Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;
 Michelin
 Bridgestone
 Dunlop
 Goodyear
 Pirelli
 Yokohama
 Metzeler
 Άλλη μάρκα..
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#91ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 25 Σεπ 2016 - 23:32

Για τα μισελίν δεν ξέρω, τα αποφεύγω, Τα μετζελέρια τα Μ7 τα φοράω στο ΧΧ και είναι άψογα, κράτημα βεντούζα, κορώνα γρήγορη αλλά ομαλή και βγάζουν και πολλά χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#92ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 29 Οκτ 2017 - 12:02

Να γράψω και γω λοιπόν τις εντυπώσεις μου για τα s21 Bridgestone.
Δεν ψήφισα διότι είναι τα πρώτα λάστιχα που αλλαξα…και δεν ξέρω αν πρέπει να αλλάξω τύπο και εταιρία.. λοιπόν:
Γρήγορη κορόνα
Πολύ καλό κράτημα μέσα στη στροφή ακόμα και με φρένο
Ζεσταίνετε γρήγορα
Με 220 +++ στην εθνική οδό στις ανηφορικές παρατεταμένες πριν τη λάμια ξάπλα σε σημείο που φοβήθηκα κιόλας λόγο κλήσης και χιλιόμετρων μου έδωσε τοοοοση εμπιστοσύνη που ήθελα να ξανά γυρίσω να πάρω την ιδία στροφή με πιο πολλά.
Το μόνο που είδα είναι ότι μέχρι εκεί που ζορίστηκε είχε γίνει σα ζυμάρι,. (αυτό το είδα μερικά χιλιόμετρα παρακάτω που σταμάτησα να δω πως έγινε μετά αο αυτή τη στροφή για να έχω άποψη).
Στο σφιχτό τώρα… δρόμοι του Πηλίου- δρόμοι από λάμια Καρπενήσι προς ιόνια οδό.
Εκεί λοιπόν έμπαινα σε άλλες με 40 χιλ/ώρα σε άλλες με 80-90 άλλα στις αριστερές έτρωγα την μπότα… πολύ κλίση με σκληρά ρυθμισμένη πίσω ανάρτηση μασιές δεν ακούμπησε ποτέ.
Φρένα μέσα σε πέταλα που δεν τα διάβαζα καλά και έκανα λάθη,, άκουγε τα πάντα και απότομη κλίση για λογούς διόρθωσης καμπύλης(ποτέ δε βγαίνω στο αριστερό έστω και με ορατότητα προσπαθώ να μένω στη λωρίδα μου ) ακόμα και με φρένα ακόμα και απότομα δε γλύτωσε και το ξέρω γιατί θα έμπαινε abs ,όπως σε κάποια κομμάτια που αναπήδησε λόγο ποιότητας ασφάλτου μέσα στη στροφή….
ΟΜΩΣ…τρωγεται. γρήγορα με τέτοια οδήγηση…. Έφαγα ένα χιλιοστό και κάτι (1.3 mm) σε 965 χιλιόμετρα μεικτής διαδρομής….
Τετραγωνίζει για πλακά αν σε πιάσουν τα διαολιά στην εθνική ( εκκινήσεις ,σούζες μετά από κάθε σταθμό διοδίων και γραποφρεναρισματα μετά τα 200)
Και σε κακό οδόστρωμα θα ήθελα ακόμα καλύτερη πρόσφυση δηλαδή μελλοντικά για επαρχιακούς δρόμους θα πήγαινα σε ακόμα πιο μαλακό και rs10 μη σας πω,,,
Έχει κάνει 7000 χιλιόμετρα τα 6000 στην Κέρκυρα και έχω ακόμα γύρο στα 2χιλ μέχρι τον Δίκτη αλλαγής… όμως
Επειδή έκανα πολλές πολλές πολλές δόκιμες φρένων λόγο abs έφαγα πολύ πέλμα αυτό το κομμάτι … ίσως τα επόμενα κρατήσουν παραπάνω.
Τα έχω τερματίσει δηλαδή έχει πατηθεί και ο τελευταίος δείκτης άλλα έχει ακόμα 5 χιλιοστά μέχρι το τέλος που μάλλον δε θα μου χρειαστεί ποτέ από ότι βλέπω… τι άλλο να πω αυτά.!α σε βρεγμένο δε ξέρω ,,,, εμπνέουν εμπιστοσύνη όμως σε κάτι κομμάτια που πάτησα πλαγιασμένος και περνούσαν ρυάκια… (Πήλιο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#93ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 29 Οκτ 2017 - 12:18

Και η πίτα σωστή και ο σκύλος χορτάτος δεν γίνεται. Δλδ και καλύτερο κράτημα και περισσότερα χλμ να βγάζει δεν έχει. Ή κράτημα θα έχεις ή μεγάλη χιλιομετρική απόδοση, και τα δύο μαζί δεν θα βρείς. Προσωπικά αν μου βγάζουν 7-9 χιλ χλμ είμαι ευχαριστημένος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#94ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 29 Οκτ 2017 - 14:46

