Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#226ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΚυρ 2 Ιουν 2019 - 22:56

Lerki έγραψε:
Στην Κρήτη;;; ένα χρόνο μάξιμουμ. Το πίσω εξάμηνο εκτός κ αν είσαι γλυκός στο Γκάζι

Εβγαλα με τα Μ5 10κ χλμ , και ηταν τοσο καλα ακομη που τα εδωσα για μεταχειρισμενα,

Γενικα δεν τρωω λαστιχα. Ισως γιατι ακομη μαθαινω, ισως γιατι δεν εχει τριβη εδω ο δρομος, ισως γιατι δεν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος να αρχισω να "γραφω" κατω... δεν ξερω.

Δεν ειμαστε και 20 χρονων πλεον ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#227ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΚυρ 2 Ιουν 2019 - 23:03

thumbs up thumbs up respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#228ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ 6 Ιουν 2019 - 13:21

yianakis έγραψε:
Σπερεεες μετα απο καιρο,  

Αλλαξα "παπα' στο μαυροπουλι,
Βγηκαν τα Μ5 που αν και ειχαν χιλιομετρα κρατουσαν πολυ καλα ακομη ιδιαιτερα τα πλαινα (η μεση λογω οτι ειναι σκληρη εδω και κανα μηνα ειχε αρχισει να γλυστραει), τα λαστιχα πουληθηκαν για να μειωσουν το κοστος του επομενου σετ, και μετα απο ωριμη σκεψη εβαλα πιστευω τα καλυτερα λαστιχα που κυκλοφορουν το '19 .
Pirelli Angel GT II , το ονομα τους. Φετινο λαστιχο, με τρομερες προδιαγραφες και τεχνολογια κατευθειαν απο το Moto GP.

Μαλακά με πολυ γρηγορη κορωνα, πολυ πιο γρηγορη απο τα Μ5.
Σημερα τα εβαλα, κατσε να πατηθούνε λιγο και θα σας πω περισσοτερες λεπτομεριες.


Αυτα

Tα κοίταζα κ γω μιας κ έχω διετίας πλέον s20.
1 προς κύριο γιαννακη
Λοιπον ακούω πόσα κιλά φτάνει το μηχανάκι με μπαγκαζιερα κ σένα μαζί. Κ μετά πόσο με συνεπιβάτη. Καθώς επίσης έχεις πατήσει κ πιο τμήμα του λάστιχου;;
Τα ρωτώ όλα αυτά για να σε συγκρίνω με την δικιά μου φάση αφού δηλώνεις ευχαριστημένος ;
2 προς ολους
ξέρει κάποιος να διαβαζει τους αριθμούς στα λάστιχα;;;
Έψαχνα χθες κ είδα ότι χρειάζομαι 76 Y????
Όπου 76 τα 300+ χλμ και y ttα 400 κιλά μηχανή δικαβαλο μπαγκάζια ή ταντιστροφο αλλά δεν υπάρχει. Καμία γνώση εαυτού;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#229ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ 6 Ιουν 2019 - 13:47

1. τα Angel GT II εχουν 2 τυπους .  Το κλασσικο και το (Α)  .  Το "Α" ειναι για πολυ χοντρα μηχανακια, Paneuropean , GTR  κλπ κλπ

Ο λαστιχας μου, μου ειπε οτι δεν ειναι τοσο βαρυ το μηχανακι μου για να βαλω το "Α".
Οσο για το ποσο στριβω, στριβω οσο με περνει εδω... Αν ημουν ποιο πανω θα ειχα δρομους να δοκιμασω γωνιες οπως επισης να δω πως ειναι τα "300" .

Στα Μ5 με οριο το 5 (εχουν διαγραμμηση πανω τους)  ειχα φτασει στο 4.5 χωρις να βρω δρομο να πιανει.

Πιστα δεν το εβαλα ποτε, και δεν πιστευω να το βαλω.  
Προσεξε, ειναι touring  λαστιχο και οχι γομα.  Δεν ειναι σε κατηγορια Corsa III

Παντως θα σου πω οτι εκει που με τα Μ5 δεν ενιωθα και πολυ καλα, με αυτα παω αερας και εχει ποοολα περιθωρια ακομη.

