Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 HONDA CBR 600 F4i

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Celty
Μέλος
Μέλος
Celty

Αριθμός μηνυμάτων : 161
Φύλλο : Θηλυκό
Ηλικία : 44
Τόπος : Japan
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2014

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#46ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤρι 4 Φεβ 2014 - 21:43

Στη βιδα του fairing για μενα τσαμπα θα το βαλεις... Απο την άλλη καταλαβαινω το δίλημμα σου σχετικα με τις τρυπες στα πλαστικα. Ta valter moto που λες, εψαξα και δεν βρηκα άλλη φωτο με τα μανιταρια εκει....σε ποιο σημειο του πλαισιου ακριβως κουμπωνουν εχεις καταλαβει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
argirisvalentino
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
argirisvalentino

Αριθμός μηνυμάτων : 218
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 49
Τόπος : Χαλκίδα Εύβοια
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#47ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤρι 4 Φεβ 2014 - 21:54

και να φανταστεις οτι η μια πτωση ηταν με 140-160 και το μονο που εγινε ηταν να συρθει η μηχανη για πολλα μετρα πανω στο μανηταρι και στην μανετα του μπροστινου και το καπακι του μοτερ ουτε γρατζουνια!!! και η αλλη στα Μεγαρα Κ1 και παλι το ιδιο!!!μοτερ ουτε γρατζουνια!!! αυτο βασικα προστατευεις οχι πλαστικα!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#48ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤετ 5 Φεβ 2014 - 0:51

Οκ με πείσατε γιατί και γω το φοβόμουν το 2ο μην γίνει πατάτα με το τίποτα αλλά έλεγα μπας και ήμανε υπερβολικός  :D και ότι το 3ο τσάμπα τα λεφτά που θα δώσω.

Ζωή, τα valtermoto τα είδα live και κάτι παρόμοια με ίδια βάση είχα δει και σε άλλο μαγαζί αλλά το μανιτάρι σε εκείνα ήταν μια σταλίτσα.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Φωτογραφία δεν βρίσκω πουθενά και γω.
Κάτι παρόμοια είναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] αλλά αγκαλιάζουν με άλλο τρόπο αλλά στο ίδιο σημείο το πλαίσιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaxZorin
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
MaxZorin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Μεσόγεια
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#49ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤετ 5 Φεβ 2014 - 1:07

Το 3ο δεν είναι καθόλου τζάμπα λεφτά, διάβασε το EDIT στην απάντησή μου...

Επίσης τα μανιτάρια είναι για χαζοπτώσεις, από στάντ ή κανά γλίστρημα με διψήφια χιλιόμετρα, σε πτώση με πολλά χιλιόμετρα, ένα πολύ γερό μανιτάρι, με πολύ γερή βίδα, έτσι και σκαλώσει στο έδαφος και κάνει μοχλό, σου ξήλωσε πλαίσιο, μοτέρ ή ότι άλλο δένει σαν ταινία σπλάτερ-τρόμου, και πάει για πέταμα η μοτοσυκλέτα μετά.

Δεν είναι πάντα καλό, ένα πολύ γερά δεμένο μανιτάρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#50ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤετ 5 Φεβ 2014 - 1:16

Σωστό και αυτό ....

Αυτά ήταν η πρώτη μου επιλογή στην αρχή πακέτο με του μπροστινού και του ψαλιδιού τα προστατευτικά. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το είπα όμως έτσι επειδή είπες ότι στράβωσε και όπως ξέρω ότι είναι το μηχανάκι μου σε κείνο το σημείο σημαίνει (υποθέτω) ότι ίσως έβρισκε το καπάκι των πηνίων που προεξέχει πιο πολύ.

Το ξέρω ότι το υπερ-αναλύω αλλά δεν είναι και 20 ευρώ να πάρω άλλα άμα δεν μου γεμίζουν το μάτι.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Celty
Μέλος
Μέλος
Celty

Αριθμός μηνυμάτων : 161
Φύλλο : Θηλυκό
Ηλικία : 44
Τόπος : Japan
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2014

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#51ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤετ 5 Φεβ 2014 - 8:30

Εχω πεσει αρκετες φορες...με 2 μηχανες...και στις 2 ειχα μανιταρια που πιανουν σε βαση μοτερ. ΠΟΤΕ δεν εχει στραβωσει βαση και ΠΟΤΕ δε μου εσπασε το μανιταρ ( R & G ). Η τελευταια δε στην οποια η μηχανη εκανε κωλοτουμπες και η ζημια ειχε φτασει στα υψη, το μονο που εγινε είναι να ξυστει απλα το μανιταρι.

