Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 προβλημα!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Αυγ 2014 - 12:05

ckara έγραψε:
Menos έγραψε:
Και το αποτέλεσμα θα είναι πιό;

θα σου πω ένα παράδειγμα που έγινε και μάλιστα.. ναι στην Ελλάδα!
Αυτοκίνητο έβαλε βενζίνη, και είπε ότι έβαλ 20 λίτρα! Ο δείκτης δεν έδειχνε ούτε τα μισά.
Ε λοιπόν, ο οδηγός κάλεσε τη αστυνομία καθώς και την αγορανομία για να κάνουν ελέγχους.
Ηρθε ειδικό κλιμάκια που έλεγξε την ποσότητα των καυσίμων και διαπίστωσε ότι όντως αυτό έγινε.
Ο ιδιοκτήτης καταδικάστηκε για απάτη!

Τι θα κερδίσω??? εγώ τίποτα... θα χάσω την μέρα μου!!!! αλλά σίγουρα ένα ακόμη απατεώνας θα φύγει από το χώρο!!! Δεν τους έχουμε ανάγκη!!!!

Αν ο Βενζινάς είναι επαγγελματίας θα αναγνωρίσει το λάθος και θα αποζημιώσει ότι έγινε... και σου εγγυώμαι ότι εσύ θα γίνεις η κινητή του διαφήμιση!!!! αυτα!!!

Ο ωχαδερφισμος για μένα πέθανε!!! σε πληρώνω για να είσαι σωστός!!!

Καλό το παραδειγμά σου, αλλά...

1) Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν πρόκειται για απάτη αλλά για ανθρώπινο λάθος.. άρα δεν μπορείς να κατηγορήσεις τον πρατηριούχο για απατεώνα..

2) Ας κάνουμε την υπόθεση πως το παλληκάρι θέλει να πληρωθεί την ταλαιπωρία του για τις 2 μέρες που έτρεχε να συμμαζέψει την μηχανή του..
Θα πρέπει να ξοριστεί στην άκρη του πουθενά με συνοδεία εναν αστυνομικό για να παρουσιάσει το συμβάν.

α) Θα πρέπει να κρατάει την απόδειξη πως έβαλε πετρέλαιο αντί βενζίνης απο το συγκεκριμένο βενζινάδικο.. χλωμό.. γιατί δύσκολα κρατάμε τέτοιες αποδείξεις στα χέρια μας..

β) Ο αστυνομικός αφού καταγράψει το συμβάν (αφού υπάρχει η απόδειξη) θα σε ρωτήσει να θές να υποβάλεις μήνυση στο εν λόγο πρατήριο καυσίμων.

Εδώ αρχίζει το "τρέχα πλήρωνε"..

Αν τον πάς δικαστικά, τρώς χρήματα σε δικηγόρους και στο δικαστήριο.
Χαλάς χαλαρά ακόμη μια μέρα.. αρα χάσιμο χρημάτων ΚΑΙ απο την δουλειά σου... για να κερδίσεις τι;;

Τα 20-30€ που σου στοίχισε η μηχανή να φτιαχτεί;;
Τα έξοδα + την ταλαιπωρία στα Δικαστήρια που θα σου στοιχίσουν 5-6 φορές τα χρήματα που κέρδισες;;
Η μήπως θα σφραγίσουν το βενζινάδικο λόγω ανθρώπινου λάθους;

Δεν λέμε για ωχαδερφισμό στην προκειμένη περίπτωση, αλλά για ένα μεμονωμένο περιστατικό που εάν ο πρατηριούχος δεν ασχοληθεί, μάλλον που δεν σε συμφέρει οικονομικά και κυρίως ψυχολογικά να το τραβήξεις στα άκρα.
Πάντα φιλικά. wave 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Επισκέπτης
Επισκέπτης
avatar


Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Αυγ 2014 - 15:12

θα συμφωνησω απολυτα με τον κυριο Μενελαο ειναι μεγαλος μπελας και τρεξιμο ασε που δεν μου εδωσε αποδειξη γιατι μου ειπε οτι ταχα ληπει το αφεντικο και κραταει αυτος τα κλειδια της ταμειακης μηχανης τι ειναι αυτα παλι ??? εγω ξερω οτι βγαινει αυτοματα η αποδειξη τουλαχιστον σε πρατηρια shell οπου συνηθως βαζω παραμυθια πουλανε ολοι τους απο το κακο στο χειροτερο παμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Αυγ 2014 - 21:06

Τελικά πετρέλαιο πλήρωσες ? ή πλήρωσες βενζίνη και σου έβαλε πετρελαιο? και που είπες οτι είναι αυτό το βενζινάδικο? Για να το προτιμάμε δλδ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Αυγ 2014 - 22:49

basilhscbr125 έγραψε:
θα συμφωνησω απολυτα με τον      κυριο Μενελαο      ειναι μεγαλος μπελας και τρεξιμο ασε που δεν μου εδωσε αποδειξη γιατι μου ειπε οτι ταχα ληπει το αφεντικο και κραταει αυτος τα κλειδια της ταμειακης μηχανης τι ειναι αυτα παλι ??? εγω ξερω οτι βγαινει αυτοματα η αποδειξη τουλαχιστον σε πρατηρια shell οπου συνηθως βαζω παραμυθια πουλανε ολοι τους απο το κακο στο χειροτερο παμε!!!

