Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΤρι 23 Απρ 2013 - 22:05

οκ εδω είμαστε παλι για να δούμε μια λιγο ποιο δύσκολη και μπελαλίδικη δουλειά απο την τελευταία που κάναμε με τον αναπτήρα και μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας (πάντα με την προϋπόθεση οτι πιάνουν τα χέρια μας και έχουμε την εμπιστοσύνη στον εαυτό μας για κάτι τέτοιο) στην μηχανή μας για βελτίωση του φωτισμού αλλα και του καλλωπισμού της μιας και τα φώτα θα είναι και για "μουρη".
bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Fe9b2a8bb97f45469fffca2
για το πακέτο εχει γίνει σήμερα παραγγελία και κόστισε περί των 95 ευρακιων απο ηλεκτρονικό κατάστημα στην άλλη άκρη του κόσμου .θα κάνω την εισαγωγή τώρα και μόλις παραλάβω (για να δούμε και της μέρες που κάνει η παράδοση) θα πάμε σε αναλυτική ξηλωματικη του εμπρόσθιου μέρους της μηχανής μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΤρι 23 Απρ 2013 - 22:17

το αισθητικό αποτέλεσμα πρέπει να βγει κάπως ετσι
bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Suzukigsxr6007502008201
δεν μπορεσα με τπτ να βρω φωτο απο cbr600f4i
πριν την αγορά πρέπει να καταλήξουμε σε καποια πραγματάκια οπως χρώμα φωτεινότητα και αλλα που ειναι ενα μεγαλο θεμα απο μονο του εγω απλα θα αναφέρω οτι έβαλα 2 φωτα 55w (οπως τα μαμα)
με μπλε angel eye και κόκκινα devil eye 6000k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΤρι 23 Απρ 2013 - 22:44

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση File4c


τα βήματα μας θα είναι τα εξης
1ον θα βγάλουμε τα μπροστινά πλαστικά μέχρι να φτάσουμε να ξηλώσουμε το φανάρι αφού πρώτα αφαιρέσουμε όλες τις φύσες.
2ον θα αφαιρέσουμε το φανάρι ώστε να μπορέσουμε να το ανοίξουμε και να τοποθετήσουμε μέσα τον φακό της λάμπας. κλείσιμο του φαναριού.
3ον η καλωδίωση σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή(απο οτι λέει θα ανάβουν και τα δυο φώτα στην μικρή σκάλα και το ίδιο και στην μεγάλη ενω κανονικά στο δικό μου άναβε μια λάμπα στην μικρή και η δεύτερη στην μεγάλη)
4ον επανατοποθέτηση του φαναριού και δέσιμο πλαστικών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΤρι 23 Απρ 2013 - 22:56

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση 530616621o


βέβαια μπορούν να μπουν και σε αμάξι αν θέλουμε με σχεδόν την ίδια δουλειά.

(οι φωτογραφίες είναι απο τυχαία site δεν αποτελούν διαφήμιση ουτε και είναι αυτό που δείχνουν το ακριβές αποτέλεσμα αυτό θα το δούμε όταν με το καλό τελειώσω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 1:04


ένα πολύ καλό βιντεάκι που βρήκα και πιστεύω θα με βοηθήσει πολύ στην προσπάθεια μου να κάνω κάτι που δεν έχω ξανακάνει. ανοίγει προβολέα απο αμάξι αλλά νομίζω οι αρχές είναι ίδιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 1:08

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 1:10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 1:14

αυτά τα βιντεακια θα είναι ο οδηγός μου για να μην κάνω καμιά χοντράδα απο όσα έχω δει το παιδί κάνει την καλύτερη δουλειά και ποιο επαγγελματική αν μέχρι να ερθοιυν τα φώτα έχει κανείς να μου δείξει κάτι καλύτερο η ακόμα και χειρότερο (ίσως κάτι καλό να δω και απο εκεί καμιά καλή ιδέα) ευπρόσδεκτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 15:01

Εγώ αν το επιχειρούσα θα έβρισκα ένα μεταχειρισμένο-άχρηστο φανάρι- φυσικά ίδιο μοντέλο με το δικό μου και θα ξεκινούσα, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται...