αυτο ακριβως Κωστα. αφου σκεφτομαι να βαλω τρακ ροαντ και να περιορισω την εθνικη για ακομα καλυτερο κρατημα. η αν θελω μικτο τα s21 ειναι οτι πρεπει τιμη χιλιομετρα κρατημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#95ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 10 Μάης 2018 - 12:21

Καλημερα , Βρηκα Metzeler Sportec M5 Interact 230€ το σετ. Να τα παρω? Πειτε μου γνωμες παρακαλω .
Τα εχει ο Πισσαρης προσφορα. Να υποθεσω επειδη ειναι προσφορα δεν τα ριχνει αλλο ε?
Οτι και να γινει για σετακι ειναι πολυ καλυ τιμη. Πειτε μου να ξερω γιατι κοντευει να γλυστραει και η 4η μου με τους δρομους που εχουμε εδω κατω ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#96ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 10 Μάης 2018 - 12:52

Την τιμή για τα συγκεκριμένα λάστιχα, προσωπικά την θεωρώ δελεαστική! smokin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#97ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 10 Μάης 2018 - 15:42

Τα παραγγειλα εδω απο τον Κολοβο στο Ηρακλειο που ειναι και σερβις Honda, και στο συνδεσμο του Σκαλανιου. Μου ειπε 230€ περασμενα. Και του ειπα παραγγειλε yess
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#98ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 10 Μάης 2018 - 17:11

Καλοπάτητα!! thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#99ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 13 Μάης 2018 - 18:02

Μεγειά τα πατούμενα, περιμένουμε εντυπώσεις .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#100ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 13 Μάης 2018 - 18:09

Τριτη τεταρτη μαλλον θα τα βαλω μαζι με αλυσιδογραναζα ...

μου φαινοταν τα παλια πολυ ξυλινα και εστριβα πιο αργα απο το σκουτερ ( αφου ηταν του 11.....)

θα δειξει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#101ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 13 Μάης 2018 - 20:21

yianakis έγραψε:
Τριτη τεταρτη μαλλον θα τα βαλω μαζι με αλυσιδογραναζα ...  

μου φαινοταν τα παλια πολυ ξυλινα και εστριβα πιο αργα απο το σκουτερ  ( αφου ηταν του 11.....)  

θα δειξει

Του 11 !!! affraid affraid affraid Μετά από αυτά ότι και να βάλεις απάνω θεός θα σου φανούν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#102ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 17 Μάης 2018 - 16:47

Τα πηρα χτες και εκανα μονο την διαδρομη μεχρι το σπιτι (καμοια 15κμ) 90% εθνικη. Πηγαινα αργα και φυσικα δεν εστριβα μεχρι να ψιλοπατηθουν.
Λοιπον . ΑΛΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ !! . Οπως πηγαινα μεσα στην πολη εψαχνα την ισορροπια. Τα παλια ειχαν τετραγωνισει τοσο πολυ που ηταν σαν να πατουσε σε τραπεζακι του καφε (μονο σταθερο δεν καθοταν σαν το MP3) . Οταν πια φτασαμε στην εθνικη και αρχισαν οι στροφουλες, στριβαμε πιο αργα απο ποτε λογω οτι ειναι απατητα ακομη, αλλα το μηχανακι πλαγιαζε μονο του και πιο πολυ απ'οτι ηθελα πολλες φορες. Μεχρι τωρα για να στριψω εσπρωχνα το τιμονι, αλλα τωρα το μηχανακι σε σχεση με πριν εμοιαζε να ειναι 100κιλα λιγοτερα και να πλαγιαζει σαν 600RR.
Πολυ θετικες οι πρωτες ενδειξεις λοιπον, μενει να πατηθουνε και να δουμε τι μπορουν να κανουν. thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 Empty
#103ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   λαστιχα - Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 25 Μάης 2018 - 0:38

ptinotrofos έγραψε:
Για τα μισελίν δεν ξέρω, τα αποφεύγω, Τα μετζελέρια τα Μ7 τα φοράω στο ΧΧ και είναι άψογα, κράτημα βεντούζα, κορώνα γρήγορη αλλά ομαλή και βγάζουν και πολλά χλμ.


Το  "βεντούζα "  ξεχάστε το.  Δεν ξέρω αν φταίνε οι αλεπάλληλες υπερθερμάνσεις λόγω τρακντέι , έχουν κάνει και ψιλομασούρια,  ή αν φταίει η αφρικάνικη πούδρα που  πέφτει στους δρόμους με τις λασποβροχές,  αλλά εκτός που με πρόδοσαν στην πίστα και έφαγα μπίστο τώρα γλιστράνε και στο δρόμο   και μάλιστα χωρίς  να πιέσω και πολύ.  Έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου.

Νομίζω ότι είναι πολύ σκληρά για "rr" που τα λέει η μπίτζεστον. Εγώ τα κατατάσσω μάλλον στα ss για να μην πω st.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 Παρόμοια θέματα

-
» Ποιά μοτοσυκλέτα οδηγάτε;
» Συγχαρητήρια στην εταιρία Moto Pissaris
» Με ποια κοιμόταν...
» Ποιά είναι η ηλικία σας;
» Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top