Αμα δεν σε καλυπτει η απαντηση ζητα περισσοτερες λεπτομεριες .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#230ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ 6 Ιουν 2019 - 15:48

Lerki έγραψε:
yianakis έγραψε:
Σπερεεες μετα απο καιρο,  

Αλλαξα "παπα' στο μαυροπουλι,
Βγηκαν τα Μ5 που αν και ειχαν χιλιομετρα κρατουσαν πολυ καλα ακομη ιδιαιτερα τα πλαινα (η μεση λογω οτι ειναι σκληρη εδω και κανα μηνα ειχε αρχισει να γλυστραει), τα λαστιχα πουληθηκαν για να μειωσουν το κοστος του επομενου σετ, και μετα απο ωριμη σκεψη εβαλα πιστευω τα καλυτερα λαστιχα που κυκλοφορουν το '19 .
Pirelli Angel GT II , το ονομα τους. Φετινο λαστιχο, με τρομερες προδιαγραφες και τεχνολογια κατευθειαν απο το Moto GP.

Μαλακά με πολυ γρηγορη κορωνα, πολυ πιο γρηγορη απο τα Μ5.
Σημερα τα εβαλα, κατσε να πατηθούνε λιγο και θα σας πω περισσοτερες λεπτομεριες.


Αυτα

Tα κοίταζα κ γω μιας κ έχω διετίας πλέον s20.
1 προς κύριο γιαννακη
Λοιπον ακούω πόσα κιλά φτάνει το μηχανάκι με μπαγκαζιερα κ σένα μαζί. Κ μετά πόσο με συνεπιβάτη. Καθώς επίσης έχεις πατήσει κ πιο τμήμα του λάστιχου;;
Τα ρωτώ όλα αυτά για να σε συγκρίνω με την δικιά μου φάση αφού δηλώνεις ευχαριστημένος ;
2 προς ολους
ξέρει κάποιος να διαβαζει τους αριθμούς στα λάστιχα;;;
Έψαχνα χθες κ είδα ότι χρειάζομαι 76 Y????
Όπου 76 τα 300+ χλμ και y ttα 400 κιλά μηχανή δικαβαλο μπαγκάζια ή ταντιστροφο αλλά δεν υπάρχει. Καμία γνώση εαυτού;;;;

Για δες εδώ:   https://cbrxx.darkbb.com/t126-topic?highlight=%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1

Η θεία Honda λέει:
λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Dsc_0038
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#231ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ 6 Ιουν 2019 - 21:06

https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/all-tyres/fitment/honda/cbr-1100-xx-super-blackbird-1997

Αν πας στην ιστοσελίδα της πιρελι όχι την ελληνική κ επιλέξεις λάστιχα για μότο θα σου βγάλει αναζήτηση μοντέλου για βέλτιστη πρόσφυση. Βγάζει το Angel gt II κ το Diablo. Ε αν πατησεις στο πρώτο τουλάχιστον για το πίσω γράφει Α;;;;; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#232ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΠαρ 7 Ιουν 2019 - 0:02

Lerki έγραψε:
https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/all-tyres/fitment/honda/cbr-1100-xx-super-blackbird-1997

Αν πας στην ιστοσελίδα της πιρελι όχι την ελληνική κ επιλέξεις λάστιχα για μότο θα σου βγάλει αναζήτηση μοντέλου για βέλτιστη πρόσφυση. Βγάζει το Angel gt II κ το Diablo. Ε αν πατησεις στο πρώτο τουλάχιστον για το πίσω γράφει Α;;;;; scratch

Το έχω δει κι εγώ και δεν ξέρω που κολλάει αυτό το (Α) που δεν υπάρχει πουθενά αλλού, ούτε κάποιο (Β) που να το δικαιολογεί. Κατόπιν λοιπόν ωρίμου σκέψεως το γράφω στα μέζεά μου . laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#233ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΔευ 10 Ιουν 2019 - 13:57

ΚΙτσο επειδη μου ζητουσες νουμερα ....

