Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Προταση για αγορα κρανους!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Deep Purple
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Deep Purple

Αριθμός μηνυμάτων : 425
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2009

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 30 Οκτ 2009 - 19:24

Βρήκα πολύ καλά πράγματα στο louis.de
Επειδή δεν ξέρω Γερμανικά έστειλα τους κωδικούς
στο γαμπρό μου (Dieter) που είναι Αυστριακός για μετάφραση.
Οποιος βρει μπορεί ελεύθερα να μου τους στείλει και να μάθουμε.
Οι τιμές είναι πραγματικά καλές.
ΠΧ φίλτρο λαδιού στο boldor μόνο 4,99 ευρώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blackroses
Μέλος
Μέλος
blackroses

Αριθμός μηνυμάτων : 129
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 29/03/2009

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 31 Οκτ 2009 - 1:49

Eγω εχω 2 κρανακια,ενα dainese και ενα uvex.To uvex ειναι ελαφρυ και εχει ωραιο ντιζαιν,αλλα στα πολλα χιλιομετρα πρεπει να οδηγαω κατω απο τη ζελατινα της μηχανησ γιατι κουναει αρκετα.Τα επιπεδα φορυβου ειναι ικανοποιητικα.
Το dainese ειναι λιγο πιο βαρυ αλλα πιο ανθεκτικο.Ειναι πιο αφορυβα απο τα uvex και δεν κουναει οσα χιλιομετρα και αν πηγαινω..
Μελοντικα η θα ξαναπαρω dainese η θα παρω arai.. thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
panagos

Αριθμός μηνυμάτων : 429
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Τόπος : Μαγνησία
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2009

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 2 Δεκ 2009 - 13:25

Όποιος ενδιαφέρεται για shoei κράνος δείτε εδώ --> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] <-- το συγκεκριμένο έχει 330 ευρώ έλεος!!! και το απίστευτο.. αγοράζοντας κράνος shoei άλλο ένα (kbc παρακαλώ) δώρο ή γάντια.Να είχα λεφτά να ψωνίσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akis1100xx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 990
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Τόπος : αφθονο
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 5 Δεκ 2009 - 10:52

Τα καινουργια κρανη της OGK αξιζει αν τα δειτε πριν παρετε την τελικη αποφαση σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Harrys
Μέλος
Μέλος
Harrys

Αριθμός μηνυμάτων : 85
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2009

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 9 Δεκ 2009 - 12:42

Menos έγραψε:
Προτείνω ανεπιφύλακτα..... φτάνει να γνωρίζεις Γερμανικά για να παραγγείλεις. Εχει πολύ καλές τιμές!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

φιλε πολυ καλο site εχει παρει ενας φιλος με αντικαταβολη και του το εφεραν σπιτι.βεβαια το πληρωσε διπλο
(του το φαγανε σε ενα μπαρακι στο γκαζι και το ειχε 2 μερες!)οποτε το ξαναπηρε. ο συγκεκριμενος μου εχει προτεινει και αυτο το site

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mcneosxx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
mcneosxx

Αριθμός μηνυμάτων : 1308
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα - Βυρωνας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2009

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 9 Δεκ 2009 - 15:23

απο το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] εχω παρει και εγω 2 κρανη και ενα ζευγαρι μποτες.μπορω να πω οτι ειναι αρκετα εγγυημενο και μαλιστα γινεται και με αντικαταβολη χωρις να πρεπει να χρησημοποιησεις πιστωτικη καρτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akis1100xx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 990
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Τόπος : αφθονο
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 16 Δεκ 2009 - 12:41

Απο ιντερντ εχουν φερει αρκετοι φιλοι μου πραγματα και δεν ειχαν κανενα προβλημα ειτε με αξεσουαρ ειτε με ανταλακτικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα
slaine
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
slaine

Αριθμός μηνυμάτων : 793
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2011

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Καινούριο κράνος, τα φώτα σας!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 11 Απρ 2012 - 10:54

Ψάχνω να αγοράσω καινούριο κράνος και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Έχω ένα nolan παλιό και ένα hjc hq1, το οποίο το αγόρασα γιατί άκουσα πολύ καλά λόγια και τελικά απογοητεύτηκα, έχει πολύ θόρυβο. Βέβαια όταν το δοκίμασα σε πιο σκυφτή μηχανή από τη μπέμπα ήταν αισθητά καλύτερα αλλά και πάλι έχει πολλή βαβούρα.

