Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Μετά από 4 χρόνια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
spyrosxx
Νέο μέλος
Νέο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2009

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 18:00

Χρωστάω μια καλησπέρα μετά από πάνω από 4 χρόνια...Τότε είχα μπει για να πουλήσω το ΧΧ και μάλιστα την είχε αγοράσει ένα μέλος του φόρουμ, όχι όμως από εμένα αλλά από τον έμπορο που την είχα δώσει. Από τότε άλλαξα 3 μηχανάκια, που προστέθηκαν στα 5-6 που είχα πριν το ΧΧ. Βαριέμαι εύκολα...Από όλα όμως τα μηχανάκια, ένα μου έκανε ιδιαίτερο "κλικ", ένα μετάνιωσα που δεν κράτησα. Αυτό που βιάστηκα να "σκοτώσω" διότι δε με βόλευε σε καθημερινή χρήση, με κούραζε στους καρπούς, μου ζέσταινε υπερβολικά τα πόδια το καλοκαίρι. Και επειδή τώρα τελευταία μου τριβελίζει η ιδέα το μυαλό να την ξαναπάρω και χαζεύω επικίνδυνα τις αγγελίες στο car, ξαναμπήκα στο φόρουμ για....να με αποτρέψετε! Γιατί το 650αράκι μου είναι ιδανικό για καθημερινή χρήση, δεν καίει τίποτα αλλά αν πάρω ΧΧ δεν μπορώ να το κρατήσω. Ούτε παπί ούτε τίποτα. Μία μόνο μηχανή μπορώ να έχω.
Όμως όταν κατέβαινα στο γκαράζ και χάζευα το ΧΧ, έφτιαχνε η μέρα μου. Και δεν ξέχασα ποτέ την αίσθηση της.....απογείωσης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 18:09

Σπύρο καλησπέρα !!!!
Δεν έχω να σου πω πολλα , απλά κοιτα το παράδειγμα του θοδωρη l200!!!!
Οσο για την καθημερινή χρήση , τι να πω , και εγώ ετσι το χρησιμοποιώ !!
Εχει κατανάλωση , έχει αναλώσιμα ,έχει ....έχει......
η αίσθηση του όμως υπερέχει όλων !!!!!!
Η απόφαση δική σου , η παρεα εδω !!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 18:12

Οσον αφορά τους καρπούς , πίστεψε με , με ρύθμιση στις μανετες το πρόβλημα λύνεται , εκει ειναι το Θεμα και στη σωστή θέση οδήγησης !!!!!!
Για άλλες λεπτομέρειες μετα τον επαναπατρισμο στη χώρα των ΧΧ !!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 18:24

Σπυρο καλως ηρθες δεν λεω, καλως να τα λεμε λοιπον!
Όπως τα λεει ο Μελετης είναι (τι διαλα, αναμιση μετρο κοτσιδα εχει, κατι θα ξερει...), και μιας και εχεις φαει τα δίτροχα με το κουταλι, κατι θα ξερεις για να καταληξεις να ξαναγλυκοκοιτας μια αδερφουλα των κοριτσιων μας.
Καλο κυνηγι λοιπον, και με το καλο τα ευχαριστα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 18:48

Καλησπερα κι απο μενα, εγω ειμαι το παραδειγμα του...σκεφτομαι να παρω ενα 600, ενα 650 για χαλαρη κινηση αλλα...με την πρωτη ευκαιρια και αποφαση το πηρα το ΧΧ μετα απο πολλα χρονια που δεν αποφασιζα σοβαρα να ξαναπαρω μηχανη και οχι μονο δεν το μετανιωσα, μακαρι να ειχα δουλειες να γυριζω γυρω γυρω, αφου σ αρεσει, ολα τα νομισματα εχουν 2 οψεις, οι καρποι λυνονται με σωστη θεση οδηγησης και ρυθμισμα στις μανετες και τα αλλα ειναι πταισματα μπροστα σ αυτα που σου προσφερει...ειδικα το θεμα "την κοιταω και λιωνω"!!!! celebrate thumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosxx
Νέο μέλος
Νέο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2009

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 19:06

Το'ξερα ότι έπρεπε να τα πω στο φόρουμ των Transalp ή των V-Strom....Βαλτοί όλοι. laughing 
Ευχαριστώ για τα καλωρίσματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 19:11

Εμεις φταιμε?, εγω να σου πω οτι το παλευω απο το 2008, ψυχολογικα και οικονομικα και ειμαι στο φορουμ απο το 12/2011 και το πηρα πριν 2 βδομαδες!!!! Και εχω τρελαθει, τη μιση μερα αυτη (το ΧΧ) σκεφτομαι!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosxx
Νέο μέλος
Νέο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2009

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 19:24

Thodo L200 έγραψε:
Εμεις φταιμε?, εγω να σου πω οτι το παλευω απο το 2008, ψυχολογικα και οικονομικα και ειμαι στο φορουμ απο το 12/2011 και το πηρα πριν 2 βδομαδες!!!! Και εχω τρελαθει, τη μιση μερα αυτη (το ΧΧ) σκεφτομαι!!!!!!!

