Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ποσο γρήγορα οδηγείτε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Ποσο γρηγορα οδηγείτε?
Παρα πολυ μπαινοντας στις στροφες με πολλα
Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pl106%Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pr12
 6% [ 3 ]
Αρκετα για να μη βλεπω τιποτα
Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pl1013%Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pr12
 13% [ 7 ]
Στις ευθειες, τα δινω στις στροφες σιγα
Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pl1050%Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pr12
 50% [ 26 ]
Δεν ξεπερνω το οριο ταχυτητας
Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pl106%Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pr12
 6% [ 3 ]
Σιγα για να παιρνω και τον αερα μου
Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pl1025%Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Pr12
 25% [ 13 ]
Σύνολο Ψήφων : 52
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Μάης 2013 - 22:54

Η συμβουλη του Θοδωρη ειναι πολυτημη, ποτε δεν ξερεις τι κακακια κουβαλαει στο κεφαλι του ο καθενας. Εγω εχω την τυχη να γνωριζω το δικο μου (λαγο) 35 χρονια. Κανουμε την ιδια οδηγηση, (6η χωρις φρενα, ελεγχο με το γκαζι, ομαλη ροη) Μονο που αυτος εχει στο ενεργητικο του 400.000 χιλ. παραπανω απο μενα. δλδ ειναι πολυ πιο εμπειρος. ΤΥΦΛΗ εμπιστοσυνη ομως ουτε στο μπιθα μου. Να πω επισεις οτι τα προ ΧΧ μηχανακια μου ειχαν ολα ψηλα τιμονια και οταν αποκτησα το ΧΧ δεν ηξερα πως να σταθω απανω. Στηριζα ΟΛΟ το βαρος μου ,και δεν ειναι και λιγο, στο τιμονι. Το ΧΧ να κουνιεται σαν το Ρουβα, απο το φοβο μου να σφιγγω περισσοτερο το τιμονι και να κουναει χειροτερα, να μη μπορω να στιψω και καταλαβα οτι μετα απο 20 χρονια οδηγησης....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ!! και παω με τα κολυβα στην κολοτσεπη. Ετσι αρχισα να ψαχνομαι, και μετα 30 χρονια οδηγησης ψαχνομαι ακομα. Τωρα ψαχνω ενα παρκινκ με καλη ασφαλτο απο σουπερ μαρκετ,καταστημα που ειναι κλειστο τις κυριακες να βαλω μερικα σημαδια με μονοτικη ταινια και να κανω εξασκησει στους ελιγμους. μπορειτε να με πειτε ψονιο, σπασικλα, μουρλο, αλλα εχω τοοοοσα προβληματα και μονο τοΧΧ με κανει και τα ξεχναω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Μάης 2013 - 23:06

ptinotrofos έγραψε:
Η συμβουλη του Θοδωρη ειναι πολυτημη, ποτε δεν ξερεις τι κακακια κουβαλαει στο κεφαλι του ο καθενας. Εγω εχω την τυχη να γνωριζω το δικο μου (λαγο) 35 χρονια. Κανουμε την ιδια οδηγηση, (6η χωρις φρενα, ελεγχο με το γκαζι, ομαλη ροη) Μονο που αυτος εχει στο ενεργητικο του 400.000 χιλ. παραπανω απο μενα. δλδ ειναι πολυ πιο εμπειρος. ΤΥΦΛΗ εμπιστοσυνη ομως ουτε στο μπιθα μου. Να πω επισεις οτι τα προ ΧΧ μηχανακια μου ειχαν ολα ψηλα τιμονια και οταν αποκτησα το ΧΧ δεν ηξερα πως να σταθω απανω. Στηριζα ΟΛΟ το βαρος μου ,και δεν ειναι και λιγο, στο τιμονι. Το ΧΧ να κουνιεται σαν το Ρουβα, απο το φοβο μου να σφιγγω περισσοτερο το τιμονι και να κουναει χειροτερα, να μη μπορω να στιψω και καταλαβα οτι μετα απο 20 χρονια οδηγησης....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ!! και παω με τα κολυβα στην κολοτσεπη. Ετσι αρχισα να ψαχνομαι, και μετα 30 χρονια οδηγησης ψαχνομαι ακομα. Τωρα ψαχνω ενα παρκινκ με καλη ασφαλτο απο σουπερ μαρκετ,καταστημα που ειναι κλειστο τις κυριακες να βαλω μερικα σημαδια με μονοτικη ταινια και να κανω εξασκησει στους ελιγμους. μπορειτε να με πειτε ψονιο, σπασικλα, μουρλο, αλλα εχω τοοοοσα προβληματα και μονο τοΧΧ με κανει και τα ξεχναω.

Απλά σου βγάζω το καπέλο !!! thank 2 respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Μάης 2013 - 23:18

και γω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Μάης 2013 - 23:26

kai γω smile[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsiftis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
tsiftis

Αριθμός μηνυμάτων : 495
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 20 Μάης 2013 - 23:53

Σιγα για να παιρνω και τον αερα μου

Προσωπικά ξερω να οδηγάω ελάχιστα .

Μου αρέσει να πηγαίνω γρήγορα τόσο ώστε να μπορώ να ελέγχω πλήρως τη μηχανή μου και όταν λέω μηχανή εννοώ το ΧΧ μου αλλά και την εσωτερική μηχανή μου (το νου μου και την καρδιά μου)!