Τι ζητάω λοιπόν με σειρά προτεραιότητας:
-ασφάλεια (οκ αυτό εξυπακούεται και πιστεύω ότι στου ίδιου μπάτζετ χρήματα πάνω κάτω ίδια είναι)
-ΑΘΟΡΥΒΟ όσο γίνεται!!!!! (αυτό - μετα το από πάνω- είναι το πιο σημαντικό για μένα!!!)
-αεροδυναμική
-αντιθαμβωτική ζελατίνα κάτι που λύνεται βέβαια με το πίνλοκ
-εξαερισμός
-ελαφρύ

αεραγωγοί δε με νοιάζουν μια και τους έχω πάντα κλειστούς επειδή στο HQ1 (που είναι και το κράνος με το οποίο ταξιδεύω) μόνο θόρυβο προσφέρουν και όχι δροσιά.

το βάρος πάλι δε με νοιάζει τόσο μια και αυτά που έχω δεν είναι ελαφριά κι έτσι δε νομίζω να βρεθεί κάτι βαρύτερο, άρα θα είναι αναβάθμιση και δε θα μου κακοφανεί όπως αν πήγαινα σε βαρύτερο.

η αεροδυναμική τώρα είναι ένα θέμα αλλά αυτό έχει να κάνει ΚΑΙ με τη μηχανή που οδηγάς δηλαδή αν είσαι όρθιος ή σκυφτός, ζελατίνα κλπ

λεφτά σκεφτόμουν 200-250 αλλά ανεβαίνω και λίγο ακόμα αν βρω κάτι καλό.

για παράδειγμα βρίσκω Shoei XR1100 σε καλή τιμή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] αλλά σε πολλά φόρουμ διαβάζω ότι έχει πολύ θόρυβο.

εσείς τι προτείνετε;
συνήθως ταξιδεύω με μίνιμουμ 150-160
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/lagno.mpifteki
γιαγια αρκουδα
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
γιαγια αρκουδα

Αριθμός μηνυμάτων : 390
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 11 Απρ 2012 - 14:16

ειχα παρει ενα uvex carbon πριν χρωνια χωρεις αεραγωγους. τοτε ειχα το ZZR1100 και ηθελα καποιο να μην κανει θωριβο και να ειναι ελαφρη.
δεν θημαμε το μοντελο αλλα ηταν 1000 γραμαρια αεροδιναμικοτατο αθωριβο και η ποιοτητα της ζελατινας απιστεφτη.και μαλιστα ηταν παρα πολυ φτυνο και με διαφορα.
τοτε το αραι ειχε 750-800 ευρω και αυτο ειχε 220 .
θα το ειχα ακομα αλλα καποιος με εκλισε και επεσα σχεδον σταματιμενος και το κεφαλι μου χτιπισε σε ενα μητερο τσιμεντενιο κολονακι και εκανε ενα επιφανιακο ραγισμα . αλλα αφου εκανε την δουλια του και με εσωσε το πεταξα και εχω το αραι που ειχα σαν δευτερο..
θα ελεγα να το κοιταξεις αλοστε η uvex ειναι αμερικανηκη εταιρια που εφοδιαζει τον στρατο. αλλα αν δεις οι ποδιλατες οι σκιερ και γενικα αυτοι που θελουν καλη αεροδυναμηκη φορανε uvex...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.fire-expert.gr
mcneosxx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
mcneosxx