Πάντως η δουλειά που κάνει είναι εντυπωσιακή, απαιτεί και τα κατάλληλλα εργαλεία, όπως ο φούρνος με τη θερμοκρασία είναι ένα θέμα. Μην τυχόν βγάλεις ένα φανάρι μετά από 3 λεπτά σε μορφή ζελέ...

Ένας μάστορας πόσα παίρνει γι αυτή την εργασία;

Μήπως βγαίνει φανάρι έτοιμο για κάθε μοντέλο; και......πόσο κάνει;

Εν πάσει περιπτώση, Μάριε ξεκίνα να μαθαίνουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 15:30

(ευχαριστώ πολύ για την ιδέα φίλε psath)αν κάποιος εχει φανάρι άχρηστο έστω και απο άλλο μοντέλο η και σπασμένο η οτιδήποτε και μπορεί να μου το στείλει πολυ ευχαρίστως. αλλα ιδιο και αχρηστο νομίζω ειναι λίγο ουτοπία να ζητάω διότι δεν παίζουν και φράγκα (και τα φώτα που έβαλα ειναι πολυτέλεια. ενας άλλος τρόπος για να "ανοίξεις το φανάρι είναι με πιστόλι θερμού αέρα ποιο μπελαλίδικη δουλειά διότι θα πρέπει να ανοίγεις σιγά σιγά αλλα ποιο σίγουρη διότι αν προσέχεις δεν θα πάρεις "ζελέ" αν δεν προσέξεις μπορεί να πάρεις καμιά μαυρίλα στο ένωμα. απο οσο ξέρω δεν υπάρχουν μάστορες που να ειδικεύονται στο "άνοιγμα" του φαναριού ελπίζω να πάρω την πρωτιά αλλά και να υπήρχαν θα έκαναν καλή δουλειά???στα ξένα ζητάν περι των 100 ευρω. ενα φανάρι φουλ έτοιμο φιξαρισμένο με μεταφορικά βγαίνει περίπου στα 350+ ευρω οπότε καταλαβαίνεις πως ειναι αστρονομικό ποσό για κάποιον που πήρε την μηχανή 1300 ευρω!!! αλλα ακόμα και να μην ήταν θέμα κόστους θα σου πω το εξής απλό τι τζάμι θα έβαζαν ?? σίγουρα οχι το μαμά και οπως ξέρουμε και με τα πλαστικά οσο καλά και να είναι δεν κουμπώνουν οπως τα μαμά. βέβαια εχω βρει και κάποιον που σου λεει οτι αναλαμβάνει ολη την δουλειά αν του τα στείλεις και μετα στα ξαναστείλει πίσω αλλα θα τα στείλει??? και το κόστος βγαίνει πάλι στα 300. θα εχει γίνει η επιθυμητή δουλειά?. γενικά είμαι της άποψης πως σαν τον ιδιοκτήτη κανείς δεν πονάει περισσότερο τη μηχανη του. προτιμώ να το κάνω ακόμα και στραβά και να χρειαστεί να το ξανακάνω για να το τελειοποιήσω παρα να το αφήσω στην τύχη. μου αρέσει και η ομαδική δουλειά να πάρω 2-3 φιλαράκια και μια κάσα μπύρες και να στήσουμε ενα γλέντι γύρω απο την μηχανή. (δεν ξέρω τι δουλειά θα βγει αλλά εχει πλάκα οταν το κάνω σε σχετικά εύκολες δουλειές)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Erecozi στις Παρ 26 Απρ 2013 - 3:03, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 21:53

μου αρέσει και η ομαδική δουλειά να πάρω 2-3 φιλαράκια και μια κάσα μπύρες και να στήσουμε ενα γλέντι γύρω απο την μηχανή. (δεν ξέρω τι δουλειά θα βγει αλλά εχει πλάκα οταν το κάνω σε σχετικά εύκολες δουλειές)[/quote]
Σωστός!!! respect



