Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 12 Φεβ 2015 - 22:00

Και εγώ έτσι πιστεύω ... Όλα σε φωτογραφίες και βίντεο , καλες και οι στιγμές , αλλά κοιτώντας μια φωτογραφία φέρνεις πολλά στο μυαλό σου , ειδικά απο κατι ευχάριστο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 12 Φεβ 2015 - 22:06

Το μόνο σίγουρο. thumbs up
Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Img_2012
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 12 Φεβ 2015 - 22:28

πολλοι απο εμας χάνουμε την "στιγμη" προσπαθώντας να την αποθανατησουμε κάνουμε αυτοσκοπο την μαγνητοσκοπηση και χάνουμε την ελευθεριά του ταξιδιού και βέβαια δεν θα αναφερθώ καθολου στην κατηγορια ανθρώπων που κάνουν κατι οχι για αυτους αλλα για να λενε εχω κανει και αυτο. νομίζω το βασικό νόημα ειναι αυτό. βγαλε και την φωτο σου αλλα μην κανεις σαν Κινέζος με kodak σε χαζη αμερικάνικη ταινια.και το βασικότερο απο ολα δεν ειμαστε ολοι καρμπον ουτε μπορουμε να εχουμε ολοι τα ιδια γουστα. για μενα ειναι μηχανόβιος ακομα και αυτος που ειναι με το ακουτερακι και παει μερα νυχτα στην δουλεια αρκει να το αγαπάει μηχανοβιος ειναι ο πιτσιρικάς με το 50αρακι που ολο και τον τρωει να κανει αυτο το "κατι" στο μηχανάκι του που θα του αρεσει, ο παππους με την "μαμα" φλορετα που τον ειδα στον δρομο και ειχε ριξει μια κουβέρτα στα ποδια για να μην κρυώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Φεβ 2015 - 10:15

Ο καθενας εχει τον δικο του τροπο λειτουργιας, εγω απο την αλλη αν παω καπου και δεν εχω τραβηξει τα αναλογα βιντεο και φωτογραφιες, νιωθω οτι δεν εκανα τιποτα, οτι τζαμπα πηγα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 14 Φεβ 2015 - 0:38

Η γνωμη μου ειναι οτι οποιος μπορει να παρουσιαζει τα ταξιδια του κανει πολυ καλο στην ψυχολογια πολλων. Ποσες και ποσες ωραιες στιγμες περασα διαβαζοντας τις περιγραφες και βλεποντας τις φωτο απο ταξιδια του Μενιου και αλλων ταξιδευτων! Απο την αλλη αν καποιος θελει να το ζησει μονο γι αυτον, και παλι σεβαστο. Αλλα βρε αδερφε, οταν περασουνε τα χρονια να σαι σιγουρος οτι τις στιγμες της ανεμελιας του ταξιδιου θα θες να τις ξαναζησεις εστω μεσα απο τις φωτογραφιες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ιωνας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 321
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2010

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 26 Φεβ 2015 - 23:29

Ο γνησιος μηχανοβιος.Ειναι για τον καθε ενα μας μια ξεχωριστη αποψη και σεβαστο.........Κατ εμε εγω το χχ μου και μαζι οπου μερα μας και οπου νυχτα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ιωνας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 321
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2010

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 26 Φεβ 2015 - 23:34

apostatis έγραψε:
ody έγραψε:
apostatis έγραψε:
Χθες απογευμα προς βραδακι ανεβαινα Αθηνα απο Ναυπακτο... κ@λοκαιρος... κρυο και απο την εξοδο της Τριπολης μεχρι την Αθηνα δυνατη χιονοπτωση... Ολοι μου ελεγαν να παρω το αυτοκινητο... αλλα μπαααα... Το ΧΧ ειναι μαχιμο και στα χιονια!!!! windy

Α ρε Αντρεα ...................... thumbs up thumbs up

Ετοιμαζομουν για το Βολο Οδυσσεα αλλα σταματησε να χιονιζει ρε γμτ!!! lol! lol! lol!
Ασε που δεν ενιωθα καθολου τα δαχτυλα των χεριων... blushing
Αν και μερικα τσιπουρακια θα με ζεσταιναν... drooling drooling