Αριθμός μηνυμάτων : 1308
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα - Βυρωνας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2009

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 11 Απρ 2012 - 14:35

Εγω παντως με το Shoei XR1000 δεν αντιμετωπιζω τα προβληματα που αναφερεις οτι εχουν με το XR1100 .
Και πρεπει να πω οτι φαινοντε περιεργα γιατι υποτειθετε οτι ειναι το νεο μοντελο και αντι να το βελτωσουν το εκαναν χειροτερο ?
Η επιλογη παντως του κρανους ειναι καθαρα προσωπικη για τον καθ ενα γιατι σε εμενα ενω τα Shoei "καθοντε" αψογα στο κεφαλι μου με τα Arai & X-Lite που ειχα αντιμετωπιζα προβληματα τοσο θορυβου αλλα και αεροδυμαμικης οποτε εχω καταληξει στα Shoei!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 11 Απρ 2012 - 16:06

uvex..σε αυτο κατεληξα εδω και αρκετα χρονια, αυτο που εχω τωρα εχει λιγο θορυβο αλλα ειναι μπασος και δεν ενοχλει, σε ταξιδι βαζω τις αγιες ωτοασπιδουλες και ειμαι κυριος..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
icelover
Μέλος
Μέλος
icelover

Αριθμός μηνυμάτων : 192
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Φλώρινα-Μακεδονία
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 11 Απρ 2012 - 21:08

Δες σε Shoei το QWEST. Ειναι πιο ησυχο σε σχεση με το 1100,και με την θεση οδηγησης της μηχανης σου,θα ταιριαξει καλυτερα πιστευω.
Εχε στο νου σου ,οτι οσο πιο πολλοι αεραγωγοι σε ενα κρανος ,τοσος περισοοτερος θορυβος.
Το πως διαχεεται και που,ο αερας εξαρταται απο πολλους παραγοντες,οπως το υψος μας,η ζελατινα της μηχανης,η θεση οδηγησης.
Επισης δεν υπαρχει αθορυβο κρανος,και ειδικα με ταχυτητες ταξιδιου στα επιπεδα που αναφερεις.
Το καλυτερο που εχεις να κανεις σε πολυωρο ταξιδι,ειναι να φορας ωτοασπιδες.
Δεν μπορεις να φανταστεις ποση διαφορα θα εχει το κεφαλι σου,οταν φτασεις στον προορισμο,και δεν χρειαζεται να καταξοδευτεις.
Μακρυα απο Arai Chaser το προηγουμενο μοντελο,ψαξε αν θελεις απο εξω το Viper GT ή Profile στα αμερικανικα μοντελα.
Οσο αφορα το 1100,ειμαι κατοχος,ειμαι 1,80 και με το ΧΧ και db racing ζελατινα,ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε ολες τις ταχυτητες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbr 1100 xx kla.
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
cbr 1100 xx kla.

Αριθμός μηνυμάτων : 324
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2012

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 11 Απρ 2012 - 21:17

δες και τα suomi πολυ καλα και ποιοτικα για τα λεφτα τους applause
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
icelover
Μέλος
Μέλος
icelover

Αριθμός μηνυμάτων : 192
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Φλώρινα-Μακεδονία
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010

1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προταση για αγορα κρανους!   1100 - Προταση για αγορα κρανους! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 11 Απρ 2012 - 21:24

cbr 1100 xx kla. έγραψε:
δες και τα suomi πολυ καλα και ποιοτικα για τα λεφτα τους applause

Συμφωνω και επαυξανω.....μονο δοκιμασε τα στο κεφαλι σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προταση για αγορα κρανους!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Τι πρέπει να προσέξω στην αγορά κράνους;
» ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS
» προταση
» Συναντηση μελων !!!
» Πανελλήνια συνάντηση CBR

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες-
^ Back to Top