Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Φώτα xenon και angel eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eagle
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Eagle

Αριθμός μηνυμάτων : 543
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 18/07/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΣαβ 25 Αυγ 2012 - 16:44

Θα παρακαλούσα να αφιερώσετε λίγο από τον πολύτιμο σας χρόνο και αν γνωρίζεται και επιθυμείτε φυσικά να μου δώσετε τα φώτα σας...
Στο παλιό μου αυτοκίνητο είχα τοποθετήσει φώτα xenon και βλέποντας την διαφορά στο αποτέλεσμα πλέον δεν κάνω χωρίς αυτά...
Σαν αποτέλεσμα είναι τώρα που πήρα το οικογενειακό να το παραγγείλω με φώτα bi-xenon(γιατί τα aftermarket έχουν ένα θεματάκι)...
Αφού σας κούρασα με την εισαγωγή μπαίνω στο ζουμί... ήρθε η ώρα λοιπόν να βάλω και στην μηχανή και θέλω τα φώτα σας... Ξέρω ότι υπάρχει ήδη θέμα αλλά γυρνά γύρω από το XX που όσο να είναι διαφέρει από το το rr σε πολλά σημεία... Το θέμα με το στράβωμα όσο και εγωιστικό να ακουστεί δεν το πολυσκέφτομαι, όσο δεν με σκέφτονται και δεν με σέβονται... Θ α πραγματοποιηθεί και η ανάλογη ρύθμιση όταν τοποθετηθούν όπως έγινε και στο πρώτο αυτοκίνητο... Εχω αποφασίσει να βάλω στην μια σκάλα μόνο και στην άλλη απλά λάμπα για να μην κάνει μπαμ η διαφορά όταν χρειαστεί...
Και ρωτώ:
α.Με την μπαταρία θα έχω πρόβλημα που εμένα ανοίγει κατευθειαν το φώς(γιατί ήδη καταπονείται από τον συναγερμό σε μεγάλο βαθμό)???
β.Καμιά πρόταση για να πάρω κάτι καλό και δοκιμασμένο απο Ελλάδα ή εξωτερικό?
γ.Κάτι άλλο που πρέπει να σκεφτώ και να έχω κατα νου?

Και μιας και ανοίγουμε θέμα για φώτα... Τα angel eyes φώτα τα έχετε υποψη σας??? Ερώτηση, δεν υπάρχουν φωτιστικά ατόφια σώματα αυτού του στυλ όπως είναι στα αυτοκίνητα? Πρέπει να κάνεις αυτή την πατέντα με δακτύλιους στα υπάρχοντα φωτιστικά σώματα που είδα στο ιντερνετ?

thank you ευχαριστώ εκ των προταίρων thank you ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΚυρ 26 Αυγ 2012 - 11:15

Eagle έγραψε:
Θα παρακαλούσα..
Οκ, αφου παρακαλείς.. :P
Eagle έγραψε:
α.Με την μπαταρία θα έχω πρόβλημα που εμένα ανοίγει κατευθειαν το φώς(γιατί ήδη καταπονείται από τον συναγερμό σε μεγάλο βαθμό)???
Η αλήθεια είναι πως η μπαταρία τραβάει ενα σχετικό ζόρι με τα xenon.
Φοράω xenon και αφήνω τον ανορθωτή να αναλάβει..
Απλά ανάβω τα φώτα αφού λειτουργήσει ο κινητήρας και όχι πρίν.
Αν το μοντέλο σου ανάβει τα φώτα χωρίς διακόπτη, αλλά με το γύρισμα του κλειδιού, εκεί παίζει θεματάκι..
Eagle έγραψε:
β.Καμιά πρόταση για να πάρω κάτι καλό και δοκιμασμένο απο Ελλάδα ή εξωτερικό?
Εκεί με πέτυχες αδιάβαστο..
Eagle έγραψε:
γ.Κάτι άλλο που πρέπει να σκεφτώ και να έχω κατα νου?
Ρώτησε ηλεκτρολόγο για την δυνατότητα του ανορθωτή σου να παλεύει συναγερμό και xenon.
Eagle έγραψε:
Και μιας και ανοίγουμε θέμα για φώτα... Τα angel eyes φώτα τα έχετε υποψη σας??? Ερώτηση, δεν υπάρχουν φωτιστικά ατόφια σώματα αυτού του στυλ όπως είναι στα αυτοκίνητα? Πρέπει να κάνεις αυτή την πατέντα με δακτύλιους στα υπάρχοντα φωτιστικά σώματα που είδα στο ιντερνετ?
Τα angel eyes είναι ότι ομορφότερο μπορεί να μπεί στην μηχανή σου..!