Μόλις διάβαζα το θέμα σου! Σου εύχομαι αυτή η χαρά να κρατήσει για πάντα. Έχουμε (τουλάχιστον οι μεγαλύτεροι από εμάς) οικογένειες, παιδιά, σκυλιά που σίγουρα είναι οι προτεραιότητές μας. Χρειαζόμαστε όμως και κάτι αποκλειστικά δικό μας, το παιχνίδι μας. Προσωπικά όταν ανεβαίνω σε μηχανάκι, από 125 έως 1000, ηρεμώ και ξεφεύγω από ότι νιώθω να με κυνηγάει. Όταν δε "πήζω" εντελώς, αλλάζω μηχανή (και κρατάω γυναίκα, μάνα, πεθερά, γνωστούς κλπ. Η κόρη είναι μια κατηγορία μόνη της.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 21:49

Καλως ηρθες και παλι !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 22:09

spyrosxx έγραψε:
Το'ξερα ότι έπρεπε να τα πω στο φόρουμ των Transalp ή των V-Strom....Βαλτοί όλοι. laughing 
Ευχαριστώ για τα καλωρίσματα.


Στο χωριο μου το λεμε '' ΤΡΙΒΕΣΑΙ ΣΤΗ ΓΚΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΤΣΟΠΑΝΙ !!! '' welcome 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 0:37

"αξιζει φιλε μου να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει"
αλλα δεν θυμαμαι ποιος μεγαλος φιλοσοφος το ειπε.
καλως ητθες και απο εμενα και να "μεινεις"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 12:02

spyrosxx έγραψε:
με κούραζε στους καρπούς,

Ο πόνος στους καρπούς έχει να κάνει με τον τρόπο οδήγησης της μοτοσυκλέτας.. δεν θέλουν φτιάξιμο/ανέβασμα/προσθετικά κ.α. οι μανέτες..
Θα αναφερθώ σε λίγο σε νέο θέμα στο φόρουμ, διότι πολύς κόσμος έχει το ίδιο πρόβλημα απο την λάθος διανομή βάρους του σώματος στα SS και ST, που φυσικά την πληρώνουν οι καρποί, οι αγκώνες, οι ώμοι, ακόμη και τα πλευρά.

spyrosxx έγραψε:
Όμως όταν κατέβαινα στο γκαράζ και χάζευα το ΧΧ, έφτιαχνε η μέρα μου. Και δεν ξέχασα ποτέ την αίσθηση της.....απογείωσης

Με το καλό.. smokin 
Καλωσήρθες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 22:59

spyrosxx έγραψε:
Χρωστάω μια καλησπέρα μετά από πάνω από 4 χρόνια...Τότε είχα μπει για να πουλήσω το ΧΧ και μάλιστα την είχε αγοράσει ένα μέλος του φόρουμ, όχι όμως από εμένα αλλά από τον έμπορο που την είχα δώσει. Από τότε άλλαξα 3 μηχανάκια, που προστέθηκαν στα 5-6 που είχα πριν το ΧΧ. Βαριέμαι εύκολα...Από όλα όμως τα μηχανάκια, ένα μου έκανε ιδιαίτερο "κλικ", ένα μετάνιωσα που δεν κράτησα. Αυτό που βιάστηκα να "σκοτώσω" διότι δε με βόλευε σε καθημερινή χρήση, με κούραζε στους καρπούς, μου ζέσταινε υπερβολικά τα πόδια το καλοκαίρι. Και επειδή τώρα τελευταία μου τριβελίζει η ιδέα το μυαλό να την ξαναπάρω και χαζεύω επικίνδυνα τις αγγελίες στο car, ξαναμπήκα στο φόρουμ για....να με αποτρέψετε! Γιατί το 650αράκι μου είναι ιδανικό για καθημερινή χρήση, δεν καίει τίποτα αλλά αν πάρω ΧΧ δεν μπορώ να το κρατήσω. Ούτε παπί ούτε τίποτα. Μία μόνο μηχανή μπορώ να έχω.
Όμως όταν κατέβαινα στο γκαράζ και χάζευα το ΧΧ, έφτιαχνε η μέρα μου. Και δεν ξέχασα ποτέ την αίσθηση της.....απογείωσης