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 20190610
λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 20190611


Τα ιδια με τα παλια δηλαδη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#234ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΔευ 10 Ιουν 2019 - 16:53

thumbs up
Θα μελετήσω κ λίγο τα ντανλοπ
Τάχει μαμά το τρεησερ κ το φοράνε κ τα κατεμακια
Τώρα το σπορτ τουρινγκ της ντανλοπ το σπορτσμαρτ;
https://www.dunlop.eu/el_gr/motorcycle/products/search-results.html?type=make&vt=MotorCycle&vma=honda&vmo=CBR1100XX%20SUPER%20BLACKBIRD&vyom=2000#/ου φαίνεται το χω δει κ σε μπούσες. Γενικά κ απριλια ss βλέπω με ντανλοπ γενικά σαν εταιρεία δεν της τοχα κ μου λένε καλά λόγια κ βλέπω την φοράν πόλοι όπως κ το ινοβα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#235ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΔευ 10 Ιουν 2019 - 17:27

ptinotrofos έγραψε:
Lerki έγραψε:
https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/all-tyres/fitment/honda/cbr-1100-xx-super-blackbird-1997

Αν πας στην ιστοσελίδα της πιρελι όχι την ελληνική κ επιλέξεις λάστιχα για μότο θα σου βγάλει αναζήτηση μοντέλου για βέλτιστη πρόσφυση. Βγάζει το Angel gt II κ το Diablo. Ε αν πατησεις στο πρώτο τουλάχιστον για το πίσω γράφει Α;;;;; scratch

Το έχω δει κι εγώ και δεν ξέρω που κολλάει αυτό το (Α)  που δεν υπάρχει πουθενά αλλού,  ούτε κάποιο (Β) που να το δικαιολογεί. Κατόπιν λοιπόν ωρίμου σκέψεως το γράφω στα μέζεά μου . laughing

Τώρα που εριξα μια ματιά βλέπω ότι ο Γιάννης έχει γράψει πιο πάνω σχετικά : --1. τα Angel GT II εχουν 2 τυπους . Το κλασσικο και το (Α) . Το "Α" ειναι για πολυ χοντρα μηχανακια, Paneuropean , GTR κλπ κλπ --




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#236ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΤετ 31 Ιουλ 2019 - 0:41

1500 χλμ με τα Angel GT II και μονο θετικα εχω να πω.
Οι Κρητικοι μπορουν να μου στειλουν pm στο viber να τους πω πως θα τα βαλουν στην καλυτερη τιμη της Κρητης.

Κατα τα αλλα, ναι ειναι λιγο ακριβα αλλα η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη στην απόδοση ακομη και για μενα τον ασχετο.

Συνεχιζω με 38-42 πιεση .... thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Diamapa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Diamapa

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Καβάλα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#237ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΤετ 8 Απρ 2020 - 20:28

Τα M5 μου βγάλαν γύρω στις 13χ χλμ, γενικά πολύ ευχαριστημένος, ακόμα και με τα λινα κρατουσε όταν ζεσταινοταν. Τώρα θα δοκιμάσω τα s21 μιας και βρήκα πιο φρέσκια παρτίδα από τα s22 που ήθελα να βάλω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#238ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΠεμ 9 Απρ 2020 - 17:24

Diamapa έγραψε:
Τα M5 μου βγάλαν γύρω στις 13χ χλμ, γενικά πολύ ευχαριστημένος, ακόμα και με τα λινα κρατουσε όταν ζεσταινοταν. Τώρα θα δοκιμάσω τα s21 μιας και βρήκα πιο φρέσκια παρτίδα από τα s22 που ήθελα να βάλω.

