Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;
 Michelin
 Bridgestone
 Dunlop
 Goodyear
 Pirelli
 Yokohama
 Metzeler
 Άλλη μάρκα..
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#61ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΤρι 1 Οκτ 2013 - 23:23

Εχω οδηγησει αρκετα Super Sport και 3 ΧΧ μεχρι τωρα... Την καλυτερη συμπεριφορα την ειχαν τα Dunlop στο XX... Μου αρεσουν πολυ και τα Bridgestone αλλα επελεξα Dunlop στην ψηφοφορια μιας και Dunlop φοραω στο δικο μου και ειδα αρκετα καλα αποτελεσματα... Ακουσα καλα λογια βεβαια και για τα Metzeler αλλα δεν εχω γνωμη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#62ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΤρι 1 Οκτ 2013 - 23:42

Προσωπικά είμαι πολυ ευχαριστημένος με τα metzeler , θα ήθελα πολυ να μάθω για τα continental , εάν ξέρει κάποιος !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#63ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΤρι 1 Οκτ 2013 - 23:48

Ποια Metzeler Φορας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#64ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΤρι 1 Οκτ 2013 - 23:52

Tsimuhas έγραψε:
Ποια Metzeler Φορας?
M3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#65ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΤρι 1 Οκτ 2013 - 23:58

Μέχρι τώρα σε όλα μου τα μηχανάκια από πιτσιρικάς έβαζα πάντα Metzeler . Ήμουν ευχαριστημένος και είχα μία συμπάθεια στη μάρκα . Στο ΧΧ είχα τα Μ5 . Καλά και αξιόπιστα .

Τώρα έβαλα Bridgestone S-20. Απλά κορυφαίο ! thumbs up  Πολύ καλή γόμα , κορώνα και αίσθηση σιγουριάς !!!

Ποτέ δεν συμπαθούσα τα Bridgestone ,... χωρίς να τα έχω δοκιμάσει !
Τα φορούσε φίλος μου στο Hayabusa K-8 και ήταν εξαιρετικά . Χιλιόμετρα όμως πολλά δεν βγάζουν .Με γρήγορη οδήγηση και αρκετά 300αρίσματα , το πίσω έβγαλε 5000 χλμ. με το ζόρι !! Δέν τον "πούλησαν" όμως ποτέ !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deliko
Μέλος
Μέλος
deliko

Αριθμός μηνυμάτων : 80
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Αθηνα
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2013

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#66ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΤετ 2 Οκτ 2013 - 15:46

Μολίς έβαλα τα S-20. Εντυπωσεις σε κάνα χρονο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimakis
Νέο μέλος
Νέο μέλος
asimakis

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΙΛΙΟΝ
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2013

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#67ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΤετ 2 Οκτ 2013 - 21:15

καλησπερα και απο εμενα.Μετα απο μια παραλογη πτωση με 40χλμ και χωρις ακομα να ξερω το γιατι,με πολυκαιρισμενα (michelin power road 2),με προετρεψε ενας φιλος με 1000rr,να δοκιμασω τα s-20.Τα εχω 1,5 μηνα,εχω κανει 2000χλμ και πραγματικα εχω παρει παλι τα πανω μου!Δειχνουν να αξιζουν τα λεφτα τους αλλα οπως λεει και ο φιλος DELIKO θα δουμε σε κανα χρονο τις τελικες εντυπωσεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
George
Μέλος
Μέλος
George

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2009

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#68ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 3 Οκτ 2013 - 8:41

Φέτος παιδιά έβαλα το michelin pilot power 3. Το μονο που μπορώ να πω είναι ότι είναι καλύτερα απο τα Dunlop spoartmax Qualifier και Roadsmarts που είχα ολα τα προυγουμενα χρόνια. Απλος θέλουν λίγο ζέσταμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
argirisvalentino
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
argirisvalentino

Αριθμός μηνυμάτων : 218
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 49
Τόπος : Χαλκίδα Εύβοια
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#69ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 3 Οκτ 2013 - 9:08

εγω επειδη ειμαι λιγο πιο ανησυχος ψηφισα Dunlop gp racer 212 και 211 αλλα και τα Pirelli diablo super corsa ειναι πολυ καλα αν θελεις κρατημα σε πιστα και δρομο...για εμενα καλυτερα λιγα χιλιομετρα και πιο πολυ ασφαλεια παρα να το παιζω κορωνα γραμματα αν θα σταματησω η οχι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#70ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 4 Οκτ 2013 - 22:53

deliko έγραψε:
Μολίς έβαλα τα S-20. Εντυπωσεις σε κάνα χρονο.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#71ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΔευ 13 Απρ 2015 - 16:55

