Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;
 Michelin
 Bridgestone
 Dunlop
 Goodyear
 Pirelli
 Yokohama
 Metzeler
 Άλλη μάρκα..
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#76ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 20 Νοε 2015 - 16:09

Τα Μ7 τωρα που ρχεται ο καιρος για αλλαγη μετα απο 13.000χλμ περιπου κι ακομα εχουν ψωμι κατι λιγες χιλιαδες χλμ ακομα θα τα ξαναβαλω. Χθες ημουν με φιλο με R6 και ειχε την ιδια ακριβως αποψη για το δικο του πολυ πιο ελαφρυ μηχανακι γι αυτα τα λαστιχα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#77ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 23 Απρ 2016 - 13:13

Λοιπόν παίδες εγώ δεν τα πάω τα μισελέν αλλά τώρα που είδα κι αυτό.....

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#78ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 23 Απρ 2016 - 13:17

michelin pilot road 4

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#79ΔημοσίευσηΘέμα: Γνωμες για αγορα ελαστικου    Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 30 Απρ 2016 - 15:19

Γεια σας ρε παλικαρια!Μετα απο αρκετο καιρο επανερχομαι για να ακουσω τις πολυτιμες γνωμες σας σε ενα θεμα που με απασχολει.
Μετα λοιπον απο 2,5 χρονια ακινησιας,αποφασισα να ξανα βγαλω στο δρομο το Fazerακι μου(το ονειρο για ενα ΧΧ ακομα παραμενει ανεκπληρωτο crying ).Οπως ειναι λογικο πρεπει να αντικατασταθουν ορισμενα πραγματα και μεσα σε αυτα ειναι και τα λαστιχα.Εχω βρει λοιπον ενα παλικαρι που εχει κατι ελαστικα dunlop (δυστυχως δεν εγραψα ποιο ακριβως μοντελο ειναι) τα οποια ειναι παραγωγης του 2011 αλλα δεν τα ειχε χρησιμοποιησει ποτε.Τα ειχε σε αποθηκη.Τα ειδα και πραγματι ειναι σα καινουρια (εντελως απατητα).Η τιμη ειναι στα 200€.Το θεμα ειναι οτι δε παυουν να ειναι ελαστικα 5ετιας με οτι αυτο συνεπαγεται...Τι να κανω,να το τολμησω ή σφηξω το ζωναρι πιο πολυ και να παω για καινουρια-φρεσκα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#80ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 30 Απρ 2016 - 16:25

θεωρητικα δν εχουν θεμα ...ΑΛΛΑ οποιο fazer και να εχεις υπαρχουν λαστιχα κουτας απο 190 ευρω μεχρι 220 και ημερομηνιες ειναι κανα 6 μηνο πισω και με ενημερωση πριν την αγορα του ελαστικου για τις ημερομηνιες που θα παρεις ..( 3 σετ ομως πηραμε απο τον uride και τα 3 μαξιμουμ 6 μηνων ηταν ...) συγκεκριμενα πηρα το pilot power και ειμασταν και οι 3 ευχαριστημενοι -αρκετα μαλακη γομα- ( και με δοσεις αμα λαχει ) ..βρισκεις λοιπον λαστιχακι φρεσκαδουρα με 220€
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#81ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 30 Απρ 2016 - 21:05

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!Εχουμε καμια προταση για μαλακο λαστιχο?Δε κανω πολλα χιλιομετρα ετσι κι αλλιως, οποτε θα ηθελα καποιο που να ζεστενεται γρηγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#82ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 1 Μάης 2016 - 16:07

Λάστιχα 5ετίας είναι πολύ καλά για προσάναμμα και έχουν καλή και διατηρημένη φλόγα σε διαδηλώσεις... κρατάνε αρκετά και έχουν πολύ καλό και πυκνό καπνό με το άρωμα του καινούριου..  laughing

Κατά τ'αλλα.. υπάρχουν πολλοί παράγοντες πέρα του "είναι απάτητα"...
Λάστιχο 5ετίας έχει χάσει την ελαστικότητα του και φυσικά οποιοδήποτε κράτημα στον δρόμο... πόσο μάλλον σε Ελληνικό δρόμο...

Αν έχουν μείνει ακίνητα σε όρθια θέση, 99,99% τα λινά έχουν στραβώσει, άρα το άστιχο θεωρείται πολύ καλό για τον λόγο που ανέφερα στις πρώτες γραμμές..

Προτείνω..
Bridgestone BT-016.. παρόλο που υπάρχουν πολλά καλά λάστιχα στο εμπόριο από κάθε εταιρία, εγω αυτά γνωρίζω, αυτά έχω οδηγήσει και αυτά προτείνω επειδή έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#83ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 1 Μάης 2016 - 22:11

Οι εταιρίες ελαστικών λένε ότι μέχρι τρία χρόνια από την ημ/νια κατασκευής δεν υπάρχει πρόβλημα εφ όσον το ελαστικό είναι αποθηκευμένο σε σωστές συνθήκες (θερμοκρασίας, υγρασίας κλπ) Προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ λάστιχα τριών χρονών κι ας λένε οι εταιρίες ότι θέλουνε.  Πόσο μάλλον για 6 χρόνια!!!!