Σε τρώει ο ποπός σου για BAN?  lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης
avatar


Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Αυγ 2014 - 23:25

τελικα βενζινη πληρωσα και μου εβαλε diesel και μου κακοφανικε ειναι η αληθεια γατι ειδα 1.595 το λιτρο η βενζινη που το λιγοτερο που εχω δει ειναι 1.607 κατι ετρεχε δεν μπορει!!! το βενζιναδικο βρισκεται στο Σουνιο προς Λαυριο μεσα σε ενα στενακι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 21 Αυγ 2014 - 23:57

pablo έγραψε:
basilhscbr125 έγραψε:
θα συμφωνησω απολυτα με τον      κυριο Μενελαο    

Σε τρώει ο ποπός σου για BAN?   lol! 

Eντάξει, το παλληκάρι δεν γνωρίζει και θέλησε να φερθεί πολιτισμένα (και μπράβο του).
Βασίλη μπορείς να με λές Μένο η Μενέλαο.. σ΄ευχαριστώ πάντως για τον τίτλο τιμής.  Beerchug 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 22 Αυγ 2014 - 0:06

basilhscbr125 έγραψε:
τελικα βενζινη πληρωσα και μου εβαλε diesel και μου κακοφανικε ειναι η αληθεια γατι ειδα 1.595 το λιτρο η βενζινη που το λιγοτερο που εχω δει ειναι 1.607 κατι ετρεχε δεν μπορει!!! το βενζιναδικο βρισκεται στο Σουνιο προς Λαυριο μεσα σε ενα στενακι

το πετρελαιο παίζει στο 1,30 μεγάλος αλήτης δεν πρόκειται για λάθος αλλά για νοθεία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης
avatar


Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 22 Αυγ 2014 - 0:13

οτι πεις εσυ Μενο μου!!!  respect 
τωρα περι νοθειας προκειται περι απατεωνιας δεν γνωριζω το μονο που γνωριζω ητανε πως θα μου δημιουργουσε μεγαλο προβλημα στο μηχανακι και ευτυχως που το καταλαβα γρηγορα και δεν ειχαμε δυσαρεστα γεγονοτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 22 Αυγ 2014 - 0:57

παντως το οτι σε πηγε το μηχανακι αποσταση με ντηζελ μεσα, ειν αι αξιον θαυμασμου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 22 Αυγ 2014 - 1:03

Προφανώς ήταν αναμειγμένο με βενζίνη. Επιπλέον υπήρχε βενζίνη στα σωληνάκια και στο καρμπυρατέρ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης
avatar


Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 22 Αυγ 2014 - 18:59

ναι περι νοθειας προκειται αλλιως δεν θα με εφερναι Περιστερι για κανενα λογο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 22 Αυγ 2014 - 19:05

Menos έγραψε:

Δεν λέμε για ωχαδερφισμό στην προκειμένη περίπτωση, αλλά για ένα μεμονωμένο περιστατικό που εάν ο πρατηριούχος δεν ασχοληθεί, μάλλον που δεν σε συμφέρει οικονομικά και κυρίως ψυχολογικά να το τραβήξεις στα άκρα.
Πάντα φιλικά. wave 

και το ανθρωπινο λάθος... ένας σωστός επαγγελματιας το αναγνωρίζει και το αποζημιώνει!!! αυτό πρέπει να ζητηθεί στην προκειμένη περίπτωση....

οτιδηποτε άλλο είναι αδιαφορία και ωχαδερφισμός!!!! ο καθένας φυσικά έχει τις απόψεις του!!!
εγώ είμαι "κακός" 'οταν δεν αναγνωρίζουν το λάθος οι δηθεν επαγγελματιες... αυτα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stathis193
Μέλος
Μέλος
stathis193

Αριθμός μηνυμάτων : 31
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2012

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 24 Αυγ 2014 - 12:24

Εγώ απορώ! πώς μπόρεσε και τοποθέτησε την μάνικα πετρελαίου, σε ντεπόζιτο βενζίνης!
Έχω την εντύπωση ότι η κάθε μάνικα έχει διαφορετικό πάχος…
Για την αποφυγή τέτοιων περιστατικών…
Αν κάνω λάθος διορθώστε με!??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 24 Αυγ 2014 - 15:19

Το στόμιο της μάνικας του πετρελαίου είναι αρκετα μεγαλύτερο απο το στόμιο της αμόλυβδης βενζίνης.
Στο ΧΧ υπάρχει ενα "δαχτυλίδι" που δεν επιτρέπει το στόμιο του πετρελαίου να εισέλθει στο τεπόζιτο.
Είχα την εντύπωση πως αυτό το "δαχτυλίδι" υπήρχε/ίσχυε σε όλα τα μοντέλα... thinking 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα!!!!!   Προβλημα - προβλημα!!!!! - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 24 Αυγ 2014 - 17:15

Οχι, αυτο το δαχτυλιφη δεν υπαρχει σ ολα τα μοντελα, στο δικο μου εχει μεγαλο στομιο, εκτος αν εχει αλλαχθει το τεποζιτο αλλα παλι ειναι 24λιτρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

προβλημα!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» προβλημα
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ CBR 600 F4
» Προβλημα σε 600 rr
» Προβλημα CBR 600 F4i
» προβλημα στο XX μου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top