Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.

ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε

xx vs bmw k 1200 sp

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

xx vs bmw k 1200 sp - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xx vs bmw k 1200 sp   xx vs bmw k 1200 sp - Σελίδα 3 EmptyΔευ 30 Μαρ 2015 - 23:30

stefoust έγραψε:

δυστηχως δεν ειναι  τοσο απλα τα πραγματα...σαν συνολο ειναι πιο ΚΑΛΟ μηχανακι...πρεπει να συμβιωσεις μαζι του για να το καταλαβεις...και οσο για το αν πατησεις καποιον στις στροφες ειτε εχει BMW η οτιδηποτε εχει ε αυτο ειναι και θεμα οδηγου...αν καποιος ειναι κουλος...οτι και να του δωσεις...δεν θα μπορεσει να στριψει...

To τελευταίο που έγραψες είναι και το πιό σωστό φίλε μου Στέφανε . Επειδή έχω και εγώ και ένα bmw ( Το 650 gs ) εκτός από το ΧΧ και έχω οδηγήσει την Κ ( για λίγο όμως , οπότε δεν έχω ολοκληρωμένη ιδέα σαν εσένα )να πώ τις επισημάνσεις μου
1) Η ποιότητα του Γιαπωνεζου είναι εμφανής παντού σε σχέση με του Κ. Στο χρώμα, στους διακόπτες κλπ
2) Η μπέμπα έχει κάνει αρκετές ανακλήσεις με διάφορα προβλήματα.
3) Το σασμάν του ΧΧ μου μετά από 16 χρόνια και 96.000 χλμ είναι βούτυρο ενώ του BMW ( όπως σε όλα τα bmw!! ) κοπανάει άσχημα από καινούριο.
Ολα αυτά βέβαια και με την τιμή του Κ να είναι σχεδόν στο +50% πάνω από του ΧΧ γέρνει νομίζω την πλάστιγγα υπέρ του ιάπωνα, άσχετα αν σε κάποια σημεία το Κ είναι καλύτερο. ( Δηλαδή κατά την γνώμη  μου και το BMW R1200GS είναι καλύτερο μηχανάκι από το honda varadero σε πολλά σημεία, αλλά η διαφορά τιμής του πάνω από 50% από τον ιάπωνα τεράστια και μη δικαιολογημένη..)

Ολα αυτά βέβαια είναι προσωπικές απόψεις  smile

( Επίσης φίλε μου  Στέφανε ήσουν στο bmw bikers.gr;  Αν είσαι εσύ θυμάμαι ότι είχες ένα 1150..Α και χαιρετισμούς στον όμορφο νομό σου, έμενα πιτσιρικάς πρίν από πολλάααα χρόνια στην όμορφη Καβάλα για μιά 6ετία :D )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stefoust
Μέλος
Μέλος
stefoust

Αριθμός μηνυμάτων : 26
Τόπος : ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ ΚΑΒΑΛΑΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2015

#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xx vs bmw k 1200 sp   xx vs bmw k 1200 sp - Σελίδα 3 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 8:40

Nxontz έγραψε:
stefoust έγραψε:

δυστηχως δεν ειναι  τοσο απλα τα πραγματα...σαν συνολο ειναι πιο ΚΑΛΟ μηχανακι...πρεπει να συμβιωσεις μαζι του για να το καταλαβεις...και οσο για το αν πατησεις καποιον στις στροφες ειτε εχει BMW η οτιδηποτε εχει ε αυτο ειναι και θεμα οδηγου...αν καποιος ειναι κουλος...οτι και να του δωσεις...δεν θα μπορεσει να στριψει...

To τελευταίο που έγραψες είναι και το πιό σωστό φίλε μου Στέφανε . Επειδή έχω και εγώ και ένα bmw ( Το 650 gs ) εκτός από το ΧΧ και έχω οδηγήσει την Κ ( για λίγο όμως , οπότε δεν έχω ολοκληρωμένη ιδέα σαν εσένα )να πώ τις επισημάνσεις μου
1) Η ποιότητα του Γιαπωνεζου είναι εμφανής παντού σε σχέση με του Κ. Στο χρώμα, στους διακόπτες κλπ
2) Η μπέμπα έχει κάνει αρκετές ανακλήσεις με διάφορα προβλήματα.
3) Το σασμάν του ΧΧ μου μετά από 16 χρόνια και 96.000 χλμ είναι βούτυρο ενώ του BMW ( όπως σε όλα τα bmw!! ) κοπανάει άσχημα από καινούριο.
Ολα αυτά βέβαια και με την τιμή του Κ να είναι σχεδόν στο +50% πάνω από του ΧΧ γέρνει νομίζω την πλάστιγγα υπέρ του ιάπωνα, άσχετα αν σε κάποια σημεία το Κ είναι καλύτερο. ( Δηλαδή κατά την γνώμη  μου και το BMW R1200GS είναι καλύτερο μηχανάκι από το honda varadero σε πολλά σημεία, αλλά η διαφορά τιμής του πάνω από 50% από τον ιάπωνα τεράστια και μη δικαιολογημένη..)