Ομορφε εσυ απο την ωρα που τσιμπησες το χχ αλλαξες συμπαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CJ MakIs X
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
CJ MakIs X

Αριθμός μηνυμάτων : 391
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2011

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 9 Μαρ 2015 - 10:16

Μπράβο ρε Μενέλαε.
Πολύ σωστά όλα και μου έκανε εντύπωση ότι η κάθε λέξη ειναι αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1124319685
Spartiatis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Spartiatis

Αριθμός μηνυμάτων : 382
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Σπάρτη
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2015

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 9 Μαρ 2015 - 15:18

pablo έγραψε:
Αλλα βρε αδερφε, οταν περασουνε τα χρονια να σαι σιγουρος οτι τις στιγμες της ανεμελιας του ταξιδιου θα θες να τις ξαναζησεις εστω μεσα απο τις φωτογραφιες...


+100000

Ωραιεα οι αναμνησεις αποτυπωμενες στο μυαλο αλλα οι φωτο στο υπολογιστη αξιζουν πολυ γτ "μια εικονα = 1000 λεξεις" πολυ πιο ευκολο ειναι να αφεθεις στην οθονη του η/υ κ να θυμασαι διαφορα...κ ειναι κ πιο ζωντανη η αναμνηση...

Θα χεις κ δυο φωτο να συνοδευεις τις ιστοριες σου στα παιδια κ στα εγγονια σου μπροστα στο τζακι μια μερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....   Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου.... - Σελίδα 2 EmptyΔευ 9 Μαρ 2015 - 19:00

Να πούν και οι ...μεγαλύτεροι την  δική τους άποψη
Από το μακρυνό ...1978 μέχρι σήμερα οδηγώ ανελλιπώς μοτο σχεδόν καθημερινά.

Εχω κάνει 5 ταξίδια εκτός Ελλάδας ( όχι μεγάλα ) και συγκεκριμένα
1) 1985   Με honda cm200t  Τουρκία ( Σαμο - Κουσάντασι- Σμύρνη - πάτρια εδάφη γάρ smile -Προύσα - Κων/λη και πίσω Αθήνα)  Είχα μόνο φωτογραφική ( βίντεο τότε δεν υπήρχαν τότε    laughing και τράβηξα γύρω στις 10 φωτογραφίες......... :D )
2) 1986 Με ίδιο μηχανάκι Ιταλία ( Πρίντεζι - Ρώμη - Φλωρεντία- Βενετία -Πρίντεζι ) και δεν είχα φωτογραφική μαζί μου.... smokin
3) 1997 Με Yamaha 600 Diversion για καφέ στην Κων/λη ( τριήμερο ) και έβγαλα καμμιά 10αριά φωτογραφίες
4) 2001 Με το ΧΧ                           ""            ""                                     ""                ""
( Εχω και λόγω πατρικής καταγωγής μία αδυναμία στην γείτονα!!!)
5) 2007 Με αδελφικό φίλο ( aprilia tuono ) Ιταλία ( lago maggiore ) και Ελβετία. Η μοναδική εκδρομή που πήγα με παρέα.... wink και η μοναδική που έβγαλα γύρω στις ...100 φωτο.

Δεν ξέρω αν είμαι ταξιδιώτης ή μηχανόβιος, αλλά δεν είμαι και φανατικός των πολλών φωτο και βίντεο, προτιμώ να τα ΄χω στο μυαλό μου και να τα αφηγούμαι. Βέβαια για το ταξίδι στην Ιταλία το 1986 τώρα μάλλον μετανιώνω που δεν έβγαλα ούτε μία φωτογραφία.... pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Η διαφορά του απλού ταξιδιώτη και ενός μηχανόβιου....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» Η προσευχή ενός απλού Έλληνα..
» Ατλαντίδα ~ Το τέλος ενός κόσμου, η αρχή ενός θρύλου.
» η προσευχη του μηχανοβιου!!!!!!!!!!
» Ο δεκάλογος του μηχανοβιου
» Τι τύπος μηχανόβιου είσαι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top