 Συμφωνώ απόλυτα με  αυτά που γράφει ο Μένος παραπάνω. ΠΧ τα bridgestone S20 (μια και θέλεις μαλακό) έχουν 220-230€. Νομίζω δεν αξίζει για 30 ευρώ να παίζεις τη ζωή σου κορώνα-γράμματα κάθε φορά που καβαλάς το μηχανάκι, Άσε που με τέτοια λάστιχα το νόμισμα είναι κάλπικο και θα χάσεις σίγουρα. Όσο για τον τύπο που πουλάει άχρηστα λάστιχα 200 ευρώ τι να πω? καλοπούλητα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#84ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΔευ 2 Μάης 2016 - 0:17

Menos έγραψε:
Λάστιχα 5ετίας είναι πολύ καλά για προσάναμμα και έχουν καλή και διατηρημένη φλόγα σε διαδηλώσεις... κρατάνε αρκετά και έχουν πολύ καλό και πυκνό καπνό με το άρωμα του καινούριου..  laughing

Κατά τ'αλλα.. υπάρχουν πολλοί παράγοντες πέρα του "είναι απάτητα"...
Λάστιχο 5ετίας έχει χάσει την ελαστικότητα του και φυσικά οποιοδήποτε κράτημα στον δρόμο... πόσο μάλλον σε Ελληνικό δρόμο...

Αν έχουν μείνει ακίνητα σε όρθια θέση, 99,99% τα λινά έχουν στραβώσει, άρα το άστιχο θεωρείται πολύ καλό για τον λόγο που ανέφερα στις πρώτες γραμμές..

Προτείνω..
Bridgestone BT-016.. παρόλο που υπάρχουν πολλά καλά λάστιχα στο εμπόριο από κάθε εταιρία, εγω αυτά γνωρίζω, αυτά έχω οδηγήσει και αυτά προτείνω επειδή έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. thumbs up

Τα ΒΤ 016 PRO 190€ και καινούργια ε? όχι απολιθώματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#85ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 12 Μάης 2016 - 0:26

Να ειστε καλα βρε παιδια για τις γνωμες σας και ιδιαιτερα το φιλο Μeno οπου ειχαμε και τηλ/κη επικ/νια.Εννοειται οτι θα παω για καινουρια!Σας ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#86ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 15 Μάης 2016 - 0:19

Επιστρεφω για αλλη μια ερωτηση,αυτη τη φορα σχετικα με προταση για ελαστικα για το CBF 250 του πατερα μου.Εχει ακομα τα "μαμα" πανω (απαραδεκτος,του το εχω πει) οποτε η λεξη "κοκκαλα" ειναι πολυ light...Μαλλον "τσιμεντο" θα τα χαρακτηριζα!Θα ηθελα λοιπον τη γνωμη σας για κατι αρκετα μαλακο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#87ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 15 Μάης 2016 - 9:46

Για μαλακά ψαξε κατι σε Michelin!Θα κρατησουν πιο λιγα χιλιομετρα βεβαια αλλα θα εχουν πολυ καλητερο κρατημα!!!!
Τα φαγανε τα ψωμακια τους και τα δικα μου λαστιχα...λεω για Diablo Rosso Corsa παλι μιας και μου εχουν αρεσει παρα πολυ!!!φοβερο κρατημα ειδικα αν ζεσταθουν λιγακι...!!!καμια αλλη γνωμη???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#88ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 15 Μάης 2016 - 11:44

mitsoschios έγραψε:
Επιστρεφω για αλλη μια ερωτηση,αυτη τη φορα σχετικα με προταση για ελαστικα για το CBF 250 του πατερα μου.Εχει ακομα τα "μαμα" πανω (απαραδεκτος,του το εχω πει) οποτε η λεξη "κοκκαλα" ειναι πολυ light...Μαλλον "τσιμεντο" θα τα χαρακτηριζα!Θα ηθελα λοιπον τη γνωμη σας για κατι αρκετα μαλακο.

Απ' ότι καταλαβαίνω δεν κάνει πολλά χλμ. αλλιώς θα είχαν βγει τα σύρματα έξω προ πολλού. Επίσης δεν έχει και πολλές απαιτήσεις σε κράτημα στρίψιμο κλπ γιατί με τα λάστιχα που έχει θα είχε ξαπλώσει επίσης προ πολλού.

Εγώ θα σου συνιστούσα μέτζελερ γιατί γιατί έχουν καλή συμπεριφορά μέχρι το τέλος της ζωής τους. Όλες οι εταιρίες έχουν και σκληρά (τουριστικά) και μεσαία (σπορ) και μαλακά (τρακ-ροντ). Προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχει σημασία τι εταιρίας λάστιχο θα βάλεις αλλά τι μοντέλο. Στο ΧΧ έχω βάλει DANLOP, PIRELLI , BRITZESTON, kai METZELER, Απ' όλα έμεινα ευχαριστημένος (Τα μισελέν δεν τα χωνεύω, δεν ξέρω γιατί).

Φοβάμαι ότι σε μπέρδεψα χειρότερα. Αλλά δες τις παρακάτω σελίδες που τα έχουν κατά κατηγορίες για να βγάλεις μια άκρη.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και εδω:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κάνε και μια ερώτηση στο ...Uride.gr ΄(πάνω δεξιά στην οθόνη)

και.....καλοφόρετα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chamanat
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Chamanat

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2016

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#89ΔημοσίευσηΘέμα: Ελαστικά   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 24 Σεπ 2016 - 10:39

Metzeler M7 rr ή Michelin Pilot Power 3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 Empty
#90ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 25 Σεπ 2016 - 20:38

για τα μισελιν τα 3αρια δεν εχω ακουσει τα καλυτερα..
αλλα δεν μπορω να εκφερω και προσοπικη γνωμη γιατι ειμαι ακομα στα 2 τα οποια μου φαινονται καλουτσικα σε 600αρι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top