Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Η Honda ανακοίνωσε Pedrosa-Marquez!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Honda - Η Honda ανακοίνωσε Pedrosa-Marquez! Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Η Honda ανακοίνωσε Pedrosa-Marquez!   Honda - Η Honda ανακοίνωσε Pedrosa-Marquez! EmptyΠεμ 12 Ιουλ 2012 - 15:07

Το HRC ανακοίνωσε και επίσημα το δίδυμο των αναβατών του μέχρι το 2014, με τον Stoner να αντικαθίσταται – όπως ήταν αναμενόμενο – από τον Marc Marquez, ενώ ο Dani Pedrosa παραμένει για άλλα δύο χρόνια στην ομάδα! Η συμφωνία του τελευταίου με το HRC είχε γίνει πριν ο Ισπανός οδηγός κάνει την πρώτη του νίκη στην Γερμανία!

«Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι σε θέση να ανακοινώσω την συμφωνία μου με την Honda για άλλα 2 χρόνια! Η σχέση μου με την ομάδα είναι μακρόχρονη και ήθελα πάρα πολύ να μείνω εδώ!», σχολίασε ο Pedrosa «Η μάχη για τον τίτλο φέτος είναι ακόμα ανοιχτή και οι επόμενες δυο σεζόν θα είναι ενδιαφέρουσες για εμένα. Όλη μου η καριέρα έχει συνδεθεί με την Honda, κάτι το οποίο με κάνει υπερήφανο! Θέλω να ευχαριστήσω για μια ακόμη φορά το HRC για την υποστήριξή του. Είμαι σίγουρος ότι θα πετύχουμε μεγάλα πράγματα μαζί!»

Μαζί με τον Pedrosa, μέχρι το 2014, θα είναι ο πρώην Παγκόσμιος Πρωταθλητής στα 125cc και πρωτοπόρος στην βαθμολογία της Moto2 φέτος, Marc Marquez, ο δρόμος του οποίου προς το HRC άνοιξε διάπλατα μετά και την απόσυρση του κανονισμού για τους rookie!

«Το να βρεθώ στο MotoGP με την Honda του χρόνου, είναι ένα όνειρο που γίνεται πραγματικότητα για μένα και θέλω να ευχαριστήσω το HRC για την εμπιστοσύνη του σε εμένα!», υπογράμμισε ο νεαρός Marquez «Είμαι πολύ υπερήφανος που είμαι μέλος της μεγάλης οικογένειας της Honda και δεν θέλω να ξεχάσω όλους αυτούς, οι οποίοι με βοήθησαν από τα πρώτα μου βήματα στις μοτοσυκλέτες. Τώρα η προσοχή μου είναι στην Moto2, όπου με την ομάδα μου μαζί θα δουλέψουμε πολύ σκληρά για να πετύχουμε τον στόχο μας, που δεν είναι άλλος από το Πρωτάθλημα!»

Έτσι λοιπόν, μετά την ανανέωση του Jorge στην Yamaha, έκλεισαν και οι δυο θέσεις στην εργοστασιακή ομάδα της Honda, αποκλείοντας την επιστροφή του Vale εκεί και αφήνοντας μόνο μια θέση – αυτήν του δεύτερου οδηγού στην Yamaha – αβέβαιη…

Ο Αντιπρόεδρος του HRC, Shuhei Nakamoto, δήλωσε τα εξής:

«Είμαστε πολύ χαρούμενοι που ανανεώσαμε το συμβόλαιο μας με τον Pedrosa και καλωσορίζουμε τον Marc στην ομάδα! Ο Dani έχει μια πολύ δυνατή σεζόν φέτος και παλεύει με τον Casey και τον Lorenzo για το Πρωτάθλημα… είμαστε πολύ ευχαριστημένοι με την απόδοσή του! Ο Marc έχει ήδη αποδείξει πόσο γρήγορος είναι στα 125cc και στην Moto2 και πιστεύουμε ότι δίνοντάς του τον κατάλληλο χρόνο για να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα, θα μπορέσει να δείξει τις ίδιες αρετές και στο MotoGP!»

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
mcneosxx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
mcneosxx

Αριθμός μηνυμάτων : 1308
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα - Βυρωνας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2009

Honda - Η Honda ανακοίνωσε Pedrosa-Marquez! Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Honda ανακοίνωσε Pedrosa-Marquez!   Honda - Η Honda ανακοίνωσε Pedrosa-Marquez! EmptyΠαρ 13 Ιουλ 2012 - 12:13

καλα που πηρε ενα πρωταθλημα περσυ που αλλαξε τακτικη και ειχε ανταγωνιστικο οδηγο !
με τους χορηγους και με την μοτοσυκλετα δεν κερδιζονται πρωταθληματα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Η Honda ανακοίνωσε Pedrosa-Marquez!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Ονειρικό βάθρο για Marquez!
» Η Suzuki ανακοίνωσε την αποχώρησή της από το MotoGP
» 2010 Honda VFR1200F assembled Kumamoto Honda factory
» Επιτυχημένη η εγχείρηση στο δεξί μάτι του Marquez!
» Lorenzo και Pedrosa για Τίτλο!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νέα & Διοργανώσεις :: Νέα :: Moto GP Νέα-
^ Back to Top