το νιωθω

Σ' αυτούς που το νιώθουν δε χρειάζεται να το εξηγήσεις. Σ΄αυτούς που δεν το ένιωσαν ποτέ μην κάνεις τον κόπο, το πολύ-πολύ να σε περάσουνε για βαρεμένο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Αυγ 2014 - 10:45

Είμαστε όλοι η σχεδόν όλοι ταξιδιώτες, με διαφορά το μέσον.
Άλλοι με το αυτοκίνητο, άλλοι με το αεροπλάνο, άλλοι με το τρένο και εμείς με τις μηχανές μας !!
Κανένα μέσον όμως δεν φτιάχνει κανένα ταξίδι!!
Το ταξίδι πάντα ήταν και έτσι θα παραμείνει για πάντα.. Μια αναζήτηση !!!!
Ίσως αναζήτηση φυγής. Ίσως αναζήτηση αναμνήσεων.

Αναζήτηση η εξερεύνηση που ο πραγματικός μηχανόβιος δεν προσπαθεί καν να την ολοκληρώσει, αφήνοντας.. πάντοτε κενά! Επίτηδες.. για να ξαναγυρίσει!
Ταξιδεύοντας με τις μηχανές μας που αγαπάμε, βρισκόμαστε στην καλύτερη θέση του χώρου που διασχίζουμε.. Μέσα του!
Η τάση φυγής- αναζήτησης- εξερεύνησης του άγνωστου που έχει ο καθένας μέσα του, είναι στην ουσία μια εσωτερική διαδικασία, μια ολοκληρωμένη δική σου μοναδική συγκίνηση που κανείς δεν παρακινδυνεύει να εξηγήσει!
Και γιατί να το κάνει άλλωστε; Εμείς οι μηχανόβιοι ονειρευόμαστε να ταξιδεύουμε, να εξερευνούμε, να πηγαίνουμε σε τόπους, επειδή απλά είναι εκεί!! Υπάρχουν..
Διαβάζοντας και σχεδιάζοντας σε κάποιον χάρτη από που θα περάσουμε, που θα σταματήσουμε, που θα κατασκηνώσουμε. Ανεξάρτητα αν ποτέ το κατορθώσουμε!

Σχεδιάζουμε την διαδρομή απλώνοντας τους χάρτες στο πάτωμα, μετρώντας ατέλειωτα χιλιόμετρα όλοι παρέα, προσπαθώντας να βρούμε ξεχασμένες διαδρομές, παράξενους παλιούς δρόμους μέσα από δάση που έχουν κρυμμένες τις Νύφες και τις Νεράιδες!

Και τέτοιες υπάρχουν στην Ελληνική ύπαιθρο ατέλειωτες! Και όταν το πραγματοποιούμε αυτό το ταξίδι, αγαπάμε την κάθε σταγόνα βροχής, την μυρωδιά του χώματος, τις γνωριμίες, και χαιρόμαστε το κάθε τι που θα λαμπρύνει αυτήν την γιορτή, γιατί για μας είναι γιορτή.. που φτάνουμε εκεί!

ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ..!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Αυγ 2014 - 11:00

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pixelschaos
Μέλος
Μέλος
pixelschaos

Αριθμός μηνυμάτων : 39
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 21/07/2014

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Αυγ 2014 - 11:07

Menos έγραψε:
Είμαστε όλοι η σχεδόν όλοι ταξιδιώτες, με διαφορά το μέσον.
Άλλοι με το αυτοκίνητο, άλλοι με το αεροπλάνο, άλλοι με το τρένο και εμείς με τις μηχανές μας !!
Κανένα μέσον όμως δεν φτιάχνει κανένα ταξίδι!!
Το ταξίδι πάντα ήταν και έτσι θα παραμείνει για πάντα.. Μια αναζήτηση !!!!
Ίσως αναζήτηση φυγής. Ίσως αναζήτηση αναμνήσεων.

Αναζήτηση η εξερεύνηση που ο πραγματικός μηχανόβιος δεν προσπαθεί καν να την ολοκληρώσει, αφήνοντας.. πάντοτε κενά! Επίτηδες.. για να ξαναγυρίσει!
Ταξιδεύοντας με τις μηχανές μας που αγαπάμε, βρισκόμαστε στην καλύτερη θέση του χώρου που διασχίζουμε.. Μέσα του!
Η τάση φυγής- αναζήτησης- εξερεύνησης του άγνωστου που έχει ο καθένας μέσα του, είναι στην ουσία μια εσωτερική διαδικασία, μια ολοκληρωμένη δική σου μοναδική συγκίνηση που κανείς δεν παρακινδυνεύει να εξηγήσει!
Και γιατί να το κάνει άλλωστε; Εμείς οι μηχανόβιοι ονειρευόμαστε να ταξιδεύουμε, να εξερευνούμε, να πηγαίνουμε σε τόπους, επειδή απλά είναι εκεί!! Υπάρχουν..
Διαβάζοντας και σχεδιάζοντας σε κάποιον χάρτη από που θα περάσουμε, που θα σταματήσουμε, που θα κατασκηνώσουμε. Ανεξάρτητα αν ποτέ το κατορθώσουμε!

Σχεδιάζουμε την διαδρομή απλώνοντας τους χάρτες στο πάτωμα, μετρώντας ατέλειωτα χιλιόμετρα όλοι παρέα, προσπαθώντας να βρούμε ξεχασμένες διαδρομές, παράξενους παλιούς δρόμους μέσα από δάση που έχουν κρυμμένες τις Νύφες και τις Νεράιδες!

Και τέτοιες υπάρχουν στην Ελληνική ύπαιθρο ατέλειωτες! Και όταν το πραγματοποιούμε αυτό το ταξίδι, αγαπάμε την κάθε σταγόνα βροχής, την μυρωδιά του χώματος, τις γνωριμίες, και χαιρόμαστε το κάθε τι που θα λαμπρύνει αυτήν την γιορτή, γιατί για μας είναι γιορτή.. που φτάνουμε εκεί!

ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ..!!

Τι είπε ο θεός...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

NEOΣ - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOΣ   NEOΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Αυγ 2014 - 23:56

Ετσι ακριβως!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

NEOΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Συστηθείτε-
^ Back to Top