Η τιμή τους είναι κάπως απαγορευμένη, αλλά το αποτέλεσμα σε δικαιώνει!
Το μόνο που με απασχολεί, είναι η τοποθέτηση τους.. η Honda έχει κάποιο θέμα με τα fix φανάρια της.. thinking
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Eagle
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Eagle

Αριθμός μηνυμάτων : 543
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 18/07/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΚυρ 26 Αυγ 2012 - 14:04

Παράθεση :
Αν το μοντέλο σου ανάβει τα φώτα χωρίς διακόπτη, αλλά με το γύρισμα του κλειδιού, εκεί παίζει θεματάκι..

ναι έτσι ανάβει και αυτό είναι που φοβάμαι, τέσπα θα δούμε...
θα το ψάξω αλλά εδώ που είμαι δεν έχω μάστορα που να εμπιστεύομαι και να ξέρω για να ρωτήσω...

Παράθεση :
Εκεί με πέτυχες αδιάβαστο..
εσύ για παράδειγμα από που τα έβαλες μπας και βρω κάποια αρχή για ψάξιμο scratch

Παράθεση :
Το μόνο που με απασχολεί, είναι η τοποθέτηση τους.. η Honda έχει κάποιο θέμα με τα fix φανάρια της..
αυτό τώρα στο βίντεο είναι ατόφιο fix aftermarket φανάρι ή τροποποιημένο με δακτυλίους μόνο που έχω δει στο net??? αν είναι που μπορώ να βρω? κανα Link υπάρχει???

ευχαριστώ thank you good
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΚυρ 26 Αυγ 2012 - 14:32

Eagle έγραψε:
εσύ για παράδειγμα από που τα έβαλες μπας και βρω κάποια αρχή για ψάξιμο scratch
Aftermarket - Σλοβακία (οπου διαμένω).. μου τα έβαλε ο ηλεκτρολόγος μου στην τιμή των 60€ με την τοποθέτηση..
Ούτε το κουτί τους δεν θυμάμαι τι έγραφε.. laughing
Eagle έγραψε:
αυτό τώρα στο βίντεο είναι ατόφιο fix aftermarket φανάρι ή τροποποιημένο με δακτυλίους μόνο που έχω δει στο net??? αν είναι που μπορώ να βρω? κανα Link υπάρχει???

ευχαριστώ thank you good
Θα τσέκαρα την διεύθυνση που έχει το βίντεο στο τέλος (στους τίτλους)..
Αναφέρει "τι και πώς".. ξεκίνα απο εκεί. wave
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Eagle
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Eagle

Αριθμός μηνυμάτων : 543
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 18/07/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΚυρ 26 Αυγ 2012 - 15:59

Παράθεση :
Θα τσέκαρα την διεύθυνση που έχει το βίντεο στο τέλος (στους τίτλους)..
Αναφέρει "τι και πώς".. ξεκίνα απο εκεί.

το έκανα ήδη άλλα δεν έβγαλα άκρη... οκ θα το ξαναψάξω και ελπίζω να τα κατφέρω thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eagle
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Eagle

Αριθμός μηνυμάτων : 543
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 18/07/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΣαβ 1 Σεπ 2012 - 9:29

http://www.ebay.com/itm/Honda-CBR600RR-Custom-Headlight-Angel-eye-HID-Projector-2007-2012-08-09-10-11-/230843767365?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&fits=Model%3ACBR%7CYear%3A2008&hash=item35bf5c5a45&vxp=mtr#ht_4088wt_1163


ρίξτε μια ματιά και πείτε μου την γνώμη σας αν θέλετε :-/
το χρώμα αλλάζει και τα ledακια αν θες δεν τα παίρνεις... ουσιαστικά είναι έτοιμα φτιαγμένα φανάρια(λογικά από αυτόν) η τιμή είναι κάπως αλλά drooling

ευχαριστώ thank you thank you thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΣαβ 1 Σεπ 2012 - 12:06

Εμφανισιακά εμένα μου αρέσουνε.

