Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

κρανος - ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ   κρανος - ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ EmptyΤετ 21 Μαρ 2012 - 9:02

Το κράνος είναι κάτι στο οποίο λίγη σημασία δίνουμε, τουλάχιστον στην Ελλάδα. Από την επιλογή μέχρι τη χρήση και τη συντήρηση, πολλοί είναι οι αναβάτες που είτε είναι ελλιπώς ενημερωμένοι είτε αμελούν όλα όσα πρέπει να κάνουν.

Σε αυτό το σημείο, βέβαια, πρέπει να τονίσουμε πόσο σημαντική είναι η σωστή επιλογή, χρήση και συντήρηση ενός κράνους, όχι μόνο στον τομέα της ασφάλειας, αλλά και σε αυτόν της άνεσης. Καλό είναι, λοιπόν, να έχετε στο νου σας τις παρακάτω συμβουλές, ώστε να έχετε το κατάλληλο για εσάς κράνος, το οποίο θα αποδίδει τα καλύτερα για το μεγαλύτερο δυνατό χρονικό διάστημα.

κρανος - ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ Sparx-10

1. Προσέξτε στην αγορά του κράνους. Στοιχεία όπως το σωστό μέγεθος, η καλή και εφαρμοστή επένδυση και η ζελατίνα που κλείνει σωστά, δίνουν υποσχέσεις για μεγαλύτερη ασφάλεια, λιγότερο θόρυβο και ξεκούραστη οδήγηση.

2. Πλένετε το σε τακτά χρονικά διαστήματα. Σαπουνίστε το ελα- φρά και με μαλακό σφουγγάρι, χρησιμοποιώντας τριμμένο σα- πούνι δίχως χημικά πρόσθετα (π.χ. αυτό για το πλύσιμο των μωρών).

3. Για να στεγνώσει, αφήστε να στραγγίξουν τα νερά, μακριά από καλοριφέρ και air condition (περίπου 5 ώρες). Μπορείτε βέβαια να το βάλετε στη βεράντα, χωρίς όμως να εκτίθεται απευθείας στις ακτίνες του ήλιου.

4. Αν αφαιρείται ολόκληρη η εσωτερική επένδυση, το πλύσιμο είναι σίγουρα ευκολότερο, ωστόσο, ισχύουν οι ίδιοι κανόνες.

5. Αντικαταστήστε το άμεσα μετά από πτώση. Όλα τα κράνη είναι σχεδιασμένα να απορροφήσουν μόνο μία και, ακόμη κι αν δε φαίνεται το κράνος σας να έχει πάθει ζημιά, είναι πλέον άχρηστο.
6. Αντικαταστήστε το μετά από ένα ορισμένο χρονικό διάστημα (για το ποιο είναι αυτό ακριβώς,συμβουλευτείτε τον κατασκευαστή), καθώς και τα κράνη διαθέτουν ημερομηνία λήξης.

http://mot-e-k.blogspot.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

κρανος - ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ   κρανος - ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ EmptyΤετ 21 Μαρ 2012 - 14:22

thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

κρανος - ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ   κρανος - ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ EmptyΤετ 21 Μαρ 2012 - 21:00

thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
seth2769
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
seth2769

Αριθμός μηνυμάτων : 1608
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αγια Πετρουπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010

κρανος - ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ   κρανος - ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ EmptyΠεμ 22 Μαρ 2012 - 10:09

respect thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Κράνος
» Κράνος στο χέρι
» Κρανος
» Κρανος HJC
» Αγοράζοντας κράνος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Tips & Tricks :: Αυτό το γνωρίζατε;-
^ Back to Top