Αποφεύγω την κίνηση, αποφεύγω να οδηγάω οταν είμαι συναισθηματικά φορτισμένος κλπ. Δεν μαρέσει να ταράσσομαι και να τσατίζομαι με άσχετους και επικίνδυνους οδηγούς που σε βλέπουν σαν εχθρό προς εξόντωση.

Θέλω να πηγαίνω τη βόλτα μου χαλαρά και ήρεμα και να τρέχω για μένα και μόνο και όταν εγώ το επιλέξω και όχι για να μην με πατήσει ο κάθε ένα που έχει κολλήσει επικίνδυνα απο πίσω ή δίπλα μου.

Το όριο με το οποίο νιώθει άνετα κανείς είναι προσωπικό θέμα και εξαρταται απο πολλά.
Το όριο όμως με το οποίο νιώθεις άνθρωπος είναι το όριο της συνείδησης. Η συμπεριφορά απέναντι στον συνάνθρωπο αλλά και στον εαυτό μας.

Το να τρέξω με 200 η και παραπάνω σε μιά άδεια Εγνατία οδό πχ είναι κάτι που μπορεί να γίνει για λίγο(αν και παράνομο νομικά).
Το να τρέχεις σαν παλαβός με την ίδια ταχύτητα, με ελιγμούς του ενός μέτρου ανάμεσα απο αμάξια, ειναι κάτι ασχολίαστο.
Η ταχύτητα εκεί που μπορείς δεν είναι κακή. Κακό είναι το πάθοςπου δημιουργείται σταδιακά μέσα μας και εξαπλώνεται σαν μόλυνση όταν το αφήνεις.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΤρι 21 Μάης 2013 - 1:46

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Eiδικα αμα εχεις και 2ο ατομο το προτιμω και γω και ο αλλος! Γιατι μεχρι στιγμης οταν ειμαι δικαβαλο και ανοιξω μεχρι 100 χανουν την μπαλα οσοι εχουν ανεβει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 2 Μαρ 2014 - 21:27

ψηφισα σιγα για να παιρνω και τον αερα μου αλλα κατι ατομα με μπλε στολες κανα δυο φορες με σταματησαν και με ειπαν πως ετρεχα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 2 Μαρ 2014 - 21:30

Συκοφαντίες... laughing laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 2 Μαρ 2014 - 22:00

Στις στροφές τα δίνω στις ευθείες σιγά.............. muhaha 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 2 Μαρ 2014 - 22:28

Εσυ μην μιλας γιατι λογω χρωματος, εννοειται... χεχεε  devil 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΔευ 3 Μαρ 2014 - 14:42

Ενα νεο μερος η μια νεα διαδρομη για εμενα σημαινει νεες εικονες εκτος των αλλων. Ετσι την εριξα στο
''Σιγα για να παιρνω και τον αερα μου''.
Φυσικα και ολες οι παραπανω αποψεις αλλες λιγο και αλλες πολυ συμβαδιζουν και με τα δικα μου πιστευω περι οδηγησης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΤετ 5 Μαρ 2014 - 17:21

Μια που παω...οπως να ναι...χαχαχα...να θυμισω και τις συμβουλες του Γιωργου (γιαγια αρκουδα) που μου εδωσαν μια αλλη οπτικη στην οδηγηση...

Θεση οδηγησης, δεν στηριζομαστε σε τιμονι, ειναι μονο να στριβει, σφιγγουμε ποδια, κραταμε τη μηχανη με τα ποδια και τους κοιλιακους, θα δυναμωσουν σιγα σιγα, δεν θελει γυμναστηριο, κοιταμε στην εξοδο της στροφης, και οχι περα δωθε εκτος αν πηγαινουμε αργα αργα...και στριβουμε σπρωχνωντας τα κλιπ-ον, το καθενα προς τα εμπρος για να πλαγιασει απο την ιδια μερια, δεν του δινουμε μπουνια, δοκιμαστε το απαλα απαλα, σε ηρεμες στροφες, λιιιιγο πιεση προς τα μπρος και γερνει, ετσι οι στροφες γινονται παιχνιδι, ουτε τραβηγμα τιμονι ουτε πατημα μαρσπιε...αυτα απο την ελαχιστη εως καθολου εμπειρια μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 7 Μαρ 2014 - 20:52

Δεν με αντιπροσωπευει κάποια απάντηση. Καπου στη μεση προς το αργό νομιζω αλλα οχι για να παίρνω τον αέρα μου και οχι παντα με τα όρια smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 8 Μαρ 2014 - 7:58

muhaha 

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποσο γρήγορα οδηγείτε?   Ποσο γρήγορα οδηγείτε? - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 8 Μαρ 2014 - 11:16

Δεν ντρέπεστε παλιόπαιδα να μην τηρείτε τα όρια?    grandpa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ποσο γρήγορα οδηγείτε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» γρηγορα να χιλιασουμε
» 100 ευρώ πρόστιμο εάν οδηγείτε με σαγιονάρες .
» Πόσο κοστίζει η ζωή μας?
» Ποσο Hondaκιας εισαι;
» ποσο κανουν?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top