Εγώ έχω βάλει xenon, μόνο στη μια σκάλα, και έκανα τη νύχτα μέρα. Δεν ξέρω πώς θα έδειχνε το ΧΧ με τέτοια φώτα, σίγουρα θα ήταν εντυπωσιακό! Αλλά να δώσω 350€ είναι πάρα πολλά, από την άλλη να ανοίξω το φανάρι του ΧΧ ούτε που το σκέφτομαι!!! Εσύ αφού το θέλεις και μπορείς κάνε το!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 22:27

Psath 1100XX έγραψε:
Δεν ξέρω πώς θα έδειχνε το ΧΧ με τέτοια φώτα, σίγουρα θα ήταν εντυπωσιακό!
Εγω που το είδα ήταν σκέτη αηδία... καθώς είναι μονόφθαλμο...

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Cyclop10


Απο το 4:00...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 22:48

Έχεις δίκιο, ο φακός της λάμπας δεν ταιριάζει με το πλούσιο κάτοπτρο του χχ. Ο συγκεκριμένος φακός μάλλον ταιριάζει σε πιο μικρά και στρογγγυλά φανάρια όπως φαίνεται στο cbr πιο πριν.
Προτιμώ τα xenon από αυτά, βέβαια το video ίσως ξεγελά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wastegate
Μέλος
Μέλος
wastegate

Αριθμός μηνυμάτων : 123
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 05/01/2013

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠεμ 25 Απρ 2013 - 22:53

Το επιχειρησα σε φαναρι αυτοκινητου που εχεις ποιο πολυ χωρο και ειναι και ιμιτασιον!
Δεν ειδα ολα τα βιντεο μην πω ψεμματα απλα αχρηστευεις ενα φαναρι δεν γινεται παλι κανονικο..
Εμεις τα βαλαμε με πιστολι σιλικονης(θερμοπιστολο) και απλα παραγγειλαμε ενα προτχεκτορα που να χωραει στο ανοιγμα της τρυπας που εχει το φαναρι.
Επισης καταργεις και τον καθρεφτη.
Σκεφτομουν να το κανω και στο cbr αλλα πολλα εξοδα γμτ + οτι θελεις 2 ιμιτασιον φαναρια και αυτο ανεβαζει και το συνολικο κοστος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://jdmteam.forumgreek.com/
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση   bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση EmptyΠαρ 26 Απρ 2013 - 2:26

εμένα οι 2 λάμπες φουλ μαζί με όλα μου βγήκαν 93 ευρώ με μεταφορικά η δουλειά θα γίνει στο μαμά φανάρι οπότε δεν έχω άλλο έξοδο για αγορά φαναριού. το πιστόλι σιλικόνης είναι λάθος ανοίγεις και κλείνεις με την δική του κόλλα (παμπριζοκολλα) αλλα αφου το ζεστάνεις καλά. το καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα είναι σε διπλά (πλάι πλάι) φανάρια και επειδή είναι bi-xenon έχεις και μεγάλη και μικρή σκάλα σε κάθε λάμπα και στα δυο φώτα(όπως στο αμάξι) στην ουσία καταργεί το αλλήθωρο φως στα f4i επίσης πλέον δεν χρειάζεσαι καθρέπτη στο φανάρι γιατι έχεις προτζεκτορα που κατευθύνει το φως ακριβώς εκεί που θες (και δεν τυφλώνεις και τους άλλους με τις αντανακλασεις) για το αλλήθωρο φως που λέω ας πάρουμε παράδειγμα απο τον ody αν μας επιτρέπει εδω βλέπουμε την μικρή σκάλα.
bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση 004yi


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Erecozi στις Παρ 26 Απρ 2013 - 2:35, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

bi-xenon angel devil eyes τοποθετηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 11Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Φώτα xenon και angel eyes
» L.E.D & Angel eyes σε CBR XX
» xenon kit
» ΦΩΤΑ Xenon
» Φώτα bi-xenon

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Tips & Tricks :: Κάν'το μόνος σου (DIY)-
^ Back to Top