Εγω πηγα απο τα Μ5 στα GT II. Φυσικα το δικο σου ειναι πολυ πιο ελαφρυ και δεν ξερω εαν εκανες το ιδιο θα ειχες τα ιδια αποτελεσματα. Παντως δεν τρωω λαστιχα και ειμαι πολυ "ευγενικος" με αυτα. Να σκεφτεις τα Μ5 τα πουλησα μεταχειρισμενα με 10000χλμ περιπου και ειχανε ακομη πολυ ψωμι επανω. Αλλα οταν πηγα στα GT II νομιζα οτι ξαφνικα εμαθα να στριβω. Πχ  την ιδια στροφη που επαιρνα μονος με 130-135 και δεν ενοιωθα πολυ καλα, την πηρα με την γυναικα μαζι με την ιδια ταχυτητα και ημουν αρκετα χαλαρος... . τρομερη διαφορα. Δεν εχω δοκιμασει ποτε κατι πολυ μαλακο να εχω να συγκρινω αλλα δεν πιστευα οτι μπορει να ειχε τοση διαφορα. Σορρυ για τον ενθουσιασμο μου αλλα ξαφνικα ακομη και τωρα με 9000+ χλμ κανει πολλα πραγματα να φαινονται ευκολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#239ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΠαρ 10 Απρ 2020 - 9:45

Diamapa έγραψε:
Τα M5 μου βγάλαν γύρω στις 13χ χλμ, γενικά πολύ ευχαριστημένος, ακόμα και με τα λινα κρατουσε όταν ζεσταινοταν. Τώρα θα δοκιμάσω τα s21 μιας και βρήκα πιο φρέσκια παρτίδα από τα s22 που ήθελα να βάλω.

Το mt φοράει τα s20 από την μάνα του. Εντάξει δεν έχω κάνει αρκετά χιλιόμετρα αλλά σε 2-3 στροφοδιαδρομές που πήγα δεν μου εμπνέουν και τόσο εμπιστοσύνη. Θα δούμε αργότερα που θα το στρώσω και θα τα πιέσω και άλλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 Empty
#240ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   λαστιχα - Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 16 EmptyΠαρ 10 Απρ 2020 - 12:40

yianakis έγραψε:
Diamapa έγραψε:
Τα M5 μου βγάλαν γύρω στις 13χ χλμ, γενικά πολύ ευχαριστημένος, ακόμα και με τα λινα κρατουσε όταν ζεσταινοταν. Τώρα θα δοκιμάσω τα s21 μιας και βρήκα πιο φρέσκια παρτίδα από τα s22 που ήθελα να βάλω.

Εγω πηγα απο τα Μ5 στα GT II. Φυσικα το δικο σου ειναι πολυ πιο ελαφρυ και δεν ξερω εαν εκανες το ιδιο θα ειχες τα ιδια αποτελεσματα. Παντως δεν τρωω λαστιχα και ειμαι πολυ "ευγενικος" με αυτα. Να σκεφτεις τα Μ5 τα πουλησα μεταχειρισμενα με 10000χλμ περιπου και ειχανε ακομη πολυ ψωμι επανω. Αλλα οταν πηγα στα GT II νομιζα οτι ξαφνικα εμαθα να στριβω. Πχ  την ιδια στροφη που επαιρνα μονος με 130-135 και δεν ενοιωθα πολυ καλα, την πηρα με την γυναικα μαζι με την ιδια ταχυτητα και ημουν αρκετα χαλαρος... . τρομερη διαφορα. Δεν εχω δοκιμασει ποτε κατι πολυ μαλακο να εχω να συγκρινω αλλα δεν πιστευα οτι μπορει να ειχε τοση διαφορα. Σορρυ για τον ενθουσιασμο μου αλλα ξαφνικα ακομη και τωρα με 9000+ χλμ κανει πολλα πραγματα να φαινονται ευκολα.

Λάστιχα που βγάζουν πάνω από 10.000 χλμ για μένα δεν έχουν κρατηματα για να πιέσεις στις στροφές. Εγώ παραμυθιαστηκα και έβαλα τα μετζελερ M7 και το έχω μετανιώσει πίκρα. Εξαρτάται βέβαια τι απαιτήσεις έχει ο καθένας. Προσωπικά θέλω τρακ-ροντ λάστιχα μια και κάνω λίγα χλμ αλλά τα θέλω στριφτερα και να πηγαίνω και σε κανένα τρακντει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 16 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Λάστιχα για cbr 125!!!
» ΛΑΣΤΙΧΑ
» Καινούρια διπλώματα οδήγησης
» λαστιχα....τι?
» λαστιχα για cbr 125

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top