Υπαρχουν περιπτώσεις στις οποιες ναι μπορει να προκληθεί μεγαλη ζημια στο πλαισιο. Εδώ παιρνεις απλα ρισκο. Σε ρωτησα που μπαινουν τα Valter moto γιατι αν είναι πολύ λεπτο το σημειο του πλαισιου, εγω θα προτιμουσα να κοψω πλαστικα. Οσο για το άλλο που πιανει στην βιδα του fairing, αν αυτό που ανεφερε ο Maxzorin ισχυει, ισως είναι η καλυτερη λυση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#52ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 6 Φεβ 2014 - 1:12

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, ήδη κοιτάω τιμές να τα βάλω με την πρώτη ευκαιρία...

Τα valter διαγράφηκαν από τη λίστα.

Συνέχεια τώρα της ερώτησης... αξίζει να βάλω και μανιτάρια στο ψαλίδι και το πιρούνι;

Στο ψαλίδι που έκανα μια μικρή γρατζουνιά στην άκρη πιστεύω θα την είχα αποφύγει αλλά στο μπροστινό φοβάμαι ότι αφού δεν ακούμπησε (άρα δεν ζορίστηκε πουθενά) μην δούλευε ανάποδα και το έκανε να βρει και επομένως να ζοριστεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#53ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014 - 20:39

Καλησπέρα και πάλι.

Για το από πάνω θέμα δεν έχω κανένα νεότερο για την ώρα λόγω κολλήματος αλλά παρόλα αυτά θέλω μια δεύτερη γνώμη σχετικά με κάτι αυτοκόλλητα που μου πήραν δώρο για ζάντες.  :D 

Πείτε αν θέλετε πιο από τα 2 σας αρέσει πιο πολύ (μιας και είμαι αναποφάσιστος) γιατί η μηχανή είναι για λίγες μέρες όπως στη φωτό μιας και το κόκκινο σιρίτι που είχα βάλει ήταν κακής ποιότητας και το έβγαλα (με δυσκολία) από την μπροστινή ζάντα και είπα να δοκιμάσω το άλλο.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Celty
Μέλος
Μέλος
Celty

Αριθμός μηνυμάτων : 161
Φύλλο : Θηλυκό
Ηλικία : 44
Τόπος : Japan
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2014

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#54ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014 - 22:10

Το αυτοκολλητο της πισω ζαντας μονο και μονο επειδη ειναι ανακλαστικο και θα συμβαλλει στην ασφαλεια σου. Αυτος ειναι ο λογος που βαζει κανεις σιριτι βασικα. Το μπροστινο δε φαινεται να ειναι ανακλαστικο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#55ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΔευ 17 Μαρ 2014 - 23:49

Δεν είναι μπροστά το ξέρω, αλλά ήταν κακής ποιότητας το σιρίτι και ξεκόλλαγε ανά διαστήματα ενώ είχα καθαρίσει πάρα πολύ καλά.

Θα το αφήσω έτσι μισό μισό χεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#56ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Μαρ 2014 - 6:24

δε ξερω αν βοηθάει... αλλά ετσι το αγοτάσα... με τα μανιτάρια... προφανώς έχει και πτώση η μηχανη και όχι μια... αλλά νομίζω φαίνεται το μανιτάρι και το σημάδι ποθ έκανε....

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


επίσης αν θες φλας μαμα και περιμένεις θα έχεις νέα μου σύντομα....

ή απευθύνσου στον κινεζο:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#57ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Μαρ 2014 - 6:30

να και αλλη μια...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#58ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Μαρ 2014 - 11:35

Ενδιαφέρον αν και είχα σκεφτεί μόνο για τα άλλα γιατί αγχώθηκα με αυτά που λέγαμε πιο πάνω για αυτά που πιάνουν σα τα δικά σου ...

Βέβαια αυτά που είχα δει της valtermoto δεν αγκάλιαζαν με τον ίδιο τρόπο. Τα δικά σου δείχνουν να αγκαλιάζουν πιο σωστά.

Τα φλας τα έχω τα μπροστά (το αριστερό έχει γρατζουνιά λίγο) αλλά φαίνονται και από τους καθρέφτες για αυτό τα έβγαλα.

Θα κοιτάξω να αλλάξω και τα πίσω κάποια στιγμή με led.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostatis
Μέλος
Μέλος
apostatis

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Ναυπακτος
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#59ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Μαρ 2014 - 14:09

Αν σε ενδιαφερει εχω φλασακια απο Ζ750 (μαμισια) που μου εχουν μεινει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 Empty
#60ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HONDA CBR 600 F4i   Honda - HONDA CBR 600 F4i - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Μαρ 2014 - 22:25

led είναι αυτά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

HONDA CBR 600 F4i

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» 2010 Honda VFR1200F assembled Kumamoto Honda factory
» Ανταλλαγή Honda cbf 600s ABS 05 με Honda cbr 1100 xx i
» Honda AX-1 250
» Honda NR 750 & RC 30
» χλμ σε honda.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Ανακατασκευές/Βελτιώσεις-
^ Back to Top