Φοράει κανείς τα Pilot Power3??? Σιγα σιγα παω για αλλαγη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#72ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΔευ 13 Απρ 2015 - 20:27

BT023 αργή να ζεσταθεί αλλα όταν ζεσταθεί γίνετε βεντούζα , 2 ζευγάρια έχω βάλει από αυτό στο XX
μετά από αυτά έβαλα τα δίαυλο ρώσο 2 πολύ καλο λάστιχο δεν μπορώ να πω τίποτα , τώρα έχω metzeler z06 δεν έχω πρόβλημα μέχρι στιγμής αν και έχω κάνει μόλις 2.000xlm , και δεν το έτρεξα το μηχανάκι πάνω από 200 ακόμα ! η αλήθεια είναι ότι δεν τα πολύ εμπιστεύομαι τα metzeler
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#73ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΔευ 13 Απρ 2015 - 20:39

εγω θα μιλησω μονο για τα τουρισταδικα λαστιχα...μιας και παντα τετοια βαζω...michelin pilot road κορυφαια...τα ειχα και στο vfr δευτερα ερχονται τα BT της brigestone τριτα τα τουρισταδικα της metzeler δεν θυμαμε ονομα...και τελευταια της dunlop...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#74ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΤρι 14 Απρ 2015 - 0:55

kalaitzidisk έγραψε:
BT023 αργή να ζεσταθεί αλλα όταν ζεσταθεί γίνετε βεντούζα , 2 ζευγάρια έχω βάλει από αυτό στο XX
μετά από αυτά έβαλα τα δίαυλο ρώσο 2 πολύ καλο λάστιχο δεν μπορώ να πω τίποτα , τώρα έχω metzeler z06 δεν έχω πρόβλημα μέχρι στιγμής αν και έχω κάνει μόλις 2.000xlm , και δεν το έτρεξα το μηχανάκι πάνω από 200 ακόμα ! η αλήθεια είναι ότι δεν τα πολύ εμπιστεύομαι τα metzeler


Μετά τα πιρελλι ντιαμπλο σπορτ (πολύ καλά) και τα Μπρίτζεστον ΒΤ16 (πολύ καλά) έβαλα τα Μέτζελερ ρένσπορτ και έπαθα πλάκα και από το κράτημα και από την κορώνα. Δεν κάνω σύγκριση με τα προηγούμενα γιατί είναι σουπερ σπόρτ ενω το ρένσπορτ είναι τρακ ροντ, Μολονότι βγάζουν λίγα χλμ λόγω μαλακιάς γόμας θα τα ξαναβάλω, τώρα εκεί που μένεις δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι τόσο μαλακά λάστιχα αλλά για εδώ που μένουμε εμείς....

Επανέρχομαι στο θέμα για τον επικήδειο των METZELER RENNSPORT. Τα έβαλα αρχές ΜΑΪΟΥ 2013 και τα έβγαλα τώρα (06/10/2015) Το μπροστινό είχε ψωμί ακόμα, το πίσω ίσως έβγαζε 1000-1500 χλμ ακόμα μέχρι να βγουν τα λινά. Γενικά ήθελε άλλαγμα. Έβγαλαν 6.800 χλμ και θα ξανάβαζα  τα ίδια αλλά δυστυχώς  η μετζελερ σταμάτησε την παραγωγή τους από το 2013.  Ήταν τα καλύτερα λάστιχα που είχα βάλει για στροφές, απίστευτο κράτημα και γρήγορη αλλά ομαλή κορώνα.  


Θεοσχωρέστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΟΥΚΑΣ 139
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
ΟΥΚΑΣ 139

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : ΣΥΡΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2015

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 Empty
#75ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;   Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε; - Σελίδα 5 EmptyΚυρ 15 Νοε 2015 - 22:50

Bridgestone τα φορούσα παλιά στο 250SRX και μου άρεσε στα ταξίδια που έκανα στην Καλαμάτα και πλαγιαζε αρκετά και το ευχαρηστομουνα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ποιά εταιρία ελαστικών προτιμάτε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Ποιά μοτοσυκλέτα οδηγάτε;
» Συγχαρητήρια στην εταιρία Moto Pissaris
» Με ποια κοιμόταν...
» Ποιά είναι η ηλικία σας;
» Ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top