Ολα αυτά βέβαια είναι προσωπικές απόψεις  smile

( Επίσης φίλε μου  Στέφανε ήσουν στο bmw bikers.gr;  Αν είσαι εσύ θυμάμαι ότι είχες ένα 1150..Α και χαιρετισμούς στον όμορφο νομό σου, έμενα πιτσιρικάς πρίν από πολλάααα χρόνια στην όμορφη Καβάλα για μιά 6ετία :D )
Νικο θα το ξαναπω...για οσα μηχανακια ειχα εχω να πω και καλα και κακα γιατι τελειο μηχανακι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ..αυτα βεβαια που λεω ειναι και προσωπικη μου γνωμη ετσι..το οτι ξαναπηρα ΧΧ εχει να κανει οτι ειναι καλο μηχανακι..απλα και το Κ ειναι σε σημεια νομιζω καλυτερο.για τα πλαστικα και για τους διακοπτες θα διαφωνησω..ειναι εφαμηλης ποιοτητας με του ΧΧ και οι διακοπτες του ειναι πιο ποιοτικοι..σαζμαν τα HONDA δεν παιζονται ενταξει..τελος παντων θα μπορουσαμε να συζηταμε με πολααα μυνηματα και παλι ακρη δεν θα βγαλουμε laughing .περι ορεξεως..τις αναρτησεις του θελω να περιποιηθω και μια εξατμιση και το XX μου θα ειναι οκ thumbs up .οσο για το forum BMW BIKERS ναι ειμαι ακομη γραμενος αλλα τωρα φραφω αραια και που..ναι ειχα 1150 gs το οποιο νικο ειχα βαψει ολο το μοτερ,το σαζμαν,το διαφορικο μαυρο ματ..ηταν φανταστικο. ο νομος μας ειναι ομορφος..να ξαναερθεις.θα χαρω να τα πουμε απο κοντα να συζητησουμε για τα διτροχα που για μενα ειναι τροπος ζωης..και το ειπα και στιν αρχη..δεν εχω κοληματα με μαρκες και μοντελα και αυτο ειναι το πιο σωστο νομιζω...παντα φιλικα thumbs up
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xx vs bmw k 1200 sp   xx vs bmw k 1200 sp - Σελίδα 3 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 13:14

Και εγώ φίλε μου δεν έχω κανένα κόλλημα. Εξ άλλου στο δικό μου ΧΧ είχα πρόβλημα με ανορθωτη και πηνια και το ανέφερα εδώ. Ειδικά το θέμα γενικά με τους ανορθωτες στα Honda εδώ και πολλά χρόνια το θεωρώ απαράδεκτο!
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20730
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xx vs bmw k 1200 sp   xx vs bmw k 1200 sp - Σελίδα 3 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 17:15

Nxontz έγραψε:
Ειδικά το θέμα γενικά με τους ανορθωτες στα Honda εδώ και πολλά χρόνια το θεωρώ απαράδεκτο!

Ναι, μόνο που το συγκεκριμένο πρόβλημα έπαψε να απασχολεί μοντέλα μετά το 2000.. όπου τοποθετήθηκαν νέοι ανορθωτές με μεγαλύτερες αντοχές απο τους προηγούμενους.
Μάλιστα ενας φίλος απο δω μέσα, είχε τοποθετήσει ανορθωτή απο νεότερο μοντέλο και ουδέποτε του ξαναπαρουσίασε πρόβλημα.
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
meangreen
Μέλος
Μέλος
meangreen

Αριθμός μηνυμάτων : 189
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xx vs bmw k 1200 sp   xx vs bmw k 1200 sp - Σελίδα 3 EmptyΤρι 31 Μαρ 2015 - 21:26

Πολυ καλη μοτοσυκλετα το Κ τοσο οδηγικα οσο και σε αποδοση.Δυστυχως απο αξιοπιστια, οπως ολα τα BMW, ειναι απλα σκουπιδι.Μπορει να σου βγαλει και -επειδη μπορει- θα σου βγαλει, καθε πιθανο ή απιθανο προβλημα.
Οσο περισσοτερο φορτωμενο μαλιστα ειναι, με τα διαφορα συστηματα και τσιμπλικοκονια -που φυσικα η BMW χρεωνει εξτρα οσο περιπου η τιμη της μοτοσυκλετας- τοσο το χειροτερο.
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: xx vs bmw k 1200 sp   xx vs bmw k 1200 sp - Σελίδα 3 EmptyΤετ 1 Απρ 2015 - 18:46

Πάντως  παιδιά χαρείτε τα μηχανάκια σας και κάντε μερικές βόλτες χωρίς να μαλώνουμε ποιός την έχει πιό καλή ή πιό μεγάλη ( την μηχανή................. ) . Ας πούμε εγώ σήμερα έσπρωξα το bmw και αν μπορέσω οικονομικά θα χτυπήσω κανένα VSTROM για την πόλη, που θεωρείται από τα πιό αξιόπιστα και είναι και JAPAN smile

xx vs bmw k 1200 sp

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top