Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Τι κράνος φοράτε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Τι κράνος φοράτε
 Shark
 Shoei
 Arai
 Agv
 Airoh
 Kbc
 Ogk
 Bell
 Suomy
 Scorpion
 Nolan
 ΑΛΛΟ
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cmpousios
Μέλος
Μέλος
cmpousios

Αριθμός μηνυμάτων : 71
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : όσο θες !!!
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 16 Απρ 2010 - 9:35

Arai RX-7 Corsair !!! Ειχα ενα AGV αλλα με το που εβαλα στο κεφαλι μου...καταλαβα πως ειναι τα κρανη...Απιστευτο κρανος
και στο ταξιδι και μεσα στην πολη και με πολλα χιλιομετρα !!! Ενα κακο εχει...την τιμη !!!! Αλλα χαλαλι !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
subzero
Μέλος
Μέλος
subzero

Αριθμός μηνυμάτων : 177
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2009

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 16 Απρ 2010 - 14:39

SHOEI XR 1100.Πολυ καλος αερισμος, πολυ σταθερο στα πολλα χλμ. αλλα και πολυ θορυβο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
apostolos

Αριθμός μηνυμάτων : 311
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Σερρες
Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 16 Απρ 2010 - 15:01

nolan n84.οταν το πηρα ειχα το φουντουρο και ημουν 10κιλα πιο γεματος.τωρα εχω το χχ και ειμαι 10κιλα πιο αδυνατος, μετα τα 170-180 εχω θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joker
Νέο μέλος
Νέο μέλος
joker

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/11/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 13 Νοε 2010 - 23:54

Εργοταξίου skull scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dashmod
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
dashmod

Αριθμός μηνυμάτων : 704
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 14 Νοε 2010 - 9:51

Shoei XR1000 για εμένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.freebikers.gr
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 14 Νοε 2010 - 10:14

Nolan N100E Genesis, και δεν το συνιστώ ιδιαίτερα, το κράνος δεν είναι για γρήγορα χιλιόμετρα (240+)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Billy
Νέο μέλος
Νέο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 02/10/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 15 Νοε 2010 - 11:02

thank 2 thank 2
Shoei XR1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alextsouk
Μέλος
Μέλος
alextsouk

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 15 Νοε 2010 - 11:56

shoei xr 1000. με το νεο ετος λεω να παω για 1100 ή για το arai viper. για πειτε και καμια γνωμη με την ευκαιρια...δεν ειχα ποτε arai και το σκεφτομαι για να δω και πως ειναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dashmod
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
dashmod

Αριθμός μηνυμάτων : 704
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 15 Νοε 2010 - 21:20

alextsouk έγραψε:
shoei xr 1000. με το νεο ετος λεω να παω για 1100 ή για το arai viper. για πειτε και καμια γνωμη με την ευκαιρια...δεν ειχα ποτε arai και το σκεφτομαι για να δω και πως ειναι

το 1000 το έχω το 1100 το έχω δοκιμάσει και είναι σαφώς καλύτερο και λίγο λιγότερο θορυβώδες.
Για arai θα σου έλεγα ναι για μια ακριβότερη σειρά όμως. Παρόλα αυτά η Arai είναι η μόνη εταιρία που μέσω του επίσημου δικτύου τις έχει κράνη για 4ωρα test drive. Μπορείς απλά να το δοκιμάσεις και να αποφασίσεις μόνος σου.
Επίσεις αν πας για arai έχε υπ όψην σου:
ότι υπάρχουν και παρεισαγωγείς με καλύτερες τιμές από την αντιπροσωπεία
ότι αν πας από ebay πρέπει να προσέξεις το νούμερο γιατί τα αμερικάνικα είναι διαφορετικά (όπως και τα shoei)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.freebikers.gr
alextsouk
Μέλος
Μέλος
alextsouk

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 16 Νοε 2010 - 10:14

dashmod έγραψε:
alextsouk έγραψε:
shoei xr 1000. με το νεο ετος λεω να παω για 1100 ή για το arai viper. για πειτε και καμια γνωμη με την ευκαιρια...δεν ειχα ποτε arai και το σκεφτομαι για να δω και πως ειναι

το 1000 το έχω το 1100 το έχω δοκιμάσει και είναι σαφώς καλύτερο και λίγο λιγότερο θορυβώδες.
Για arai θα σου έλεγα ναι για μια ακριβότερη σειρά όμως. Παρόλα αυτά η Arai είναι η μόνη εταιρία που μέσω του επίσημου δικτύου τις έχει κράνη για 4ωρα test drive. Μπορείς απλά να το δοκιμάσεις και να αποφασίσεις μόνος σου.
Επίσεις αν πας για arai έχε υπ όψην σου:
ότι υπάρχουν και παρεισαγωγείς με καλύτερες τιμές από την αντιπροσωπεία
ότι αν πας από ebay πρέπει να προσέξεις το νούμερο γιατί τα αμερικάνικα είναι διαφορετικά (όπως και τα shoei)