Φίλε μου καλωσήρθες και από μένα. Να μου επιτρέψεις να πώ και γώ την γνώμη μου, αφού τυχαίνει να έχω και την μοτο που έχεις τώρα ( για την μονοκύλινδρη μιλάω πάντα ) αλλά και αυτή που θες να αποκτήσεις. Στην πόλη μέσα το BMW είναι ιδανικό για την πόλη, ένα μεγάλο παπί. Δεν καίει τίποτα και είναι φοβερά ευέλικτο. Αντίθετα το ΧΧ είναι πιο κουραστικό μέσα στην πόλη και όσο και να αλλάξεις την θέση οδήγησης, GS 650 δεν θα γίνει, ενώ και τα κόστη είναι σχεδόν..διπλάσια στο ΧΧ!!! pale  Όμως έξω από την πόλη τα πράγματα αλλάζουν, αφού το ΧΧ δεν έχει αντίπαλο σε αίσθηση και ποιότητα κύλισης, ενώ η ποιότητά του δεν συγκρίνεται με άλλα μοτο ( ούτε φυσικά με BMW!).

Τέλος όπως είπες και εσύ "Όμως όταν κατέβαινα στο γκαράζ και χάζευα το ΧΧ, έφτιαχνε η μέρα μου. Και δεν ξέχασα ποτέ την αίσθηση της.....απογείωσης"
Και επειδή τον μεγαλύτερο ρόλο παίζει η κα@@α σε περιμένουμε στην παρέα μας thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 23:14

δεν ξερω αν βοηθαω
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitchxxcbr
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitchxxcbr

Αριθμός μηνυμάτων : 446
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Τόπος : Περιστέρι
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2009

Μετά από 4 χρόνια... Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά από 4 χρόνια...   Μετά από 4 χρόνια... EmptyΔευ 30 Δεκ 2013 - 13:18

Καλησπερα Σπυρο
Καλως ορισες και παλι.

Εγω ειμαι που πειρα το χχ σου οπως αναφερεις και ποιο πανω!!
Να σου πω και εγω την αποψη μου συμφωνα και τα δικα μου μετρα και σταθμα
ολες οι μοτοσυκλετες ειναι καλες για την χρηση που προοριζονται.

Απο κει και περα ειναι στο χερι μας ποια μοτοσυκλετα θα επιλεξουμε  αναλογα με την χρηση που θελουμε να κανουμε. ΓΙΑ ΜΕΝΑ (και το τονιζω για να μην παρεξιγιθω) ειναι λαθος να αγορασουμε μια μοτοσυκλετα επιδη οταν κατεβενουμε στο γκαραζ μας φτιαχνει η εικονα της και οταν την καβαλαμε μας πεδευει επιδη δεν προοριζετε για την χρηση που την θελουμε.Δεν υπαρχει λογος να εχεις μια χιλιαρα μηχανη αν την χρισιμοποιεις για τα ψωνια στο σουπερμαρκετ η να εχεις ενα παπι για πιγενεις αθηνα-θεσσαλονικη.Για την καθε χρηση υπαρχει η καταληλη μοτοσυκλετα.

Βεβαια με οτι εχει κανεις πορευετε (και στο λεω εγω αυτο που εχω γραψει χλμ με το χχ σε χωματοδρομο οπως και στο κεντρο της αθηνας) αλλα οταν επιλεγεις μοτοσυκλετα ΓΙΑ ΜΕΝΑ κυριο κριτιριο ειναι ποια θα ειναι η συμαντικοτερη χρηση της.Οταν ξεκαθαρισουμε σε ποια κατηγορια πρεπει να κινιθουμε κοιταμε και ποια μοτο μας κανει κλικ στο ματι.

Ελπιζω να βοηθισα καπως. Απο κει και περα η επιλογη ειναι δικη σου.

υγ.συγνωμη για τα ορθογραφικα μου,ποτε δε μπορεσα να τα βελτιωσω  headbanging
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μετά από 4 χρόνια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Μετά από 6 χρόνια
» ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ..
» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ-ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
» Μετά το ΧΧ τι;;;
» Μετα απο μια ..........

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Συστηθείτε-
^ Back to Top