Το θέμα είναι ότι θα σου έρθουνε από Κίνα και εφόσον η τιμή ξεπερνάει τα 100€ άρα θα έχεις και εκτελωνισμό, οπότε στα περίπου 522€ (599+35) θα προσθέσεις 23% φπα + εκτελωνισμό (χώρα εκτός συνθήκης σένγκεν). (γκουχγκουχυπάρχεικολπάκιαλλάδενστοσυνιστώγκουχγκουχ)

Ένα άλλο που δεν μου άρεσε από τον πωλητή είναι ότι δεν δέχεται επιστροφές, δηλαδή αυτός λέει ότι κάνουνε για τη μηχανή σου αλλά αν δεν κάνουν δεν ξέρω πόσο εύκολα θα ξεμπερδέψεις.

Αφού σου έκανα τη καρδιά περιβόλι να σου πω ότι πάντως έμενα μου αρέσουνε :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
slaine
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
slaine

Αριθμός μηνυμάτων : 793
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2011

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΣαβ 1 Σεπ 2012 - 12:13

nasalab έγραψε:
Εμφανισιακά εμένα μου αρέσουνε.

Το θέμα είναι ότι θα σου έρθουνε από Κίνα και εφόσον η τιμή ξεπερνάει τα 100€ άρα θα έχεις και εκτελωνισμό, οπότε στα περίπου 522€ (599+35) θα προσθέσεις 23% φπα + εκτελωνισμό (χώρα εκτός συνθήκης σένγκεν). (γκουχγκουχυπάρχεικολπάκιαλλάδενστοσυνιστώγκουχγκουχ)

Ένα άλλο που δεν μου άρεσε από τον πωλητή είναι ότι δεν δέχεται επιστροφές, δηλαδή αυτός λέει ότι κάνουνε για τη μηχανή σου αλλά αν δεν κάνουν δεν ξέρω πόσο εύκολα θα ξεμπερδέψεις.

Αφού σου έκανα τη καρδιά περιβόλι να σου πω ότι πάντως έμενα μου αρέσουνε :D
τα μαθηματικά δεν ήταν το δυνατό σου σημείο εε;; :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/lagno.mpifteki
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΣαβ 1 Σεπ 2012 - 12:52

χαχαχα
Απλά ξέχασα να βάλω το σήμα του δολαρίου στα 599+35.

Οπότε 599$+35$=634 σε ευρω=521,9

=)) =)) =))
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eagle
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Eagle

Αριθμός μηνυμάτων : 543
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 18/07/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΣαβ 1 Σεπ 2012 - 15:50

slaine έγραψε:
nasalab έγραψε:
Εμφανισιακά εμένα μου αρέσουνε.

Το θέμα είναι ότι θα σου έρθουνε από Κίνα και εφόσον η τιμή ξεπερνάει τα 100€ άρα θα έχεις και εκτελωνισμό, οπότε στα περίπου 522€ (599+35) θα προσθέσεις 23% φπα + εκτελωνισμό (χώρα εκτός συνθήκης σένγκεν). (γκουχγκουχυπάρχεικολπάκιαλλάδενστοσυνιστώγκουχγκουχ)

Ένα άλλο που δεν μου άρεσε από τον πωλητή είναι ότι δεν δέχεται επιστροφές, δηλαδή αυτός λέει ότι κάνουνε για τη μηχανή σου αλλά αν δεν κάνουν δεν ξέρω πόσο εύκολα θα ξεμπερδέψεις.

Αφού σου έκανα τη καρδιά περιβόλι να σου πω ότι πάντως έμενα μου αρέσουνε :D
τα μαθηματικά δεν ήταν το δυνατό σου σημείο εε;; :P


Ευχαριστώ για την απάντηση και μην ανησυχείς, δεν έγινε τπτ... Αυτά τα έχω κατά νου( γκουχγκουχτοκολπακιτοεχωκανειστοπαρελθονκαιεπιασεγκουχγκουχ) αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνει και με ποιον έχεις να κάνεις(δεν έχει και μεγάλη βαθμολογία o τύπος)... το θέμα ξεκινά ότι δεν μπορώ να βρω μια αρχή στην Ελλάδα από όπου θα ξεκινήσω το ψάξιμο(κάποιοι δεν ξέρουν καν τι είναι αυτά τα φώτα).. Ως εκ τούτου μένει μόνο το εξωτερικό... Μέχρι τώρα όσο και να ψάχνω βρίσκω είτα από Ασία είτε από Αμερική. Όλα είναι μόνο ο εξοπλισμός και όχι και το φανάρι, πάλι όμως η τιμή είναι πάνω από 100 ευρώ οπότε φτου και από την αρχή. Αν μου έρθει ο εξοπλισμός δεν έχω την τεχνογνωσία να το φτιάξω(πιάνουν τα χέρια αλλά δεν κατέχω ηλεκτρολογικά) και δεν ξέρω λεπτομέρειες για το τι πρέπει να κάνω ακριβώς(βιντεάκια υπάρχουν στο διαδίκτυο αλλά βλέπεις το τότε, το μετά από λίγες μέρες το βλέπεις, όχι)... Γιαυτό ψάχνω φιξ φανάρια έτοιμα και αυτή είναι η μόνη λύση που βρήκα μέχρι τώρα. Πιθανότατα και αυτός έχει τα φανάρια στοκ και τα τροποποιεί πριν στα στείλει. Ρίσκο μεγάλο το ξέρω αλλά όλες οι αγορές είναι ένα ρίσκο praying
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SEP
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SEP