ευχαριστω για τις πληροφοριες Beerchug δεν με παιρνει για πιο ακριβη σειρα, τα arai ξεφευγουν αρκετα σε τιμες (ακομα και στο ιντερνετ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
X-HarrisX
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
X-HarrisX

Αριθμός μηνυμάτων : 537
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - Ν.ΣΜΥΡΝΗ
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 18 Νοε 2010 - 0:16

Από το 2004 έχω και φοράω στα ταξίδια μου ένα SHOEI XR 1000. Ευχαριστημέμος πολύ από άνεση, αεροδυναμική, ποιότητα κατασκευής, ποιότητα ζελατίνας. Μέτριο στον τομέα θόρυβος (αλλά σίγουρο καλύτερο σ' αυτόν τον τομέα από ARAI).

Τελευταία έχω αγοράσει ένα Schuberth, το μοντέλο C3. Βασικά το πήρα για την καθημερινότητα στην πόλη (που κυκλοφορώ με ένα CB400SF R) σε αντικατάσταση ενός HJC IS Max που μου το φάγανε με μυστήριο τρόπο, τεσπα... Ανοιγόμενο το HJC, ανοιγόμενο και το C3. Αλλά οι ομοιότητες τους σταματούν εδώ. Μιλάμε ότι το Schuberth με έχει εντυπωσιάσει στον υπερθετικό βαθμό. Παρότι τύπου flip-up (ανοιγόμενο) είναι μικρό όσο και το XR1000, ελαφρύ (σχεδόν) όσο και το XR1000, άνετο όσο και το XR1000 και ποιότητα κατασκευής (τουλάχιστον) εφάμιλο του SHOEI. Και επειδή το δοκίμασα και σε ταξίδι με το ΧΧ στα πολλά χλμ (πάνω από τα 270) και για πολλά χλμ (πάνω από 500) είδα ότι είναι εξίσου καλό αεροδυναμικά (δεν έκανε το παραμικρό κούνημα), πολύ καλύτερο στον τομέα θορύβου (!!!) και η ζελατίνα του σφραγίζει κυριολεκτικά τον αέρα έξω, τομέας που το XR πάσχει, έστω και λίγο.
Δεν σκοπεύω να ξανακάνω ταξίδι χειμωνιάτικα με το SHOEI, θα το έχω μόνο για το καλοκαίρι...

Και όταν έρθει η ώρα να αντικαταστήσω το SHOEI θα ρίξω μια πολύ προσεκτική ματιά στα μοντέλα της Schuberth πριν και αν πάρω το XR 1100.

Πάντως όποιος θέλει την ευκολία του ανοιγόμενου κράνους (και πραγματικά το έψαξα πολύ καλά το θέμα, είδα όλα τα κράνη flip-up σε όλες τις μάρκες) και θέλει το καλύτερο ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ, δεν υπάρχει άλλη επιλογή από το C3. To υπογράφω αυτό !! Έχει μόνο ένα μειονέκτημα... είναι σχετικά ακριβό κράνος (πάνω από 500 € το μονόχρωμο) αλλά αξίζει τα λεφτά του μέχρι σεντς !!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την X-HarrisX στις Σαβ 20 Νοε 2010 - 16:04, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loki
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Loki

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 19 Νοε 2010 - 15:57

shoeι xr 1100 δοκιμαζα κρανη 2ωρες μεσα στο μαγαζι μολις το φορεσα εκατσε κουτι thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
horrorshow_gr
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
horrorshow_gr

Αριθμός μηνυμάτων : 303
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 19 Νοε 2010 - 19:05

Arai ''chaser''

το κακό είναι ότι δεν βγαίνουν τα σφουγγάρια , και στα πολλά κολλάει στην μούρη σου...\


να gam...θεί και η Arai και η Shoei...


όλα αυτά έπρεπε να επιδοτούνται με την αγορά της μηχανής..550 ευρώ για να φοράμε τον valentino και τον κάθε παπάρα στο κεφάλι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pissaman
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
pissaman

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 20 Νοε 2010 - 12:44

Φορούσα ένα ARAI RX7, μετά ένα OGK FF-4, μετά ένα KBC, ένα άλλο KBC αλλά τώρα περιμένω με αγωνία να παραλάβω το Schuberth SR-1.
Είναι ότι πιο ελαφρύ και ότι πιο άνετο έχω δοκιμάσει στο κεφάλι μου και με τρώει η αγωνία να το δοκιμάσω και στο δρόμο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.motopissaris.gr
dashmod
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
dashmod

Αριθμός μηνυμάτων : 704
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   κρανος - Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 20 Νοε 2010 - 14:16

ίσως το μόνο για μένα schuberth που αξίζει. Όταν το πάρεις πες μας τι λέει από θόρυβο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.freebikers.gr
 

Τι κράνος φοράτε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Φοράτε ζώνη ?
» Τι μπουφάν φοράτε?
» Τη Αλυσίδα φοράτε?
» Τι εξατμιση-εις φορατε??
» Κρανος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top