Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
basilisd123
Νέο μέλος
Νέο μέλος
basilisd123

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2014

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 16:11

η ηλεκτρονικη εχει δυο φισακια..στο ενα το μικρο πανε 4 καλοδια οπωσ λεσ αλλα στο αλλο πανε 5..ολλα τα χροματα ειναι οπωσ τα ειπεσ αλλα λυπει αυτο το πορτικαλι καλοδιο που μου λεσ...τα καλοδια ειναι 5!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaxZorin
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
MaxZorin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Μεσόγεια
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 16:18

Μάλιστα... Οπότε δύο ενδεχόμενα υπάρχουν.

Ή έχεις μοντέλο που έγινε κανονικά εισαγωγή στην Ευρώπη και όχι σαν παραεισαγωγή μεταχειρισμένο Ιαπωνικό (τα ευρωπαικών προδιαγραφών δεν είχαν ποτέ κόφτη). Απίθανο γιατί είναι εξαιρετικά σπάνια τα μοντέλα αυτά

ή

Ή έχει κάποιος πριν από εσένα επέμβει στην ηλεκτρονική, και έχει αφαιρέσει τελείως το καλώδιο αυτό, γεφυρώνοντάς το απευθείας στο 12V μέσα στο κουτάκι. Δλδ στην ουσία έχει κάνει το ίδιο κόλπο αλλά ήδη μέσα από το κουτάκι της ηλεκτρονικής.

Και στις δύο περιπτώσεις, δεν παίζει κάποιο ρόλο το ταχύμετρο, έχει ουσιαστικά απομονωθεί και είναι σαν να μην υπάρχει.

Τώρα, γιατί δεν δουλεύει σε εσένα, πάλι δύο περιπτώσεις

1) αν είναι μοντέλο εισαγωγής που ποτέ δεν είχε κόφτη, προφανώς δεν είναι από εκεί το προβλημά σου.

2) αν είναι πειραγμένη η ηλεκτρονική από προηγούμενο, τότε ίσως έχει ξεκολήσει η επαφή που την πείραξαν, και θέλει εξέταση από κάποιον ειδικό.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaxZorin
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
MaxZorin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Μεσόγεια
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 16:22

Δε μου λες και κάτι ακόμα, στο ένα φις έχει 4 στο άλλο 5, σύνολο 9 καλώδια. Μπαίνουν όντως 9 καλώδια στο κουτάκι της ηλεκτρονικής, ή μήπως εκεί έχει 10; Αν συμβαίνει αυτό, τότε κάποιος έχει κόψει το πορτοκαλί και το έχει γεφυρώσει κάπου ενδιάμεσα σε φις και κουτάκι.

Για δες και αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
basilisd123
Νέο μέλος
Νέο μέλος
basilisd123

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2014

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 16:25

δεν ξερω τι μοντελο εχω... οχι η ηλεκτρονικη δεν ειναι πιραγμενη..εχω παρει αλλη ηλεκτρονικη γιατι η παλια για καποιο λογο μου χαλασε...και ουτε η παλια ουτε αυτη που εχω τωρα δεν εχει κανενα πορτοκαλι καλοδιο... τα καλοδια στην ασπρη φισα ειναι 5 και στις δυο.... οποτε τι γηνεται τωρα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaxZorin
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
MaxZorin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Μεσόγεια
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 16:30

Οπότε δεν είναι από εκεί το πρόβλημά σου, γιατί δεν έχει κόφτη το μοτό.

Θα πρέπει να ψαχτεί περαιτέρω από επαγγελματία μηχανικό μοτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
basilisd123
Νέο μέλος
Νέο μέλος
basilisd123

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2014

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 16:31

το ειδα και αυτο που μου λεσ ...αλλα ολλα ειναι κανονικα δεν εχουν κανει τιποτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
basilisd123
Νέο μέλος
Νέο μέλος
basilisd123

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2014

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 16:36

για να δουμε..θα το παω και σε κανεναν αλλον ηλεκτρολογο...αλλα ολλα δουλευουν κανονικα,,στα χαμιλα μαρσαρει κανονικα η μηχανη(τα περνει),κραταει και ρελαντι κανονικα... μεχρι που φτανει στισ 4000-5000 χ στροφεσ και κανει σαν να βαρει κοφτει,μπερδευει, κανει σκασιματα... τι μπορει να ειναι αυτο το πραγμα αν δεν ειναι ο κοφτησ? παντοσ το κοντερ το εχω ανιξει και εχω βρει αυτην την πλακετα και εκει πανε 3 καλοδια ενα πρασινο ενα καφε μαυρο και ενα πορτοκαλι... τι μπορει να γηνεται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaxZorin
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
MaxZorin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Μεσόγεια
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 16:47

Πέραν του κόφτη πολλά μπορεί να είναι στραβά.

Π.χ. πρόβλημα στην τροφοδοσία (καρμπυρατερ π.χ. χαλασμένες φούσκες υποπίεσης ή βουλωμένα ζιγκλέρ ή αντλία βενζίνης)

πρόβλημα στα ηλεκτρικά, π.χ. καμένη ανόρθωση που δεν φορτίζει σωστά ή κομμένη καλωδίωση ή πρόβλημα σε διακόπτες κ.ο.κ.

πρόβλημα στα ηλεκτρονικά π.χ. χαλασμένα μάτια (αισθητήρες) της ανάφλεξης ή χαλασμένη ηλεκτρονική.

πρόβλημα στο σύστημα εξαγωγής π.χ. σάπια φραγμένη εσωτερικά εξάτμιση

ή κάποιο άλλο περιφεριακό πρόβλημα π.χ. βουλωμένο φίλτρο αέρα ή βουλωμένο φιλτράκι της υποπίεσης.

Θέλει περαιτέρω ψάξιμο, δυστυχώς από το φόρουμ δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
basilisd123
Νέο μέλος
Νέο μέλος
basilisd123

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2014

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 16:57

τα εχω κιταξει ολλα. εχω αλαξει μπουζι,εχω αλαξει ανορθοτι,εχω ελενξει τισ φουσκεσ στα καλμπιλατερ,εχω καθαρισει ζιγκλερ,το τρομπακι τησ βενζινησ δουλεει,εχω δει ακομα και το χρονισμα μηποσ εχει πιδισει κανα δοντι,εχω φερει ηλεκτρολογο και δεν μπορει να βρεθει το προβλημα.. εχω ενα μινα που το ψαχνω και δεν μπορω να το βρω.... οπωσ φενετε η δουλεια θα το παω σε καποιον επαγκελματια μαστορα..ευχαριστω πολυ παντος που με βοηθισες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR    Προβλημα - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014 - 18:43

ισως πω και λαλακια αλλα μηπως παιρνει απο πουθενα αερα και μπερδευει???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΣΕ 400 RR

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ CBR 600 F4
» Προβλημα σε 600 rr
» Προβλημα CBR 600 F4i
» προβλημα
» προβλημα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top