Αριθμός μηνυμάτων : 281
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΔευ 3 Σεπ 2012 - 10:17

α.Με την μπαταρία θα έχω πρόβλημα που εμένα ανοίγει κατευθειαν το φώς(γιατί ήδη καταπονείται από τον συναγερμό σε μεγάλο βαθμό)???

γ.Κάτι άλλο που πρέπει να σκεφτώ και να έχω κατα νου?

Και μιας και ανοίγουμε θέμα για φώτα... Τα angel eyes φώτα τα έχετε υποψη σας???


.πριν 2 βδομαδες περασα φωτα στην μηχανη yess .η διαφορα ειναι τεραστια!!!βεβαια εμενα εχει μια λαμπα(μικρη-μεγαλη σκαλα)!!!70 ευρω τιμη σε πολυ γνωστο μου στην καρδιτσα οπου εκει εχω περασει τα παντα σε αμαξι κτλ. κ τον εχω απολυτη εμπιστοσυνη σε σε τετοια θεματα.
προβλημα συμφωνα με τα λεγομενα του θα...εχεις!!!η πρωτη ερωτηση που μου εκανε ειναι αν εχει διακοπτη για να κλεινουν!!!αρα καταλαβαινεις!!!οπως ειπε κ ο Μενος πιο πανω κ εγω αναβω πρωτα την μηχανη κ μετα τα φωτα.στα καινουργια με το που μπαινει το κλειδι,αναβει κ πατας την μιζα το φως κοβεται κ παιρνει καποια δευτερολεπτα παλι για να ξεκινησει!!!το δοκιμασα κ σε μενα κ νομιζα οτι δεν θα ξανα αναψουν ποτε!!!τωρα που δημιουργει προβλημα αυτο δεν ξερω(μπαταρια,στην ιδια την λαμπα κτλ.).καλο δεν ειναι παντως pale !!!
οσο για τα angel eyes εμφανισιακα ναι!!!ειναι απιστευτα!!KAI ποιος δεν θα τα εβαζε!!!ασχετα ομως με το χρηματικο κοστος εγω δεν θα τα εβαζα για2 κ μονο λογους!!!1. υπαρχει περιπτωση να σου τα καταστρεψει λογω της περιεργης εναλλαγης ρευματος που δινει η μηχανη κ 2 και σημαντικοτερο...θα γινεις ΣΤΟΧΟΣ!
οσο σκληρο κ αν φαινεται αν δεν στο φανε το μηχανακι θα σου λειπει τουλαχιστον η μουρη!!!εχουν αγριεψει πολυ τ πραγματα κ δεν τα αφηνουν αυτα απαρατηρητα!!!συγνωμη αν με τα λεγομενα μου σου κοβω την φορα αλλα...προσωπικη αποψη!!!
κοινως εγω θα εβαζα απλα xenon φωτα κ θα τα χαρεις οσο δεν παει αλλο!!!κ απο αποτελεσμα,κ χρηματικα,κ θα εχεις κ ησυχο το κεφαλι σου!!! thumbs up

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/verginis.miltiadis
Eagle
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Eagle

Αριθμός μηνυμάτων : 543
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 18/07/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΔευ 3 Σεπ 2012 - 17:14

SEP έγραψε:

.πριν 2 βδομαδες περασα φωτα στην μηχανη yess .η διαφορα ειναι τεραστια!!!βεβαια εμενα εχει μια λαμπα(μικρη-μεγαλη σκαλα)!!!70 ευρω τιμη σε πολυ γνωστο μου στην καρδιτσα οπου εκει εχω περασει τα παντα σε αμαξι κτλ. κ τον εχω απολυτη εμπιστοσυνη σε σε τετοια θεματα.
προβλημα συμφωνα με τα λεγομενα του θα...εχεις!!!η πρωτη ερωτηση που μου εκανε ειναι αν εχει διακοπτη για να κλεινουν!!!αρα καταλαβαινεις!!!οπως ειπε κ ο Μενος πιο πανω κ εγω αναβω πρωτα την μηχανη κ μετα τα φωτα.στα καινουργια με το που μπαινει το κλειδι,αναβει κ πατας την μιζα το φως κοβεται κ παιρνει καποια δευτερολεπτα παλι για να ξεκινησει!!!το δοκιμασα κ σε μενα κ νομιζα οτι δεν θα ξανα αναψουν ποτε!!!τωρα που δημιουργει προβλημα αυτο δεν ξερω(μπαταρια,στην ιδια την λαμπα κτλ.).καλο δεν ειναι παντως pale !!!
οσο για τα angel eyes εμφανισιακα ναι!!!ειναι απιστευτα!!KAI ποιος δεν θα τα εβαζε!!!ασχετα ομως με το χρηματικο κοστος εγω δεν θα τα εβαζα για2 κ μονο λογους!!!1. υπαρχει περιπτωση να σου τα καταστρεψει λογω της περιεργης εναλλαγης ρευματος που δινει η μηχανη κ 2 και σημαντικοτερο...θα γινεις ΣΤΟΧΟΣ!
οσο σκληρο κ αν φαινεται αν δεν στο φανε το μηχανακι θα σου λειπει τουλαχιστον η μουρη!!!εχουν αγριεψει πολυ τ πραγματα κ δεν τα αφηνουν αυτα απαρατηρητα!!!συγνωμη αν με τα λεγομενα μου σου κοβω την φορα αλλα...προσωπικη αποψη!!!
κοινως εγω θα εβαζα απλα xenon φωτα κ θα τα χαρεις οσο δεν παει αλλο!!!κ απο αποτελεσμα,κ χρηματικα,κ θα εχεις κ ησυχο το κεφαλι σου!!! thumbs up



καταρχας σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου... τα xenon είναι δεδομένα αργά η γρήγορα, απλά κοιτάω να συνδυάσουμε το αποτέλεσμα και με την μέγιστη δυνατη ομορφιά...
εδω που είμαι φοβάμαι μην μου την σηκώσουν ολοκληρη και όχι ένα μέρος της... τεσπά δεκτή η γνώμη... το ψάχνω και θέλω να εξαντλήσω όλα τα ενδεχόμενα μέχρι να πάρω την οριστική απόφαση.. και πάλι ευχαριστώ thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΤετ 19 Δεκ 2012 - 23:43

στα angel eyes γίνεσαι και στόχος εύκολος απο τα αρπακτικά της αστυνομίας σε μπλόκα και λοιπά σημεία εστίασης με ερωτήσεις του τύπου τι φώτα είναι αυτά γιατί δεν έχεις τα μαμά κλπ κλπ...με έχουν σταματήσει μόνο και μόνο για αυτό(ούτε έτρεχα ουτε σούζες μπάντες νταηλίκια γενικά μόνο και μόνο για αυτό X( .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΤετ 19 Δεκ 2012 - 23:50

Κάπως κουφό μου ακούγεται...
Δεν στραβώνουν κανέναν και λειτουργούν ως κανονικά φώτα...
Με ποιά δικαιολογία ψάχνεται η αστυνομία?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φώτα xenon και angel eyes   Φώτα - Φώτα xenon και angel eyes EmptyΤετ 19 Δεκ 2012 - 23:57

στραβώνουν ειδικά αν βάλεις 55 αντί για 35 ακομα και καλή ρύθμιση να κάνεις πάλη τον απέναντι τον χτυπάνε. τώρα για την αστυνομία τι να σε πω απλά τους έκανα μπαμ φαίνεται απο μακριά. αλλά δεν χαμπαριαζω και στην καινούργια μου παλι θα βάλω απλα τώρα με τον γάμο δεν έχω μια για να "επενδύσω"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Φώτα xenon και angel eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» xenon kit
» ΦΩΤΑ Xenon
» Φώτα bi-xenon
» ΦΩΤΑ XENON
» L.E.D & Angel eyes σε CBR XX

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top